Zrovnoprávnění manželství

Moderátor: Resortni tym Socialni

Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum pro konzultace k bodu Rovnoprávnost.
Názory zde vyjadřované nelze bez dalšího považovat za stanoviska Pirátské strany.

Každý ať se vyjadřuje jasně, slušně a k tématu. Pokud chcete řešit novou věc, založte nové téma.
Odpovědět
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 495 poděkování
Dostal poděkování: 2703 poděkování

Re: Zrovnoprávnění manželství

Příspěvek od Ondra.kl » 15 dub 2019, 09:12

Karel666 píše:
15 dub 2019, 07:44
No ty pises stejnopohlavni muze mit dite, ale pak reknes, ze m,usi prijit treti co dodá semeno...
Zkus se smířit s tím, že jak různopohlavní, tak stejnopohlavní pár může mít dítě za nějakých podmínek. A také s tím, že různopohlavní i stejnopohlavní pár NEMŮŽE mít dítě za nějakých podmínek. To není demagogie, to je jen odmítnutí tvé generaliazce, která neplatí vždy - např. různopohlavní pár NEMŮŽE mít dítě, pokud je jeden z nich neplodný a neseženou si dítě jinou cestou.

Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: programátor
Dal poděkování: 1063 poděkování
Dostal poděkování: 674 poděkování

Příspěvek od Zbynek.Janoska » 15 dub 2019, 11:20

Argumentace tím, kdo může mít dítě je blbost, protože pak by mělo být manželství zapovězené ženám po menopauze (mimo jiné). Ale to nikdo nenavrhuje, že ano ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zbynek.Janoska za příspěvky (celkem 2):
Vit.Jurasek, Georgia.Hejduk

Karel666
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Profese: Mám
Dal poděkování: 131 poděkování
Dostal poděkování: 204 poděkování

Příspěvek od Karel666 » 15 dub 2019, 13:19

Ondra.kl píše:
15 dub 2019, 09:12
Karel666 píše:
15 dub 2019, 07:44
No ty pises stejnopohlavni muze mit dite, ale pak reknes, ze m,usi prijit treti co dodá semeno...
Zkus se smířit s tím, že jak různopohlavní, tak stejnopohlavní pár může mít dítě za nějakých podmínek. A také s tím, že různopohlavní i stejnopohlavní pár NEMŮŽE mít dítě za nějakých podmínek. To není demagogie, to je jen odmítnutí tvé generaliazce, která neplatí vždy - např. různopohlavní pár NEMŮŽE mít dítě, pokud je jeden z nich neplodný a neseženou si dítě jinou cestou.
Ano lze demagoigicky rici jako jsi to udelal ty podsunutím lži "smiř se", čímž mi podsouvas ze rikam co si mysliš ty o mě...

Znovu to ukazuje opet na argumentacni faul/demogogii, bavime se o "muze mit par o stejnem pohlavi dite" NEBO "za jakych podminek třetí osoby apdo. muze mit dite"?
Takze Ondro, bavíme se o tom zda muz+muz muze mit deti NEBO o tom, za jakych vnejsich podminek si muzou poridit děti? Tedy pokud chápeš rozdíl v tech větácha nebudeš se snižovat ke lži, kterou mi podsuneš?

P.S. Snad chápeš, že tím že napíšeš co si o mě myslíš a zároveň mi to podsouváš jako můj názor, ukazuješ jenom že lžeš... Ale děkuji, ukazuješ tím, jak se z normálníh lidí dělají homofobové... :D Místo debaty, kdy obě strany musí vědět přesně co každé slovo znamená se jedna strana uchyluje k maniúpulaci, kdy mění obsah slov a když si to druhá strana nenechá líbit=nepodlehne, začne klasické "ty si myslíš", přitom si to myslíš TY a zaroveŇ ho nálepkuješ a chceš postavit do podředné morální pozice, myslím, že toto není debata, ale ub ohost/malost ;) Máš na víc než se chovat jako když jsem jednou byl v rosporu s jedním člověkem od SPD,myslím tím, že bys neměl argumentovat jako on...

Ondra.kl

Příspěvek od Ondra.kl » 15 dub 2019, 15:01

Karel666 píše:
15 dub 2019, 13:19
Ano lze demagoigicky rici jako jsi to udelal ty podsunutím lži "smiř se", čímž mi podsouvas ze rikam co si mysliš ty o mě...
Není mi jasný význam těchto blábolů. Svým výrokem "smiř se s tím" jsem ti chtěl naznačit že buďto akceptuješ realitu, nebo se můžeš nadále utápět v představách neslučitelných s realitou.
Karel666 píše:
Takze Ondro, bavíme se o tom zda muz+muz muze mit deti NEBO o tom, za jakych vnejsich podminek si muzou poridit děti?
Může muž+muž mít auto,velrybu, hezký víkend, společnou budoucnost nebo dítě? Jistě ano. A představ si, nic z toho nemusí ani jeden z nich porodit.

Slovo mít označuje přiřazení / vlastnictví předmětu někoho/něčeho vůči někomu/něčemu. Nic více.

Nikezeus
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Logistika
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Příspěvek od Nikezeus » 15 dub 2019, 15:14

Jen technicky dotaz: Bude svazek tretiho pohlavi s tretim, druhym nebo prvnim pohlavim take manzelstvim?

Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Programátor
Dal poděkování: 4420 poděkování
Dostal poděkování: 1260 poděkování

Příspěvek od Vit.Jurasek » 15 dub 2019, 15:55

Nikezeus píše:
15 dub 2019, 15:14
Jen technicky dotaz: Bude svazek tretiho pohlavi s tretim, druhym nebo prvnim pohlavim take manzelstvim?
Já myslím, že by mělo pokud tu novelu napsali rozumně tak otázku pohlaví úplně z toho institutu vyřadili (a stačí jen to, aby byli oba dva dospělí příčetní nepříbuzní jedinci rodu Homo sapiens sapiens, kteří do toho jdou dobrovolně)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Jurasek za příspěvek:
Georgia.Hejduk

Karel666

Příspěvek od Karel666 » 25 dub 2019, 13:16

Ondra.kl píše:
15 dub 2019, 15:01
Karel666 píše:
Není mi jasný význam těchto blábolů. Svým výrokem "smiř se s tím" jsem ti chtěl naznačit že buďto akceptuješ realitu, nebo se můžeš nadále utápět v představách neslučitelných s realitou.
Karel666 píše:
Takze Ondro, bavíme se o tom zda muz+muz muze mit deti NEBO o tom, za jakych vnejsich podminek si muzou poridit děti?
Může muž+muž mít auto,velrybu, hezký víkend, společnou budoucnost nebo dítě? Jistě ano. A představ si, nic z toho nemusí ani jeden z nich porodit.

Slovo mít označuje přiřazení / vlastnictví předmětu někoho/něčeho vůči někomu/něčemu. Nic více.

Proč demogagicky píšeš "jeden z nich musí porodit"? Chápeš psaný text nebo jenom chceš dokázat, to co píšu, že TY NECHCEŠ pochopit co říká druhá strana a jedeš ve stylu "buď přijmeš můj názor nebo jsi blbec/hopmofob apod"?
0
Tak znovu, většina populace bere jako základ debaty, že kldyž dám do kotce dvě samice králika nebo do místnosti zavřu dvě muže, tak prostě nebudeš mít další generaci. Ty demagicky, volně bez vysvětlení přejdeš, že 2 lidé nemusí porodit a mají dítě=adopce...
Problém je, že já psal o voze ty o koze a smutné je, že buď ten rozdíl nechápeš nebo nechceš chápat...

Ale krásně to ukazuje znovu o čem píšu, když se debatuje z většinou populace, tak se nemůžou dělat tyto nelogické oslí můstky, které jsou fakt mimo, ale vysvětlovat na základě následkjů a příčin jak si to myslel, ale anoi omylem nepsat druhé straně urážky a něco o nechápavosti, když tvůj příklad krásně ukazuje, že problém je u tvého vysvětlování, s touto logikou u většiiny populace narážíš ty i většina "bojovníkl", ale ne protože je popoulace homofóbní, ale ten kdo debatuje vůbec nechápe a nechce chgápat co druhá strana říká a smutné, že ani nechápe, že vysvětluje blbosti i kddyž mi je jasné, jak to myslíš, fakt píše nesmyl...

Ondra.kl

Příspěvek od Ondra.kl » 25 dub 2019, 14:24

Karel666 píše:
25 dub 2019, 13:16
Problém je, že já psal o voze ty o koze a smutné je, že buď ten rozdíl nechápeš nebo nechceš chápat...
Tady je problém v tom, že já ten rozdíl chápu a respektuji, zatímco ty ten rozdíl vytrvale ignoruješ. Sloveso "mít" má prostě jiný význam než sloveso "porodit". Je TVÝM problémem, že sloveso "mít" chápeš v určitých větách/souvislostech jen a pouze vy smyslu "porodit" a ne ve smyslu původním.

Karel666

Příspěvek od Karel666 » 02 kvě 2019, 11:33

Ondra.kl píše:
25 dub 2019, 14:24
Tady je problém v tom, že já ten rozdíl chápu a respektuji, zatímco ty ten rozdíl vytrvale ignoruješ. Sloveso "mít" má prostě jiný význam než sloveso "porodit". Je TVÝM problémem, že sloveso "mít" chápeš v určitých větách/souvislostech jen a pouze vy smyslu "porodit" a ne ve smyslu původním.
Ne, ty zase podsouváš, co si myslím, prosím nedělej to, že si to myslíš ty, tak to napiš, ale fakt mi to nepodsouvej...

Ale opět ukazuješ co je problém, ty říkáš "mít dítě" se může chápat pouze a jenom jak píšeš ty, a nemůže se chápat pouze biologicky. Což je lež a psaním, že nechápu slovo mít? Mám spíše pocit, že bys měl jít na jazyk český a nehcat si napsat, co to slovo znamená a dostal bys poučení, že pravdu máš ty i já, jenom je rozdíl v topm, že já dodávám, že když vedeš debatu z dalším člověkem, tak si toto musíš uvědomit a nepsat že "něco neví"=nejenom lžeš, ale i nevedeš nebatu, ale už ho tlačíš do kouta, v normálním světě, se člověk ptá "jak to myslíš" a ujasní si postoje, kdežto v tvojem světě a stylu se jede, nesouhlasíš , nevíš/neznáš/neplatíš/mepřepínáš...

Největščí kráse, je že slov mít si my vysvšětlil, že nevím co znamená tím, že jsi přidal nové okrajové podmínky :D Nechceš se zamyslet a uvědomit si, že slovo mít za jiných podmínek co má v hlavě tvůj oponet, znamená pak něco jiného a pak nejonom ten oponent nelže, ale stále ví co slovo mít znamená, jenom ty máš hokej v poropzumění textu ;)

Ondra.kl

Příspěvek od Ondra.kl » 02 kvě 2019, 12:14

Karel666 píše:
02 kvě 2019, 11:33
Ondra.kl píše:
25 dub 2019, 14:24
Ne, ty zase podsouváš, co si myslím, prosím nedělej to, že si to myslíš ty, tak to napiš, ale fakt mi to nepodsouvej...

Ale opět ukazuješ co je problém, ty říkáš "mít dítě" se může chápat pouze a jenom jak píšeš ty, a nemůže se chápat pouze biologicky. Což je lež a psaním, že nechápu slovo mít? Mám spíše pocit, že bys měl jít na jazyk český a nehcat si napsat, co to slovo znamená a dostal bys poučení, že pravdu máš ty i já, jenom je rozdíl v topm, že já dodávám, že když vedeš debatu z dalším člověkem, tak si toto musíš uvědomit a nepsat že "něco neví"=nejenom lžeš, ale i nevedeš nebatu, ale už ho tlačíš do kouta, v normálním světě, se člověk ptá "jak to myslíš" a ujasní si postoje, kdežto v tvojem světě a stylu se jede, nesouhlasíš , nevíš/neznáš/neplatíš/mepřepínáš...

Největščí kráse, je že slov mít si my vysvšětlil, že nevím co znamená tím, že jsi přidal nové okrajové podmínky :D Nechceš se zamyslet a uvědomit si, že slovo mít za jiných podmínek co má v hlavě tvůj oponet, znamená pak něco jiného a pak nejonom ten oponent nelže, ale stále ví co slovo mít znamená, jenom ty máš hokej v poropzumění textu ;)

Odpovědět

Zpět na „Rovnoprávnost“