Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Plzeňský kraj, PMS Plzeň

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Odpovědět

Chcete odvolat předsednictvo MS Plzeň?

Ano
7
26%
Ne
17
63%
Zdržuji se
3
11%
 
Celkem hlasujících: 27 - Celkem hlasů: 27

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Petr.Vileta »

Já vůbec nerozporuju otevřené výběrové řízení, pokud na něj mám čas podle našich pravidel. O tom se samozřejmě dozví každý. Jenže oni nám řekli, že do 5 dnů musíme "dodat jména". Jestli to bylo ze zvyku, že tak se to dělá ve všech ostatních stranách, nebo to byl podraz, protože věděli, že my na to potřebujeme cca tři týdny, to se můžeme jen dohadovat.

Já budu od PO a RP chtít návod, jak postupovat, když máme "dodat jména" do výborů, komisí, dozorčích rad atd., ale jsme v opozici a dozvíme se to pouhý týden předem.

Máme jmenovat "politické zástupce"?
Máme stáhnout kalhoty ještě před brodem a udělat 20 výběrek měsíc předem s tím, že účastníků řekneme "Ale my ani nevíme, jestli nám ta místa vůbec nabídnou"?
Máme udělat výběrko zrychleným tempem?
Máme to udělat ještě nějak jinak?

Ono totiž není jisté, jestli naši nominanti budou někdy v budoucnu moci být převoleni. V Praze vyhráli volby, vládnou, tak si to mohou dělat podle našich pravidel. Do Pirátské strany se zaměstnanci samozřejmě mohou nabírat podle našich pravidel, času máme dost. Ale co tam, kde je jeden, dva Piráti proti 10-15 koaličním ODS+ANO? Tam naše pravidla většinou aplikovat nemůžeme a to chci, aby někdo z centrály jednoznačně stanovil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Bosak, anon268

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Josef.Kubat
Člen KS Praha
Příspěvky: 154
Registrován: 30 srp 2017, 20:33
Profese: student, asistent radní
Bydliště: Klatovy
Dal poděkování: 186 poděkování
Dostal poděkování: 133 poděkování

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Josef.Kubat »

Petr.Vileta píše: 12 čer 2019, 22:59
Máme jmenovat "politické zástupce"?
Máme stáhnout kalhoty ještě před brodem a udělat 20 výběrek měsíc předem s tím, že účastníků řekneme "Ale my ani nevíme, jestli nám ta místa vůbec nabídnou"?
Máme udělat výběrko zrychleným tempem?
Máme to udělat ještě nějak jinak?
To je právě odpovědnost všech v celé republice, kteří byli někam zvoleni, to jak to udělají, s kým se uvnitř strany třeba poradí a jak k tomu přistoupí když náhodou něco nedopadne podle představ apod.

Můj názor je, že jste to zkusili a výběrko ve zrychleném tempu se neosvědčilo - poučení do budoucna?
prac. mob.: 777 365 381

"Kolem mě se děje hodně věcí, ale listí nepadá..." Já - někdy mezi lety 2012 a 2016.
Uživatelský avatar
Pavel.Bosak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 210
Registrován: 08 bře 2018, 10:30
Profese: grafik
Dal poděkování: 165 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Pavel.Bosak »

Josef.Kubat píše: 12 čer 2019, 23:33 Můj názor je, že jste to zkusili a výběrko ve zrychleném tempu se neosvědčilo - poučení do budoucna?
Prosím dolož, že se výběrko ve zrychleném tempu neosvědčilo? Nominanti ze zrychleného výběrka prošli, zatímco nominanti z opakovaného neprošli. To jsou dezinformace, co tu uvádíš.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Petr.Vileta »

Josef.Kubat píše: 12 čer 2019, 23:33 To je právě odpovědnost všech v celé republice, kteří byli někam zvoleni, to jak to udělají, s kým se uvnitř strany třeba poradí a jak k tomu přistoupí když náhodou něco nedopadne podle představ apod.

Můj názor je, že jste to zkusili a výběrko ve zrychleném tempu se neosvědčilo - poučení do budoucna?
My jsme zkusili, co jsme považovali za nejlepší řešení v dané situaci. Jenže nám to PO omlátilo o hlavu a nakonec i sama RK nebyla tak úplně na jejich straně. Ostatně doporučení PO do budoucna je "Pokud na to máte fakt jen 5 dnů, nominujte své zástupce politicky, ale také tak o jejich nominaci mluvte." Legrační, co? :D Oni si totiž v Praze neuvědomili, že náš nominant do dozorčí rady bude mít odměnu 5000 Kč, protože v Praze nikdo pod 40 000 Kč nebere a že v Plzni stojí 7 Pirátů proti 34 hlasům koalice.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Daniel.Kus
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 230
Registrován: 16 říj 2017, 13:07
Profese: Radní Plzně pro Smart city a podnikání
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 542 poděkování

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Daniel.Kus »

Frantisek.Hagara píše: 12 čer 2019, 22:23 Teprv poslední týden se Dan objevil na stánku. Pokud nepočítám cyklojízdu do Vejprnic, tak až poslední týden jel Martin Holzman s Petrem lepit plakáty a přišel na stánek.

Zdá se mi to trochu málo a od některých mi to přijde jen jako účelová snaha odrazit kritiku, jakmile začali někteří z nás poukazovat na to, že předsednictvo se neúčastní volební kampaně.

Když to srovnám s kampaní do komunálek, tak vidím dost výrazný rozdíl v přístupu předsednictva k zapojení do kampaně.
Tak tedy Franto, nelži prosím.Já jsem byl na stánku krom jediného dne každý den. Prosím ostatní, kteří mne denně viděli, aby to doložili. Tohle už je příliš. Chápu, že tě Magda zatemnila mozek, ale takto veřejně lhát, je vážně síla.
Stánek před tím nebyl vůbec, tak jak jsem tam mohl být? Nikdo nedal nikomu nic vědět a pokud byl někde stánek dřív, tak o tom nevím.

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je“ (J. Werich)


Daniel Kůs

Radní města Plzně pro oblast Smart City a podporu podnikání
zastupitel MO Plzeň 3

Uživatelský avatar
Josef.Kubat
Člen KS Praha
Příspěvky: 154
Registrován: 30 srp 2017, 20:33
Profese: student, asistent radní
Bydliště: Klatovy
Dal poděkování: 186 poděkování
Dostal poděkování: 133 poděkování

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Josef.Kubat »

Pavel.Bosak píše: 12 čer 2019, 23:58
Josef.Kubat píše: 12 čer 2019, 23:33 Můj názor je, že jste to zkusili a výběrko ve zrychleném tempu se neosvědčilo - poučení do budoucna?
Prosím dolož, že se výběrko ve zrychleném tempu neosvědčilo? Nominanti ze zrychleného výběrka prošli, zatímco nominanti z opakovaného neprošli. To jsou dezinformace, co tu uvádíš.
Pavle je to můj názor - můžu ho mít? Dovolíš mi mít vlastní názor?

Děkuju

Myslím si, že se neosvědčili vzhledem k problémům, které to uvnitř krajskýho sdružení doteď vytváří.
prac. mob.: 777 365 381

"Kolem mě se děje hodně věcí, ale listí nepadá..." Já - někdy mezi lety 2012 a 2016.
Uživatelský avatar
Josef.Kubat
Člen KS Praha
Příspěvky: 154
Registrován: 30 srp 2017, 20:33
Profese: student, asistent radní
Bydliště: Klatovy
Dal poděkování: 186 poděkování
Dostal poděkování: 133 poděkování

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Josef.Kubat »

Petr.Vileta píše: 13 čer 2019, 00:00
Josef.Kubat píše: 12 čer 2019, 23:33 To je právě odpovědnost všech v celé republice, kteří byli někam zvoleni, to jak to udělají, s kým se uvnitř strany třeba poradí a jak k tomu přistoupí když náhodou něco nedopadne podle představ apod.

Můj názor je, že jste to zkusili a výběrko ve zrychleném tempu se neosvědčilo - poučení do budoucna?
My jsme zkusili, co jsme považovali za nejlepší řešení v dané situaci. Jenže nám to PO omlátilo o hlavu a nakonec i sama RK nebyla tak úplně na jejich straně. Ostatně doporučení PO do budoucna je "Pokud na to máte fakt jen 5 dnů, nominujte své zástupce politicky, ale také tak o jejich nominaci mluvte." Legrační, co? :D Oni si totiž v Praze neuvědomili, že náš nominant do dozorčí rady bude mít odměnu 5000 Kč, protože v Praze nikdo pod 40 000 Kč nebere a že v Plzni stojí 7 Pirátů proti 34 hlasům koalice.
U některých pozic se horentních tantiem kandidáti vzdali. - o faktu, že nikdo nejde pod 40 000 nevím, zítra se zeptám (před tím mi to nezajímalo, protože to ty lidi určitě nedělají pro peníze).

Já tady s PO souhlasím, ale jak říkám, je to můj názor. 5 dnů je podle mě málo na to aby se to s klidným srdcem dalo nazývat VŘ.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kubat za příspěvek:
Petr.Vileta
prac. mob.: 777 365 381

"Kolem mě se děje hodně věcí, ale listí nepadá..." Já - někdy mezi lety 2012 a 2016.
Uživatelský avatar
Josef.Kubat
Člen KS Praha
Příspěvky: 154
Registrován: 30 srp 2017, 20:33
Profese: student, asistent radní
Bydliště: Klatovy
Dal poděkování: 186 poděkování
Dostal poděkování: 133 poděkování

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Josef.Kubat »

Daniel.Kus píše: 13 čer 2019, 00:14 Prosím ostatní, kteří mne denně viděli, aby to doložili.
Já Dana viděl ve čtvrtek a souhlasím, že není nutné být na všech akcích. Obzvlášť když jsou 4 dny za sebou. Františkovi ale tady jde spíš o to, že tu byla jedna nesmírně aktivní skupina dobrovolníků, která na konci voleb nedostala žádného uznání mimo mého - to je asi zklamalo.
Daniel.Kus píše: 13 čer 2019, 00:14
Daniel.Kus píše: 13 čer 2019, 00:14 Stánek před tím nebyl vůbec, tak jak jsem tam mohl být? Nikdo nedal nikomu nic vědět a pokud byl někde stánek dřív, tak o tom nevím.
Martin.Ptacek píše: 12 čer 2019, 01:01

Daniel Kůs: Já osobně jsem strávil na stánku 15h v nejexponovanější době. Osobně jsem jednotlivým lidem dokonce prezentoval našeho kandidáta. Managerem jsem byl kontaktován jen jednou na neděli a to jsem nemohl. Dávám MS a Pirátům všechen svůj čas a tak aspoň v neděli chci být s rodinou.

Tak tady říkáš, že jsem tě předtím kontaktoval ohledně stánku i předtím - tak si to rozmysli. Navíc jsem rozesílal meily a mluvil o akcích na KS. Bylo založené i vlákno pro lidi, kteří chtěli o kampani vědět víc. Jak bych podle tebe měl postupovat líp Dane?
prac. mob.: 777 365 381

"Kolem mě se děje hodně věcí, ale listí nepadá..." Já - někdy mezi lety 2012 a 2016.
Uživatelský avatar
Daniel.Kus
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 230
Registrován: 16 říj 2017, 13:07
Profese: Radní Plzně pro Smart city a podnikání
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 542 poděkování

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Daniel.Kus »

Tak Pepo, prosím je těžké se orientovat v této snůšce nesmyslů, ale nauč se číst. Píši někde o tom, že jsi mne kontaktoval ohledně stánku???? Nikoliv. Píši, že jsi mne kontaktoval jen jednou ohledně neděle. Že šlo o stánek nevím. Samo o sobě, že šéf kampaně něco organizuje na neděli je natolik neprofesionální, že k tomu není z marketingového hlediska co dodat. Nicméně ze jde o stánek o tom nebyl řeč. Nesklouzávej prosím k fabulacím, nemohl bych si tě pak vážit a to bych nerad. Děkuji.

Tady již to zašlo tak daleko, že jsem strávil 3 dny na stánku, ale všichni, co to tohle rozjeli mne neviděli. Všichni mlčí. Omlouvám se, ale je mne z Vás zle.

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je“ (J. Werich)


Daniel Kůs

Radní města Plzně pro oblast Smart City a podporu podnikání
zastupitel MO Plzeň 3

Uživatelský avatar
Josef.Kubat
Člen KS Praha
Příspěvky: 154
Registrován: 30 srp 2017, 20:33
Profese: student, asistent radní
Bydliště: Klatovy
Dal poděkování: 186 poděkování
Dostal poděkování: 133 poděkování

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Josef.Kubat »

Daniel.Kus píše: 13 čer 2019, 01:20 Tak Pepo, prosím je těžké se orientovat v této snůšce nesmyslů, ale nauč se číst. Píši někde o tom, že jsi mne kontaktoval ohledně stánku???? Nikoliv. Píši, že jsi mne kontaktoval jen jednou ohledně neděle. Že šlo o stánek nevím. Samo o sobě, že šéf kampaně něco organizuje na neděli je natolik neprofesionální, že k tomu není z marketingového hlediska co dodat. Nicméně ze jde o stánek o tom nebyl řeč. Nesklouzávej prosím k fabulacím, nemohl bych si tě pak vážit a to bych nerad. Děkuji.
Nejsou to žádné fabulace - neděle to byla proto, že jiný termín na výběr nebyl. Už jsem to komentoval - nejmíň úspěšný akce byli ty, kde jsem si nemohl vybrat datum sám - s odstupem času vidím, že by jednu akci bylo lepší neplánovat vůbec.

Jinak to že to bude stánek jsem e-mailem posílal 8. dubna s odkazem na probírané vlákno a s prosbou o zapojení všech do jmenovaných akcí (v meilu byl tento odkaz viewtopic.php?f=1376&t=46347#p615308). Pak jsem lidi obvolával telefonicky - nevím jestli jsem explicitně neříkal, že se jedná o stánek, ale jestli ty máš tak dobrou paměť, že to víš, tak ti budu věřit.

Daniel.Kus píše: 13 čer 2019, 01:20 Tady již to zašlo tak daleko, že jsem strávil 3 dny na stánku, ale všichni, co to tohle rozjeli mne neviděli. Všichni mlčí. Omlouvám se, ale je mne z Vás zle.
Poprosil si at ti někdo dosvědčí, že jsi tam byl tak jsem tak udělal. Já jsem jasně řekl, že jsem tě viděl ve čtvrtek, tak nevim co máš. Práci jsme si dělili s koordinátorem (koneckonců co všechno by jste po mě za tu 0,- ještě nechtěli, z posledních komentářů to skoro vypadá, že jsem měl dělat koordinátora jako takovýho - to je ale práce na plný úvazek (já už jeden mám a k tomu studium) a za 25 000 min) - jestli si tam byl předchozí tři dny ti může dosvědčit on (koordinátor), ne já.

Vytvrdíte jak se Vás to osobně hrozně dotklo, kdybych já měl být takhle citlivý (a že já jsem citlivý člověk, ale umím oddělit stranu a soukromýho života) tak s tou kampaní skončím v půlce.
prac. mob.: 777 365 381

"Kolem mě se děje hodně věcí, ale listí nepadá..." Já - někdy mezi lety 2012 a 2016.
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Plzeň“