Zrovnoprávnění manželství

Moderátor: Resortni tym Socialni

Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum pro konzultace k bodu Rovnoprávnost.
Názory zde vyjadřované nelze bez dalšího považovat za stanoviska Pirátské strany.

Každý ať se vyjadřuje jasně, slušně a k tématu. Pokud chcete řešit novou věc, založte nové téma.
Odpovědět
Jan.Krupka
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: referent státní správy
Dal poděkování: 102 poděkování
Dostal poděkování: 93 poděkování

Re: Zrovnoprávnění manželství

Příspěvek od Jan.Krupka » 11 srp 2019, 09:38

Pravý liberál Millova typu řeší problémy nediskriminačně tak, aby řešení měla stejné dopady do právních sfér dotčených párů: Zrušme institut manželství před státem jako nevitálního rezidua římského práva a zavedení institutu REGISTROVANÉHO PARTNERSTVÍ PRO VŠECHNY! A kdo chce to "pravé" manželství svázané s tradiční morálkou a duchovní sférou, nechť se laskavě obrátí na církve, které římskoprávní instituty konzervovaly do forem kanonického práva. A máme spravedlivé řešení pro všechny a hned!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Krupka za příspěvky (celkem 3):
Georgia.Hejduk, Vit.Jurasek, Janka.Michailidu
Jsem anarchista - ovšem ne proto, že pohrdám autoritou, ale proto, že ji potřebuji. Stejně tak nejsem nevěřící, ale muž, který vyžaduje něco, za co stojí uvěřit... Beru své povinnosti tak vážně, neboť v celkovém kontextu průměrnost odmítám.

Karel666
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Profese: Mám
Dal poděkování: 138 poděkování
Dostal poděkování: 209 poděkování

Příspěvek od Karel666 » 14 srp 2019, 09:15

Jan.Krupka píše:
11 srp 2019, 09:38
Pravý liberál Millova typu řeší problémy nediskriminačně tak, aby řešení měla stejné dopady do právních sfér dotčených párů: Zrušme institut manželství před státem jako nevitálního rezidua římského práva a zavedení institutu REGISTROVANÉHO PARTNERSTVÍ PRO VŠECHNY! A kdo chce to "pravé" manželství svázané s tradiční morálkou a duchovní sférou, nechť se laskavě obrátí na církve, které římskoprávní instituty konzervovaly do forem kanonického práva. A máme spravedlivé řešení pro všechny a hned!
Bohužel, když jsem napsal, že svazek pod názvem "manželství" má být přisouzen cirkvím poad. a "papír od státu" by se honosil jiným názvem, bylo to označeno jako nepřijatelné, protože jde přímo o název manželství, a když jsem komentoval, tak jde o práva nebo o název, tak bylo řečeno že důležitejší je název ;)

A vtipné je, že ti lajk dala Hejduk co proti tomuto návrhu, když jsem ho napsal já byla jedna z nejvíc :D Buď má schízu nebo jede podle hesla, když to navrhne někdo koho nesnáším budu proti i když má pravdu :D

Nikezeus
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Logistika
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Příspěvek od Nikezeus » 14 srp 2019, 09:37

Jakykoliv par slozeny z muze a zeny bez rozdilu vyznani, rasy, politickeho presvedceni muze uzavrit u nas manzelstvi, nic diskriminacniho mi na tom neprijde. Pravidla jsou dana.

Do smisene ctyrhry v tenisu se tez nemuzou prihlasit na jednu superici stranu dve zeny ci dva muzi.

Michal.Lupecka
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: webař
Dal poděkování: 341 poděkování
Dostal poděkování: 175 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Lupecka » 14 srp 2019, 10:27

Nikezeus píše:
14 srp 2019, 09:37
Jakykoliv par slozeny z muze a zeny bez rozdilu vyznani, rasy, politickeho presvedceni muze uzavrit u nas manzelstvi, nic diskriminacniho mi na tom neprijde. Pravidla jsou dana.

Do smisene ctyrhry v tenisu se tez nemuzou prihlasit na jednu superici stranu dve zeny ci dva muzi.
Pravidla jsou daná, ale naprosto snadno mohou být daná pravidla jiná. Žádný problém.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Lupecka za příspěvek:
Vit.Jurasek
@iiic
PGP Key IDs: 0x760CC8FBFF5A6EA7 | 0x8BC4688A2B9556EF

Co znamená mediální vyváženost? "Dnes vám zprostředkujeme rozhovor s předním odborníkem na dané téma a v rámci vyváženosti i s někým kdo nemá ani ponětí o čem mluví, ale cokoliv si vymyslí"

Georgia.Hejduk
Člen KS Praha
Profese: Studentka, Vedoucí neziskové organizace
Dal poděkování: 83 poděkování
Dostal poděkování: 63 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georgia.Hejduk » 14 srp 2019, 10:27

Nikezeus píše:

CO definuje že pár jsou jen muž a žena a ne žena a žena či muž a muž ?
Říkejte mi Jiřko
19 Let
Praha 6

Transgender (MTF)
Aktivistka v oblasti lidských práv
Členka KS Praha a MS Praha 6 České pirátské strany

Georgia.Hejduk
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georgia.Hejduk » 14 srp 2019, 10:29

Karel666 píše:
14 srp 2019, 09:15
Jan.Krupka píše:
11 srp 2019, 09:38
Bohužel, když jsem napsal, že svazek pod názvem "manželství" má být přisouzen cirkvím poad. a "papír od státu" by se honosil jiným názvem, bylo to označeno jako nepřijatelné, protože jde přímo o název manželství, a když jsem komentoval, tak jde o práva nebo o název, tak bylo řečeno že důležitejší je název ;)

A vtipné je, že ti lajk dala Hejduk co proti tomuto návrhu, když jsem ho napsal já byla jedna z nejvíc :D Buď má schízu nebo jede podle hesla, když to navrhne někdo koho nesnáším budu proti i když má pravdu :D
Už vás asi nebaví reagovat na moje argumenty a tak jste se pustil do útoků

Tak ještě jednou: Úplné zrušení manželství by sice bylo řešení nicméně, nelze to udělat vzhedem k tomu na co je manželství navázané, proto ten lajk.

Jde o oboje, jak jsem již argumentovala

OFFTOPICNezapomeňte říct, že vám vkládám do úst co jste neřekl a tím debatu opět odvést jinam
Říkejte mi Jiřko
19 Let
Praha 6

Transgender (MTF)

Nikezeus
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Logistika
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Příspěvek od Nikezeus » 14 srp 2019, 11:03

Michal.Lupecka píše:
14 srp 2019, 10:27
Nikezeus píše:

Pravidla jsou daná, ale naprosto snadno mohou být daná pravidla jiná. Žádný problém.

"Zadny problem"...., realita je trochu jinde ze

Nicmene spachat politickou sebevrazdu je nepopiratelnym pravem kazde politicke strany.

Hejduk: Google - "definice manzelstvi" - prvni odkaz

Georgia.Hejduk
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georgia.Hejduk » 15 srp 2019, 12:11

Nikezeus píše:
14 srp 2019, 11:03

Hejduk: Google - "definice manzelstvi" - prvni odkaz
Marrige byl také dlouho považován za vztah mezi mužem a ženou ... dnes je to jinak a doba se posouvá.
Říkejte mi Jiřko
19 Let
Praha 6

Transgender (MTF)

Odpovědět

Zpět na „Rovnoprávnost“