CF 15/2021 Doplňující volba republikového výboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: Na dovolené, nerušit.
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: CF 15/2021 Doplňující volba republikového výboru

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Jan.Zavadil píše: 10 kvě 2021, 13:39
Blanka.Charvatova píše: 10 kvě 2021, 13:14

...
Tak jsem si nás spočítala, jestli jsem někoho nevynechala, je nás patnáct. Kdyby bylo dvouhodinový jitsi (to už je na hraně únosnosti pro sledující), tak 2 minuty na představení dají 30 minut. Pak by mohly být otázky - každý by měl max minutu na odpověď, vyšlo by to na šest otázek dohromady. Otázkou je, jestli by to nebyla nuda a někomu tenhle formát nemusí sednout ...

Nebylo by při takovém množství kandidátů lepší to rozdělit třeba na tři skupinky, tři termíny, aby si lidé mohli trošku pokecat a lépe se poznat? Když je hodně kandidátů, bývá si problém i zapamatovat, jak kdo odpovídal "v minulém kole", natož v předminulém. Když se to podobně dělalo minule, musel jsem si dělat zápisky a bodování v Excelu :))))

Tam zase narážíme na to, jak ty lidi rozhodit do skupin. Někdo bude chtít losem, aby to bylo fér, někdo třeba podle zaměření člověka (to se nám stalo v primárkách, tady by se to nabízelo třeba podle toho, do jaký pracovní skupiny se chceme zapojit, jenže to třeba můžeme chtít všichni do nějaké jedné a do jiné nikdo, nebo jeden). Já bych asi byla pro los. Pak taky musíš najít někoho, kdo ti to třikrát odmoderuje a pak taky namotivovat lidi, aby chtěli třikrát přijít. Aby nepřišli jen na první, zapamatovali si lidi z něj a na zbytek už nedorazili...

Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Charvatova za příspěvek:
Jan.Zavadil

Na dovolené, nerušit.

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1326
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1410 poděkování
Dostal poděkování: 2097 poděkování

Re: CF 15/2021 Doplňující volba republikového výboru

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Vážené Fórum,

i já bych se tímto ráda přihlásila do dovolby RV. Na posledním zasedání RV se ukázalo, že by se možná hodilo mít v týmu člověka, který rád připravuje podklady, takže bych případně i v tomhle ohledu mohla přispět. Jinak tým k Přípravě strategie se nám rozšířil o nové členy, což mě potěšilo a těším se moc na spolupráci. :)

Kandidátská řeč je zde.

Profil v neautoritativním seznamu je zde: https://lide.pirati.cz/personProfile/1614/

Termíny, kdy budu k dispozici na Jitsi (St,Čt) jsou v tabulce, takže se klidně stavte a ptejte se na cokoli nebo si jenom přijďte popovídat.

Děkuju za pozornost a ještě jednou za hlasy v předchozí volbě.

Zdraví

Tereza.

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Daniel.Halamicek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 244
Registrován: 25 zář 2016, 09:41
Profese: Podnikatel,galanterní výroba,merchandise
Dal poděkování: 143 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování

Re: CF 15/2021 Doplňující volba republikového výboru

Příspěvek od Daniel.Halamicek »

Registruji, že nové dotazy na kandidáty nepadají, nová známá jména volbu nepopularizují, provedení diskuse kandidátů je zatím nejasné. Skutečnost ponejvíce připomíná jakési klání o cenu útěchy. Apeluji tedy, aby se této volbě dostalo pozornosti, která orgánu s takovým významem náleží.
Vzhledem k tomu, že se nedomnívám, že celková volba RV probíhá už dlouho, je relevantní argument proti jejímu prodloužení, podávám 2 procedurální návrhy:

1. Rozprava volby RV se prodlužuje o 2 týdny, doba pro navrhování se prodlužuje do 31.5.2021.

2. Doba na rozmyšlenou se zdvojnásobuje na 6 dní.

Důvodem prodloužení doby na rozmyšlenou je poskytnutí náležitého času volícím členům k prostudování značné sumy informací o volených kandidátech za účelem dodržení pirátského informačního minima.

Daniel Halamíček

"Nikdy jsem nechtěl žít nezajímavý život, proto si na jeho útrapy zajisté stěžovat nemůžu"
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6105 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: CF 15/2021 Doplňující volba republikového výboru

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Daniel.Halamicek píše: 12 kvě 2021, 09:51

Registruji, že nové dotazy na kandidáty nepadají, nová známá jména volbu nepopularizují, provedení diskuse kandidátů je zatím nejasné. Skutečnost ponejvíce připomíná jakési klání o cenu útěchy. Apeluji tedy, aby se této volbě dostalo pozornosti, která orgánu s takovým významem náleží.
Vzhledem k tomu, že se nedomnívám, že celková volba RV probíhá už dlouho, je relevantní argument proti jejímu prodloužení, podávám 2 procedurální návrhy:

1. Rozprava volby RV se prodlužuje o 2 týdny, doba pro navrhování se prodlužuje do 31.5.2021.

2. Doba na rozmyšlenou se zdvojnásobuje na 6 dní.

Důvodem prodloužení doby na rozmyšlenou je poskytnutí náležitého času volícím členům k prostudování značné sumy informací o volených kandidátech za účelem dodržení pirátského informačního minima.

Proti návrhu. Od volby uběhly už dva týdny, a minimálně týden potrvá, než se bude hlasovat. Vzhledem k tomu, že většina kandidátů kandidovala už v první volbě, myslím že mají členové CF dost času si doplnit deminimum a není třeba to více prodlužovat.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Daniel.Halamicek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 244
Registrován: 25 zář 2016, 09:41
Profese: Podnikatel,galanterní výroba,merchandise
Dal poděkování: 143 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování

Re: CF 15/2021 Doplňující volba republikového výboru

Příspěvek od Daniel.Halamicek »

ad @Jan.Bednarik

Lze se na to dívat taky tím pohledem, že většina kandidátů z minulé volby nebyla pro většinu volících členů přípustná. Tedy by kupříkladu více prezentace bylo nasnadě. :-)

Daniel Halamíček

"Nikdy jsem nechtěl žít nezajímavý život, proto si na jeho útrapy zajisté stěžovat nemůžu"
Uživatelský avatar
Ondrej.Vojta
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 413
Registrován: 26 led 2017, 18:35
Profese: PR
Bydliště: Praha - Petrovice
Dal poděkování: 682 poděkování
Dostal poděkování: 1277 poděkování

Re: CF 15/2021 Doplňující volba republikového výboru

Příspěvek od Ondrej.Vojta »

Ahoj CFko,

protože mi poslední dny přišlo pár zpráv s otázkou na dovolbu, odkládám si tu své dřívější vyjádření z nominačního vlákna. To stále platí a je promyšlené.
A protože mezitím svou nominaci dodali (či podporu stále sbírají) noví kandidáti, doplňuji i slova podpory pro @Daniela.Weissova, @Jan.Podhajsky (ten stále sbírá podporu zde) a obecně podporu pro co nejširší RVčko. :) Úspěšnou dovolbu přeju!

Ondrej.Vojta píše: 28 dub 2021, 09:07

Ahoj všem,
děkuji za důvěru, každý jeden získaný hlas mě těší, stejně jako podpora od některých z vás v době pro navrhování. Aniž by to byla fráze, vážím si toho. :)

Rovnou si zde dovolím zpropagovat členský podnět k zahájení dovolby a avizuji, že pokud bude dovolba zahájena, znovu kandidovat nebudu, nicméně milerád podpořím několik super kandidátů, kteří možná nejsou ještě pro některé tolik známí, přitom by RV imho skvěle doplnili - @Blanka.Charvatova, @Jarmil.Halamicek, @Tomas.Pastircak, @Martin.Morong, @Lukas.Dolezal, @Martin.Karim, a mohl bych pokračovat dál... Ideálně dalšími 12 jmény, aby byl ten RV opravdu nadupaný. :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Vojta za příspěvky (celkem 7):
Blanka.Charvatova, Dalibor.Zahora, Lukas.Dolezal, Jan.Zavadil, Dominika.Michailidu, Daniela.Weissova, Martin.Karim

toho času 1. místopředseda KS Praha a zastupitel MČ Praha-Petrovice | Profil na lidé
tel.: +42O 736 726 061 | e-mail: ondrej.vojta@pirati.cz

Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: Na dovolené, nerušit.
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: CF 15/2021 Doplňující volba republikového výboru

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Ahoj,
Protože mi přijde, že tu trochu chcípl pes a skoro nikdo o jitsimarketu, který má začít v pondělí, neví, tak se trochu bojím, že to bude pro nás x hodin strávených na jitsi dost možná bez diváků. Rozhodla jsem se proto svůj pondělní vysílací čas od 18.00 spojit se @Zdenek.Kubala abych to trochu zefektivnila. a když nic jinýho, tak si uděláme aspoň společný neformální posezení. Budeme rádi, když se přidají i jiní kandidáti, dveře nezavíráme nikomu. Pravidla nemáme, prostě budeme spolu sedět na jednom odkaze a mluvit. Odkaz je jitsi.pirati.cz/kandidatidorv

Edit: ještě se k nám přidá @Lukas.Dolezal

Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Charvatova za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Dolezal, Vojtech.Pikal, Vit.Fux

Na dovolené, nerušit.

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1326
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1410 poděkování
Dostal poděkování: 2097 poděkování

Re: CF 15/2021 Doplňující volba republikového výboru

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Blanka.Charvatova píše: 14 kvě 2021, 16:43

Ahoj,
Protože mi přijde, že tu trochu chcípl pes a skoro nikdo o jitsimarketu, který má začít v pondělí, neví, tak se trochu bojím, že to bude pro nás x hodin strávených na jitsi dost možná bez diváků. Rozhodla jsem se proto svůj pondělní vysílací čas od 18.00 spojit se @Zdenek.Kubala abych to trochu zefektivnila. a když nic jinýho, tak si uděláme aspoň společný neformální posezení. Budeme rádi, když se přidají i jiní kandidáti, dveře nezavíráme nikomu. Pravidla nemáme, prostě budeme spolu sedět na jednom odkaze a mluvit. Odkaz je jitsi.pirati.cz/kandidatidorv

Edit: ještě se k nám přidá @Lukas.Dolezal

Pokud akci zopakujete ve středu, ráda se k vám přidám. ;)

Naposledy upravil(a) Tereza.Vovesova dne 14 kvě 2021, 22:33, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvek:
Petr.Vileta

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Jan.Podhajsky
Člen KS Praha
Příspěvky: 4176
Registrován: 07 črc 2009, 15:14
Profese: sociolog,
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 1262 poděkování
Dostal poděkování: 1502 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2021 Doplňující volba republikového výboru

Příspěvek od Jan.Podhajsky »

Ahoj

doručuji svoji nominaci.
viewtopic.php?p=759476#p759476
Zde kandidátská řeč:
viewtopic.php?p=759621#p759621
Jitsi grilovacka:
https://jitsi.pirati.cz/JanPodhajsky 17.5. 20:00, 18.5. 20:00, 19.5. 19:00, 20.5. 20:00

Děkuji

Naposledy upravil(a) Jan.Podhajsky dne 15 kvě 2021, 10:45, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Podhajsky za příspěvky (celkem 6):
Petr.Vileta, Martin.Karim, Tereza.Vovesova, Blanka.Charvatova, Daniela.Weissova, Sarka.Vaclavikova

Stopuji zásadně v županu.
Pište mi na email jan.podhajsky@pirati.cz ; https://lide.pirati.cz/profil/2811/
Sem pirát i bez předpicu.

Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: Na dovolené, nerušit.
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: CF 15/2021 Doplňující volba republikového výboru

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Tereza.Vovesova píše: 14 kvě 2021, 22:14
Blanka.Charvatova píše: 14 kvě 2021, 16:43

Ahoj,
Protože mi přijde, že tu trochu chcípl pes a skoro nikdo o jitsimarketu, který má začít v pondělí, neví, tak se trochu bojím, že to bude pro nás x hodin strávených na jitsi dost možná bez diváků. Rozhodla jsem se proto svůj pondělní vysílací čas od 18.00 spojit se @Zdenek.Kubala abych to trochu zefektivnila. a když nic jinýho, tak si uděláme aspoň společný neformální posezení. Budeme rádi, když se přidají i jiní kandidáti, dveře nezavíráme nikomu. Pravidla nemáme, prostě budeme spolu sedět na jednom odkaze a mluvit. Odkaz je jitsi.pirati.cz/kandidatidorv

Edit: ještě se k nám přidá @Lukas.Dolezal

Pokud akci zopakujete ve středu, ráda se k vám přidám. ;)

Ahoj Terez, ve středu nic plánovanýho společně ještě nemáme, asi se domluvíme v pondělí. Já mám ve středu blokovaný čas 19.-21.00 a budu moc ráda, když tam nebudu sedět sama. Ráda si s tebou popovídám (a ještě radši budu, když se k nám přidají i informací chtiví Piráti) :D

Na dovolené, nerušit.

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“