Zrovnoprávnění manželství

Moderátor: Resortni tym Socialni

Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum pro konzultace k bodu Rovnoprávnost.
Názory zde vyjadřované nelze bez dalšího považovat za stanoviska Pirátské strany.

Každý ať se vyjadřuje jasně, slušně a k tématu. Pokud chcete řešit novou věc, založte nové téma.
Odpovědět
Georgia.Hejduk
Člen KS Praha
Profese: Studentka
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 38 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrovnoprávnění manželství

Příspěvek od Georgia.Hejduk » 02 pro 2018, 20:03

qwertz píše:
02 pro 2018, 19:35
Takže všechny ty výdobytky typu rodič1+rodič2, genedrově neutrální výchova s volbou pohlaví v pubertě, automatický nárok na umělé oplodnění, cenzura projevu, kriminalizace za použití špatného zájmena....... opravdu to chceme? Protože tam to skutečně směřuje. Před lety se taky tvrdilo, že adopce nebude....
No já nevím jak vy ale já to třeba chci ! ... Hatespeech a šikana jsou skutečné problémy které z dětí a dospělých dělají traumatizované trosky a věřte tomu že to často nekončí jen u špatného zájmena. Kdo mluví o VOLBĚ POHLAVÍ ? Ve všech studiích ohledndně problematiky transgender* lidí se uvádí že se ti lidé nějak narodí tělesně(biologické pohlaví) a nějak duševně (gender) a v případě nesouladu by mělo být respektována jejich duševní identita, protože ti lidé se tak cítí a mohou, pokud chtějí změnit své tělo aby to odpovídalo jejich duševnímu stavu.

Kdo to tvrdil ? Já od té doby co mám na tyto věci názor tvrdím že adopce by měla být ! Já bych osobně radši viděla děti v rukách gayů a leseb které se o ně budou starat jako o vlastní než v rukách dětských domovů a klokánků.
Říkejte mi Jiřko
18 Let
Praha 6

Transgender (MTF)
Studentka a Bloggerka
Členka KS Praha a MS Praha 6 České pirátské strany

qwertz
Návštěvník – není člen Pirátů

Příspěvek od qwertz » 02 pro 2018, 21:18

Opravdu? A jak do toho zapadá těch +/- 70 pohlaví, které dneska ta genderová pavěda definuje? Ono už to dávno není binární dělení muž/žena, kde jistá velmi malá minorita v populaci má vnitřní identifikaci pevně nastavenu naopak. Dnes už se běžné hlásají fantasmagorie o tom, že pohlaví je sociální konstrukt nebo otázka momentální volby a podobné nesmysly, které nemají žádné základy v exaktních vědách.

Hatespeech, nesnášenlivost a xenofobií se dneska nálepkuje prakticky každý nepohodlný názor. V rusku je každý oponent automaticky fašista, přestože národoveckou až fašistickou notu hraje především Putin. V německu je nácek každý, kdo nesouhlasí s živelnou invazí neznámých a z velké části neitegrovatelných lidí. Odpůrci Istambulské úmluvy jsou automaticky šovinisti a podporovatelé domácího násilí. Tahle taktika je už ohraná. Twitter má dneska policy, kdy za misgendering vás rovnou zabanují. A není to jen kategorie on/ona, protože těch 70 dalších pohlaví je diagnóza spíše pro psychiatra. Dá se pochopit, že někdo kdo se cítí ženou, se cítí komfortněji při oslovení "ona", jenže na západě jsou už dále. Tam se rovnou povinně oslovuje Genderově neutrálními zájmeny, což není nic jiného než šikana majoritní společnosti.

Georgia.Hejduk
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georgia.Hejduk » 03 pro 2018, 15:41

qwertz píše:
02 pro 2018, 21:18
Opravdu? A jak do toho zapadá těch +/- 70 pohlaví, které dneska ta genderová pavěda definuje? Ono už to dávno není binární dělení muž/žena, kde jistá velmi malá minorita v populaci má vnitřní identifikaci pevně nastavenu naopak. Dnes už se běžné hlásají fantasmagorie o tom, že pohlaví je sociální konstrukt nebo otázka momentální volby a podobné nesmysly, které nemají žádné základy v exaktních vědách.

Hatespeech, nesnášenlivost a xenofobií se dneska nálepkuje prakticky každý nepohodlný názor. V rusku je každý oponent automaticky fašista, přestože národoveckou až fašistickou notu hraje především Putin. V německu je nácek každý, kdo nesouhlasí s živelnou invazí neznámých a z velké části neitegrovatelných lidí. Odpůrci Istambulské úmluvy jsou automaticky šovinisti a podporovatelé domácího násilí. Tahle taktika je už ohraná. Twitter má dneska policy, kdy za misgendering vás rovnou zabanují. A není to jen kategorie on/ona, protože těch 70 dalších pohlaví je diagnóza spíše pro psychiatra. Dá se pochopit, že někdo kdo se cítí ženou, se cítí komfortněji při oslovení "ona", jenže na západě jsou už dále. Tam se rovnou povinně oslovuje Genderově neutrálními zájmeny, což není nic jiného než šikana majoritní společnosti.
stačí my jen pár minut na internetu a tvrzení vám vyvrátím :
Gender není jen sociální konstrukt
https://qz.com/1190996/scientific-resea ... construct/

Pohlaví není volba
https://www.hli.org/resources/male-and- ... -a-choice/
https://www.genderspectrum.org/quick-li ... ng-gender/

No já nevím ale takové věci jako šikana mají poměrně jasnou definici a pravdou je, že moje svoboda končí kde začíná svoboda někoho jiného že ? Věřte tomu že mnoho lidí kvůli šikaně jen pod pokrývkou (free speach) umírá.

Pokud považujete respekt k něčí identitě jen jako šikanu majoritní společnosti tak vás ujišťuji že jde jen o vaši neochotu vyjít s druhými ;)
Říkejte mi Jiřko
18 Let
Praha 6

Transgender (MTF)
Studentka a Bloggerka

Karel666
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Profese: Mám
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování

Příspěvek od Karel666 » 04 pro 2018, 10:16

Georgia.Hejduk píše:
03 pro 2018, 15:41

Pohlaví není volba

No já nevím ale takové věci jako šikana mají poměrně jasnou definici a pravdou je, že moje svoboda končí kde začíná svoboda někoho jiného že ? Věřte tomu že mnoho lidí kvůli šikaně jen pod pokrývkou (free speach) umírá.

Pokud považujete respekt k něčí identitě jen jako šikanu majoritní společnosti tak vás ujišťuji že jde jen o vaši neochotu vyjít s druhými ;)
Ale to co tvrdis neni pravda, to co co je v odkazech ukazuje zmenu obsahu slov... Takze zmenis obsah slova a pak dokazujes uz na zmenem obsahu, ze existuje to co tvrdis v ramci toho slova... To není důkaz,a le demagie. A stale dokola zde jedes ne, ze ma byt rovnost prav apod. ty dokala jedes "JÁ CHCI OBSAH SLOVA JAKÝ CHCI JÁ", každý kdo rozporuje a odmítá změnu obsahu slov apod. je podle tebe popírač... Už jenom to poslední, že pohlaví třeba já a většina společnosti chápe fyziologicky, ty dokazujes jako neprvdive na clánku, který operuje, že to slova vlastně znamená něco jiného, definuje nove jeho obsah a ty to predlozis jako dukaz ze nekedo nema pravdu=demagogie a halvne urazlive je, ze pak jeste timto stylem dokazujes, ze te neckdo nechape, bohuzel pravda je, ze ty jedes ve stylu "ty musis prijmout moje nove definice a pokud ne tak nechapes, alke prijmout to musis"...

Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj
Profese: právník
Dal poděkování: 403 poděkování
Dostal poděkování: 2178 poděkování

Příspěvek od Jiri.Janecka » 04 pro 2018, 10:25

Pokud se někdo nedokáže srovnat s tím, co má mezi nohama a místo toho chce, aby se změnila celá společnost, tak je psychicky nemocný a měl by být internován. To jsou samé řeči o laskavosti a bezpečném prostoru, ale na ty, kteří si dovolují vyjádřit svůj názor se nestydí poslat všechny donucovací složky. Pokud se někdo hroutí z toho, co o něm někdo jiný říká, tak by se měl držet v ústraní a rozhodně by neměl pretendovat na vedoucí sílu ve společnosti. Jak nás tyhle "sněhové vločky" budou asi bránit až se stane nějaký opravdový průser.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvek:
Vit.Jurasek

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 462 poděkování
Dostal poděkování: 2588 poděkování

Příspěvek od Ondra.kl » 04 pro 2018, 11:32

Jiri.Janecka píše:
04 pro 2018, 10:25
Pokud se někdo nedokáže srovnat s tím, co má mezi nohama a místo toho chce, aby se změnila celá společnost, tak je psychicky nemocný a měl by být internován. To jsou samé řeči o laskavosti a bezpečném prostoru, ale na ty, kteří si dovolují vyjádřit svůj názor se nestydí poslat všechny donucovací složky.
To je tak hezké, když v jedné větě navrhujete lidi internovat pro jiný názor a ve větě následující se vám nelíbí, že někdo jiný chce na lidi s jiným názorem poslat donucovací složky. Zkuste si prosím vybrat ;)

Karel666

Příspěvek od Karel666 » 04 pro 2018, 12:59

Ondra.kl píše:
04 pro 2018, 11:32
Jiri.Janecka píše:
04 pro 2018, 10:25
Pokud se někdo nedokáže srovnat s tím, co má mezi nohama a místo toho chce, aby se změnila celá společnost, tak je psychicky nemocný a měl by být internován. To jsou samé řeči o laskavosti a bezpečném prostoru, ale na ty, kteří si dovolují vyjádřit svůj názor se nestydí poslat všechny donucovací složky.
To je tak hezké, když v jedné větě navrhujete lidi internovat pro jiný názor a ve větě následující se vám nelíbí, že někdo jiný chce na lidi s jiným názorem poslat donucovací složky. Zkuste si prosím vybrat ;)
To nenapsal, ty mu podsouváš co jsi si vymyslel ty...

Georgia.Hejduk
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georgia.Hejduk » 04 pro 2018, 18:27

Karel666 píše:
04 pro 2018, 10:16
Georgia.Hejduk píše:

Pohlaví není volba

Ale to co tvrdis neni pravda, to co co je v odkazech ukazuje zmenu obsahu slov... Takze zmenis obsah slova a pak dokazujes uz na zmenem obsahu, ze existuje to co tvrdis v ramci toho slova... To není důkaz,a le demagie. A stale dokola zde jedes ne, ze ma byt rovnost prav apod. ty dokala jedes "JÁ CHCI OBSAH SLOVA JAKÝ CHCI JÁ", každý kdo rozporuje a odmítá změnu obsahu slov apod. je podle tebe popírač... Už jenom to poslední, že pohlaví třeba já a většina společnosti chápe fyziologicky, ty dokazujes jako neprvdive na clánku, který operuje, že to slova vlastně znamená něco jiného, definuje nove jeho obsah a ty to predlozis jako dukaz ze nekedo nema pravdu=demagogie a halvne urazlive je, ze pak jeste timto stylem dokazujes, ze te neckdo nechape, bohuzel pravda je, ze ty jedes ve stylu "ty musis prijmout moje nove definice a pokud ne tak nechapes, alke prijmout to musis"...
Můžete prosím místo věčného rokování o tom kdo co jak řekl přednést nějaké faktické argumenty ?
Říkejte mi Jiřko
18 Let
Praha 6

Transgender (MTF)
Studentka a Bloggerka

qwertz
Návštěvník – není člen Pirátů

Příspěvek od qwertz » 05 pro 2018, 06:23

Georgia.Hejduk píše:
stačí my jen pár minut na internetu a tvrzení vám vyvrátím...
Samozřejmě. Je především biologicky daný. Jenže mnoho různých idiotů z různých Gender studies tvrdí opak, dokud to jsou jen neziskovky, je to asi úplně jedno (nejsou-li placeni z veřejného rozpočtu), ale tenhle nesmysl se už běžně vyskytuje také na univerzitách. Tahle pavěda už se dávno utrhla ze řetězu.

Jak už tady někdo uvedl. Jakkoli je situace někoho s transsexuální orientací složitá, a zcela objektivně si to asi málokdo dokáže představit, řešení rozhodně nebude v tom, že budou buzerováni všichni okolo. S danou situací se musí srovnat především sám dotyčný, protože nic jiného mu ostatně ani nezbývá. To je bohužel znak dnešní doby, místo překonávání přirozených překážek se raději všechny odstraní nebo schovají, pak jsou všichni psychicky labilní a rozhodí je každá prkotina. Mimochodem představa, že každý má automaticky nárok na respekt je přesně ten nesmysl. Respekt od okolí si musíte zasloužit.

Stejně jako může někdo požadovat aby byl respektován jeho "gender" může úplně stejně tak někdo jiný požadovat, aby byl respektován jeho názor na to, kdo je muž a kdo žena.

Karel666

Příspěvek od Karel666 » 05 pro 2018, 13:09

Georgia.Hejduk píše:
04 pro 2018, 18:27

Můžete prosím místo věčného rokování o tom kdo co jak řekl přednést nějaké faktické argumenty ?
No vy jste nastolila že něco paltí, tak to máte VY dokázat, ale vy nehcete ani odpovědět, proč tak záleží na slovu manželství a nemůže být partnerský vztah...

Pardon uvedla jste argumnet na hoooodně složitou změnu zákonů, která by byla tak hrozná, že tam kde je manželství by se nahradilo "manželství nebo partnerský svazek", a někde jinde, kde se definuje že církve mohou oddávat, že se dá, že před církví "manželstív" a kde je definová stát "partnerský svazek"...

Ono je zajívamé, že nesutále opakuji to samé, ale vy neustále dokola opisujete, že nechete právo vyplívající "s uzavření manželství", ale trváte na tom, že to musí být nazváno manželství...

Takže prosím můžete kromě moralizování konečně odpovědět, pročč trváte na tom slovu a ne na somotných právech?

Odpovědět

Zpět na „Rovnoprávnost“