volební program

Moderátoři: Odbor - administrativni, Odbor - medialni, Financni tym, Odbor - zahranicni, Vedouci resortnich tymu, Garanti

jankubia
Návštěvník – není člen Pirátů

volební program

Příspěvek od jankubia »

Zdravím členy a příznivce ČPS,
prohlížím si vaše stránky, hlavně volební program, ale nějak postrádám vaše stanovisko k určitým tématům, na které vlastně každá strana musí názor mít - problematika rodiny, zdravotnictví, školství apod. Je to tím, že si konkrétní postoj ještě utváříte, nebo jsem jen na stránkách špatně hledala? Našla jsem tu v diskuzi nějaký odkaz, ze kterého jsem vytušila, že se o těchto věcech bude teprve jednat...
Předem díky za odpověď a přeju hodně dobrých nápadů a silnou vůli!
Jana K.
PS: Oceňuji nekonfliktnost a profesionálnost příspěvků tady ve fóru, v jiných diskuzích na sebe lidi spíš házejí špínu, než aby něco řešili.
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: volební program

Příspěvek od Ondrej.Profant »

jankubia píše:každá strana musí názor mít
A tato premisa je platná proč? V tom jsme jiní. Včéra jsme o tom na schůzi pražského sdružení ČPS vedli rozsáhlou debatu a shodli jsme se, že to vůbec není třeba.

Který z politiků vám doteď kdy pomohl? Občas něco schválí, zamítnou a tak - ale že by tu byl zázračný politik (či strana), který by vše vyřešil k lepšímu? To asi ne.

Závěrem té diskuse, o které jsem se zmínil, bylo, že pokud bychom jen vzali aktuální pokažené věci a opravili je, vylepšili, zprůhlednili a tak dále, tak bychom byly ohromný přínosem pro celý stát i bez toho, že bychom měli vlastní všespásný důchodový systém.

Není to příliš dlouhodobý přístup, ale ten snad není třeba, ne? Důležité je pohnout se dál.

Inu zde: https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... 135&t=1683 jsem to docela popsal.

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: volební program

Příspěvek od Martin Broz »

Zdravím členy a příznivce ČPS,
prohlížím si vaše stránky, hlavně volební program, ale nějak postrádám vaše stanovisko k určitým tématům, na které vlastně každá strana musí názor mít - problematika rodiny, zdravotnictví, školství apod. Je to tím, že si konkrétní postoj ještě utváříte, nebo jsem jen na stránkách špatně hledala? Našla jsem tu v diskuzi nějaký odkaz, ze kterého jsem vytušila, že se o těchto věcech bude teprve jednat...
Předem díky za odpověď a přeju hodně dobrých nápadů a silnou vůli!
Jana K.
PS: Oceňuji nekonfliktnost a profesionálnost příspěvků tady ve fóru, v jiných diskuzích na sebe lidi spíš házejí špínu, než aby něco řešili.
Zdravim i ja Vas Jano K.

Technologicky pokrok, zejmena v informacni a komunikacni oblasti predstihl ocekavani a vyzname zasahuje do vsech odvetvi. Od domaci zabavy, pres banky, skolstvi, zdravotnictvi, statni spravu a samospravu, poskytuje nove moznosti, novy pohled a informace a urcitym zpusobem nove formuje i zakladni mezilidske vztahy.

Stat prostrednictvim umele udrzovanych mopolu a regulacnich organu rozvoj komunikacnich siti 20 let brzdi.

Souhlasila byste se mnou, kdyz reknu, ze informovany a vzdelany clovek resi problemy mnohem snaz nez nekdo kdo informace nema?

Stat svym konanim v minulosti delal vsechno pro to aby ziskal nad obcany naseho statu krome dohledu i pravo rozhodovat za ne samotne. Prevzal temer vsechny komptetence a zbavil lidi moznosti rozhodovat jindy nez prostrednictvim zapasu o hlasy volicu ve volbach konanych jednou za 4 roky. Prostrednicvim politiku se utvari zakony, ktere prave tu Vami zminovanou problematiku do vsech oblasti zavadi. Kdyz to zjednodusim, tak stat s pravem rozhodovat, sam problemy zpusobuje. My chceme aby proces rozhodovani byl transparentni. Rada problemu se tak vyresi jeste drive, nez vzniknou.

Doba je neuprosna a bez Internetu si dnes dokaze predstavit efektivni praci jen malokdo. I na ten si stat uz brousi zuby a chysta se jeho provoz i obsah regulovat. A tim to neskonci. Piratska strana temto pokusum o dalsi omezovani svobody a zasahovani do soukromi lidi celi a chce zvysenim moznosti byt informovan o vsem co se chysta, predchazet chybam, ktere problemy zpusobuji. Mozna se vam zda moje odpoved prilis obecna a chtela byste slyset konkretni odpovedi na financovani toho ci onoho a podporu tamtoho ci ondeho. Ale prave problemy s financovanim a stanovovanim priorit v techno oblastech si stat vyrobil sam, tim ze prijal nesmyslne zakony a vyhlasky a nikdo nemel sanci se dozvedet predem co se chysta upozornit na to a zakony zmenit, ci je vubec nevydavat. O moc, penize a o silu. Ne o zdravotnictvi nebo skolstvi tu dnes jde.

Vetsina potizi v dnesni dobe souvisi s nedostatkem penez. Tech je ale dost. Jsou jenom neefektive vyuzity v tom lepsim pripade. V tech horsich pripadech jsou pod zaminkou ruznych projektu normalne ukradeny. Prikladem jsou zdravodni pojistovny, ktere maji na uctech penez dost, odmitaji uzavirat smlouvy s lekari a v nemocnicich to pak vypada ze penize zadne nejsou. Chyba je v systemu prerozdelovani, ktery tak jako jinde nahrava korupci a to je problem, ktery kdyz nezvladneme, tak se dal nehneme. Nektera reseni, ktera proti tomu navrhujeme, najdete v nasem programu.
Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“