CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2177
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 934 poděkování
Dostal poděkování: 7320 poděkování

Re: CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Příspěvek od David.Wagner »

Martin.Kucera píše: 21 pro 2020, 15:38
David.Wagner píše: 21 pro 2020, 14:58 Hlavně bych prosím fakt nevěnoval čas debatě "někdo by měl kontrolovat co se v těch skupinách děje".
Tak já asi po pětistéosmdesátésedmé zopakuju, že zde nikdo takovou kontrolu nenavrhuje. Mám to snad udělat jako obrázek 1600x900 px a postnout ho sem, aby to bylo dostatečně zřetelné?
Možná dočti odstavec než se rozčílíš bratře místopředsedo, celkem jasně píšu, že tu usnesení takovej závěr nemá a není to debata.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Vojtech.Pikal

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Příspěvek od Martin.Kucera »

David.Wagner píše: 21 pro 2020, 16:06
Martin.Kucera píše: 21 pro 2020, 15:38
David.Wagner píše: 21 pro 2020, 14:58 Hlavně bych prosím fakt nevěnoval čas debatě "někdo by měl kontrolovat co se v těch skupinách děje".
Tak já asi po pětistéosmdesátésedmé zopakuju, že zde nikdo takovou kontrolu nenavrhuje. Mám to snad udělat jako obrázek 1600x900 px a postnout ho sem, aby to bylo dostatečně zřetelné?
Možná dočti odstavec než se rozčílíš bratře místopředsedo, celkem jasně píšu, že tu usnesení takovej závěr nemá a není to debata.
Já ho četl. Píšeš v něm taky
Jestli chceme někam přesunout a ozdravit diskuzi, tak by bylo fajn otevřeně mluvit o tom proč jsou dominantní sociální sítě v současnosti velmi blbé pro jednotlivce, proč jako Piráti říkáme ty věci o soukromí nebo digitální suverenitě nebo tak nějak dělat cokoliv jiného, než vyvolat představu že do každé diskuze 10 Pirátů a Pirátek má přijít kontrolor, jestli tam náhodou nekonají proti stanovám.
Jenže ti, kteří chtějí přesunout a ozdravit diskusi, žádnou takovou představu nevyvolávají, to je tady podsouváno jejich oponenty, některými i opakovaně.
Ano, pak jsi to trochu napravil tím
Prve proto, že to je blbost, druhak proto, že to snad ani nikdo nechce, tak nevidím moc důvod tím mávat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Rostislav.Reha

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Patrick.Zandl
Republikový výbor
Příspěvky: 277
Registrován: 25 říj 2016, 21:24
Profese: místostarosta
Bydliště: Brandýs nad Labem - Stará Boleslav
Dal poděkování: 292 poděkování
Dostal poděkování: 829 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Příspěvek od Patrick.Zandl »

Jen kontrolní otázka. Nemáme nějaký plán upgrade tohoto fóra na nějakou modernější verzi, pokud vůbec je?

Řada věcí se řeší jinde, protože to je prostě jinde víc pro ruce a přehlednější. Například na sdílení dokumentů a interní debatu to tady moc dobrý není a integrace na mrak není ideální...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrick.Zandl za příspěvky (celkem 5):
Martina.Urbankova, Vaclav.Kubaljak, Radek.Cernohous, Martin.Stanek, Mikulas.Ferjencik
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Příspěvek od Martin.Kucera »

Patrick.Zandl píše: 21 pro 2020, 17:42 Jen kontrolní otázka. Nemáme nějaký plán upgrade tohoto fóra na nějakou modernější verzi, pokud vůbec je?
Upgrade je v plánu začátkem ledna, ale co nového přinese, to zatím nevíme.
Řada věcí se řeší jinde, protože to je prostě jinde víc pro ruce a přehlednější.
Jenže nelze ve jménu přehlednosti diskriminovat členy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Petr.Tkadlec

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Zde bude mé úvodní slovo, až si teda přečtu vaše příspěvky, když už jste to tak rozjeli. (Akorát teď absolutně nestíhám.)
1./ Toto ještě není úvodní řeč, jen krátké reakce na diskuzi tady.
2./ Tento podnět vznikl, protože některé oficiální skupiny fungovali na FB a znemožňovali členům se do nich dostat. (To ale snad je všem jasné, že takto žádná pracovní skupina fungovat nemůže, když pak ani nezveřejňuje věci.)
3./ Na neoficiálních FB skupinách zase někteří i výše postavení, byť z dobré vůle, apelovali na nějaké členské podněty, což podle mě dobře není, protože jiní členové nevěděli/nemohli tam dávat své vlastní podněty. (Příklad v týmu na zbourání komínu někdo chtěl, aby Naděžda byla podpořena do republikového výboru.) Což se se po podání podnětu vyřešilo supertajnou skupinou nebo třeba výměnou informací a tyto skupiny už fungují lépe. členové navíc mají prostor i pro své lobby.
4./ Tady ty řeči o škození si prosím schovejte a dodržujte komunikační minimum "1.Předpokládej dobrou vůli." Z mého pohledu škodí straně naopak ten, kdo podporuje, aby se členové nedostali k informacím, na které mají právo.
5./ Jsou pak samozřejmě různé druhy skupin. Třeba PO to využívá pro rychlé informace, které zveřejňují i jinde, což je určitě v pořádku, ale jestli se někde vyvíjí nějaká politická činnost, která pak ani nezveřejňuje zápisy, tak to je špatně. @Jakub.Michalek za RP měl v době tohoto podnětu udělat nějakou rešerši ohledně toho, kde a jak pracovní skupiny fungují, což ale nevím jak dopadlo a určitě by mě zajímalo, jestli má nyní AO, RP či někdo přehled o všech pracovních týmech a jestli tedy pracují v souladu s našimi pravidly.
Naposledy upravil(a) Petr.Tkadlec dne 21 pro 2020, 19:41, celkem upraveno 3 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Nepejchalova, Vojtech.Pikal, Libor.Adamek
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2429
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10857 poděkování
Dostal poděkování: 4881 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Odkážu ho pak v úvodním příspěvku, aby bylo po ruce, omlouvám se, že jsem to neukočírovala.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvek:
Petr.Tkadlec

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Patrick.Zandl
Republikový výbor
Příspěvky: 277
Registrován: 25 říj 2016, 21:24
Profese: místostarosta
Bydliště: Brandýs nad Labem - Stará Boleslav
Dal poděkování: 292 poděkování
Dostal poděkování: 829 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Příspěvek od Patrick.Zandl »

Martin.Kucera píše: 21 pro 2020, 18:19 Jenže nelze ve jménu přehlednosti diskriminovat členy.
Tomu rozumím, ale na druhou stranu, přesvědčování o tom půjde snáze, když se nám ODSka nebude smát, že náš intranet je z devadesátek. Proto se ptám. Držím palce s upgradem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrick.Zandl za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Ferjencik, Vojtech.Nezval
Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 995
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Martin.Kucera píše: 21 pro 2020, 18:19
Jenže nelze ve jménu přehlednosti diskriminovat členy.
Členové by se neměli diskriminovat ani z jiných příčin než ve jménu přehlednosti.
A fakt nevim, jestli je horší diskriminovat někoho kvůli přehlednosti a operativnosti a čitelnosti třeba na mobilu nebo ho odradit a demotivovat od delšího než bezpodmínečně nutného pobývání v poněkud jednostranném a místy i komunikačně toxickém prostoru řekněme trochu fanatických ....NERDů a barikádníků ("fůůůůj Gooogle" a podobné výkřiky do tmy....) arogantníma přemoudřelejma nadřazenejma kecama někoho z vás endemitních obyvatel tohoto nástroje, kdykoliv se komukoli něco nepovede hned napoprvé (zvláště, když k tomu došlo zrovinka při řikání něčeho, co neni v souladu s vašim světonázorem.....)

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Příspěvek od Martin.Kucera »

Patrick.Zandl píše: 21 pro 2020, 20:01
Martin.Kucera píše: 21 pro 2020, 18:19 Jenže nelze ve jménu přehlednosti diskriminovat členy.
Tomu rozumím, ale na druhou stranu, přesvědčování o tom půjde snáze, když se nám ODSka nebude smát, že náš intranet je z devadesátek. Proto se ptám. Držím palce s upgradem.
Jako že se nám smějí ti, kteří žádný intranet pro jistotu nemají?

Bohdana.Hola píše: 21 pro 2020, 20:29Členové by se neměli diskriminovat ani z jiných příčin než ve jménu přehlednosti.

Ano, v tom máš pravdu. Pokud víš o nějaké jiné diskriminaci členů, využij prosím některou z možných cest, jak takovýto závažný problém řešit.
Bohdana.Hola píše: 21 pro 2020, 20:29A fakt nevim, jestli je horší diskriminovat někoho kvůli přehlednosti a operativnosti a čitelnosti třeba na mobilu

To asi nemáš na mysli FB, že? Speciálně jsem si ho otevřel na mobilu a tedy "čitelnost na mobilu" nepatří mezi označení, která bych s ním spojoval (rozhodně ne pokud bych ho chtěl dávat do protikladu s fórem).
Bohdana.Hola píše: 21 pro 2020, 20:29arogantníma přemoudřelejma nadřazenejma kecama někoho z vás endemitních obyvatel tohoto nástroje, kdykoliv se komukoli něco nepovede hned napoprvé (zvláště, když k tomu došlo zrovinka při řikání něčeho, co neni v souladu s vašim světonázorem.....)
Pokud je mi známo, tak výskyt arogantních nadřazených přemoudřelých keců na FB rozhodně není nulový či mizivý. Jen není tak na očích.

Nicméně abychom byli ontopic - mohla bys nalinkovat nějaké pracovní či organizační diskuse zde na fóru, v nichž se vyskytují tebou zmíněné negativní jevy?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Michaela.Nepejchalova, Vit.Fux, Petr.Vileta, Tomas.Unger, Dalibor.Zahora

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 995
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Bohdana.Hola píše: 21 pro 2020, 20:29A fakt nevim, jestli je horší diskriminovat někoho kvůli přehlednosti a operativnosti a čitelnosti třeba na mobilu

Martin.Kucera píše: 21 pro 2020, 20:52 To asi nemáš na mysli FB, že? Speciálně jsem si ho otevřel na mobilu a tedy "čitelnost na mobilu" nepatří mezi označení, která bych s ním spojoval (rozhodně ne pokud bych ho chtěl dávat do protikladu s fórem).
Na FB se k odkazům na příspěvky dostanu rovnou nemusím nic hledat. Je to v čitelném formátu přizpůsobeném pro zařízení. Na Fóru se hledat nedá. Ani číst texty nebo reagovat na konkrétní příspěvek. Dá se zahlasovat, lajknout napsat jednu větu. Ale rozhodně se nedá citovat, diskutovat, držet nit konverzace něco projednat nebo dohodnout schůzku v reálném čase, aby se to zobrazilo všem, kterých se to týká nebo po sobě zkontrolovat text.
Na Zulipu by se zase jeden uroloval k smrti a navíc musí procházet okolo vlákna úlevného.
Bohdana.Hola píše: 21 pro 2020, 20:29arogantníma přemoudřelejma nadřazenejma kecama někoho z vás endemitních obyvatel tohoto nástroje, kdykoliv se komukoli něco nepovede hned napoprvé (zvláště, když k tomu došlo zrovinka při řikání něčeho, co neni v souladu s vašim světonázorem.....)
Martin.Kucera píše: 21 pro 2020, 20:52 Pokud je mi známo, tak výskyt arogantních nadřazených přemoudřelých keců na FB rozhodně není nulový či mizivý. Jen není tak na očích.
Asi chodíš do jiných skupin než já. Na Fóru i na FB.
Martin.Kucera píše: 21 pro 2020, 20:52 Nicméně abychom byli ontopic - mohla bys nalinkovat nějaké pracovní či organizační diskuse zde na fóru, v nichž se vyskytují tebou zmíněné negativní jevy?
Ne nemohla. Zabralo by mi to tak pět hodin než bych našla všechno to, co hledám a správně to ocitovala a správně použila html kód, aby to bylo přehledné, protože ani jedno se tu dělat efektivně nedá.
Mám v plánu strávit těchto pět hodin konstruktivnější a prospěšnější činností mimo virtuální prostor i mimo Pirátskou stranu. Ale koukni třeba na (i na svoje) loňské příspěvky ohledně podnětu ke KK na rozpor vyhazovu pro S. Bártovou s Podmínkami pro placené úkoly. Tam by se ta arogance dala občas i krájet a rozdávat na ulici. A zdaleka to není jediný případ. Ale Ty jsi aspoň většinou konstruktivní a arogantní a povýšený jen občas. Jsou lidé, kteří jsou naopak většinou povýšení a arogantní a konstruktivní jsem je snad ještě na fóru nezažila. A přesně těmhle lidem by se timhle kromě funkce ve svaté inkvizici, v rámci které standardní nástroje pro kontrolu správného interního fungování systémů strany vyžívají jako nástroj pro buzeraci a šikanu někoho, kdo se nelíbí nějakému mému oblíbenci, dal do ruky další bič a prostředek k buzeraci něčích neoblíbenců.
Kdyby měl člověk pocit, že se ti lidé dokážou nějak poučit, časem posunout k normálnímu fungování, nebo že to jde nějakým způsobem reformovat nebo narovnat, tak se tomu budu věnovat. Ale tenhle pocit teda fakt nemám..... Tak se na fóru pohybuju jen v nezbytně nutném rozsahu a provozní věci raděj řeším kdekoli, kde jdou řešit jednoduše a efektivně.

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“