Svobodná soutěž o základ grafického manuálu

Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
Úkoly nyní postupně převádíme do nového specializovaného systému Úkoly. Nové úkoly prosím dávejte přímo tam. Diskuse k úkolům je tam také možná, pouze musíte být přihlášeni. Jakmile dojde k odladění nového systému a převedení veškerých úkolů, bude toto fórum uzavřeno, archivováno a zrušeno.
Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž grafiků - termíny, podklady, dotazy

Příspěvek od Roman.Kucera »

Jaxe to bude vyhodnocovat?
Já bych za ideální považoval, aby si každý to svoje vytiskl a v Křižanově bychom to mohli porovnat hezky pohromadě, za stejných podmínek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Petr.Vileta, Jaroslav.Kucera
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Jakub Ferjenčík
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Soutěž grafiků - termíny, podklady, dotazy

Příspěvek od Jakub Ferjenčík »

Vzhledem k tomu, že vlákno podatelny kontrolní komise nefunguje, a vzhledem k tomu, že můj příspěvek je napsaný formou otevřeného dopisu, postuji ho sem.

Předem říkám, že s jeho sepsáním nemá můj bratr Mikuláš zhola nic společného, ani neví, že takový dopis existuje. K formulaci mě přinutila neprofesionální práce hodnotící komise. Vím, že soutěž ještě není 100% uzavřená (chybí oznámkování 3 lidí panem Stehlíkem), ale zítra odjíždím na dovolenou. S pozdravem JF

http://www.uloz.to/9684837/stiznost-a-o ... -dopis-pdf
Jakub Ferjenčík
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Soutěž grafiků - termíny, podklady, dotazy

Příspěvek od Jakub Ferjenčík »

Ještě se omlouvám za spam, ale teď bych se chtěl vyjádřit k soutěži v pozitivním duchu.
Vychvaloval jsem netradiční, graficky kvalitně ztvárněný přístup "soutěžící Evy". Stejně tak se mi ale hrozně líbila vlna z nul a jedniček pana Urbana a barevná kombinace pana Latáka - to by (dle mého soudu) měly být stěžejní grafické prvky celkového grafického manuálu.

P.S.: Omlouvám se za sloh mého dopisu. pokud v něm máte problém najít hlavní myšlenky, doporučuji zvýraznění barevnou fixkou (ideálně na monitor). :)
Leo.K
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 29
Registrován: 17 čer 2011, 20:28
Profese: starobní důchodce, bývalý učitel, grafik
Bydliště: Liberec
Dostal poděkování: 36 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž grafiků - termíny, podklady, dotazy

Příspěvek od Leo.K »

Tak jsem na skok doma a podíval jsem se na vyhodnocení soutěže. Komis rozhodla a je to tak, jak rozhodla. Nicméně MUSÍM poznamenat, že jak soutěžící, tak i komise nemají ani páru o licenčních podmínkách (ale také o hodnocení soutěžních návrhů, je-li dáno kriterium).
Tak za prvé - kritérium bylo svobodný font. Kdo ho nedodržel, neměl za font dostat ani čtvrt bodu.
Za druhé - to, že je nějaký font jiným uživatelem používán, neosvobozuje mě (jako druhého uživatele) od licenčních poplatků. Řeči, že grafická studia tyto fonty mají a že zadáme-li práci grafickému studiu, může grafické studio ten font použít, jsou liché. Proč? Protože majitel copyrightu nebude pátrat po grafickém studiu, ale napadne komerčního uživatele. A politická strana - Piráti - jsou komerčním uživatelem. Takže např. v návrhu V. Urbana písmo Impact mohou Piráti používat pouze zaplatí-li (nebo budou-li mít potvrzení o nákupu) za použití 30,94 Eur viz http://www.linotype.com/167761/impactroman-font.html a zrovna tak ostatní písma (např. jmenovaný Arial), nebo zakoupit sadu běžných fontů pro Mac a Windows v ceně 9518,81Eur viz zase http://www.linotype.com/514554/goldedit ... s-dvd.html . Proč - zkuste se zamyslet proč např. Wikipedie používá výhradně svobodné fonty? To samé platí pro font Myriad (navrhovatel J. Laták) Je to dílo výtvarníků Carola Twomblyho a Roberta Slimbacha a veškerá práva k tomu písmu drží fa. Adobe. Není žádná svobodná verze tohoto písma viz http://www.linotype.com/1257/myriad-family.html# !
Takhle bych se mohl vyjádřit k více bodům, ale omezím se na tu typografickou část.
A z tohoto hlediska (když si odmyslíme amputované ručičky u symbolu notebooku) má - a zase s výhradou k použitému fontu - nejlepší a nejmodernější rozvržení stránky a to hned o několik tříd Eva Tylšarová. Zkuste dát posoudit návrhy nějakému grafikovi - nemám na mysli samouky.
S pozdravem
Leopold Kyslinger
Tito uživatelé poděkovali autorovi Leo.K za příspěvky (celkem 7):
Ondrej.Profant, rvh, Jaroslav.Kucera, Lukas.Findeis, Roman.Kucera, Robert.Adamek, Filip.Krska
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž grafiků - termíny, podklady, dotazy

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Co to je za frašku? Pár dní tu nejsem a ono se tu rozhoří tohle…

Soutěžící sou diskriminováni za to, že se drželi zadání? Chápu to správně? V tom případě je vyhodnocení nejen naprosto netransparentní, ale i chaotický.

Tak nějak sem očekával, že nejdřív proběhne interní diskuze mezi hodnotiteli, pak všichni návrhy ohodnotí, zdůvodní svá rozhodnutí a výsledkem bude výsledná zpráva, kde bude zdůvodněno co z jakého návrhu by mělo být použito a proč.

OFFTOPICBTW začíná se mi čím dál víc líbit pootočený upravený srbský logo:
Obrázek
Ať sem taky trošku OT.

To dvojitý ohraničení loga má spoustu praktických výhod.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvek:
Robert.Adamek

735 07 66 99, Praha 12

Jakub Ferjenčík
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Soutěž grafiků - termíny, podklady, dotazy

Příspěvek od Jakub Ferjenčík »

Jen připomínám, že jsem ještě nedostal žádnou reakci na mou stížnost.
Pokud to nechcete řešit zde na fóru, napište mi prosím na jakub.ferjencik@email.cz.
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21719
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5231 poděkování
Dostal poděkování: 12560 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž grafiků - termíny, podklady, dotazy

Příspěvek od Lukas.Novy »

Vyhodnocení souteže řeší Kontrolní komise, vyplacení výhry bylo pozastaveno předbežným opatřením Rozhodčí komise.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 4):
Marcel.Kolaja, Tomas.Vymazal, Jaroslav.Kucera, Karel.Fuzik

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž grafiků - termíny, podklady, dotazy

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Přikládám grafický manuál PP-AT. Jak vidno, jako základ samotného dokumentu byl použit grafický manál PP-NL, což bych také doporučoval, ať to nemusíme stavět od základu -- jsou tam již potřebné prvky. Grafická podoba pak zjevně vychází z PP-CH.


Zdraví
Přílohy
Piraten_CI_V4_140310.pdf
(1.56 MiB) Staženo 180 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvky (celkem 4):
Jaroslav.Kucera, Lukas.Novy, Filip.Krska, Tomas.Vymazal

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Jaroslav.Kucera
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4615
Registrován: 21 dub 2009, 15:19
Profese: Konfigurační inženýr/programátor
Bydliště: Mošnova 29, Brno
Dal poděkování: 7509 poděkování
Dostal poděkování: 1591 poděkování

Re: Soutěž grafiků - termíny, podklady, dotazy

Příspěvek od Jaroslav.Kucera »

Vypadá to velmi slušně a to dvojité orámování loga je výborný nápad, jak jej změkčit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Kucera za příspěvek:
Filip.Krska

člen KS Jihomoravský kraj, zakládající člen

Leo.K
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 29
Registrován: 17 čer 2011, 20:28
Profese: starobní důchodce, bývalý učitel, grafik
Bydliště: Liberec
Dostal poděkování: 36 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž grafiků - termíny, podklady, dotazy

Příspěvek od Leo.K »

Všimněte si, že DejaVu je svobodný font (http://en.wikipedia.org/wiki/DejaVu_fonts) cituji: The fonts are free software, and may thus freely be embedded. DejaVu fonts can be obtained from the DejaVu project on SourceForge. Some GNU/Linux distributions (such as Ubuntu, OpenSUSE and Mandriva Linux) include DejaVu fonts in their default installation.[1][2][3] The open source software OpenOffice.org includes DejaVu fonts in its installation packages.
Používá ho také německá Piratenpartei.de, zde na mém serveru - http://www.kyslinger.info/pirate/Pirate ... chland.jpg (p. Václav Urban jim patrně omylem připsal font Impact, který svobodný není).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Leo.K za příspěvek:
Jaroslav.Kucera
Zamčeno

Zpět na „Grafika“