RP 71/2016 Jednání na mumble 25.8.

Fórum pro závazná jednání a hlasování republikového předsednictva.

Moderátor: Republikové předsednictvo

Pravidla fóra
  • Republikové předsednictvo hlasuje zásadně veřejně, každý hlas samostatným příspěvkem.
  • Tajně pouze v případě, že by vyznačení jmen mohlo členy vystavit pronásledování kvůli prosazování politiky strany a orgán se na tom před hlasováním usnese.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RP 71/2016 Jednání na mumble 25.8.

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Protože až teďka jsem si všiml, že nám to už bylo uloženo.
(Musím si evidentně lépe nastavit redmine.)

Zazněl dotaz, takže doplním že s návrhem přišel Ivo Vašíček.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Peksa, Frantisek.Navrkal

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: RP 71/2016 Jednání na mumble 25.8.

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Vojtech.Pikal píše:Protože až teďka jsem si všiml, že nám to už bylo uloženo.
(Musím si evidentně lépe nastavit redmine.)

Zazněl dotaz, takže doplním že s návrhem přišel Ivo Vašíček.
To furt nevysvětluje, proč jste se nevyjádřili do jednání RV. Furt prostě nechápu, proč jste se vůbec rozhodli to jakkoli tajit a proč to takhle hlavně Vašíček zavařil, aniž by se jakkoli vyjádřil už v rozpravě RV. Od toho vždy, když je zahájeno jednání RV, tak se informují všichni vedoucí orgánů, včetně tedy komplet RP.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Mikulas.Peksa

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RP 71/2016 Jednání na mumble 25.8.

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Frantisek.Navrkal píše:
Vojtech.Pikal píše:Protože až teďka jsem si všiml, že nám to už bylo uloženo.
(Musím si evidentně lépe nastavit redmine.)

Zazněl dotaz, takže doplním že s návrhem přišel Ivo Vašíček.
To furt nevysvětluje, proč jste se nevyjádřili do jednání RV. Furt prostě nechápu, proč jste se vůbec rozhodli to jakkoli tajit a proč to takhle hlavně Vašíček zavařil, aniž by se jakkoli vyjádřil už v rozpravě RV. Od toho vždy, když je zahájeno jednání RV, tak se informují všichni vedoucí orgánů, včetně tedy komplet RP.
Já nic nezavařil. Jen jsem si před jednáním RP všiml, že RV hlasuje "tu věc". Takže jsem o tom ostatní informoval (nevím kdo ještě si toho všiml), protože mi přišlo to prohlášení nepřijatelné a zejména nechápu k čemu má sloužit (kromě prezentace naší nekompetentnosti). Když si to ostatní přečetli, tak vyjádřili podobný názor.
(a myslím, že je dost důležitějších věcí, které RV neřeší - např. pravidla výběrových řízení)
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: RP 71/2016 Jednání na mumble 25.8.

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Ivo.Vasicek píše:
Frantisek.Navrkal píše:
Vojtech.Pikal píše:Protože až teďka jsem si všiml, že nám to už bylo uloženo.
(Musím si evidentně lépe nastavit redmine.)

Zazněl dotaz, takže doplním že s návrhem přišel Ivo Vašíček.
To furt nevysvětluje, proč jste se nevyjádřili do jednání RV. Furt prostě nechápu, proč jste se vůbec rozhodli to jakkoli tajit a proč to takhle hlavně Vašíček zavařil, aniž by se jakkoli vyjádřil už v rozpravě RV. Od toho vždy, když je zahájeno jednání RV, tak se informují všichni vedoucí orgánů, včetně tedy komplet RP.
Já nic nezavařil. Jen jsem si před jednáním RP všiml, že RV hlasuje "tu věc". Takže jsem o tom ostatní informoval (nevím kdo ještě si toho všiml), protože mi přišlo to prohlášení nepřijatelné a zejména nechápu k čemu má sloužit (kromě prezentace naší nekompetentnosti).
A proč ses nevyjádřil do rozpravy RV?

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RP 71/2016 Jednání na mumble 25.8.

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Frantisek.Navrkal píše: A proč ses nevyjádřil do rozpravy RV?
Protože jsem si toho všiml, až když jste hlasovali (když jsem projížděl fórum před mumble). A znovu říkám, že "diskuse názorů" už byla pasé, protože je to už přes dva měsíce stará záležitost. A vůbec mě nenapadlo, že RV bude chtít vydávat politická prohlášení, zvláště když skoro nefunguje. Kdybychom teď vydali jakékoliv stanovisko k nepovedenému puči, budou si všichni klepat na hlavu, jestli jsme nebyli 2 měsíce někde mimo planetu.
Teď je třeba aktuálně řešit přípravu na demonstraci proti CETA (17.9)
Edit: Kdyby mi to (ten text k publikaci) posla třeba Mikuláš Peksa, někdy v červnu, tak bych řekl Mikuláši F. ať to zveřejní. Nejedná se o nic zásadního (jako např. postoj k uprchlické krizi), ale je to aktuální reakce, na dílčí jev. Patří to do operativy MO. Zásadnější je spíše celkový postoj k Turecku, třeba k tomu, že někteří představitelé EU mají pořád ambice jednat s Tureckem o bezvízovém styku. A třeba, že nám vadí, že Turecký vpád do Sýrie je porušením mezinárodního práva. A, že kvůli tomu žádná vláda (v tom jsou USA, EU, Rusko i Irán zajedno - ignorují to) neprotestuje (a Turci zabíjejí Kurdy https://www.novinky.cz/zahranicni/blizk ... u-pkk.html). Ani ta naše proti tomu neprotestuje. nikdo nenavrhuje žádné sankce, nic.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Vojtech.Pikal
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RP 71/2016 Jednání na mumble 25.8.

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Rozhodnutí se tajilo, protože bylo učiněno během hlasování a nechtěli jsme jím ovlivňovat běžící hlasování.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: RP 71/2016 Jednání na mumble 25.8.

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Ivo.Vasicek píše:Protože jsem si toho všiml, až když jste hlasovali (když jsem projížděl fórum před mumble). A znovu říkám, že "diskuse názorů" už byla pasé, protože je to už přes dva měsíce stará záležitost. A vůbec mě nenapadlo, že RV bude chtít vydávat politická prohlášení, zvláště když skoro nefunguje.
Tak to je dost smutný, že člen RP (kterýmu o tom chodí vždy soukromá zpráva) si takhle jednání RV ani nevšimne. Jinak,RV mj. je od tvorby politických dokumentů, tak nechápu tvoje překvapení, když chce RV vydat politický dokument.
Vojtech.Pikal píše:Rozhodnutí se tajilo, protože bylo učiněno během hlasování a nechtěli jsme jím ovlivňovat běžící hlasování.
Tak příště hlasování klidně radši ovlivněte.

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RP 71/2016 Jednání na mumble 25.8.

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Hele. Mluvil jsem i s Frantou i s Miki Peksou. Nevím jsetli se něco vyloženě tajilo, nicméně se to zbytečně šmodrchá.
Vlákno jednání jsem nesledoval, rotože mi Turecko přijde jak Ukrajina tj. naprosto nepřehledné a dost mimo naší kompetenci v hodncení dění i dopadů. Neb nejsme NWOO. Víme o tom reálně prd. COž nevylučuje, že na základě dostupných informací můžeme zaujmout stanovisko, které ovšem nemusí být validní. Nevalidní stanovisko mi přijde tedy o dost horší než žádné stanovisko a ano na spostu věcí přirozeněn nemáme nebo nemusíme mít žádný kolektivní názor.

Navíc to není prioritou a vzhledem k časování po puči je to silně zaspané téma. Jako mám třeba 10 dalších událostí, co se staly ještě v normálním reakčním horizontu, kdy by bylo třeba něco vydat.

Do jednání jsem tedy dodatečně napsal tohle:

Ahoj. Včera jsem mluvil s Peksou. Co je to prosímvás za nový flow. Náš reject tohoto úkolu byl veden několika důvody, nikoliv ve zlém úmyslu.
a) Kdy proběhla krize (puč). Je proto jaksi pozdě a poměrně zbytečné nyní k věci vydávat jakékoliv stanovisko, pokud nepracujeme s novými informacemi a toto není aktuální. Daleko více aktuální je např CETA, krajské volby apod.
druhé a třetí je neméně důležité.
b) Je RP garant zahraniční politiky nebo zahraniční odbor? Nikoliv. Celá negociace tedy vůbec nenáleží RV a RP ale ZO a MO, PRoto nechápu
c) Odkdy RP něco zveřejňuje?
Upřímně tuhle akci vůbec nechápu a stejně tak nechápu roli RP v celé věci.
Je toto nějaké nové flow, které zavádíme?
Např. RV ukládá předsedovy aby v rámci TV debaty pronesl následující: ....
Sorry za nedorozumění, ale prosím vysvětlete mi a, b, c.
Díky
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: RP 71/2016 Jednání na mumble 25.8.

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Tak já sem zkopíruju reakci:
Předmět: RV 41/2016 - Stanovisko k obětem čistek v Turecku
Frantisek.Navrkal píše:
Ivan.Bartos píše:a) Kdy proběhla krize (puč). Je proto jaksi pozdě a poměrně zbytečné nyní k věci vydávat jakékoliv stanovisko, pokud nepracujeme s novými informacemi a toto není aktuální. Daleko více aktuální je např CETA, krajské volby apod.
druhé a třetí je neméně důležité.
b) Je RP garant zahraniční politiky nebo zahraniční odbor? Nikoliv. Celá negociace tedy vůbec nenáleží RV a RP ale ZO a MO, PRoto nechápu
c) Odkdy RP něco zveřejňuje?
ad a) V půlce července. Ano, máme teď aktuálnější věci, ale jde o stanovisko, nikoli tiskovou zprávu. Je to prostě programový dokument, který zachycuje určitý postoj strany k věci. Souhlasím zde ovšem s Honzou Lipavským, že bychom asi měli schválit nějaký alternativní návrh, který bude více „nadčasový“ a komplexní.
ad b) Není, ale my garanty nemůžeme úkolovat a ZO nic za stranu nevydává jako mediální výstup. RV může úkolovat RP a to zase může úkolovat odbory včetně MO, aby něco udělaly. Postup je tedy logický.
ad c) Uznávám, že lepší formulace by bylo uložit vám zajistit zveřejnění, takhle to znělo, jako byste to měli zveřejnit sami, což ovšem určitě taky můžete - nikde není dáno, že to má MO v nějaké výlučné působnosti. A asi samozřejmě i kdybyste úkol předali MO, tak by se pravděpodobně na vás nikdo nezlobil; já tedy určitě ne, bylo by mi to fuk.

Za mě největší fail byl to, že jste se nikdo nevyjádřil rovnou v rámci původního jednání RV o věci, byť jste o tom museli vědět. To jste byli všichni někde na dovolený bez netu nebo jinak zaneprázdněný celej ten tejden, co se to tu probíralo? No a korunovali jste to tím, že jste to usnesení přijali ještě v průběhu hlasování RV tajně, abyste, jak tvrdí Vojta Pikal, neovlivnili průběh hlasování, a zveřejnili to pak dýl jak tejden po tom, co hlasování skončilo a úkol jste obdrželi.

V budoucnu teda laskavě sledujte, o čem RV jedná, a nedělejte zmatky nějakejma tajnejma usneseníma.

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Odpovědět

Zpět na „Jednání republikového předsednictva“