CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Profese: sociální pracovnice
Dal poděkování: 7996 poděkování
Dostal poděkování: 3516 poděkování
Kontaktovat uživatele:

CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Milé CF,

na základě členského podnětu zahajuji jednání k návrhu tohoto usnesení:
Celostátní fórum ukládá republikovému předsednictvu, aby zajistilo soulad diskusních skupin na systémech třetích stran s vnitrostranickými předpisy.
Doba pro navrhování poběží do 4. 1., následovat bude doba na rozmyšlenou a poté rozhodující hlasování od 8. 1. 10.00 do 11. 1. 22.00.

Úvodní slovo navrhovatele bylo diskusi odsunuto až na pátou stránku: viewtopic.php?p=735454#p735454
-
Závěrečné slovo úkolovaného: viewtopic.php?p=739213#p739213
Závěrečné slovo navrhovatele: viewtopic.php?p=739097#p739097
Oznámení moderátora:
Do Redmine AO si ho Petr podal, když bylo víc pro než proti, takže že během dvou let nasbíral podnět víc proti už není podstatné. Diskuse k tomuto oddělena sem.
administrativní podpora KK - 770 193 715 -- správce FB MRT Návykové chování
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Mikulas.Peksa
Poslanec Evropského parlamentu
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7295 poděkování
Dostal poděkování: 10308 poděkování

Re: CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Chtěl bych podat návrh postupu - navrhuji přerušit jednání do okamžiku, kdy bude správa Facebooku v působnosti Administrativního odboru Pirátské strany.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!

Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Kontaktovat uživatele:

Registruji návrh postupu, je někdo proti?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvek:
Petr.Tkadlec
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2160 poděkování
Dostal poděkování: 26400 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Mikulas.Peksa píše:
20 pro 2020, 20:54
Chtěl bych podat návrh postupu - navrhuji přerušit jednání do okamžiku, kdy bude správa Facebooku v působnosti Administrativního odboru Pirátské strany.
Jsem proti.
V tomto jednání jde mj. o to, aby už konečně:
a) oficiálně od celostranických volených orgánů zaznělo, že diskutovat vnitrostranické pracovní věci na systémech třetích stran (tedy mimo naši kontrolu) je zcela zásadně špatně
b) byly vymýceny různé odkazy typu "chcete se připojit do našeho týmu? tady je jeho fb skupina"
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Jan.Lipavsky
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1259 poděkování
Dostal poděkování: 1724 poděkování

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Martin.Kucera píše:
20 pro 2020, 22:06
diskutovat vnitrostranické pracovní věci na systémech třetích stran (tedy mimo naši kontrolu) je zcela zásadně špatně
Martine, mohu tedy někomu například při řešení stranické věci zatelefonovat? Můj telefon je totiž zcela zjevně systémem třetí strany (operační systém, komunikační síť atd..).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvky (celkem 7):
Jiri.Rezek, Josef.Kocourek, Romana.Klimesova, Pavel.Franc, Vojtech.Pikal, Zuzana.Freitas, Eva.Ticha
Člen CF, KS Praha a MS Praha 6; Poslanec, místopředseda zahraničnícho výboru a výboru pro obranu PSP ČR
Sledujte: Twitter | Instagram | Facebook | Blog| Report | Výsledky | Spisová služba
Vizí Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost.

Martin.Kucera

Jan.Lipavsky píše:
20 pro 2020, 22:09
Martin.Kucera píše:
diskutovat vnitrostranické pracovní věci na systémech třetích stran (tedy mimo naši kontrolu) je zcela zásadně špatně
Martine, mohu tedy někomu například při řešení stranické věci zatelefonovat? Můj telefon je totiž zcela zjevně systémem třetí strany (operační systém, komunikační síť atd..).
Jsem přesvědčen, že jsi dostatečně inteligentní a chápeš, co mám na mysli, a že tu větu nemusím rozepisovat do tří odstavců podrobného vysvětlení.
Takže aspoň stručně (a prosím nechytat za slovo):
1) Telefonuj si s kým chceš a o čem chceš, ale co není zachyceno písemně, jako by neplatilo (tj. nejde o vymahatelné rozhodnutí). A pokud je to sice písemně, ale na systému mimo naši kontrolu, jako by to písemně nebylo.
2) Diskutování pracovních stranických věcí ve FB skupinách a podobných místech je porušením čl. 3 odst (7) Stanov.
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Kontaktovat uživatele:

Návrh postupu tedy nemůže být schválen všeobecnou shodou, je třeba pro něj nasbírat podporu založením podnětu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Profese: studentka, konzultantka senátorky
Dal poděkování: 618 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Vážené CF,

Přemýšlím jestli nejde najít nějaký kompromis mezi zákazem FB skupin, a současným stavem. Zakázat FB skupiny je podle mě zbytečné uříznout zlomenou nohu motorovou pilou. Fórum je prostě příliš neintuitivní na neformální tlachání. A pokud nejste zrovna nadšenci do PhP, tak chápu, že vás může štvát.

Vznikly také třeba Pirátky na Palubě. Nerada bych o tenhle prostor přišla. Stejně tak bych nerada přišla o supertajnoupirátskouskupinuvoepyčo -) Toto je oficiální název nikoliv porušení pravidel , Která je podle mě naprosto perfektní satirou. Přiznávám, že jsem pomocí FB skupiny organizovala poslední týden kampaně Adély Šípové. (Byť tato skupina byla pouze za tímto účelem)

Vznikají skupiny jako je Podpalubí Zlín, Hard Core Prague Pirates, či nedávný pokus Prahy 11 dát skupinu do vlastního organizačního řádu. Které sice by sice mohly vzniknout na fóru, ale fórum je na ně prostě příliš neintuitivní.

Pak to ale dopadá tak, že máme desítky platforem. Nikdo pořádně neumí s žádnou a všechny náš špehuje Mark Zukerberg, což je přímo to proti čemu Piráti bojují

Přimlouvala bych se tedy za nastavení jasných pravidel za kterých mohou vznikat. Nejsem ale pro jejich úplné zrušení. Taková věc je dle mého názoru overkill.
místopředsedkyně Krajské rozhodčí komise Praha, Členka MRT Lidská práva, Sekretářka týmu Duševní zdraví, Odborná konzultantka pro senátorku Adélu Šípovou, Helios Trustee, předsedající CF a KF Praha
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz

Mikulas.Peksa
Poslanec Evropského parlamentu
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7295 poděkování
Dostal poděkování: 10308 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Martin.Kucera píše:
Mikulas.Peksa píše:
20 pro 2020, 20:54
Jsem proti.
V tomto jednání jde mj. o to, aby už konečně:
a) oficiálně od celostranických volených orgánů zaznělo, že diskutovat vnitrostranické pracovní věci na systémech třetích stran (tedy mimo naši kontrolu) je zcela zásadně špatně
b) byly vymýceny různé odkazy typu "chcete se připojit do našeho týmu? tady je jeho fb skupina"
Člověk chce po dlouhé době udělat Republikovém předsednictvu radost a oni se mu takhle odvděčí. No, nebudete mít úplně jednoduché tohle usnesení převést do reality, ale kdo jsem já, abych vám v tom bránil....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
Romana.Klimesova, Vojtech.Pikal, Milan.Minarik
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!

Martin.Kucera

Georgia.Hejdukova píše:
20 pro 2020, 23:20
Přemýšlím jestli nejde najít nějaký kompromis mezi zákazem FB skupin, a současným stavem. Zakázat FB skupiny je podle mě zbytečné uříznout zlomenou nohu motorovou pilou. Fórum je prostě příliš neintuitivní na neformální tlachání. A pokud nejste zrovna nadšenci do PhP, tak chápu, že vás může štvát.

Vznikly také třeba Pirátky na Palubě. Nerada bych o tenhle prostor přišla. Stejně tak bych nerada přišla o supertajnoupirátskouskupinuvoepyčo -) Toto je oficiální název nikoliv porušení pravidel , Která je podle mě naprosto perfektní satirou. Přiznávám, že jsem pomocí FB skupiny organizovala poslední týden kampaně Adély Šípové. (Byť tato skupina byla pouze za tímto účelem)
Nikdo nechce zakazovat FB skupiny.
Ale je třeba konečně jasně říct, k čemu takové skupiny sloužit mohou a k čemu sloužit nesmějí (tj. u jakých diskusí/aktivit je nepřípustné, aby se odehrávaly výhradně ve FB skupině bez možnosti zapojit se do nich mimo FB).
Tj. do každé oficiální vnitrostranické aktivity musí být možné se zapojit i s využitím jen čistě stranických komunikačních kanálů.

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“