CF 24/2021 Vedoucí technického odboru - volba

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Ivor.Kollar
Člen KS Praha
Příspěvky: 624
Registrován: 05 bře 2017, 11:57
Profese: IT konzultant
Dal poděkování: 1574 poděkování
Dostal poděkování: 1871 poděkování

Re: CF 24/2021 Vedoucí technického odboru - volba

Příspěvek od Ivor.Kollar »

Vojtech.Pikal píše: 14 říj 2021, 12:02

Když vidím ty odpovědi, tak bych chtěl podotknout, že vedoucí TO podle mě není, resp. nemusí být vývojář a expert.

Jaké jiné znalosti a zkušenosti přinášíte?

Urcite suhlasim ze veduci TO nemusi byt vyvojar, ale podla mojho nazoru by bolo vyslovene vhodne, aby problematike o ktorej bude rozhodovat rozumel. V opacnom pripade to konverguje k tomu, ze veduci zavazne rozhodnutia prijmaju podla osobnych sympatii k ludom, ktori navrhuju jednotlive riesenia, pretoze sa logicky nemaju orientovat podla coho ineho. A to byva vo vysledku ku skode vsetkych.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivor.Kollar za příspěvky (celkem 2):
Jan.Bednarik, Michaela.Nepejchalova
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Republikový výbor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 5376 poděkování
Dostal poděkování: 6430 poděkování

Re: CF 24/2021 Vedoucí technického odboru - volba

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Vojtech.Pikal píše: 14 říj 2021, 12:02

Když vidím ty odpovědi, tak bych chtěl podotknout, že vedoucí TO podle mě není, resp. nemusí být vývojář a expert.

Jaké jiné znalosti a zkušenosti přinášíte?

Ajťák by řekl, že být vývojář či expert alespoň v nějaké z těch oblastí je podmínka nutná, nikoliv dostačující. Zažil jsem v pracovním životě několikrát, že se najal na vedení IT oddělení či týmu schopný manažer bez technických znalostí a pohořel. A řekl bych, že zvláště v Pirátské straně, kdy odbory musejí vytvářet "hodně muziky za málo peněz", je žádoucí, aby vedoucí měl dobré znalosti v tom odboru, dokázal odborně konzultovat možná řešení, a taky přiložil ruku k dílu. Pominu-li, že nám v TO pomáhá spousta dobrovolníků a příležitostných dodavatelů, tak vedoucí na 0,5 úvazku tvoří celou čtvrtinu výkonu TO. A tím že dokáže v mnoha věcech pomoci Andrejovi a zastoupit ho ve správě serverů, stejně tak mě s vývojem na backendu, tak nám často vytrhne trn z paty a umožní nám mít taky někdy dovolenou. Proto mě zajímaly ty technické znalosti. Z pohledu vedení by ten odbor zvládla vést spousta lidí.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 2):
Josef.Bouse, Filip.Kristek
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • jednatel RV • dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip
Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1116
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 442 poděkování
Dostal poděkování: 2365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2021 Vedoucí technického odboru - volba

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Hlasování druhého kola zahájeno dnes v 10:00 zde, potrvá do pondělních 22:00.

V době hlasování se prosím zdržte rozpravy (aby nebyli znevýhodněni ti, kdo hlasují dříve), vlákno je otevřeno výhradně na procesní námitky, návrhy a komentáře.

Bojovník za méně argumentů ad hominem
Odpovědět

Zpět na „Celostátní fórum“