Souvisí to obecně s požadavkem lepší auditovatelnosti administrace informačních systémů, což je požadavek, který u mě vykrystalizoval teprve během členství v Pirátské straně (pod vlivem chování Krtka)... ale i obecně pod vlivem fenoménu BOFH v mém životě
(samozřejmě se tím posouvá hranice důvěry od nutnosti důvěřovat auditorovi - ale systémy auditu můžou být o několik řádů hloupější, než systémy auditované - může to být poměrně tupé logování do boxu, do kterého se lze přihlásit, teprve když se sejde sedm nějakých klíčníků, apod. .. další možnost je distribuované logování audit trailu na více serverů, kde by zfalšování vyžadovalo soustavnou konspiraci více zúčastněných stran...)
