Pozice: Asistent / asistentka pro administrativu

Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
Úkoly nyní postupně převádíme do nového specializovaného systému Úkoly. Nové úkoly prosím dávejte přímo tam. Diskuse k úkolům je tam také možná, pouze musíte být přihlášeni. Jakmile dojde k odladění nového systému a převedení veškerých úkolů, bude toto fórum uzavřeno, archivováno a zrušeno.
Děkujeme za pochopení.
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12338
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5381 poděkování
Dostal poděkování: 20691 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pozice: Asistent / asistentka pro administrativu

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Jsem vedoucí administrativního odboru a hledám dobrovolníka na pozici asistenta / asistentky. Jak můžete vidět na našem transparentním účtu, fungujeme čistě jako dobrovolnická organizace, přesto se snažíme svoje výstupy postupně zkvalitňovat a profesionalizovat. Proto se chci pokusit nalézt člověka, který mi pomůže s administrativními povinnostmi i s dalšími věcmi.

Hlavní výhledovou pracovní náplní bude organizace krajských voleb, voleb do Evropského parlamentu a voleb do sněmovny.

Proč se o místo ucházet?
Dnes jsem sice vedoucí administrativního odboru relativně nevýznamné politické strany, ovšem jak demografie, tak vývoj v sousedním Německu nasvědčuje tomu, že Piráti se časem stanou významnou evropskou politickou silou. Otevřeně říkám, že se v roce 2014 s největší pravděpodobností (dva a půl roku je dlouhá doba) budu ucházet o jedno z čelných míst na Pirátské kandidátce v Evropských volbách. Můj asistent dobrovolník se tak v případě úspěchu Pirátů bude mít dobrou šanci stát se placeným asistentem europoslance (případně poslance, situace ve supervolebním roce 2014 je značně nepřehledná a českých europoslanců je velmi málo).

Tohle je ovšem jen třešnička na případném dortu úspěchu Pirátů. Existuje i řada dalších důvodů proč se o práci ucházet:
  • Seznámení se s novými kolaborativními způsoby práce – spolupráce přes fórum, Piratenpad, Piratopedii, mumble a vůbec v Pirátském kolektivu, přináší člověku nové pracovní zkušenosti a rozšiřuje mu obzory.
  • Získání praxe v komunikaci se státními orgány (ministerstvo vnitra, krajské a obecní úřady), zejména praxe v automatizaci administrativních procesů s využitím moderních technologií
  • Zapojení do jedinečných projektů (automatizace žádostí v oblasti informačního zákona, otevřená organizace, transparentní účetnictví apod.) -- podle (technických) schopností asistenta
  • Možnost sledovat unikátní demokratickou organizaci z vnitřku, analyzovat její řízení a demokratické procesy (internetové fórum a hlasování) -- moderování fóra
Především ovšem: Měnit svět k lepšímu a bavit se u toho, to je hlavní charakteristika Pirátského hnutí. Síť lidí, do které se člověk skrze Piráty zapojí je unikátní a celosvětová.

Požadavky:
  • Ovládání spisovné češtiny na vysoké úrovni
  • Práce s PC – hlavně ochota učit se nové věci a otevřít se otevřenému software.
  • Motivace – klíčová věc, která táhne Piráty dopředu
  • Flexibilita – potřebuju, abych mohl počítat alespoň s osmi hodinami práce týdně plus dostupnost na telefonu/jabberu
  • Ideální by byl samozřejmě člověk, který se zdržuje v Praze, ale není to nutná podmínka, angličtina výhodou
Náplň práce
  • Moderování fóra, hlasování, příprava Pirátských depeší, sledování svodek
  • Hlídání mého kalendáře a připomínání mi důležitých věcí, příprava podkladů
  • Sledování stavu projektů v celé straně (příprava programu), příprava prezentací, komunikace brandu
  • Administrativní příprava voleb -- navržení jednotného procesu pro volby (volební řád), jeho realizace, posílání kandidátních listin datovou schránkou, posílání delegací do komisí atp.
Tyto úkoly podrobně vysvětlím. Další věci podle schopností a možností zájemce.

Zájemci se hlaste soukromou zprávou nebo na e-mail jakub.michalek@pirati.cz
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvek:
Filip.Krska

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Pozice: Asistent / asistentka pro administrativu

Příspěvek od anonym72078 »

Vytvoril jsem strucnejsi inzerat (od toho je to inzerat, aby byl strucny): https://www.pirati.cz/po/zapoj_se?&#hle ... tni_pozice
Zaviram jako prevedene.
Zamčeno

Zpět na „Administrativa“