Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Plzensky kraj, PMS Plzen

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Odpovědět

Chcete odvolat předsednictvo MS Plzeň?

Ano
7
26%
Ne
17
63%
Zdržuji se
3
11%

Celkem hlasujících: 27 - Celkem hlasů: 27

Radek.Krejci
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: IT konzltant
Dal poděkování: 46 poděkování
Dostal poděkování: 57 poděkování

Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Radek.Krejci » 09 čer 2019, 23:55

Zdravíme Piráty z MS Plzeň,

z důvodů nespokojenosti s jednáním předsednictva MS Plzeň bych Vás tímto rád požádal o podporu tohoto podnětu na odvolání předsednictva MS Plzeň.
K tomuto kroku mě vedou následující důvody:

1) Nedostatečná komunikace s členskou základnou MS.

2) Latentní přístup k eurovolbám na úrovni aktivity při akcích, při spolupráci s krajským manažerem, na jejich vytváření, a vůbec zapojení se do kampaně na úrovni jednotlivců, ale i podpory aktivit MS jako celku.

3) Postrádáme rozumnou marketingovou a PR komunikační koncepci na úrovni MS --> neurčení cílových skupin jednotlivých segmentů obyvatelstva a nespecifikace rozdílných strategií těchto cílových skupin pro jejich maximální využití k růstu popularity, volitelnosti i získávání nových příznivců i členů --> v současné chvíli řešeno na základě iniciativy řadové členky a bez podpory předsednictva.

4) Odebírání a následné vynucené vracení práv ke stránkám (facebook, instagram,...) a obstrukce při zveřejňování článků.

5) Nedostatečná sebereflexe vyslovené kritiky.

Chceme tímto dát možnost MS znovu vyslovit důvěru svému předsednictvu a případně dát šanci aktivním lidem pracovat ve prospěch MS v jeho čele s ohledem na nově nabyté zkušenosti po volbách. Výše zmíněné problémy vidíme nikoliv jako jednorázové události, ale spíš jako výsledek dlouho neřešeného stavu.
Doopravdy není naším cílem někoho poškodit, ale naopak fungování a soužití našeho MS zlepšit. Nebudeme se zlobit ani trolit v případě, kdy předsednictvo obhájí svůj mandát. Ale přáli bychom si, aby se výše uvedené výtky přestaly u nás projevovat a staly se spíše motivací pro další práci. Dávám tak tímto prostor, aby členové předsednictva obhájili svou práci.

Domnívám se, že výše zmíněné problémy mohou být způsobeny v mnoha případech i velkou vytíženosti při snaze o 100% plnění úkolů několika souběžných funkcí. Proto by tyto funkce měli vykonávat členové nepřetíženi zodpovědnosti za fungování města Plzně, nebo naší krajské vnitrostranické struktury.

Radek K., Filip S., Roman S. a František H.
Naposledy upravil(a) Radek.Krejci dne 10 čer 2019, 18:52, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Krejci za příspěvky (celkem 6):
Frantisek.Hagara, Roman.Sedlacek, Filip.Sequens, Magda.Dankova, Zdenek.Pech, Jan.Hutter

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22489 poděkování
Dostal poděkování: 19164 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Petr.Vileta » 10 čer 2019, 00:48

1) Mohla by se zlepšit.

2) Jestli místo latentní přístup jde o laxní přístup, tak to souhlasím. I když já se také nepřetrhnul, ale nejsem v PMS, ani jsem nekandidoval do Brusele.

3) MO se teprve bude budovat a i proto asi vzniklo, tomuhle bych dal trochu času.

4) To je snad už vyřešené, nebo ne?

5) Kdo?

Navrhuji založit pro každého člena PMS samostatné odvolací vlákno, uvidí se. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Michal.Ertl
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 798 poděkování
Dostal poděkování: 637 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Sramek » 10 čer 2019, 02:18

Radku děkuji za Tvou iniciativu. Ještě než se k návrhu jakkoliv vyjádřím já, jednotliví členové PMS Plzeň nebo PMS Plzeň jako celek je potřeba vyřešit pár maličkostí.

Jako předseda MS Plzeň mám povinnost se ujmout předsedání tohoto jednání, pokud není námitek.
Hlásím střet zájmů, neboť jsem členem výše zmíněného předsednictva.
Pokud někdo vznese námitku, prosím o někoho dalšího, kdo by se ujal předsedání jednání a není podavatel návrhu.

Dále se ptám navrhovatele @Radek.Krejci jestli se jedná o členský podnět a pokud ano, zda-li ho z tohoto tématu mohu, anebo kdokoliv jiný, vytvořit členský podnět pro MS Plzeň.

Anebo pokud si přeješ zahájit jednání, protože pokud se jedná o členský podnět a přehlédneme, že podnětu chybí hlasovací anketa a není ve fóru pro členy místního sdružení Plzeň, tak jsi splnil, dle jednacího řádu podmínky pro zahájení jednání, který kromě usnesení MS Plzeň měnící jednací řád CF, přejímá MS Plzeň.
Předseda MS Plzeň
Pirátský zastupitel města Plzně - člen komise Finanční a pro eGovernment
Pirátský zastupitel městkého obvodu Plzeň 3 - člen kontrolního výboru
pavel.sramek@pirati.cz ; tel: 777 300 508

Pavel.Bosak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: grafik
Dal poděkování: 37 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování

Příspěvek od Pavel.Bosak » 10 čer 2019, 10:20

Jelikož vidím do zákulisí téhle akce a znám vás všechny, kdo jste to upekli, je mi jasná i hlavní motivace. Místo týmové splolupráce na změně politiky v našem městě věnujete maximální úsilí osobním ambicím, sebepropagaci a rozesírání naší jednoty. Pomluvy, sbírání špíny, intriky. Zatím jsme nedosáhli skoro ničeho, ale už i o ten prd vlivu, co máme, se chcete porvat jako psi o šlupku z buřta. Že vám není hanba. Naštěstí vás není dost. Většina lidí v MS jsou soudní a nesobečtí lidé.

Neschopnost organizátorů volební kampaně a neschopnost kandidátů inspirovat v lidech nadšení chcete hodit na pár lidí, kteří ve volném čase řeší agendu MS, do které přímá organizace voleb nespadá. Pokud vím, byla to agenda krajská. Z mé zkušenosti pracují členové předsednictva zodpovědně, plní úkoly jak v samosprávě tak uvnitř strany. A mrzí mě, že v zákulisí téhle snahy o puč stojí osoba, která své úkoly odbývá, kašle na kolegy, pak udělá jednu věc trochu důkladněji, ale hned jí intenzivně prodává.

Jestli se vám tohle podaří, a vás pár, kdo jste se na tom domluvili, převezmete MS, tak se mnou nepočítejte. Moji důvěru absolutně nemáte. Blbce nikomu dělat nebudu.

Nemám potřebu tohle mé vyjádření oprošťovat od emocí. Kdyby nebylo emocí, nebude ani nadšení, na kterém je naše dobrovolnictví postavené. Bez emocí budete mít místo kampaně jen tabulku a google kalendář s úkoly, které nikoho nebaví plnit.

A je mi úplně jedno, jestli teď nějaký šplhoun půjde na mě za tohle vyjádření žalovat.
Naposledy upravil(a) Pavel.Bosak dne 10 čer 2019, 14:40, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Bosak za příspěvky (celkem 6):
Pavel.Sramek, Tomas.Pastircak, Jana.Tomsikova, Martin.Holzman, Michal.Ertl, Jindriska.Sramkova

Roman.Sedlacek
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: grafik
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Sedlacek » 10 čer 2019, 11:09

Pavle a četl jsi v tom návrhu taky tohle:
Doopravdy není naším cílem někoho poškodit, ale naopak fungování a soužití našeho MS zlepšit. Nebudeme se zlobit ani trolit v případě, kdy předsednictvo obhájí svůj mandát. Ale přáli bychom si, aby se výše uvedené výtky přestaly u nás projevovat a staly se spíše motivací pro další práci. Dávám tak tímto prostor, aby členové předsednictva obhájili svou práci.
Já vím, je to až ke konci :weep: :-(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Sedlacek za příspěvek:
Josef.Kubat

Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Sramek » 10 čer 2019, 12:36

Kubát přesunul téma.
@Josef.Kubat zeptal jsi se navrhovatele, jestli to můžeš udělat.
Cizí příspěvky a témata se neupravují bez svolení.
A ani přesun tématu bez oznámení navrhovatele se nepřipouští.
V logu ještě vidím, že jsi Radkovi příspěvek upravil, ptám se jak.
Předseda MS Plzeň

Tomas.Pastircak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Informatik
Dal poděkování: 288 poděkování
Dostal poděkování: 962 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Pastircak » 10 čer 2019, 12:37

Ad 2) - já vidím jako hlavní problém tohoto, že byla na úrovni kraje poměrně významně propagována Magda Daňková. Myslím že je možné ji objektivně popsat slovem "kontroverzní" a vzhledem k osobní zkušenosti naprosto chápu případnou demotivaci členů předsednictva (a ostatních členů MS) se ve směru eurovoleb angažovat. A i s ohledem na to, že eurovolby byly primárně řízeny z kraje, poprosil bych víc informací o tom, co místní předsednictvo (z pozice předsednictva, ne z pozice členů MS) mělo dělat a nedělalo, resp. jaká exekutiva ve směru eurovoleb na ně byla delegována volebním manažerem nebo PKS, osobně jsem žádné takové delegování nezaznamenal.

Ad 4) Pokud si dobře pamatuju, práva ke stránkám jsem odebíral ještě já jako člen předsednictva cca v lednu, nezaznamenal jsem další kritiku od té doby - jak se to týká současného předsednictva?
Roman.Sedlacek píše:
10 čer 2019, 11:09
Skutečně? Kritizujete pět bodů, z toho "nedostatečná komunikace", "nedostatečná sebereflexe" a "latentní přístup" jsou, pardon za ten výraz, naprosto obecné kecy, u kterých bych poprosil o významé konkretizování, bod 4 byl vyřešen tuším v lednu a kvůli bodu 3 snad zakládáte MO, aby toto řešil. Ne, tady fakt nevidím snahu "soužití zlepšit", tohle je naprosto regulérní boj o moc.

Pokud se vám povede tenhle puč, rozhodně nepočítejte s tím, že by se vám povedlo zapojit ty, kteří už to Magdě prokoukli OFFTOPICjsem docela rád, že se mě to netýká, jelikož jsem mimo Plzeň. Konstruktivním řešením by byl návrh převolby (nikoliv odvolání) předsednictva, nominace jednoho člověka OFFTOPIC(osobně jsem přesvědčen, že vaše "frakce" v Plzni většinu nemá, ale návrh jednoho člověka bych považoval za konstruktivní krok směrem ke smíření, proto byste pro něj i mohli dostat dost hlasů) do nového předsednictva a nějaká vize toho, co by nové předsednictvo mělo zlepšit a hlavně, jak plzeňské Piráty sjednotit. To je momentálně největší problém, tahle varianta hlasování ho neřeší, ale naopak prohlubuje, a je úplně jedno, která "frakce" převáží tu lehkou většinu, obě na tom obrovsky ztratí a největší škoda bude pro Piráty. Tak to vemte pls v úvahu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 5):
Pavel.Sramek, Daniel.Kus, Roman.Sedlacek, Jindriska.Sramkova, Miroslav.Vanacek
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Josef.Kubat
Krajské předsednictvo
Profese: student archeologie, sekretář na MHMP
Dal poděkování: 136 poděkování
Dostal poděkování: 112 poděkování

Příspěvek od Josef.Kubat » 10 čer 2019, 12:53

Pavel.Sramek píše:
10 čer 2019, 12:36
Kubát přesunul téma.
@Josef.Kubat zeptal jsi se navrhovatele, jestli to můžeš udělat.
Cizí příspěvky a témata se neupravují bez svolení.
A ani přesun tématu bez oznámení navrhovatele se nepřipouští.
Klid Pavle :) probral jsem to se všemi, Radek je teď v práci a nemůže reagovat, ale svolení mi dal - příspěvek jsem neupravoval :)

Následně jsem volal na Administrativní odbor Martinu Kučerovi, aby mi poskytl více informací a jako člen PKS Plzeňský kraj můžu klidně diskuzi moderovat já :)
prac. mob.: 777 365 381

"Kolem mě se děje hodně věcí, ale listí nepadá..." Já - někdy mezi lety 2012 a 2016.

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 18416 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 10 čer 2019, 13:01

Pavel.Sramek píše:
Hm, já v logu vidím jen záznam o přesunu tématu (což bylo provedeno po konzultaci se mnou, aby bylo možné toto vlákno převést na regulérní členský podnět s příslušnou anketou a nemuselo se zakládat duplicitní). O úpravě nic, a bylo by hodně divné, kdybys toho viděl víc než já.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Josef.Kubat
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Sramek » 10 čer 2019, 13:17

Martin.Kucera píše:
10 čer 2019, 13:01
Pavel.Sramek píše:
Hm, já v logu vidím jen záznam o přesunu tématu (což bylo provedeno po konzultaci se mnou, aby bylo možné toto vlákno převést na regulérní členský podnět s příslušnou anketou a nemuselo se zakládat duplicitní). O úpravě nic, a bylo by hodně divné, kdybys toho viděl víc než já.
Pokud se podle tebe Martine upravil jen přesun, tak Tě beru za slovo. Ale sám uznáš za vhodné, že pokud se přesouvá takto důležité téma, mělo by se to minimálně oznámit.
Předseda MS Plzeň

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Plzeň“