Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Plzensky kraj, PMS Plzen

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Odpovědět

Chcete odvolat předsednictvo MS Plzeň?

Ano
7
26%
Ne
17
63%
Zdržuji se
3
11%

Celkem hlasujících: 27 - Celkem hlasů: 27

Josef.Kubat
Krajské předsednictvo
Profese: student archeologie, tajemník na MHMP
Dal poděkování: 124 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Josef.Kubat » 12 čer 2019, 03:06

Tomas.Pastircak píše:
11 čer 2019, 07:59

Ne, jde spíš o formu provedení. Tohle je něco, co je evidentně dlouho dopředu plánované, a popravdě mě dost mrzí, že jestli jste něco takhle dlouho dopředu plánovali, že jste neplánovali spíš něco, co by vedlo směrem ke sjednocení, ale radši k dalšímu rozpolcení. Právě proto bych ve vnitrostranické politice očekával trošku víc debaty z obou stran, a míň ultimátních řešení typu toto.
Nikdo tady měsíce neplánoval akci kulový blesk - prostě se stalo, že se našla názorová skupina vy jste úplně v koncích s tím, že nevíte jak s ní máte jednat - urážky, obvinění, zášť - Proč jste se kluků radši nezeptali na to proč měli potřebu nejdřív problémy řešit mezi sebou a pak až s Váma (podívejte se kdo to podepsal a kdo dal palec - 3 zastupitelé na ÚMO, 1 zastupitel na magoši, jedna zastupitelka na ÚMO i na magoši a 2 nesmírně cení členi, kteří dělají stranu stranou. - z tvých komentářů to vypadá, že máš zájem najít kompromis. Tak se snaž - nikdo by nebyl rád, kdyby jste měli přece o kohokoliv z nic přijít a zároveň oni mají právo mít svůj vlastní názor.
Tomas.Pastircak píše:
Ad 2) Naprosto rozumím tomu, když by někdo nechtěl v kampani propagovat Magdu nebo jiné kandidáty od dvouciferného místa na kandidátce dál a že to pro může být nějaký demotivační prvek...
já tomu taky rozumím, ale nikdo mi nikdy takový požadavek nevznesl
Tomas.Pastircak píše:
...Minimálně Lukáš Blažej je skvělý kandidát, který mi bude v Evropě chybět.
Ano Lukášovi jsem daleko před zahájení a myslím že ještě před mým zvolením psal jestli by měl zájem stát se tváří našeho kraje pokud by k nám jezdil, zájem měl, ale snad mi odpustí, když přepíšu část jedné jeho odpovědi
"A byť kandidáti z ostatních pozic možná příliš mnoho šancí nemají, dává mi smysl na lokální úrovni propagovat lokální kandidáty - pomůže vám to do dalších voleb a zároveň to může přilákat voliče více než kandidát třeba z Brna. To je ale na vás."
Tomas.Pastircak píše:
(Řečnická: Kolik % bychom museli získat, aby jsme do Bruselu poslali Magdu?) :!:
Lukáš ti na tu otázku vlastně odpovědel - je irelevantní na kolikátém je místě - je lokální.
Tomas.Pastircak píše:
Za mě je zase špatně, že se tvář kampaně v PlK určila bydlištěm a ne kvalitami, případně faktem, jestli byla zvolena v primárkách ;) Pokud je to tak evidentní, měli jsme mít jako hlavní tvář kampaně Lukáše Blažeje, ten měl šanci se tam dostat a vyhrál primárky, a rozhodně není ani zdaleka tak kontroverzní. Propagování kandidáta ze zadních míst je především dost slušná vnitřní kampaň pro jakékoliv další volby, a já osobně bych měl velký problém v takové vnitřní kampani pomáhat někomu, jako je Magda.
Zase ti vlastně odpověděl Lukáš (bože jak já jsem dokonalej, že jsem tohle řešil již
4. února - 7 dní před svým zvolením a předešel jsem problémům očividně do června :)
Tomas.Pastircak píše:
Já bych právě očekával, že u takto větších voleb má být místní předsednictvo spíše vykonavatelem, než iniciátorem - od toho máme krajského a republikového volebního manažera, aby ty akce iniciovali, pokud možno tak, aby dávaly smysl (třeba akce na Velikonoční neděli mi od pohledu smysl nedává)
tady ti rád odpovím - ty nejmíň úspěšné akce, byli zároveň ty, kdy já jako manažer jsem se musel podvolit již domluvenému harmonogramu - tady uznávám chybu, jelikož by bylo lepší jednu akci nedělat vůec - zas to pro mě bylo pilotní rozkoukání se, celý měsíc před závěrem voleb, který jsem oplatil nazpátek
Tomas.Pastircak píše:
Petr.Vileta píše:
11 čer 2019, 00:41
Jestli můžu, čistě technicky:

1) vzít tento návrh zpět.
2) podat návrhy na odvolání každého z 5 členů předsednictva samostatně.
4) založit hlasování o počtu členů místního předsednictva (3 až X)
3) na základě výsledku dovolit předsednictvo do odhlasovaného počtu.
Čistě technicky to je zbytečný, všechno tohle se dá udělat v jednání jako varianty usnesení.

EDIT:
Radek.Krejci píše:
11 čer 2019, 00:08
A TEĎ HLAVNĚ: Jak myslíš návrh převolení předsednictva? Jaký je tvůj návrh, Tome? ;)
Viz § 31a Jednacího řádu. Je to způsob, kterým můžete dostat "svého" člověka do předsednictva, abyste mohli rozumně vyřešit spory a problémy s předsednictvem, a zároveň nepoložit celé předsednictvo, takový přístup "evoluce, ne revoluce" - za předpokladu, že vyberete člověka dost asertivního, aby konflikty řešil a ne je prohluboval. Já to jako alternativní návrh usnesení dávat nebudu, ale pokud jej někdo vezme za svůj, tak jej klidně podpořím.
to je rozumný slovo
prac. mob.: 777 365 381

"Kolem mě se děje hodně věcí, ale listí nepadá..." Já - někdy mezi lety 2012 a 2016.

Josef.Kubat
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Josef.Kubat » 12 čer 2019, 03:15

Pavel.Bosak píše:
11 čer 2019, 09:08
Z toho, co Radek píše mě opravdu mrazí.
Radek.Krejci píše:
11 čer 2019, 00:08
Během dvaceti let První republiky (1918 - 1938) se v Československu vystřídalo 19 vlád (pokud je tento údaj správný.) Nikdo nikoho v MS Plzeň nesvrhnul a je klidně možné, že předsednictvo svůj mandát uhájí a vyjde silnější než bylo předtím. Frakce ve stranách jsou celkem běžným jevem a bylo by s podivem, kdyby u Pirátů neexistovaly různé názorové proudy. Není to důvod k boji na nože ani nevybíravému slovníku. Vnitrostranická politika je velký úkol, který se musíme naučit.
Oceňuji, že alespoň přiznává regulérní mocenský boj a existenci své frakce. Ale tady přece nejde o nějaký "názorový proud". Já tu vnímám snahu dostat někoho do vedení, protože minule prohrál nebo se nestihl účastnit. To pro mě nelegitimizuje postup "chci do předsednictva > domluvím si hlasovací koalici > vymslim si pár vágních důvodů > rozšířím fámu, kterou je 'třeba vyvrátit' > načasuji kroky nutné ke spuštění jednání na co nejkratší úsek > bleskurychle provedu."

Ano, vše je v souladu se stanovami, ale totálně mimo to, co jsem vnímal jako smysl demokracie ve straně. Prospěch jedince nad dobro celku. Alespoň mám teď náhled do uvažování naší nové frakce.

Korunu ale nasazuje věta: "Během dvaceti let První republiky (1918 - 1938) se v Československu vystřídalo 19 vlád" - a to je přesně ten důvod proč to byl naprosto neživotaschopný celek. Jestli tohle má být vize Radkovy a Magdiny frakce pro MS, pak je náš boj proti konsolidovaným a akceschopným stranám kmotrů předem prohraný. Z takového zázemí nejde pracovat v komunální politice.

Jo, a moc děkuju za načasování do nejnáročnějšího týdne, kdy musíme zpracovat desítky bodů pro ZMP a kdy se budou řešit klíčové věci jako územní plán. Když jsem minule říkal, že těsně před ZMP budeme jako obvykle čerstvě rozhádaný, myslel jsem to jako vtip. Tohle je už potřetí. Proč daná členka vždycky něco rozjede zrovna v tomhle období mi uniká.
Já jsem zvyklí právě na požádání chodit ve 3 ráno (když ráno vstávám do práce) chodit do facebookových diskuzí bojovat za Piráty, takže jsem zvyklí.
Zapoměl si zmínit, že je Magda určitě placená Georgem Sorosem :D Bože Pavle já tě zbožňuju, doufám, že máš něco připraveno i na MSko, jinak tam pojedu úplně zbytečně :D

"Kolem mě se děje hodně věcí, ale listí nepadá..." Já - někdy mezi lety 2012 a 2016.

Josef.Kubat
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Josef.Kubat » 12 čer 2019, 03:18

Michal.Ertl píše:
11 čer 2019, 12:07

Každý pokus o odvolání předsednictva je demokratický, ale až zcela krajní. Téměř vždy přináší zlou krev.
Nezáleží na obsahu podnětu, ale na lidech, kterých se dotýká.

Josef.Kubat
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Josef.Kubat » 12 čer 2019, 03:28

Daniel.Kus píše:
11 čer 2019, 19:20
Tak to je tedy síla. Emoce, emoce, emoce.
bez nich by to nebylo ono, ale o tom by ti řekl svoje Pavel Bosák, který se za ně nikdy nestydí - a má za to můj obdiv :)
Daniel.Kus píše:
11 čer 2019, 19:20
Za celou dobu kampaně jsem byl kontaktován manažerem pouze jednou a to telefonicky zda nemohu přijít na akci v neděli. Sdělil jsem mu, že se pokusím, ale že je možné, že to nevyjde, což se také stalo.
Tolik k mé nespolupráci s manažerem kampaně.
Uznávám, že jsem se snažil volat lidem, s kterými se znám delší dobu a to z jednoduchého důvodu, že nemusíme vytvářet komunikační kanál od znova. Lidem s kterými se neznám tak dlouho nebo osobně, jako s Danem, jsem volal v nouzi.

Vsázel jsem na to, že vždy oslovím někoho z dané městské části a on to rozprostře - někdy lídra, někdy někoho jiného - bohužel se tak nestalo vždy- jsem zvyklí na jinou praxi a tady vidím bod k diskuzi o komunikaci v MSku

Josef.Kubat
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Josef.Kubat » 12 čer 2019, 03:36

Pavel.Sramek píše:
11 čer 2019, 19:30
Magda.Dankova píše:
11 čer 2019, 18:31
Na setkani s Marketou Gregorovou nebyl ani jeden z predsednictva,
Považuji tu akci v neděli kolem brzkého poledne až odpoledne za přinejlepším zpackanou. Termínem v neděli mezi svátky, ale i organizací.

Ano a veřejně jsem se k tomu přiznal a omluvil a domluvil na nápravě ve formě čtvrtku odpoledne před koncem voleb.

Podotýkám, že den, ani hodina a vlastně nakonec ani seznam lidí, kteří přijeli (musel se 2x měnit) nebyli v mojí moci. Nakonec naštěstí nepřijel ani lídr, ani předseda strany a tak následky byli minimální, ale jednalo se o mojí první organizační zkušenost v pozici koordinátora. A např. to že přijede autobus (a ne normálně auto) jsem se dozvěděl pár dní předem.

Josef.Kubat
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Josef.Kubat » 12 čer 2019, 03:45

Pavel.Bosak píše:
11 čer 2019, 21:49
Kde máte to velké odhalení, kvůli kterému stojí za to znova štěpit MS a dehonestovat před celou Plzní jeho členy?
Pavle to odhalení je přímo tady - rozhlídni se :) všude samí urážky, obvinění, agrese, místo snahy si vyjít vstříc, pochopit toho druhého a odpustit mu i to co nikdy neudělal. Tenhleten tragocký stav ti nestačí, to že radši 7 lidí vyčleníte na okraj, než aby jste se k nim v diskuzi chovali slušně?

Martin.Ptacek
Místní předsednictvo
Profese: tester
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 98 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Ptacek » 12 čer 2019, 07:09

Ahoj, prosím pojďte se bavit o tom co mělo udělat předsednictvo, že má být odvoláno. Ani mě nebaví číst pořád dokola nějaký výpady mezi vámi.

Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 745 poděkování
Dostal poděkování: 605 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Sramek » 12 čer 2019, 07:12

Já se v tom přestal zcela orientovat.

Je to teda podání od Josefa Kubáta a Magdy Daňkové na Předsednictvo Místního Sdružení Plzeň skrz Radka, Filipa, Romana a Frantu?

Prosím o vyjádření toho, kdo se ještě nevyjádřil. @Filip.Sequens
Předseda MS Plzeň
Pirátský zastupitel města Plzně - člen komise Finanční a pro eGovernment
Pirátský zastupitel městkého obvodu Plzeň 3 - člen kontrolního výboru
pavel.sramek@pirati.cz ; tel: 777 300 508

Martin.Ptacek
Místní předsednictvo
Profese: tester
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 98 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání o odvolání PMS Plzeň

Příspěvek od Martin.Ptacek » 12 čer 2019, 07:14

Omlouvám se, že sem píšu ale neni a nebude otevřená debata tak sem prosím nepište.
A prosím předsedajícího, aby to tu vyčistil. Děkuju.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Ptacek za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Rezek, Pavel.Sramek

Magda.Dankova
Člen KS Plzeňský kraj
Dal poděkování: 122 poděkování
Dostal poděkování: 123 poděkování

Příspěvek od Magda.Dankova » 12 čer 2019, 08:38

Jako sorry, kde je ta ukrivdenost? Jednám konstruktivne, tvrde a primo, to je fakt. Dá se to rict i o Tobe?

Kdyz jste zmanipulovali VŘ do dozorčích rad v Plzni, dala jsem Vás ke kontrolní komisi a VŘ se opakovalo. Když nefungovala medialni komunikace, kritizovala jsem jej konkretnimi priklady a navrhla jsem ted plan s pravidly spolu s Jindrou. Stala jsem se kandidatem do EP za plzensky kraj a díky kampani jsem videla, kdo, co dela ci ne. Proto souhlasim s podnetem Radka a spol. A konkretne jsem se tu vyjadrila. Není fér, aby členové odřeli kampan a předsednictvo dělalo méně. Je mozne, ze nevim vse a to nevyvracim.

Nekolikrat jsem se setkala s tim, ze nekoho pomluvis a pak mu lezes do zadku? Pokud se bojis, udelas velke drama, vyhrozovani typu odejdu z pirátu. Ci veta na schuzi. Prihlaste se, kdo me nechcete do dozorci rady vodarny. Kdyz jsme je chteli opakovat kvuli kratkemu trvani a malemu poctu prihlasenych. Ne, ze bychom te tam nechteli. Zhrzenost vidim spis u Tebe.

Pavel.Bosak píše:
11 čer 2019, 21:49
Tak tohle je doktrína Radkovi a Fandovi "frakce"? Tohle je ten "názorový proud"? Kde máte to velké odhalení, kvůli kterému stojí za to znova štěpit MS a dehonestovat před celou Plzní jeho členy? Sory, ale já tam čtu sebelítostné výlevy z perspektivy ukřivděné členky vůči všemu, co se hýbe. Věci, co jsme stokrát slyšeli, v mnoha případech vyřešili, a z velké části to vůbec nesouvisí s činností PMS.

To abych nás asi pomalu omluvil ze zastupitelstva, protože volný čas, co máme na přípravu bodů, sežere něčí sebestředné extempore. Zas budeme nepřipravení a rozhádaní. Velký dík a palec nahorů. Snad se po prázdninách vrátíme k normální práci, kterou od nás občané očekávají.

Jo, a Magdo. Hlavně že si zapíšeš každé prdnutí tvým směrem, ale když člověk někde pomůže, je to mimo zápis. :D

Fakt dobrý...
Magda.Dankova píše:
11 čer 2019, 18:31
Poděkování
...
Pavlovi Bosákovi za koupi pivni lavice. I kdyz jeho dramaticke chovani navozuje Esmeraldu 200 dil obcas :). Díky pivni lavici akce ziskala lepsi rozmer.
Nemáš zač. Já si zas připadám jak ve filmu Osudová přitažlivost. Snad Pavel Šrámek nemá doma králíčka.
I am not what You think I am. You are what You think I am. = = = = :}

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Plzeň“