CF 11/2021 Výroční zpráva předsedy

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Administrativní odbor
Příspěvky: 2069
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: I. P. Pavlova, Olomouc
Dal poděkování: 8551 poděkování
Dostal poděkování: 3976 poděkování
Kontaktovat uživatele:

CF 11/2021 Výroční zpráva předsedy

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Zahajuji jednání celostátního fóra v referendu ve věci výroční zprávy předsedy České pirátské strany za rok 2020.

Jednání je zahájeno na základě jednání republikového výboru o zprávě předložené republikovým předsednictvem.
Navržené usnesení:
Celostátní fórum schvaluje předloženou výroční zprávu předsedy strany za rok 2020.

Schvalovaný dokument:
Výroční zpráva předsedy České pirátské strany za rok 2020 - se zapracovanými úpravami

Jiné návrhy ve věci nejsou. Alternativní návrhy nelze podávat. Začíná doba na rozmyšlenou do 15. 4. 2021 včetně. Hlasování bude probíhat od pátku 16. 4. 2021 10:00 do pondělí 19. 4. 2021 minimálně do 22:00. 22. 4. 2021 včetně. Hlasování bude probíhat od pátku 23. 4. 2021, 10:00, minimálně do pondělí 26. 4. 2021, 22:00.

Prosím navrhovatele, tedy republikové předsednictvo, o úvodní slovo.
Na závěrečné slovo má nárok navrhovatel a odpůrce návrhu, který získá největší podporu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvky (celkem 6):
Michal.Gill, Jan.Zavadil, Jan.Bednarik, Marek.Habrun, Alena.Klocova, Alice.Hamalova
namachrovaná pani a samozvaná vůdkyně inkvizice --- 6o7 876 737 --- správce FB MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

https://www.donio.cz/IndividualniRozpocty
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10084
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 16894 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 11/2021 Výroční zpráva předsedy

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Vážené Celostátní fórum Pirátů, milé Pirátky i Piráti, přátelé,

je mi ctí představit vám výroční zprávu o stavu České pirátské strany a seznámit vás tak s vývojem za rok 2020.

Loňský rok, který jsme společně zahájili fyzickým setkáním v rámci Celostátního fóra v úžasném prostředí vítkovické haly Gong, byl pro všechny z nás rokem mnoha neočekávaných událostí i změn. V lednu 2020 by se málokdo nadál, že přijde pandemie takového rozsahu a zasáhne prakticky do všech vrstev našich životů. A položí před nás výzvy, kterým jsme doposud nemuseli nikdy čelit. Nejenom v politické rovině, ale také osobní.

Byli jsme nuceni na všech úrovních promptně reagovat, abychom utlumili nejtěžší dopady a rizika krize na jednotlivce, rodiny, firmy a také společnost jako celek. Jsem při zpětném pohledu zcela otevřeně hrdý na to, že jsme se dokázali semknout a dělat maximum tak, abychom ulevili občanům. Většina z Vás si určitě dobře pamatuje například dobrovolnickou činnost Pirátů, kdy mnozí z vás pomáhali nejohroženějším skupinám. Pomocí distribuce potravinových balíčků, šitím roušek a výrobou štítů, osobně v nemocnicích a jiných zdravotnických zařízeních nebo sbírkou počítačů pro rodiny, které nemohly zajistit dětem distanční výuku. Za to bych vám rád chtěl ještě jednou zde poděkovat. I politický život se musel přeřadit na vyšší rychlostní stupeň. Na komunální úrovni jsme tváří v tvář epidemii hbitě nastavovali efektivní opatření s cílem eliminovat nepříznivý vývoj. Ve Sněmovně jsme neúnavně přispívali k formování strategií, nasměrování naší vlády, předkládali jsme smysluplné legislativní návrhy pro zvládnutí situace a pracovali na potřebných technologických řešeních.

Epidemie bohužel zasáhla i do příprav volební kampaně pro krajské a senátní volby. Museli jsme omezit například naši kontaktní kampaň či rozdávání Pirátských listů, i když jsou pro nás jindy osobní kontakty s lidmi a jejich zpětná vazba tím nejcennějším. Je ale potřeba se na to dívat optimisticky. Šlo totiž o dobrou přípravu na kampaň, která nás v letošním roce čeká a která bude zřejmě také probíhat za zhoršených epidemiologických podmínek. I tak se nám ale díky neuvěřitelné energii a píli vás všech povedlo dosáhnout ambiciózního cíle, který jsme si před krajskými volbami vytyčili - mít nejméně 100 zastupitelských křesel. Nyní máme celkem 112 zastupitelů ve 14 krajích včetně Prahy, přičemž v 10 z nich jsme ve vedení. Povedlo se nám rozšířit také naše zastoupení v Senátu o Adélu Šípovou, která dokázala prorazit v obtížném obvodě i přes dehonestující kampaň vedenou ve druhém kole jejím konkurentem. I během těchto voleb jsme nasbírali mnoho zkušeností a postřehů, které využijeme mimo jiné k tomu, aby naše zastoupení v horní komoře Parlamentu do budoucna probíhalo dynamičtěji a povedlo se nám sestavit senátorský klub.

Další velmi důležitou události loňského roku je koaliční spolupráce Pirátů s hnutím Starostové a nezávislí. Sbližování našich stran ve Sněmovně započalo pozvolna spolu s vypuknutím pandemie, kdy jsme našli mnoho společných průsečíků při zamýšlených řešeních. Ukázalo se, že spolupráce dává smysl oběma stranám i v dalších oblastech. Vždy jsme k této potenciální spolupráci přistupovali s maximální rozvahou, profesionalitou a ohledem na zachování hodnot a toho nejlepšího z obou stran. I proto byl možný koaliční potenciál či případná rizika nejprve dopodrobna zhodnoceny v poměrně rozsáhlé analýze, která byla zadána Celostátním fórem Republikovému předsednictvu.

Analýza byla dodatečně na podnět členské základny doplněna o konstruktivní oponentní část. Tato analýza nám umožnila nejprve absolvovat širokou vnitrostranickou diskusi a poté hlasovat o dalším postupu. Diskuse to byla zevrubná, detailní, někdy náročná, ale vždycky férová, poučná a konstruktivní, za což vám děkuji. Jejím výsledkem bylo celostranické hlasování s rekordní účastí (téměř 80 procent Pirátek a Pirátů), v němž 81 procent hlasujících rozhodlo o zahájení vyjednávání o koaliční smlouvě s hnutím STAN. Ani následné mezistranické vyjednávání o podobě této smlouvy nebylo snadné, věřím ale, že se nám nakonec podařilo domluvit dobré a férové podmínky pro obě strany. Tento dojem potvrdilo i další pirátské hlasování, v němž 79 procent hlasujících návrh podpořilo.

Samotné finální hlasování probíhalo během letošního Celostátního fóra, které bylo poprvé v naší historii kompletně online. Ještě jednou děkuji organizačnímu týmu a všem zúčastněným, akce měla skvělý průběh a my si mohli tento náš svátek demokracie užít i v současné pandemii. A to zatím jako jediná parlamentní strana této země.

Jak vidíte, uplynulý rok byl plný výzev. Ke všem jsme se ovšem jako Piráti postavili čelem a věřím, že v nich obstáli a vyšli zase o něco silnější i zkušenější. Ještě jednou chci všem poděkovat za velké nasazení a odhodlaní, které každý den projevujete - nejen v uplatňování pirátských hodnot nebo programu. Ale i v tom, jak se snažíte dělat naši zemi krůček po krůčku lepší. Právě to byl cíl, s kterým jsme před 11 lety Pirátskou stranu zakládali.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Rozhodčí komise
Příspěvky: 276
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 462 poděkování
Dostal poděkování: 293 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 11/2021 Výroční zpráva předsedy

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Jen procesně, pokud to dobře čtu, tak výroční zpráva spolu s kandidáty/volbou do RV bude hlasováno v jeden den, že? OFFTOPICOd 16. dubna? Pokud to tak je, tak to velmi vítám, aspoň se (snad) zvýší zájem členské základny a účast hlasujících stoupne nad 40%. Dobrý time management.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lejcko za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova
Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Rozhodčí komise
Příspěvky: 276
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 462 poděkování
Dostal poděkování: 293 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 11/2021 Výroční zpráva předsedy

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Vážená paní předsedající OFFTOPIC@Michaela.Nepejchalova , Vážené CF,

dovoluji si Vám předložit návrh postupu v mezích jednacího řádu v souladu s ustanovení § 10 odst. 1 JdŘ, a to sice tak, že bych rád dosáhl všeobecného konsenzu celostátního fóra u jednoho parametru této rozpravy. Ač vnímám samotné hlasování o výroční zprávě předsedy za formalitu, myslím si, že by bylo dobré skloubit toto hlasování s právě probíhající CF 12/2021 Volba republikového výboru tak, že by hlasování probíhalo od sebe sice odděleně, ale ve stejných termínech. Domnívám se, že by tímto krokem došlo i ke zvýšení účasti členské základny, a zároveň k mírnému zpopularizování obou voleb.

A proto si dovoluji navrhnout;
Prodloužit dobu na rozmyšlenou do 21. dubna 2021 OFFTOPICnamísto původního termínu do 15. dubna 2021
Samotná volba od 23. dubna 2021 10:00 do 26. dubna 2021 22:00

S ohledem na členský návrh OFFTOPIC@Jan.Bednarik by měla Volba členů RV probíhat ve stejný termín OFFTOPICtak, jak výše uvádím. Původní procesní konstrukce hlasování byla u těchto obou bodů stejná (RV se mělo volit od 16.4 stejně jako VZP).

Účelem tohoto návrhu je zejména zefektivnit a alternativně zvýšit povědomost členů o probíhajících jednotlivých volbách OFFTOPICo výroční zprávě předsedy/volbě členů republikového výboru

OFFTOPIC► Snažím se tímto krokem docílit procesní "čistoty" :ugeek:, snad se nikoho tímto krokem nedotknu 👻

Budu velmi rád za podporu výše navrhovaného.
Díky moc
Naposledy upravil(a) Jan.Lejcko dne 13 dub 2021, 00:05, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lejcko za příspěvek:
Jan.Bednarik
Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Administrativní odbor
Příspěvky: 2069
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: I. P. Pavlova, Olomouc
Dal poděkování: 8551 poděkování
Dostal poděkování: 3976 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 11/2021 Výroční zpráva předsedy

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Je někdo proti prodloužení doby na rozmyšlenou o týden? Jestli ne, zítra touto dobou by byl návrh přijat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvek:
Jan.Lejcko
namachrovaná pani a samozvaná vůdkyně inkvizice --- 6o7 876 737 --- správce FB MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

https://www.donio.cz/IndividualniRozpocty
Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Administrativní odbor
Příspěvky: 2069
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: I. P. Pavlova, Olomouc
Dal poděkování: 8551 poděkování
Dostal poděkování: 3976 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 11/2021 Výroční zpráva předsedy

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Nikdo se nevyslovil proti návrhu, doba na rozmyšlenou je tedy prodloužena o týden a data v úvodním příspěvku jsou aktualizována.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvek:
Jan.Lejcko
namachrovaná pani a samozvaná vůdkyně inkvizice --- 6o7 876 737 --- správce FB MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

https://www.donio.cz/IndividualniRozpocty
Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Rozhodčí komise
Příspěvky: 276
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 462 poděkování
Dostal poděkování: 293 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 11/2021 Výroční zpráva předsedy

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lejcko za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova
Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Administrativní odbor
Příspěvky: 2069
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: I. P. Pavlova, Olomouc
Dal poděkování: 8551 poděkování
Dostal poděkování: 3976 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 11/2021 Výroční zpráva předsedy

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Milé CF,

bylo zahájeno hlasování ve věci schválení výroční zprávy předsedy.

https://helios.pirati.cz/helios/electio ... a0114/view
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Sarka.Vaclavikova
namachrovaná pani a samozvaná vůdkyně inkvizice --- 6o7 876 737 --- správce FB MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

https://www.donio.cz/IndividualniRozpocty
Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Administrativní odbor
Příspěvky: 2069
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: I. P. Pavlova, Olomouc
Dal poděkování: 8551 poděkování
Dostal poděkování: 3976 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 11/2021 Výroční zpráva předsedy

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Výsledek hlasování byl zveřejněn.
Celkem bylo odevzdáno 241 hlasů. Pro navržené usnesení hlasovalo 215 voličů, pro ukončení jednání bez přijetí usnesení 20 a pro odročení projednávaného rozhodnutí na jednání celostátního fóra 31.

Zpráva byla tedy schválena celostátním fórem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Vojta, Jan.Zavadil, Jan.Bednarik, Jan.Lejcko
namachrovaná pani a samozvaná vůdkyně inkvizice --- 6o7 876 737 --- správce FB MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

https://www.donio.cz/IndividualniRozpocty
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host