Zrovnoprávnění manželství

Moderátor: Resortni tym Socialni

Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum pro konzultace k bodu Rovnoprávnost.
Názory zde vyjadřované nelze bez dalšího považovat za stanoviska Pirátské strany.

Každý ať se vyjadřuje jasně, slušně a k tématu. Pokud chcete řešit novou věc, založte nové téma.
Odpovědět
Nikezeus
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Logistika
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 36 poděkování

Re: Zrovnoprávnění manželství

Příspěvek od Nikezeus » 05 pro 2018, 14:06

Vzhledem k nebulozni povaze a k ponekud okrajovemu az perifernimu charakteru probirane veci navrhuji zvazit restruktulizaci resp. eliminaci probiraneho tematu z fora. Korelace mezi informacemi pronesenymi v neprospech tradicniho svazku a fakty, nakolik mohou byt identifikovana a demonstrována, je pohrichu takova, ze pusobi gnoseologicke problemy, a to takovych rozmeru, jez velmi zatizi logicke i semantické zdroje ceskeho jazyka bremenem mnohem tezsim, nez mohou podle rozumnych ocekavani unest. :-D

Georgia.Hejduk
Člen KS Praha
Profese: Studentka
Dal poděkování: 53 poděkování
Dostal poděkování: 49 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georgia.Hejduk » 17 pro 2018, 12:18

Karel666 píše:
05 pro 2018, 13:09

Takže prosím můžete kromě moralizování konečně odpovědět, pročč trváte na tom slovu a ne na somotných právech?
Ale to už jsem přeci dávno udělala
Georgia.Hejduk píše:
09 lis 2018, 14:29
Karel666 píše:
09 lis 2018, 11:08
Hmm, a proč místo těchto super věcí co rozdělují nevytvořit druhý termín.
Protože A) Vyžadovalo by to přepsání mnoha zákonů kde se manželství vyskytuje.
B) Vytvářet kategorie pro účel menšiny je diskriminace sama o sobě.
C) V západních zemích to již funguje a lidé jsou s tím spokojeni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejduk za příspěvky (celkem 2):
Petr.Kubik, Ivor.Kollar
Říkejte mi Jiřko
19 Let
Praha 6

Transgender (MTF)
Studentka a Bloggerka
Členka KS Praha a MS Praha 6 České pirátské strany

Karel666
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Profese: Mám
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování

Příspěvek od Karel666 » 04 led 2019, 10:11

Georgia.Hejduk píše:
17 pro 2018, 12:18
Ale to už jsem přeci dávno udělala
Ked prosím? Naustále dokala čtu "chci manželství" ne chci práva rovnající se manželství, kdy je to doplněno "nechci prřipsat nové slovo hcci být pod stejnáým slovem, protože zákon bude složitější" :D
Takže ne, jenom dokala čtu "odpověděla", ale stále čtu "cchi slove manželství" o samotných právech ani čárku, proto si myslím, že ty právě děláš to proč je většina populace nasraná a ty nechápeš proč, oni vidí, že ty necheš samotná práva, i když tvrdíš opak a můžu ti věřit, problém je, že píšeš pravej opak toho než co tvrdíáš že chceš dosáhnout...
Georgia.Hejduk píše:
09 lis 2018, 14:29
Hmm, a proč místo těchto super věcí co rozdělují nevytvořit druhý termín.

Protože A) Vyžadovalo by to přepsání mnoha zákonů kde se manželství vyskytuje.
B) Vytvářet kategorie pro účel menšiny je diskriminace sama o sobě.
C) V západních zemích to již funguje a lidé jsou s tím spokojeni.
a) Přepsání vs dolnění o" dvě slova", to je něco co je tak strašného? Když vezmu ze svého oboru, kdy je novelizace stavebního zákona a pak navazující věci, kde se co "10let" mění zákon a to hodně, tak když mi někdo napíše, že přidání 2 slov kdy to skoro jde udělat nahrazzením pomocí ctrl+h jako argumnet, tak je to spíše jako vtip nebo ayrgumnet člověka co nezažil nikdy v praxi změnu zákonů co dopadali na jeho odbornost...

b) Vytvářet kategorie pro účel menšiny? Když pominu, že jsem napsal něco jiného manželství=farář, partnerský svazek=starosta, tedy jsi mi podsunula co jsem nenapsal, tak fakticky k tomu co jsi napsala je prostě blábol... Diskrimující není vytvoření nového slova, pro rozlišení a pojmenování rozdílů co existuje, je to jenom bzezcitové popsání reálného světa, něco jako že oktavka je osobní auto a tatra nákladak... Jeslti chceš napsat, že vytvořením slova co popisuje něco co existuje diskriminuje, tak vlasntě stačí psát, že existuje pouze člověk a neexistují ženy/muži/transgendeři atd., ale jaksi i sama pak cítíš, že pak se stebou 99,99999 procent populace nebude bavit, že jsi normální...

c) na západě ot existuje a sjou spokojeni? to víš nebo tvrdíš, ale jaksi jak mám pak chápat to zakazování psaní "nenávistných příspěvků" a sakce nza ně co se na západě zavádí, když jsou tedy všichni tak happy a šŤastný? To jaksi švédšdí demokraté, Le pan a AFD nemůžou erxistova, kdyby s měla pravud, podle mě existence těchto stran dokazuje, že jsi napsala lež...

Georgia.Hejduk
Člen KS Praha
Profese: Studentka
Dal poděkování: 53 poděkování
Dostal poděkování: 49 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georgia.Hejduk » 04 led 2019, 11:34

Karel666 píše:
04 led 2019, 10:11

Ked prosím? Naustále dokala čtu "chci manželství" ne chci práva rovnající se manželství, kdy je to doplněno "nechci prřipsat nové slovo hcci být pod stejnáým slovem, protože zákon bude složitější" :D
Takže ne, jenom dokala čtu "odpověděla", ale stále čtu "cchi slove manželství" o samotných právech ani čárku, proto si myslím, že ty právě děláš to proč je většina populace nasraná a ty nechápeš proč, oni vidí, že ty necheš samotná práva, i když tvrdíš opak a můžu ti věřit, problém je, že píšeš pravej opak toho než co tvrdíáš že chceš dosáhnout...
Tak tohle je opravdu už nevídaný argumentační faul !

Já vám přímo pod toutu větou ukážu kde jsem zanechala svoje argumenty a vy mi řeknete, že jsem žádné nepodala, do toho mě urazíte a ještě tvrdíte, že kvůli mně většina populace nasraná a nechce manželství protože průzkumy ukazují že většina populace je pro manželství ? Ale budiž
Karel666 píše:

a) Přepsání vs dolnění o" dvě slova", to je něco co je tak strašného? Když vezmu ze svého oboru, kdy je novelizace stavebního zákona a pak navazující věci, kde se co "10let" mění zákon a to hodně, tak když mi někdo napíše, že přidání 2 slov kdy to skoro jde udělat nahrazzením pomocí ctrl+h jako argumnet, tak je to spíše jako vtip nebo ayrgumnet člověka co nezažil nikdy v praxi změnu zákonů co dopadali na jeho odbornost...
Pro vás to evidentně znamená jen dvě slova, ale spousta zákonů které dnes pokrývají jenom manželství by nyní museli pokrývat i institut registrovaného partnerství (nehledě na to že některé instituty by se musely přejmenovat, př: společné jmění partnerů).

Karel666 píše:

b) Vytvářet kategorie pro účel menšiny? Když pominu, že jsem napsal něco jiného manželství=farář, partnerský svazek=starosta, tedy jsi mi podsunula co jsem nenapsal, tak fakticky k tomu co jsi napsala je prostě blábol... Diskrimující není vytvoření nového slova, pro rozlišení a pojmenování rozdílů co existuje, je to jenom bzezcitové popsání reálného světa, něco jako že oktavka je osobní auto a tatra nákladak... Jeslti chceš napsat, že vytvořením slova co popisuje něco co existuje diskriminuje, tak vlasntě stačí psát, že existuje pouze člověk a neexistují ženy/muži/transgendeři atd., ale jaksi i sama pak cítíš, že pak se stebou 99,99999 procent populace nebude bavit, že jsi normální...
Co to povídáte, já vám nic nepodsouvám já jen říkám, že pokud máme svaze k manželství a na stejné úrovni svazek registrovaného partnerství tak mít pro tyto dvě (stejné věci) odlišné názvy s tím, že jeden název užívá menšina tak to je ukázkový příklad diskriminace, protože tím automaticky stavíte většinu do privilegovanější role a to jen na základě argumentu "tradiční hodnoty"

A pokud tvrdíte že manžeství a registrované partnerství jsou dvě různé věci tak tím v podstatě stavíte gay a lesbické páry do úrovně podlidí čímž porušujete všeobecnou deklaraci lidských práv
Karel666 píše:

c) na západě ot existuje a sjou spokojeni? to víš nebo tvrdíš, ale jaksi jak mám pak chápat to zakazování psaní "nenávistných příspěvků" a sakce nza ně co se na západě zavádí, když jsou tedy všichni tak happy a šŤastný? To jaksi švédšdí demokraté, Le pan a AFD nemůžou erxistova, kdyby s měla pravud, podle mě existence těchto stran dokazuje, že jsi napsala lež...
https://en.wikipedia.org/wiki/Public_op ... ted_States - většina lidí ve spojených státech podporuje manželství, nehledě na to že legislativně vše funguje jak má

Ano, mazání nenávistných příspěvků je v pořádku, protože nikdo nemá právo na nikoho agresivně, nebo urážlivě útočit, ani v reálu ani na internetu, názory nesouhlasu jsou samozřejmě v pořádku, ale musí být vyjádřeny slušně

Tyto strany nejsou voleni většinou .. tudíž váš argument postrádá smysl.
Říkejte mi Jiřko
19 Let
Praha 6

Transgender (MTF)
Studentka a Bloggerka
Členka KS Praha a MS Praha 6 České pirátské strany

Karel666
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Profese: Mám
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování

Příspěvek od Karel666 » 11 led 2019, 14:13

Georgia.Hejduk píše:
04 led 2019, 11:34
Tak tohle je opravdu už nevídaný argumentační faul !
Já vám přímo pod toutu větou ukážu kde jsem zanechala svoje argumenty a vy mi řeknete, že jsem žádné nepodala, do toho mě urazíte a ještě tvrdíte, že kvůli mně většina populace nasraná a nechce manželství protože průzkumy ukazují že většina populace je pro manželství ? Ale budiž
No základní problém je že buď úmyslně nebo nejste chopna rozlišit "označení nějakého práva vs samotné právo" a pak dokola píšete jednou o jednom, podruhé o druhým potřetí o obouch... Co nejdřív přijmout fakt, že název a práv jsou rozdílné věci? Pak možná pochopíte co jsem napsal a nepodsunete mi co jsem nenapsal a pak se nad mou údajnou zabedněností vstekáte...

Karel666 píše:
Pro vás to evidentně znamená jen dvě slova, ale spousta zákonů které dnes pokrývají jenom manželství by nyní museli pokrývat i institut registrovaného partnerství (nehledě na to že některé instituty by se musely přejmenovat, př: společné jmění partnerů).
Tím píšete, že váš návrh přepíše pouze jeden zákon NEBO reálně můj i váš přepíše hafo zákonů, takže argument pro můj názor nebo váš to není, takže zde oba tímto dokážeme prd…

Karel666 píše:
Co to povídáte, já vám nic nepodsouvám já jen říkám, že pokud máme svaze k manželství a na stejné úrovni svazek registrovaného partnerství tak mít pro tyto dvě (stejné věci) odlišné názvy s tím, že jeden název užívá menšina tak to je ukázkový příklad diskriminace, protože tím automaticky stavíte většinu do privilegovanější role a to jen na základě argumentu "tradiční hodnoty"
No opakuji pojmenovat něco nějakým slovem co má za následek zvětšení rozlišovací schopnosti jakzyka není diskriminace... Pokud by to bala pravda, tak tím, že sám sebe označuji za moraváka a vy mě tak nazvete, tak mě diskriminujete :D To je doufám, že chápe blbost...
Není pravda, že diskriminace je, že nějakou skipunu začnu omezovat na jejich právech a ne jak vy píšete, že ji tak označím?
Co jsou vlastně privilegie... přiznání větších práv jedná skupině oproti druhé... tím že ji pojmenuju ji nediskriminuju...
Když už můžu jednu skupinu urážet, když vymyslím slovo, které bude hanlivé=nadávka, ale znovu, nebudu ju diskriominovat=brát jim práva, ale bude ju urážet, protože tě budu chtít urazit/našvat...

Co se dáma prvně naučit co slova znamenají a pak začít teprve diskutovat? Nebude problém v tom, že by lidi okolo tebe byli šmejdi co nemají rádi ostaní lidi a tebe nechápou, ale to, ež ty používáš slova, kterým nerozumíš a pak máš pocit, že tě lidi nechápou a musíš pbojovat proti všem...

Karel666 píše:
A pokud tvrdíte že manžeství a registrované partnerství jsou dvě různé věci tak tím v podstatě stavíte gay a lesbické páry do úrovně podlidí čímž porušujete všeobecnou deklaraci lidských práv
To tvrdíte vy, já to nikdy netvrdil… Takže vlastně porušujete deklaraci lidskcýh práv VY... :D
Když použiju váš styl: Když vás něco podobného napsalo, že by chtěl někomu někdo dávat menší práva, tak to vlastně chcete vy, to je váš styl myšlení, přeci někoho, kdo nechcce druhého diskriminovat, tak takového člověk to nemůže napadnoud...

:D vidíte, tak dokážu někomu něco podsunout a pak z něj udělat homofoba :D Co si podobné kecy odpostit....

Karel666 píše:
https://en.wikipedia.org/wiki/Public_op ... ted_States - většina lidí ve spojených státech podporuje manželství, nehledě na to že legislativně vše funguje jak má

Tyto strany nejsou voleni většinou .. tudíž váš argument postrádá smysl.
Hmm, takže jeden konkrítní stát a ještě k tomu ne pro jednotlivé státy, ale jako celek? Nevím, koli miliard lidí je na planetě, 7? Usa má kolik 350? A to pouze průměr za celé státy, tak že musím dát pravidla tak, aby mi statiostika vyšla :D
Jako taky jsem se učil statistiku, takže vím že manipulovat sní lze, ale pokud se bavíme o faktech a ne pouze PR kecy, tak jsi nic nedokázala, jenom maximálně že matika je hodně mimo tebe :D
Karel666 píše:
Ano, mazání nenávistných příspěvků je v pořádku, protože nikdo nemá právo na nikoho agresivně, nebo urážlivě útočit, ani v reálu ani na internetu, názory nesouhlasu jsou samozřejmě v pořádku, ale musí být vyjádřeny slušně
A co prosím je nenávistní příspěvek? to co jste posplaa jsou urážlivé příspevky :D Když mě někdo nazve kokotem, tak mě uráží... Stejně tak urážliváý příspěvek bude, když někomu podsunu větu co si někdo sám vymyslel a doplní ji slovy, že je proti lidským právům... (kdopak to udělal :D)
Nenávistný je, když ty český pse, zabiju tě...

Problém je, kdo bude určovat co je a co už není nenávistný příspěvek, když podle mě, ty sama narozlišuješ, mezi iurážlivým a nenávistným natož abych věřil, že jsi chopna poznat nenávistný v situaci, když někomu sama podsouváš něco co nenpsal a proto říkám, že nelze podobné věci mazat, protože neznám nikoho kdo je podobné příspěvky schopen rozlišit a věřím v základní práva jako svoboda slova a stejná práva pro všechny... V tomto se lišíme, ty chceš tyto základní práva omezovat, když se ti to nelíbí, já ne...

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 21494 poděkování
Dostal poděkování: 18567 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 11 led 2019, 15:18

Idaho píše:
19 lis 2018, 12:24
Pokud jde o název, tak si myslím, že společný název bohužel koná také určité komplikace. To by se místo "ženatý" či "vdaná" museli lidé neučit používat pouze pojem "v manželství". Chápu, že u dvou žen mohou být obě jak ženaté nebo vdané a fakticky to jazykově použít jde. Ale co dva muži? Ženatí mohou být těžko s mužem, takže tam se bude muset požívat pojem "vdaný".
Dva muži budou prostě mužatí. Dvě ženy mohou být vdané, ale pokud by se jim snad zdálo, že je to degraduje na úroveň číhosi majetku, mohou být klidně ženaté. ;) No neznělo by to krásně? Karel je mužatý s Michalem, Jana je vdaná za Andreu a Michaela je ženatá s Marcelou. :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Ondra.kl
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Dal poděkování: 2176 poděkování
Dostal poděkování: 5272 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 09 úno 2019, 11:20

Manželství je mrtvá instituce
http://a2larm.cz/2019/02/manzelstvi-je-mrtva-instituce/

Radikální levice konečně přijala za svoje moje stanovisko zhrzeného starého mládence :-)
604 282398 | Jabber: x@j.cz | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
@xchaos@mastodon.social | člen MS Praha 6 | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

pavel_sanda
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 82 poděkování
Dostal poděkování: 124 poděkování

Příspěvek od pavel_sanda » 09 úno 2019, 19:15

Michael.xChaos.Polak píše:
09 úno 2019, 11:20
Manželství je mrtvá instituce
http://a2larm.cz/2019/02/manzelstvi-je-mrtva-instituce/

Radikální levice konečně přijala za svoje moje stanovisko zhrzeného starého mládence :-)
Přesto je pro právo na stejnopohlavní manželství. ;)

Nikezeus
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Logistika
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 36 poděkování

Příspěvek od Nikezeus » 11 úno 2019, 19:04

To znamena, ze na ostrovech jsou zase o krok pred nami:

"Jsi muž, psala o transsexuálce. Britku kvůli tomu zatkla a uvěznila policie"
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_pmk

Odpovědět

Zpět na „Rovnoprávnost“