Ohlášení kandidatury do EP (Adam Skořepa)

Tato podatelna je archivována, nová podání, prosím, podávejte sem: https://redmine.pirati.cz/projects/ps/issues/new
Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany. Podatelna celostátního fóra slouží i volební komisi celostátního fóra.
Pravidla fóra
Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Kromě odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté. V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.

Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Zamčeno
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Ohlášení kandidatury do EP (Adam Skořepa)

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Zdravím CF.

Rád bych se přihlásil ke kandidatuře do Evropského parlamentu. Abych usnadnil práci předsedajícímu, chci oznámit kandidaturu na lídra, na místo na čelní kandidátce i na nižší pozice na kandidátní listině. Sice si nemyslím, že bych v primárkách měl šanci proti Ivanovi, Marcelovi a Liborovi, ale myslím, že demokracie je zábavnější, když mají voliči více na výběr.

Pokud mě dosud někdo nezná, dovolím si krátké představení (můj profil na pirati.cz je zatím značně holý, brzy si tam vytvořím důstojnější prezentaci). Je mi 22 let, loni jsem odmaturoval s vyznamenáním (předměty Čeština, Angličtina, Informatika a Ekonomie), v současné době uvažuji nad přihláškou na pedagogiku, protože si myslím, že náš vzdělávací systém je totálně v háji. Což je hlavní důvod, proč jsem maturoval s dvouletým zpožděním - v pubertě jsem totiž trochu hrdě a tvrdohlavě "protestoval" proti nedokonalostem našeho školství tím, že jsem se rozhodl nestudovat. Během svých "dvou let prázdnin" jsem se věnoval psaní a publikaci vlastní tvorby (ostatně mé knížky si můžete stáhnout na knihy.pirati.cz, ale je to spíš pro lidi se silnějším žaludkem). Přiznám se, že jsem nikdy nebyl v pracovním poměru, který by trval déle než jeden rok, z mých nejzajímavějších pracovních zkušeností bych mohl jmenovat možná tak praxi v redakci ČT a bulváru. Vždy jsem se totiž věnoval více aktivismu než kariéře. Krom morálního kreditu z aktivismu plynoucího mě aktivismus také vždy více bavil.

S Piráty jsem spřízněn už velice dlouho (vybavuji si, jak jsem ještě s Ondrou Profantem sbíral na Letné podpisy pro založení strany), neměl jsem však dojem, že bych byl dobrý materiál pro politickou stranu. Přesto jsem s Piráty spolupracoval, nejvíce v období demonstrací proti ACTA, kdy došlo k určité konsolidaci sil, která mě samotného příjemně překvapila. Protože jsem umělec a provokatér, pohyboval jsem se svými recesemi vždy trochu "na hraně", s čímž souvisela i má etapa spjatá s online aktivismem. Naštěstí jsem se nikdy nedopustil ničeho vyloženě nezákonného, jinak by si pro mě už asi přišli. S mým vstupem do strany v září 2012 jsem ale "odložil masku" a zapojil jsem se do naprosto unikátního procesu. Do formování nového politického směru, který konečně může něco změnit, protože ke společnosti přistupuje analyticky. To mě na naší straně nepřestává fascinovat. Jsme spolek absolutně rozdílných a rozličných charakterů, různého vzdělání a postavení, věku, sexuální orientace, teď už i barvy pleti - a jsme spojeni tím, že chceme, aby svět vypadal lépe. Pirátská strana je úžasný vzorek různorodé populace, která skrze dialog (někdy hádku) hledá společný cíl a pracuje na jeho naplnění.

Jsem člověk, který je hodně kreativní a v Pirátech dlouhodobě aktivní. Sám sebe považuji za nezkorumpovatelného jedince, protože můj hlavní záměr je (pateticky řečeno) "vidět transformující se svět". Občas je mi vytýkáno, že jsem arogantní či blahosklonný. Tohoto charakterového rysu si jsem dobře vědom, přesto si však myslím, že se ke spolupráci vždy snažím přistupovat konstruktivně. Je ale pravdou, že jako internetový troll občas ujedu přes míru, za což se všem omlouvám (ale nemohu si pomoci).

Co se týče mého programu, nemám v úmyslu se příliš odchylovat od toho, co vyjednal zahraniční odbor ve spolupráci s dalšími Pirátskými stranami. V zásadě to odráží i můj vlastní pohled, což je asi přirozené, když se jedná o kolektivní práci mnoha lidí se stejným nebo podobným myšlením, jako mám já. Pokud by někoho zajímalo nějaké konkrétní téma či oblast programu, předpokládám, že se mě zeptá.

Nemyslím si, že by náš MEP měl být expertem na celý program. Já navíc nechci kandidovat jen sám za sebe. Společně s sebou chci do Bruselu přitáhnout plně vyzbrojenou a připravenou brigádu českých Pirátů. Protože si uvědomuji, jak náročná je práce MEPa, budu potřebovat schopný a početný tým. Ne dva asistenty, ale aspoň pět Pirátů, kteří budou ochotni hájit společně se mnou v europarlamentu pirátské ideje. Plat europoslance je až nechutně vysoký a já nemám ponětí, co bych se všemi těmi penězi dělal. Nemám žádné dluhy, závazky, hypotéky ani nic takového. Proto se chci zavázat k tomu, že věnuji dvě třetiny svého poslaneckého platu na to, aby nám v Bruselu vzniklo potentní pracovní centrum, kde by Piráti získávali cenné politické zkušenosti (účast při jednáních, zpracovávání materiálů, příprava podkladů...). Vzhledem k tomu, že strana za poslance ještě nějaké peníze dostane, bychom pak zvládli vybudovat opravdu silný aparát, o který bych se mohl při hlasováních opírat (a má činnost by tak byla efektivnější a kvalitnější, protože by se na ní podílelo více lidí).

Proč jsem se rozhodl kandidovat? Rozhodně nekandiduji naslepo nebo kvůli penězům. Evropský parlament je podle mě nedoceněnou institucí, které je v českých médiích poskytován prostor jen ve spojitosti s marginálními tématy v negativních konotacích (viz třeba žárovky). Přitom z Bruselu je možné ovlivnit politiku celé Evropy. Důvěřuji našemu programu a chci svými schopnostmi (a svou pověstnou zarputilostí) přispět ke společenskému přerodu a ke změně mentality lidí, která je stále zaseknutá kdesi v minulém (někdy i předminulém) století. Myslím si, že prezentuji velmi alternativní pojetí i provedení politiky nové generace, a jsem přesvědčen, že zvládnu Piráty reprezentovat se ctí (i humorem).
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohlášení kandidatury do EP (Adam Skořepa)

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

OFFTOPICzaevidováno

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohlášení kandidatury do EP (Adam Skořepa)

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Adam Skořepa byl zvolen na 15. místo kandidátky: hlasovani-celostatniho-fora-f475/cf-5-2 ... 21842.html
lock.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „[archiv] Podatelna celostátního fóra“