Vztah ČPS k partnerství ČR s USA
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
-
Nobody
- Návštěvník – není člen Pirátů
Vztah ČPS k partnerství ČR s USA
Dobrý den.
Rád bych se dotázal členů ČPS popřípadě jejich sympatizantů na jejich postoj v otázce partnerství s polupráce ČR a USA zejména v problematice globálního světa. Bohužel, dnes má řada svobodomyslných mladých lidí k USA až fanatický odpor. Stylizují Ameriku do role světového gaunera, který způsobil to či tamto, do role militaristické a ropné lobby, které naváhá rozpoutat válku za účelem svého ekonomického prospěchu. Naše domácí témata jako je stavba radaru, bez ohledu na soulasné či nesouhlasné stanovisko, odhalila, že vnaší společnosti je USA-haterů velké množství. Jenže USA nejsou jen Bush, jako by se na to zapomínalo.
Dnes jsem koukal na jednu část konference, která probíhá na UK. Hostem byla Madeleine Albright a její vystoupení a diskuze se studenty a veřejností mě velmi zaujalo. Diskutoval se řada věcí mimo jiné i čast České Republiky v zahraničních operacích, či možnosti ČR jak může na globálním hřišti pozitivně přispět. Přitom vojenská angažovanost dnes není to nejdůležitější. V krizových oblastech je často důležitější pomoc rozvojová, inženýrská, lékařská či jiná odborně technická. Byl zmiňován příklad Iráku, kde zatímco se různé nadnárodní lobby praly o ropné kontrakty, Česká vláda místo toho vyslala restaurátory (ty máme jedny z nejlepších na světě), a ti pomáhali a zachraňovali tamní kulturní památky. Dodnes jsou nám vděční, protože češi byli jediní, kdo se o tyto důležité objekty pro Iráckou historii a národní uvědomnění zajímali. Nebo napříkl nadace člověk v tísni má dnes světově vnikající reputaci stejně jako inženýři v afghánistánu. I takto se můžeme velmi účině podle paní Albrightové realizovat na mezináodním poli.
ČR je sice součástí Evropské Unie, ale ruku na srdce, EU je globálně neschopná a impotentní, a je veřejným tajemstvím, že EU zajímají prakticky jen vnitřní problémy. 40% svého rozpočtu nacpe do neefektivního zemědělství a s válkou za humny (v jugoslávii) si neporadí.
Jak se tedy chce ČPS pojevovat v oblasti partnerství s USA? Bude ČPS měnit svůj postoj podle toho, kdo zrovna sedí v bílém domě? Nebo snad bude ČPS následovat Paroubkův populistický styl, že když společnost (byť třeba blbě informovaná) si něco spíše nepřeje, tak bude proti tomu, i kdyby to zrovna mělo být správné řešení? Jak by jste definovali postoj ČPS k dnešním spojeným státům (bez ohledu na Obamu či Bushe)
Rád bych se dotázal členů ČPS popřípadě jejich sympatizantů na jejich postoj v otázce partnerství s polupráce ČR a USA zejména v problematice globálního světa. Bohužel, dnes má řada svobodomyslných mladých lidí k USA až fanatický odpor. Stylizují Ameriku do role světového gaunera, který způsobil to či tamto, do role militaristické a ropné lobby, které naváhá rozpoutat válku za účelem svého ekonomického prospěchu. Naše domácí témata jako je stavba radaru, bez ohledu na soulasné či nesouhlasné stanovisko, odhalila, že vnaší společnosti je USA-haterů velké množství. Jenže USA nejsou jen Bush, jako by se na to zapomínalo.
Dnes jsem koukal na jednu část konference, která probíhá na UK. Hostem byla Madeleine Albright a její vystoupení a diskuze se studenty a veřejností mě velmi zaujalo. Diskutoval se řada věcí mimo jiné i čast České Republiky v zahraničních operacích, či možnosti ČR jak může na globálním hřišti pozitivně přispět. Přitom vojenská angažovanost dnes není to nejdůležitější. V krizových oblastech je často důležitější pomoc rozvojová, inženýrská, lékařská či jiná odborně technická. Byl zmiňován příklad Iráku, kde zatímco se různé nadnárodní lobby praly o ropné kontrakty, Česká vláda místo toho vyslala restaurátory (ty máme jedny z nejlepších na světě), a ti pomáhali a zachraňovali tamní kulturní památky. Dodnes jsou nám vděční, protože češi byli jediní, kdo se o tyto důležité objekty pro Iráckou historii a národní uvědomnění zajímali. Nebo napříkl nadace člověk v tísni má dnes světově vnikající reputaci stejně jako inženýři v afghánistánu. I takto se můžeme velmi účině podle paní Albrightové realizovat na mezináodním poli.
ČR je sice součástí Evropské Unie, ale ruku na srdce, EU je globálně neschopná a impotentní, a je veřejným tajemstvím, že EU zajímají prakticky jen vnitřní problémy. 40% svého rozpočtu nacpe do neefektivního zemědělství a s válkou za humny (v jugoslávii) si neporadí.
Jak se tedy chce ČPS pojevovat v oblasti partnerství s USA? Bude ČPS měnit svůj postoj podle toho, kdo zrovna sedí v bílém domě? Nebo snad bude ČPS následovat Paroubkův populistický styl, že když společnost (byť třeba blbě informovaná) si něco spíše nepřeje, tak bude proti tomu, i kdyby to zrovna mělo být správné řešení? Jak by jste definovali postoj ČPS k dnešním spojeným státům (bez ohledu na Obamu či Bushe)
- Martin.Svadlenka
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 1834
- Registrován: 20 srp 2009, 22:24
- Profese: elektromechanik
- Bydliště: Přerov
- Dal poděkování: 2930 poděkování
- Dostal poděkování: 1624 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vztah ČPS k partnerství ČR s USA
Ahoj..
ty máš dojem, že Bushova a Obamova politika se liší?
ty máš dojem, že Bushova a Obamova politika se liší?
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
- Spirit
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1005
- Registrován: 29 dub 2009, 13:33
- Dal poděkování: 3 poděkování
- Dostal poděkování: 49 poděkování
Re: Vztah ČPS k partnerství ČR s USA
2 Martin Svadlenka: Nepochybne.
... and the Spirit of God was hovering over the waters. 
- Spirit
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1005
- Registrován: 29 dub 2009, 13:33
- Dal poděkování: 3 poděkování
- Dostal poděkování: 49 poděkování
Re: Vztah ČPS k partnerství ČR s USA
Můj vztah k USA je sice rozporuplný, ale vesměs pozitivní.
... and the Spirit of God was hovering over the waters. 
-
Nobody
- Návštěvník – není člen Pirátů
Re: Vztah ČPS k partnerství ČR s USA
Nepochybně velmi výrazně. Na obou přístupech vidím pozitiva i negativa. Ale nějak jsem nepostřehl odpověď na naprosto jednoduchou otázkuMartin Svadlenka píše:Ahoj..
ty máš dojem, že Bushova a Obamova politika se liší?
- Mikulas.Ferjencik
- Mediální odbor
- Příspěvky: 14052
- Registrován: 24 dub 2009, 00:25
- Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
- Bydliště: Choltice, okres Pardubice
- Dal poděkování: 11388 poděkování
- Dostal poděkování: 19571 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vztah ČPS k partnerství ČR s USA
Nemyslím si, že bychom byli strana USA haterů. Jinak do konfliktu s USA se nepřímo dostáváme diametrálně odlišným přístupem k intelektuálnímu vlastnictví. Obecně bude zahraniční politika naší strany spočívat v důsledné spolupráci s pirátskými stranami v celém světě, s cílem zabránit pokradmému rostoucí cenzuře od Číny přes Německo až po USA.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
- Spirit
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1005
- Registrován: 29 dub 2009, 13:33
- Dal poděkování: 3 poděkování
- Dostal poděkování: 49 poděkování
Re: Vztah ČPS k partnerství ČR s USA
2 Mikulas Ferjencik: IMHO jsme v konfliktu s establishmentem a je jedno jestli americký, čínský a nebo český.
... and the Spirit of God was hovering over the waters. 
-
Nobody
- Návštěvník – není člen Pirátů
Re: Vztah ČPS k partnerství ČR s USA
A které USA máte v tomto příspěvku vlastně na mysli? O přístupu koho zde hovoříte?Mikulas Ferjencik píše:Nemyslím si, že bychom byli strana USA haterů. Jinak do konfliktu s USA se nepřímo dostáváme diametrálně odlišným přístupem k intelektuálnímu vlastnictví. Obecně bude zahraniční politika naší strany spočívat v důsledné spolupráci s pirátskými stranami v celém světě, s cílem zabránit pokradmému rostoucí cenzuře od Číny přes Německo až po USA.
USA to jsou také Richard Stallman a GNU software movement, Open Invention Network je tvořen významnými americkými korporacemi (RedHat, Novell, IBM,...). Vámi popisovaný jev nemá vůbc nic společného s jednou konkrétní zemí. Stejně negativní tendence vykazují podobná politická uskupení po celém světě včetně ČR.
-
Nobody
- Návštěvník – není člen Pirátů
Re: Vztah ČPS k partnerství ČR s USA
Ještě bych dodal, že z pozice uznávaného partnera se bude přesvědčovat američany o určitém pohledu na IP (jako třeba SW patenty) mnohem snadněji, nemyslíte?
- Marek.Necada
- Zahraniční odbor
- Příspěvky: 3342
- Registrován: 05 lis 2009, 22:44
- Profese: silozpytec
- Bydliště: Helsinki
- Dal poděkování: 9333 poděkování
- Dostal poděkování: 6540 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vztah ČPS k partnerství ČR s USA
Podotkl bych, že je podstatný rozdíl mezi uznávaným partnerem a sluhou. Kam nás vede dosavadní vedení ČR, je dle mého jasné.
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Долой царя!