Hledá se logo pirátského letního kempu

Moderátoři: asistent strany, Vedouci organu, Odbor - personalni

Pravidla fóra
Úkoly nyní postupně převádíme do nového specializovaného systému Úkoly. Nové úkoly prosím dávejte přímo tam. Diskuse k úkolům je tam také možná, pouze musíte být přihlášeni. Jakmile dojde k odladění nového systému a převedení veškerých úkolů, bude toto fórum uzavřeno, archivováno a zrušeno.
Děkujeme za pochopení.

1. kolo hlasování o logu Pirátského letního kempu 2020. Zvol všechny pro Tebe přípustné varianty.

Anketa končí za 20 kvě 2020, 23:37

Návrh č.1
24
29%
Návrh č.2
16
19%
Návrh č.3
9
11%
Návrh č.4
7
8%
Návrh č.5
27
33%

Celkem hlasujících: 33 - Celkem hlasů: 83

Jan.Bednarik
Republikový výbor
Profese: vývojář SW
Dal poděkování: 3858 poděkování
Dostal poděkování: 4794 poděkování

Re: Hledá se logo pirátského letního kempu

Příspěvek od Jan.Bednarik »

V anketě nelze měnit hlasy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
Dalibor.Zahora
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • jednatel RV • dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Frantisek.Elfmark
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: grafik, kreativec, podnikatel a chalupář
Dal poděkování: 146 poděkování
Dostal poděkování: 230 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Elfmark »

Bell píše:
21 kvě 2020, 03:07
Frantisek.Elfmark píše:
10 kvě 2020, 07:26
Nemohl jsem v neděli už spát, tak jsem jedno logo ráno na rychlo vytvořil :) Lze jakkoli modifikovat samozřejmě.
Není to logo, je to spíš emblém, ale logo není ani jeden návrh. Tenhle vypadá dobře.
Edit – nevím, jak to dát bez těch obrázků znovu, tak sorry. Ale zkusím, třeba to nepokazím.
Jo, a dostalo to teda můj hlas, když taky mohu hlasovat.
Jo, logo to není, ale to není skoro ani jeden návrh 😀. Psal sem, že ho můžu doladit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Elfmark za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Profesně grafik, tvůrce webů a markeťák. Zkusme se spolu víc otevřeně bavit, než se hned zrovna hádat.
E-mail: frantisek.elfmark@pirati.cz | Blog :arrow: www.frantisekelfmark.cz :arrow: | Twitter: https://www.twitter.com/ElfmarkF | FB: https://www.facebook.com/felfmark | LinkedIn https://www.linkedin.com/in/frantisek-elfmark | Instagram https://www.instagram.com/frantisekelfmark

Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4611 poděkování
Dostal poděkování: 3923 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Frantisek.Elfmark píše:
23 kvě 2020, 05:18
Jo, logo to není, ale to není skoro ani jeden návrh 😀. Psal sem, že ho můžu doladit.
Aby to bylo logo, tak by to určitě chtělo odstranit zbytečné texty "Zábava pro děti a dospělé" a "dřevotvarka". A nelíbí se mi jak tam je zakomponován rok a logo. IMHO by to tam vůbec být nemuselo. A držel bych se černobílého provedení. Kvůli barvám a malému kontrastu je v menším rozlišení nečitelný i hlavní text Pirátský kemp.

Když se podívám na ten obrázek od Dalibora, kde jsou v náhledu vidět loga v malém rozlišení, tak dobře vypadá jen jeho Woodcraft, ohníček a zkřížené šípy.

Jak jsem psal, tak nejlepší mi přijdou ty zkřížení šípy od @Milos.Vlach. Vzhledově (dle mě jako jediný návrh) velmi dobře zapadá do stylu pirátského vizuálu a ikon. A i v menším rozlišení je dobře čitelné co tam je. Jen pak není čitelné "pirátský" a "2020", ale to logo malém rozlišení dokáže dobře fungovat i když tam bude jen "letní kemp", nebo dokonce jen "kemp".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Elfmark, Jan.Zavadil
735 07 66 99, zastupitel MČ Praha 12
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)

Linda.Kasparkova
Člen KS Praha
Profese: event manager
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 53 poděkování

Příspěvek od Linda.Kasparkova »

Hola!
V prvním kole volby loga neměl žádný návrh nadpoloviční většinu hlasů. Do druhého kola postupují tyto návrhy:
Návrh č.1 (16%), Návrh č. 2 (9%), Návrh č. 3 (9%) a Návrh č. 20 (9%)
(Číslování dle původní prezentace.)
Dále do druhého kola zařazuji návrh, který jsem do prvního kola zapomněla zařadit. Dám mu tedy šanci utkat se o vaše hlasy. (Díky za hint @Dalibor.Zahora )

Vítěz druhého kola bude zároveň vítězným logem. V případě, že se o největší počet hlasů bude dělit víc návrhů, uděláme třetí kolo, ale já doufám, že to nebude potřeba a budeme znát vítěze již po tomto kole :)) Hlasujeme 7 dní, tedy do 4.6.18:50

Těším se na vítěze!

ZDE se podívejte na přehlednou prezentaci návrhů zařazených do druhého kola hlasování a hlasuj v anketě v úvodním příspěvku tohoto vlákna.

@Lukas.Findeis Souhlas. Uvidíme, kdo zvítězí a případně to necháme autorem poupravit, "zlogizovat". :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Linda.Kasparkova za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Frantisek.Elfmark
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Lukas.Findeis píše:
24 kvě 2020, 14:45
Frantisek.Elfmark píše:
Aby to bylo logo, tak by to určitě chtělo odstranit zbytečné texty "Zábava pro děti a dospělé" a "dřevotvarka". A nelíbí se mi jak tam je zakomponován rok a logo. IMHO by to tam vůbec být nemuselo. A držel bych se černobílého provedení. Kvůli barvám a malému kontrastu je v menším rozlišení nečitelný i hlavní text Pirátský kemp.

Když se podívám na ten obrázek od Dalibora, kde jsou v náhledu vidět loga v malém rozlišení, tak dobře vypadá jen jeho Woodcraft, ohníček a zkřížené šípy.

Jak jsem psal, tak nejlepší mi přijdou ty zkřížení šípy od @Milos.Vlach. Vzhledově (dle mě jako jediný návrh) velmi dobře zapadá do stylu pirátského vizuálu a ikon. A i v menším rozlišení je dobře čitelné co tam je. Jen pak není čitelné "pirátský" a "2020", ale to logo malém rozlišení dokáže dobře fungovat i když tam bude jen "letní kemp", nebo dokonce jen "kemp".
Děkuji za komentář. Já to vidím trošku jinak. Znak vycházi z mé dlouholeté praxe. Texty nejsou zbytečné, ale doplňující, které se dají samozřejmě měnit či úplně vypustit. Dřevotvarka je název místa, kde tábor je a zase plní i funkci naváděcí. Místo textu můžou být klidně hvězdičky nad stromy, to není problém a text dřevotvarka se dá téže vypustit. Text Pirátský kemp je úplně v pořádku. Znak působí jako celek a tak jo je třeba brát. Jiné grafiky komentovat díky tomu, že jsem se sám přihlásil, nebudu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Elfmark za příspěvek:
Vratislav.Krejcir
Profesně grafik, tvůrce webů a markeťák. Zkusme se spolu víc otevřeně bavit, než se hned zrovna hádat.
E-mail: frantisek.elfmark@pirati.cz | Blog :arrow: www.frantisekelfmark.cz :arrow: | Twitter: https://www.twitter.com/ElfmarkF | FB: https://www.facebook.com/felfmark | LinkedIn https://www.linkedin.com/in/frantisek-elfmark | Instagram https://www.instagram.com/frantisekelfmark

Linda.Kasparkova
Člen KS Praha

Tadadááá! Máme logo!

Gratuluji autorovi @Frantisek.Elfmark k vítězné grafice. :-)

Pokud máte připomínky a návrhy drobných úprav, můžete reagovat v tomto vlákně.

LOGO_PIRATSKYKEMP-scaled.jpg
Tito uživatelé poděkovali autorovi Linda.Kasparkova za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Jan.Bednarik

Linda.Kasparkova
Člen KS Praha

@Frantisek.Elfmark Františku, gratuluji k vítězství, Tvůj návrh se mi moc líbí. Prosím, mohl bys z loga zkusit odstranit text "zábava pro děti i dospělé"? Zásadní problém s tím textem nemám, zajímá mně, jak by to vypadalo. Moc děkuju!

Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Frantisek.Elfmark píše:
30 kvě 2020, 06:23
Lukas.Findeis píše:
24 kvě 2020, 14:45
Frantisek.Elfmark píše:

Děkuji za komentář. Já to vidím trošku jinak. Znak vycházi z mé dlouholeté praxe. Texty nejsou zbytečné, ale doplňující, které se dají samozřejmě měnit či úplně vypustit. Dřevotvarka je název místa, kde tábor je a zase plní i funkci naváděcí. Místo textu můžou být klidně hvězdičky nad stromy, to není problém a text dřevotvarka se dá téže vypustit. Text Pirátský kemp je úplně v pořádku. Znak působí jako celek a tak jo je třeba brát. Jiné grafiky komentovat díky tomu, že jsem se sám přihlásil, nebudu.
Souhlasím, ale hlavní problém vidím v tom cos tu vlastně sám napsal. Ty děláš znak a má to být logo. Jako znak je tvůj výtvor dobrý. Použití znaku a loga je ale odlišné. Takže by mě zajímalo jak a kde to logo má být užíváno. To mi přijde zásadní pro výběr loga a v diskuzi to vůbec nezaznělo. Možná bude stačit tvůj výtvor a bude to OK, ale nebude použitelný jako logo. A zadáním soutěže byla tvorba loga, takže bych očekával předpokládané užití díla jako loga. Možnou cestou by bylo ponechat toto jako znak a udělat velmi zjednodušenou variantu použitelnou jako logo.

Na logo je ve tvém výtvoru opravdu zbytečně moc informací. Logo je jednoduché, buď textové, grafické, nebo kombinované, ale i v kombinovaném bývá jen název a jednoduchá grafika. Loga nemívají navigační funkci, zatímco ve znaku může být prvků s navigační funkcí i několik, ať už grafických či textových. Loga se dělají tak aby byla použitelná i v malém rozlišení. Znaky mohou být i velmi složité. Tvůj návrh je v malém rozlišení nečitelný jak kvůli malým textům, tak kvůli malému kontrastu, kdy nejde přečíst ani ten hlavní největší text.

https://unie-grafickeho-designu.cz/vlas ... ly-clanek/

Doporučoval bych porovnat si třeba velmi jednoduché logo Prahy s extrémně složitým velkým znakem Prahy. Už když si je dáš vedle sebe, tak dokážeš odhadnout zásadní rozdíly v účelu a použití.

Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Linda.Kasparkova píše:
22 dub 2020, 00:14
Pirátský letní kemp 2020 hledá logo, které vystihne jeho povahu (vzdělávací i odpočinková akce pro Piráty, jejich příznivce a jejich rodiny) a které bude čestně viset na žerdi, jako táborová vlajka a jež budou účastníci hrdě nosit na hrudi, na táborových tričkách.
Naše hlavní táborové téma jsou indiáni, čímž bychom rádi prokázali úctu jejich schopnostem, vědomostem a vztahu k planetě Zemi. V tomto duchu bude i naše "táborová hra". Logo však nemusí nutně zahrnovat indiánský motiv.
Z tohodle chápu že užití bude rozhodně i ve velkém rozlišení, ale nevím jak a v jaké velikosti bude používáno na webu, na tištěných materiálech apod. v rámci propagace.

Co se týká zadání. Teepee je znak asociovaný s indiány, oheň je mnohem obecnější, ale taky funkční. A vzdělávací povahu a cílovku nezdůraznil v logu nikdo, kromě jednoho návrhu s postavami. Ale poslední věta říká, že v logu může být úplně cokoliv, takže všechny návrhy splňují zadání.
Linda.Kasparkova píše:
Jediné mantinely vaší kreativitě udává tento grafický manuál: https://1url.cz/@manualjednotnehostylu
Vítězný návrh není kompatibilní s manuálem jednotného grafického stylu. ať už jde o použité barvy tak černobílou variantu v šedém provedení.

Za mě by bylo nejlepší oddělit to a mít logo a grafiku na vlajku a trička. Mít krásnou grafiku a jednoduchý grafický symbol. Takhle se od začátku mlátily dva principy.

Frantisek.Elfmark
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Lukas.Findeis píše:
06 čer 2020, 12:19
Linda.Kasparkova píše:
Pirátský letní kemp 2020 hledá logo, které vystihne jeho povahu (vzdělávací i odpočinková akce pro Piráty, jejich příznivce a jejich rodiny) a které bude čestně viset na žerdi, jako táborová vlajka a jež budou účastníci hrdě nosit na hrudi, na táborových tričkách.
Naše hlavní táborové téma jsou indiáni, čímž bychom rádi prokázali úctu jejich schopnostem, vědomostem a vztahu k planetě Zemi. V tomto duchu bude i naše "táborová hra". Logo však nemusí nutně zahrnovat indiánský motiv.
Z tohodle chápu že užití bude rozhodně i ve velkém rozlišení, ale nevím jak a v jaké velikosti bude používáno na webu, na tištěných materiálech apod. v rámci propagace.

Co se týká zadání. Teepee je znak asociovaný s indiány, oheň je mnohem obecnější, ale taky funkční. A vzdělávací povahu a cílovku nezdůraznil v logu nikdo, kromě jednoho návrhu s postavami. Ale poslední věta říká, že v logu může být úplně cokoliv, takže všechny návrhy splňují zadání.
Linda.Kasparkova píše:
Jediné mantinely vaší kreativitě udává tento grafický manuál: https://1url.cz/@manualjednotnehostylu
Vítězný návrh není kompatibilní s manuálem jednotného grafického stylu. ať už jde o použité barvy tak černobílou variantu v šedém provedení.

Za mě by bylo nejlepší oddělit to a mít logo a grafiku na vlajku a trička. Mít krásnou grafiku a jednoduchý grafický symbol. Takhle se od začátku mlátily dva principy.
Co píšeš, je jen jeden úhel pohledu. Již jsem několik log pro své klienty vytvořil a vím moc dobře co logo obnáší. Pošli na email tvá doporučení, samozřejmě, že grafika bude jednobarevná a to buď bílá na černém, nebo černá na bílem (za mě lepší varianta). Ano souhlasím tohle je spíše více symbol, ale po pár kliknutí a tahů myši se dá krásně, modifikovat. Vše nachystám tak, aby to mohlo jít na cokoliv tisknout.

Děkuji všem za podporu! Hezké dny!
Na tábor se těšíme i s dětma. FE.

Odpovědět

Zpět na „Grafika“