Okrskové volební komise OVK 2018

Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
Tato sekce fóra dříve sloužila jako úkolovník. Nyní úkoly evidujeme v systému redmine.pirati.cz.
Sekce zůstává nadále otevřená, ale spíše jako archiv, případně místo pro prodiskutování nápadů, z nichž se poté mohou stát projekty a úkoly.
Zamčeno
anonym53077
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 805
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 874 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Okrskové volební komise OVK 2018

Příspěvek od anonym53077 »

Jan.Adam píše: 22 říj 2018, 11:52OFFTOPIC
Pane Babický, vzhledem k vaší osobě a historii bych se zdržel jakýchkoli komentářů ohledně údajné neschopnosti jiných lidí, tím méně komentářů takto arogantních. Osobně se divím, že s vámi zde mají takovou trpělivost a jednají s vámi takto slušně, zejména pokud vás už někteří poznali i osobně.

A když jsme u psaní nesmyslů na netu, co takové vaše ""Topka extrémně ultrapravicové sdružení okolo knížete s fašizujícími rysy, takový fanklub zločinu" - předpokládám, že si budete pamatovat, kde jste to napsal ;-)
Není důležité kde je to napsáno, ale za sebe Vám děkuji, že danou větu citujete. OFFTOPICMé pravidelné angažmá na sociálním výboru poslanecké sněmovny TOP09 a jí podobné asociály jistě těší. Přeji hezký den.
Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2331
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 3977 poděkování
Dostal poděkování: 3000 poděkování

Re: Okrskové volební komise OVK 2018

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Ahoj všem,
protože mi nejde založit nové téma k okresním volebním komisím (OVK) navazuju na toto vlákno.

Vzhledem k blížícím se Volbám do Evropského parlamentu si myslím, že by bylo užitečné sdílet zkušenosti z průběhu voleb (tzn. případné problémy a řešení v OVK).

Zde je náš Manuál pro členy okrskových volebních komisí:

https://www.piratskelisty.cz/clanek-233 ... ich-komisi

Existuje i nějaká pirátská facebooková skupina na toto téma? Díky a férovým a klidným volbám zdar :) ! L.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, V__

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2331
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 3977 poděkování
Dostal poděkování: 3000 poděkování

Re: Okrskové volební komise OVK 2020

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Sobotní Právo, sekce inzerce 🙂.

ovk.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvky (celkem 2):
Ladislav.Dvorak, Helena.Buchtova

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Okrskové volební komise OVK 2018

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jestli někdo ví, kdo ten inzerát zadával, tak mu vyříďte, že se píše "Přihlaste se" a ne "Přihlašte se".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Dolezal, Helena.Buchtova, V__

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

anonym53077
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 805
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 874 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Okrskové volební komise OVK 2018

Příspěvek od anonym53077 »

Nebudu si registrovat "pirátské ID", abych mohl psát do nějaké podatelny. V případě zájmu přesuňte kamkoliv chcete. Podávám stížnost a žádost o prověření ke kontrolní komisi na neznámého člověka z OVK, který delegoval do okrsku 9003 v městské části Brno - Jundrov někoho jiného, kdy jsem svou žádost na OVK jistě zasílal v dostatečném předstihu. Dále se chci zeptat jak je možné, že se dříve opakovaně stávalo, že jsem do OVK nebyl delegován (tvrdím, že někdy šlo o úmysl) a žádám o prošetření. Dále chci vědět jak je možné, že web OVK.PIRATI.CZ neobsahuje absolutně žádnou přidanou hodnotu, kontakty na koordinátory, jména a další informace, kdy toto nejsou ani lidé náhodně podepsaní v e-mailech došlých z OVK, kteří však dělají jako by s věcí neměli nic společného schopni řešit. Jak chcete jako Piráti řešit něco složitějšího, když úřady a radnice vidí, že neumíte dílčí věci? Děkuji za reakci a moderátora prosím o přesunutí jinam. Fórum nečtu, svou reakci a pohled na věc jsem napsal i v reakci na e-mail OVK. E-mail se zamítavým stanoviskem o delegaci k OVK, který mi došel nyní byl podepsán Martinem Kučerou z republikového předsednictva Pirátů, který nicméně v telefonu tvrdil, že tam je podepsán jen aby tam někdo byl a nemá s tím nic společného. Kontrolní komisi a případné další lidi tímto prosím o zaslání výstupu na můj e-mail. Upozorňuji, že případné spamery odsud zde taktéž uveřejním v plném rozsahu. Závěrem chci ještě veřejně poděkovat europoslankyni @Marketa.Gregorova , protože jsem díky ní minule v OVK byl, poté co strana cca čtyřikrát po sobě mou delegaci přes web "ovk.pirati.cz" nezvládla. A ještě díky koordinátorce, která to už se mnou řeší a deleguje mně jinam.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Okrskové volební komise OVK 2018

Příspěvek od Martin.Kucera »

A co k tomu řekne Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru?
Nejdříve si ocitujme zmíněný zamítavý mail
Dobrý den,
tímto e-mailem Vám oznamujeme, že Vaše žádost o registraci do okrskové volební komise byla registrátorem zamítnuta. Důvodem je obsazení Vámi požadovaného okrsku jiným zájemcem.

Žádost byla pro okrsek č. 9003 v obci Brno, okres Brno-město.

Za administrativní odbor Pirátů

Martin Kučera
Tomas Babicky píše: 25 srp 2020, 19:59Podávám stížnost a žádost o prověření ke kontrolní komisi na neznámého člověka z OVK, který delegoval do okrsku 9003 v městské části Brno - Jundrov někoho jiného, kdy jsem svou žádost na OVK jistě zasílal v dostatečném předstihu.
Systém volných registrací (s vlastností "kdo dřív přijde, má okrsek") byl opuštěn již před několika lety a vracet se k němu nebudeme. Stávalo se totiž, že se pak do komisí dostávali lidé nezpůsobilí tuto činnost vykonávat.
Tomas Babicky píše: 25 srp 2020, 19:59Dále se chci zeptat jak je možné, že se dříve opakovaně stávalo, že jsem do OVK nebyl delegován (tvrdím, že někdy šlo o úmysl) a žádám o prošetření.
Co chceš prošetřovat? Na členství v komisi není právní ani morální nárok, opravdu to nefunguje tak, že když někdo řekne "chci do komise", tak ho jsme povinni delegovat.
Tomas Babicky píše: 25 srp 2020, 19:59Dále chci vědět jak je možné, že web OVK.PIRATI.CZ neobsahuje absolutně žádnou přidanou hodnotu, kontakty na koordinátory, jména a další informace, kdy toto nejsou ani lidé náhodně podepsaní v e-mailech došlých z OVK, kteří však dělají jako by s věcí neměli nic společného schopni řešit.
Rád bych ti připomněl, že jsem ti do telefonu řekl "teď to s tebou nemám čas řešit, ujel by mi vlak". Ano, když jsi to nepochopil a pořád ses něčeho dožadoval, tak jsem zavěsil, protože by mi jinak ujel vlak.
Tomas Babicky píše: 25 srp 2020, 19:59Jak chcete jako Piráti řešit něco složitějšího, když úřady a radnice vidí, že neumíte dílčí věci?
S úřady a radnicemi funguje komunikace ohledně OVK, včetně delegací, v pohodě.
Tomas Babicky píše: 25 srp 2020, 19:59E-mail se zamítavým stanoviskem o delegaci k OVK, který mi došel nyní byl podepsán Martinem Kučerou z republikového předsednictva Pirátů, který nicméně v telefonu tvrdil, že tam je podepsán jen aby tam někdo byl a nemá s tím nic společného.
Ano, jsem pod tím mailem podepsán, z jednoduchého důvodu. Považoval jsem za slušné, aby i pod maily, které generuje automat, byl někdo podepsán. Zřejmě je čas to přehodnotit, automatické maily mít podepsané jen "administrativní odbor Pirátů" a doplnit je o větu "tento mail byl vygenerován automaticky, neodpovídejte na něj".
Ne, nemám nic společného se zamítnutím tvé žádosti o registraci. Jsem podepsán pod oznamovacím mailem, že žádost zamítl registrátor. Nejsem registrátor (ani ten, kdo tvoji žádost zamítl, ani jiný).
Tomas Babicky píše: 25 srp 2020, 19:59Kontrolní komisi a případné další lidi tímto prosím o zaslání výstupu na můj e-mail.
Jak už jsem uvedl, kontrolní komise IMHO nemá co prošetřovat, protože nedelegování do OVK není porušením žádných vnitrostranických předpisů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Belsan, Adam.Jaros, Michaela.Nepejchalova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Okrskové volební komise OVK 2018

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

(Mimochodem, registrátor bude pravděpodobně ta koordinátorka.)

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

anonym53077
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 805
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 874 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Okrskové volební komise OVK 2018

Příspěvek od anonym53077 »

Ano, ta koordinátorka, která to předtím několikrát nedala, pak po intervenci Markéty Gregorové na mou prosbu Markétě to zařídila a teď opět nic. Pirátům to prostě nefunguje, tečka. A když náhodou byl ten okrsek plný, tak jsem mohl jít jinam. Už je to pošesté, co kvůli některým naprosto neschopným jedincům přicházím o možnost být v komisi. Pominu fakt, že někteří z nich dnes sedí v parlamentu a zastupitelstvech, případně stranu řídí a suše konstatuji, že jsou prostě tito líní zvednout telefon a někam zavolat, nebo snad ještě ke všemu napsat e-mail. Netýká se to všech Pirátů, ale navenek to tak ve výsledku téměř vždy vypadá. A na nesmyslný dotaz koho by bylo asi třeba prověřit u kontrolní komise zopakuji, že jsem doteď šestkrát nebyl u komise i přes registraci a z toho minimálně 1-2 se jednalo o úmysl, nebo možná pochybení člověka, který to tehdy koordinoval. Funkcionalita webu pro registrace již jednou umožňovala zatrhnout si, že chci být opakovaně delegován, e-maily chodily automaticky a nebyl problém. Ve chvíli, kdy to začal řešit někdo, kdo tomu evidentně nerozumí, celý web rozkopal a je v tom nepořádek. Je to minimálně ostuda pro Piráty u krajů a radnic, mnozí se tam na stranu dívají skrz prsty, protože delegují své kandidáty pozdě, nebo vůbec.

Resumé:
    • Web ovk.pirati.cz byl dobře technicky řešen, pak to parta neschopných lidí zbořila, možná z lenosti, aby jim lidé nepsali.
      Lidé, kteří by měli řešit problémy strany a nezajímá je to, sedí dnes v parlamentu, kandidují na vysoké posty, nebo jsou v předsednictvu.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Okrskové volební komise OVK 2018

Příspěvek od Martin.Kucera »

1) Vidím, že je nutno zopakovat: Na členství v komisi není ani právní, ani morální nárok. A z toho, že za Piráty byl někdo v komisi někdy v minulosti, nijak neplyne, že jsme povinni ho delegovat do komise, kdykoli o to požádá. (Ba naopak z toho někdy může vyplynout, že už ho nikdy delegovat nebudeme.)
2) Odmítnutí žádosti o členství v komisi není porušením našich vnitřních předpisů, ba ani zákonů ČR, tudíž by KK neměla co prověřovat.
3) Přístup "kdo chce být delegován a vyplnil formulář, ten delegován bude" jsme před několika lety opustili a vracet se k němu nebudeme, neb s rostoucím počtem obsazených komisí rostlo i množství osob, jež se do nich dostávaly, aniž by byly fyzicky či psychicky způsobilé tuto funkci vykonávat.
4) Ano, k pozdnímu odeslání delegací skutečně kdysi došlo, je to AFAIK minimálně 5 let (protože tehdejšímu členovi TO zodpovědnému za jejich odeslání nedošlo, že odesílání potrvá řadu hodin, nechal ho až na poslední možný den a část delegačních listin byla odeslána až po 16. hodině).

Edit:
5) Web ovk.pirati.cz je v současné době řešen technicky mnohem lépe než před 5 a více lety, ovšem zájemce o členství v komisi to pochopitelně příliš nepozná, protože ten vyplňuje jen okruh údajů požadovaných zákonem (a ty se nemění), plus kontaktní údaje, preferenci okrsku, a zaškrtne pár checkboxů (má-li zájem o další informace či spolupráci).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Zuzana.Kudlackova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

anonym53077
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 805
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 874 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Okrskové volební komise OVK 2020

Příspěvek od anonym53077 »

Lukas.Dolezal píše: 20 črc 2020, 11:39 Sobotní Právo, sekce inzerce 🙂.
Nicméně jim to nefunguje. Dříve se stávaly i věci, že vůbec nedošel ani zamítavý e-mail, prostě se na to člověk Pirátů vybodnul. I když jsem měl od radnice ověřeno, že volné místo bylo a zkoušel jsem e-maily zachránit co se dalo, stejně se na to lidé Pirátů opakovaně vykašlali a to již šestkrát. A nezlobte se, ale 6*2400 je 14400 a to je už celkem hodně peněz o které nechcete jen tak přijít. Práci ve volební komisi však neděláte pro peníze, ale z přesvědčení. Chtěl bych tímto Piráty také vyzvat k tomu, aby se práce s OVK raději zřekli, pokud nebudou schopni své kvality v komunikaci s radnicemi zlepšit a najmout si na to profesionály. To se jim zatím už řadu let v této věci příliš nedaří.
Zamčeno

Zpět na „Technika“