Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Plzeňský kraj, PMS Plzeň

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Odpovědět

Chcete odvolat předsednictvo MS Plzeň?

Ano
7
26%
Ne
17
63%
Zdržuji se
3
11%
 
Celkem hlasujících: 27 - Celkem hlasů: 27

Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1918
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 759 poděkování
Dostal poděkování: 2235 poděkování

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Lukas.Barton »

Bohužel jsem ani já nezůstal ušetřen a protože mi Magda již nevěří, což mě mrzí, protože jsem s ní vždy mluvil na rovinu, tak jsem požádal o reakci Jakuba Michálka, kterému snad ještě věří:
Magda.Dankova píše: 11 čer 2019, 18:31 Pavel Šrámek - kategorie sama pro sebe, na party k 10 vyroci piratske strany jsem se dozvedela od Jakuba Michalka, ze Pavel Sramek + Lukas Barton o me rozhlasuji, ze mam od mesta velmi predrazeny apple tablet gold za 50tisic snad i na zvlastni vyzadani.Preposlanim emailu z nabidky pro zastupitele se rychle vyresilo, ze tablet je za 14tisic a barva skutecne cenu applu nenavysuje a nebyl na zvlastni vyzadani. Proc oba neprisli za mnou a nezeptali se primo mě a zacali sirit o mě pomluvy, je otazka. Lukas se mi zeptal za 2 dny potom , ovsem az co mluvil Jakubem Michalkem a spol. Je to přímé jednání?
Jakub Michálek:
Ahoj, Lukáš mě upozornil, že tady něco řešíte, co se mě týká. Tak bych chtěl, aby to bylo zcela jasné. Řešila se kauza Vládi z Prahy 6 ohledně drahého mobilu, která nám přinesla hodně negativní publicity. Podle průzkumů šlo o nejvíce nejhůře hodnocený výstup, který nás možná stál čtvrtý mandát v eurovolbách. Jako místopředseda strany tyto věci proaktivně řeším, což sice občas vyvolá nějakou nevoli, ale zase mi za to děkoval mediální odbor, protože to má impakt na naše vnímání.
V těch dnech se mi Lukáš, se kterým máme společné pracoviště ve sněmovně, mimoděk zmínil, že se šíří nějaká fáma ohledně Magdina notebooku. Dohodli jsme se, že se na to Magdy z opatrnosti zeptá a já jsem to také prověřil u Pavla a Magdy a vše bylo v pořádku. Dohodli jsme se s Magdou na nějakých krocích a přestal jsem to řešit. Lukáš mi pak řekl, že dospěl ke stejnému závěru. Určitě nedošlo k nějakému rozhlašování pomluv ze strany Lukáše nebo Pavla. Nespatřujme prosím ve všem a priori projev nepřátelství, spíš opatrnosti, abychom řešili případné problémy.
Jsme strana, která aspiruje na vládnutí, proto je potřeba se chovat profesionálně a spolupracovat. Vždycky se budou rojit různá podezření. Ta je potřeba řešit přímo a hned s člověkem, kterého se týkají, případně je předat k prověření nějaké nestranné osobě. Hlavně nedrbat a dále nešířit věci, které nejsou podložené a rozkližují nás. Byl bych moc rád, kdybyste zas našli společnou řeč. Zdraví Jakub
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Barton za příspěvky (celkem 7):
anon268, Pavel.Sramek, Marek.Habrun, Daniel.Kus, Zdenek.Pech, Jiri.Rezek, Jindriska.Sramkova
Magda.Dankova
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 254
Registrován: 29 led 2015, 22:39
Dal poděkování: 169 poděkování
Dostal poděkování: 253 poděkování

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Magda.Dankova »

Muj nazor na jeho praci a praci predsednictva je verejny. Ostatne viz. forum. A mas pravdu drbat jeho vystupy jsi zacal ty.
Kazdopadne budu rada, pokud me do budoucnosti uz nebudes timhle svym pomlouvačským odpadem obtezovat a budes komunikovat vecne pouze k zastupitelske praci apod. a emailem.
Pavel.Bosak píše: 12 čer 2019, 17:22
Magda.Dankova píše: 12 čer 2019, 17:00 ale o konkretnich clenech MS jsme se nebavili a kdyz jsi zacal, ignorovala jsem to.
Martin Holzman, například? To jsem začal já? Inu, asi paměť.
Uživatelský avatar
Daniel.Kus
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 230
Registrován: 16 říj 2017, 13:07
Profese: Radní Plzně pro Smart city a podnikání
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 542 poděkování

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Daniel.Kus »

Nazor Jakuba Michalka je to od ceho bychom se meli odrazit. Magdo prestan rozdelovat.Musime se spojit.Mame sanci je vsechny rozsekat,ale nesmis uprednostnit svoje valky.Prosim vsechny.Spojme se.Jsme blizko. Strasne blizko. Vyhrajeme ale ne s touto retorikou.
Dekuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Kus za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Sramek, Lukas.Barton, anon268

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je“ (J. Werich)


Daniel Kůs

Radní města Plzně pro oblast Smart City a podporu podnikání
zastupitel MO Plzeň 3

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Jednání o odvolání PMS Plzeň

Příspěvek od Martin.Kucera »

Pavel.Sramek píše: 11 čer 2019, 23:29Dopředně deklaruji, že pokud bude odvolán jakýkoliv člen předsednictva PMS Plzeň odstoupím z pozice předsedy MS Plzeň a tímto aktem ,,padne" celé předsednictvo s následným převolením PMS Plzeň.
Žádný předpis nestanoví, že rezignace předsedy MS má za následek konec celého předsednictva.
Tj. například pokud by byl odvolán jeden z místopředsedů a ty bys následně odstoupil z pozice předsedy, nic se neděje, stále by v předsednictvu tři lidé zůstali a bylo by jen zapotřebí zvolit nového předsedu (případně by - záleží jak probíhala vaše poslední volba předsedy - se mohl uplatnit i institut náhradnictví).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Jiri.Snizek

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Marek.Habrun
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 463
Registrován: 28 bře 2012, 02:45
Profese: Projektant ve stavebnictví
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 341 poděkování
Dostal poděkování: 415 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Marek.Habrun »

Se zpožděním vložím ještě mé reakce na daná obvinění:
1) Nedostatečná komunikace s členskou základnou MS.
- Odpověděl jsem vždy do druhého dne na každou zprávu od členů (přišlo mi jich z řad členů celkem jen 5 za celou dobu mé funkce místopředsedy) s výjimkou jedné, kdy jsem byl na dovolené a mimo dosah internetu a odpověděl až po víkendu.
- Nikdo si mi nestěžoval ani na ostatní členy PMS.
2) Latentní přístup k eurovolbám na úrovni aktivity při akcích, při spolupráci s krajským manažerem, na jejich vytváření, a vůbec zapojení se do kampaně na úrovni jednotlivců, ale i podpory aktivit MS jako celku.
- Zúčastnil jsem se stánku vždy po pracovní době (odešel jsem z práce o hodinu dříve), s výjimkou jednoho dne, kdy jsem byl na městské akci UMO3 (Na špekáček s trojkou) a i tam vedl kampaň do voleb. Osobně a sám jsem roznesl 2 balíky novin po Zadních Skvrňanech mimo časy dohodnutých akcí. Ohledně účasti předsednictva na stánku - jednou jsme se tam dokonce sešli všichni ve stejný čas a uspořádali si ve stánku veřejnou schůzi předsednictva. Uznávám, že jsem se nezapojil do organizování akcí, ale z hlediska své aktivity a účasti mám svědomí čisté.
3) Postrádáme rozumnou marketingovou a PR komunikační koncepci na úrovni MS --> neurčení cílových skupin jednotlivých segmentů obyvatelstva a nespecifikace rozdílných strategií těchto cílových skupin pro jejich maximální využití k růstu popularity, volitelnosti i získávání nových příznivců i členů --> v současné chvíli řešeno na základě iniciativy řadové členky a bez podpory předsednictva.
- Nedostala se ke mě žádná informace o takové aktivitě s žádostí o podporu předsednictva. Že nějaká taková aktivita existuje jsem se dozvěděl teprve včera.
4) Odebírání a následné vynucené vracení práv ke stránkám (facebook, instagram,...) a obstrukce při zveřejňování článků.
- Přišly ke mě dvě takové žádosti ke zveřejnění na FB (bylo to ve chvíli, kdy jsem sám takový přístup neměl), odkázal jsem dotyčné na ty členy předsednictva, kteří tím přístupem disponovali, těm se však dotyční neozvali z osobních antipatií. Po udělení práv mi přišla ještě jedna žádost o zveřejnění a u ní jsem omylem daný článek zveřejnil v tajné skupině místo veřejné, došlo tedy ke zdržení o jeden den a za tuto chybu se omlouvám.
5) Nedostatečná sebereflexe vyslovené kritiky.
- Obecně se snažím ignorovat kritiku emotivně zabarvenou, nemá pro mne hodnotu. Výtky oprávněné naopak vítám a snažím se z nich poučit.
- Opět si mi nikdo nestěžoval na ostatní členy PMS.


A prosím všechny zde diskutující i čtenáře o připomenutí si Komunikačního minima - viz příloha.
Přílohy
Piráti - Komunikační minimum.pdf
(442.19 KiB) Staženo 37 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Habrun za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Barton, Daniel.Kus, Pavel.Sramek, Jindriska.Sramkova
Uživatelský avatar
Frantisek.Hagara
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 250
Registrován: 07 říj 2016, 22:10
Bydliště: Plzeň 1
Dal poděkování: 599 poděkování
Dostal poděkování: 348 poděkování

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Frantisek.Hagara »

Tomas.Pastircak píše: 10 čer 2019, 12:37 Ad 2) - já vidím jako hlavní problém tohoto, že byla na úrovni kraje poměrně významně propagována Magda Daňková. Myslím že je možné ji objektivně popsat slovem "kontroverzní" a vzhledem k osobní zkušenosti naprosto chápu případnou demotivaci členů předsednictva (a ostatních členů MS) se ve směru eurovoleb angažovat.
Ty jako bojovník za méně argumentů ad hominem klidně onálepkuješ Magdu slovem kontroverzní. Směšné. V čem je Magda kontroverzní? Že si dovolí mít vlastní názor? A kdo měl být propagován, když ne kandidátka za Plzeňský kraj? Měli jsme snad propagovat někoho, kdo v těch volbách nekandiduje a tahat lidi za nos? Je mi líto, že se předsednictvo nedokázalo ani trochu odprostit od svých osobních antipatií, obzvlášť ke kandidátce na 14. místě, která měla dost minimální šanci na to, aby byla zvolena. Nenávist jako kdyby někomu zatemnila mozek.
Skutečně? Kritizujete pět bodů, z toho "nedostatečná komunikace", "nedostatečná sebereflexe" a "latentní přístup" jsou, pardon za ten výraz, naprosto obecné kecy, u kterých bych poprosil o významé konkretizování, bod 4 byl vyřešen tuším v lednu a kvůli bodu 3 snad zakládáte MO, aby toto řešil. Ne, tady fakt nevidím snahu "soužití zlepšit", tohle je naprosto regulérní boj o moc.
Myslím, že krásně ten způsob komunikace ilustrují zdejší výroky členů předsednictva. To o té komunikaci vypovídá úplně nejvíc. Jakmile má někdo na věc jiný názor než předsednictvo - zejména předseda, hned se rozjedou verbální útoky na osobu, která měla tu drzost říct svůj názor. Jakákoliv kritika je nepřípustná. Od některých členů předsednictva se ani náznakem člověk nedočká toho, že by dokázali uznat svoji chybu, případně se snažili problém řešit. Místo toho se předsednictvo bude neustále tvářit, že žádný problém není. Sebereflexe nula.

Viděli jsme mnohokrát, jak předsednictvo "naslouchá" členům. Přeložit schůzi místního sdružení na jiný den, když se ten den koná akce k volbám, která by snad měla být důležitější, je strašný problém. Hlavně, že jsou potom ze strany předsednictva stížnosti, že na tu schůzi přišlo málo lidí a ještě to zdůvodnit tím, že si někdo přál přeložení schůze a poslal to všem ve zprávě na fóru. V době krátce před volbami má pro předsednictvo vyšší prioritu schůze než kampaň.

Ono je ale pro předsednictvo problém téměř cokoliv, třeba jen přeposlat e-mail s pozvánkou na LARP v Českých Budějovicích. Asi ze strachu, že by rozvoj členů v místním sdružení mohl někoho ohrozit, případně by někdo v Českých Budějovicích mohl zjistit, že jejich MS funguje lépe, v ČePiCi se koná více akcí, víc to tam žije, je tam lepší atmosféra a něco takového pak požadoval po předsednictvu v Plzni, jenže to je v rozporu se zájmem předsednictva MS Plzeň, které by chtělo nejlépe klid a nic neřešit.
Eurovolby budou z hlediska toho hecování úplně logicky vždycky nejtěžší, protože je v nich úplné minimum kandidátů, kteří musí být dost silní, aby dokázali strhnout celé MSko, pokud propagovaná kandidátka nemá ani podporu velké části MS, je prostě kravina za to tu velkou část trestat, spíš je na místě ptát se té kandidátky, jaktože si tu podporu nezajistila, příp. volebního manažera, proč propagoval právě tuto kandidátku...

Místo nějakých domněnek o podpoře/nepodpoře bych raději ocenil nějaká fakta, ale ty se holt nehodí v tomto případě do krámu. Magda o krajskou nominaci neusilovala, získala celostátní podporu. Pavel tu celostátní podporu prostě neměl a nebýt Magdy, tak bychom pravděpodobně neměli žádného kandidáta za Plzeňský kraj. Pokud měl volební manažer propagovat někoho jiného, proč ho o to nikdo nepožádal? A jak by to asi vypadalo? Máme na kandidátce člověka za Plzeňský kraj a budeme dělat, že neexistuje? Je zvláštní, že nikdo z předsednictva neměl tu odvahu říct, že má s podporou Magdy ve volbách problém a předpokládal, že si nikdo nevšimne, že se dotyčný téměř vůbec nezúčastnil kampaně. Tady jednoznačně vidím, že osobní ambice některých lidí z předsednictva převážily nad vším ostatním. Jako kdyby někdo doufal v to, že čím hůř pro stranu, tím lépe pro něj. Jako kdyby někdo jen čekal na to a dělal vše pro to, aby volby v Plzeňském kraji dopadly výrazně hůře než v jiných krajích, aby za to mohl následně Magdu plísnit nebo ještě lépe vystrnadit.

mail: frantisek.hagara@pirati.czOFFTOPIC Děda kouká z okna paneláku a říká: „Ti studenti jsou dneska tak chudý, že kouřej jednu cigaretu v pěti lidech a ještě se tomu smějou.“

Uživatelský avatar
Pavel.Sramek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1426
Registrován: 11 srp 2016, 11:51
Profese: místostarosta MO Plzeň 3, architekt v IT
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 1391 poděkování
Dostal poděkování: 1236 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Pavel.Sramek »

@Frantisek.Hagara Kdo z PMS Plzeň se téměř vůbec nezúčastnil kampaně?

Pirátský zastupitel města Plzně
Tel: 777 300 508
Email: pavel.sramek@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/Pavel.Sram3k
TW/X: @PiratSramek
Promluvme si: https://calendly.com/pavelsramek

Uživatelský avatar
Frantisek.Hagara
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 250
Registrován: 07 říj 2016, 22:10
Bydliště: Plzeň 1
Dal poděkování: 599 poděkování
Dostal poděkování: 348 poděkování

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Frantisek.Hagara »

Pavle, zrovna ty jsi v posledním týdnu přišel akorát na 5 minut ke stánku U Branky, vyfotil ses a zase jsi šel. Předtím jsi se zúčastnil akorát cyklojízdy a na nějakých 15 minut jsi dorazil na Ukliďme Česko, protože jsi musel oddávat, jinak jsem tě na žádnej akci k volbám neviděl.

Martina Ptáčka jsem viděl taky jen na cca 5 minut na stánku, předtím jen cyklojízda.

Až v tom týdnu, kdy se konaly volby, se někteří členové předsednictva probudili. Teprv poslední týden se Dan objevil na stánku. Pokud nepočítám cyklojízdu do Vejprnic, tak až poslední týden jel Martin Holzman s Petrem lepit plakáty a přišel na stánek.

Zdá se mi to trochu málo a od některých mi to přijde jen jako účelová snaha odrazit kritiku, jakmile začali někteří z nás poukazovat na to, že předsednictvo se neúčastní volební kampaně.

Když to srovnám s kampaní do komunálek, tak vidím dost výrazný rozdíl v přístupu předsednictva k zapojení do kampaně.

mail: frantisek.hagara@pirati.czOFFTOPIC Děda kouká z okna paneláku a říká: „Ti studenti jsou dneska tak chudý, že kouřej jednu cigaretu v pěti lidech a ještě se tomu smějou.“

Uživatelský avatar
Pavel.Sramek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1426
Registrován: 11 srp 2016, 11:51
Profese: místostarosta MO Plzeň 3, architekt v IT
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 1391 poděkování
Dostal poděkování: 1236 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Pavel.Sramek »

Naštěstí nesedí ani jeden výše vypsaný údaj.
V tomto vlákně už objevili odpovědi od všech členů PMS Plzeň, s informacemi, jak a kde se zúčastnili, napsal to dokonce i Josef Kubát ve svém souhrnu.
Nebudu na to reagovat negativní reakcí ani emocemi, pouze takto:
Lukas.Barton píše: 12 čer 2019, 17:52 ....
Jakub Michálek:
....
Jsme strana, která aspiruje na vládnutí, proto je potřeba se chovat profesionálně a spolupracovat. Vždycky se budou rojit různá podezření. Ta je potřeba řešit přímo a hned s člověkem, kterého se týkají, případně je předat k prověření nějaké nestranné osobě. Hlavně nedrbat a dále nešířit věci, které nejsou podložené a rozkližují nás. Byl bych moc rád, kdybyste zas našli společnou řeč. Zdraví Jakub

Pirátský zastupitel města Plzně
Tel: 777 300 508
Email: pavel.sramek@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/Pavel.Sram3k
TW/X: @PiratSramek
Promluvme si: https://calendly.com/pavelsramek

Uživatelský avatar
Josef.Kubat
Člen KS Praha
Příspěvky: 154
Registrován: 30 srp 2017, 20:33
Profese: student, asistent radní
Bydliště: Klatovy
Dal poděkování: 186 poděkování
Dostal poděkování: 133 poděkování

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Josef.Kubat »

Marek.Habrun píše: 12 čer 2019, 20:22
2) Latentní přístup k eurovolbám na úrovni aktivity při akcích, při spolupráci s krajským manažerem, na jejich vytváření, a vůbec zapojení se do kampaně na úrovni jednotlivců, ale i podpory aktivit MS jako celku.
- Zúčastnil jsem se stánku vždy po pracovní době (odešel jsem z práce o hodinu dříve), s výjimkou jednoho dne, kdy jsem byl na městské akci UMO3 (Na špekáček s trojkou) a i tam vedl kampaň do voleb. Osobně a sám jsem roznesl 2 balíky novin po Zadních Skvrňanech mimo časy dohodnutých akcí. Ohledně účasti předsednictva na stánku - jednou jsme se tam dokonce sešli všichni ve stejný čas a uspořádali si ve stánku veřejnou schůzi předsednictva. Uznávám, že jsem se nezapojil do organizování akcí, ale z hlediska své aktivity a účasti mám svědomí čisté.

Ano mohu potvrdit, že s Markem jsme si volali, do voleb přispěl a snažil se. Za což mu děkuji.
prac. mob.: 777 365 381

"Kolem mě se děje hodně věcí, ale listí nepadá..." Já - někdy mezi lety 2012 a 2016.
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Plzeň“