Michal Šoltys

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj, PMS Karvinsko

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  • Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  • Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  • V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal.Soltys
Mediální odbor
Příspěvky: 76
Registrován: 25 říj 2017, 20:51
Profese: Dělník
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 707 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování

Michal Šoltys

Příspěvek od Michal.Soltys »

Zdravím lidičky,

Něco málo o mně : Jsem původně z Klimkovic, ale v Karviné už bydlím 9 let. Jsem vyučený valcíř a makám v ArcelorMittal tubular products ostrava a.s na spoustě pozicích, jelikož jsem všestraný a rychle se učím :D. Jsem táta 2 dětí a s manželkou jsme rozhodnutí v Karviné zůstat. Jinak o politiku se zajímám pár let, ale krom FB, kde mně spousta lidí považuje za buřiče a propagátora ČPS a otvírače očí voličů ZemANOvců a SPD ,jsem doposud aktivní moc nebyl. Ale to hodlám změnit a po domluvě s Michalem Klusem jsem se rozhodl kandidovat v komunálkách jako nestraník a snad později i člen ČPS. Vaši/naši stranu už sleduji pár let a krom pár excesů (foto na ruské ambasádě, topení grafikou (ještě že netopil RIGEM), nebo dnešní like "super" od Tomáše Martínka pod kondolenci od Ivana Bartoše pro české vojáky) si myslím, že jako jediná strana to děláte dobře a myslíte na lidi a né na korýtka.

Důležité pro mně je, propagovat Pirátské úspěchy, a hlavně pomoci lidem rozlišit komunální a celostátní politiku.
Věc které v Karviné chybí a chtěl bych napomoci ji dostat zpět k lidem je "Hrdost na to být Karviňákem", protože bez hrdých lidí bude z Karviné jen díra plná lhostejných a lehce ovlivnitelných oveček jako žrádlo pro populisty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Soltys za příspěvky (celkem 2):
Michal.Gill, Alena.Klocova
Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1909
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3871 poděkování
Dostal poděkování: 3266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Michal Šoltys

Příspěvek od Michal.Gill »

Ahoj. Určitě se v dohledné době musíme sejít. V úterý bychom měli mít nějaké schůzky se Starosty, kde naplánujem akce, tak Tě tam určitě rádi uvidíme. Jinak během srpna plánuji schůzi MS Karvinsko, které bývají pro představování a seznamování tou nejlepší platformou. Zatím nevím, kde to bude (vypadá to na Bohumín), ale určitě budeš pozván. Každopádně vítej na kandidátce i v řadách registrovaných příznivců a určitě Tě snad ještě do voleb rádi přijmeme. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvek:
Michal.Soltys

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Michal.Soltys
Mediální odbor
Příspěvky: 76
Registrován: 25 říj 2017, 20:51
Profese: Dělník
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 707 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování

Re: Michal Šoltys

Příspěvek od Michal.Soltys »

Jak jsis přál Michale, tady máš můj text z FB:

Tvl, přemýšlím nad komunální politikou a napadá mne jediná věc a to je otázka "jak".

Jak lidem vysvětlit rozdíl mezi komunální a státní politikou?

Jak lidem vysvětlit, že mají právo volit, které neměli vždy a někteří jej nemají dodnes.

Jak lidem vysvětlit, že to co děláme a chceme dělat, děláme pro ně?

Jak lidem vysvětlit, že z komunální politiky hranice před imigranty fakt nikdo chránit nemůže?

Jak lidem vysvětlit, že nám nejde o korýtka, že zastupitel z toho, že pro ty lidi něco dělá, nemá skoro nic?

Jak lidí přesvědčit, že nejsme fetky, vítači, Sorosovci, sluníčka a podobně?

Jak lidem vysvětlit, že za naší snahu často sklízíme posměšky, urážky, výhrůžky a přesto plujeme dál?

Jak lidem dokázat, že nás nežene nenávist, ale naděje na lepší budoucnost?

Jak lidem ukázat, že druhé strany k jejich přesvědčení nepoužívají argumenty, ale pouhou hrubou sílu argumentace samotné?

Jak lidem, kterým stačí jen pár hesel typu "imigrant" "neziskovka" "kampáň", aby byla usměrněna jejich nenávist, otevřít oči?

Tenhle národ zlenivěl takovým způsobem, že už ani nechce používat mozek a sedne na lep prvnímu populistovi, který na něj vyskočí z letáku, teda pokud půjde k volbám. Kolik lidí se svými právy zachází jako se samozřejmostí. Je mi málem do pláče, když si uvědomím, kolik je těch otázek "jak" a jak málo těch odpovědí je. Pro mne je spousta z tohohle nová, jsem v tomhle chvíli a nejsem citlivka. Ale z některých příspěvků a názorů mám nervy opravdu na pochodu.

Účelem tohoto textu je poděkování, za to jací jste, za to, kolik energie do toho všeho dáváte, za tu naději, kterou mně a dalším dáváte. Máte, Vy všichni v Pirátech, Starostech a také i Vy nezávislí, jenž pomáháte s tím vším můj obdiv. Jen Vás prosím, vydržte, neměňte se a neberte nám tu poslední naději, kterou představujete. Takže směle čelem k bouři, která přichází a vydržet.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Soltys za příspěvky (celkem 3):
Michal.Gill, Alena.Klocova, Michal.Klus
Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1909
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3871 poděkování
Dostal poděkování: 3266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Michal Šoltys

Příspěvek od Michal.Gill »

Perfekt. Pokud se neobjeví nějaké dotazy nebo námitka, po neděli spustím hlasování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvek:
Michal.Soltys

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Karvinsko“