CF 12/2020 Podpora pro analytické práce k volbám 2021 - varianty postupu

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Republikový výbor
Příspěvky: 1870
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 3952 poděkování
Dostal poděkování: 5033 poděkování

CF 12/2020 Podpora pro analytické práce k volbám 2021 - varianty postupu

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Na základě usnesení republikového výboru zahajuji jednání celostátního fóra k získání podpory pro analytické práce související s variantou samostatného postupu a variantou možné předvolební spolupráce s hnutím Starostové a nezávislí pro volby v roce 2021, na základě kterých může proběhnout debata na úrovni celostátního fóra o této variantě postupu.

Návrh usnesení:
Celostátní fórum souhlasí s tím, aby republikové předsednictvo zajistilo v souladu s Pirátskou strategií analytické rozpracování varianty samostatného postupu a varianty možné předvolební spolupráce s hnutím Starostové a nezávislí pro volby do sněmovny konané v roce 2021, na základě čehož by proběhla diskuze na úrovni celostátního fóra o zvolené variantě postupu a tuto představilo CF nejpozději do 15.10. 2020.

Jednání probíhá na základě usnesení RP, které požádalo RV o projednání a předložení CF v referendu. Neregistruji alternativní návrhy usnesení a jiné návrhy usnesení není možné předkládat.

Úvodní slovo navrhovatele.

Možnosti závěrečného hlasování:

a) přijetí navrženého usnesení
b) odročení na jednání CF
c) ukončení jednání bez přijetí usnesení

Termíny:

- rozprava s dobou na rozmyšlenou potrvá do pátku 31.7. 10:00 OFFTOPIC(je přiměřeně prodloužena do standardního termínu hlasování, který začíná v pátek v 10:00)
- 1. kolo hlasování bude od pátku 31.7. 10:00 do pondělí 3.8. 22:00

Odůvodnění:

Odůvodnění i s grafickými přílohami je v příloze:
RP_for_RV_analyza_postupu_volby_2021.pdf
(157.63 KiB) Staženo 91 x

Proč zvažovat předvolební spolupráci?

Naším hlavním cílem je prosazovat Pirátský program a tento cíl se lépe naplňuje z vlády než z opozice. Pokud bychom vytvořili silný subjekt, který by měl reálnou šanci vyhrát, dokázali bychom jednak změnit aktuální směřování České republiky a jednak uplatnit naše zkušenosti ze samospráv, kde se podílíme na vládě v Praze, Brně a Ostravě a dalších městech a obcích. Hlavní výhodou potenciální spolupráce by byla možnost vytvořit reálného vyzyvatele ANO, který by pak přitáhl i některé nerozhodnuté voliče dalších stran. Z občanské společnosti zaznívají apely k tomu, aby strany úžeji spolupracovaly, například od Milionu Chvilek Demokracie. Stejně tak se na nás obracejí někdy přátelé, kteří na nutnost spolupráce poukazují a ptají se, proč nezvažujeme užší spolupráci s některou blízkou stranou.

Předvolební spolupráce může být i výhodná z pohledu celkového počtu mandátů. Aktuální roztříštěnost opozičních sil výrazně zvýhodňuje vládnoucí populistickou a autoritativně fungující stranu Andreje Babiše, který si může opoziční strany rozebrat. Podle posledního průzkumu KANTAR pro ČT se celkem 7 stran potácí kolem 5% klauzule a v důsledku deformací volebního systému dochází k penalizaci malých stran ve prospěch stran v čele. Tento efekt není zanedbatelný, protože za 1 % hlasů ve volbách dostane malá strana jako STAN přibližně 1,4 mandátu ve sněmovně, zatímco velká strana jako ANO dostane 2,6 mandátu, tedy skoro dvakrát více mandátů. Změnu volebního systému jsme se pokusili vyjednat přibližně před dvěma lety, několikrát se o ní hlasovalo, ale bez úspěchu. Proto je nutné pro vítězství ve volbách uzpůsobit strategii tomu, aby význam hlasu našich potenciálních voličů či partnerů nebyl penalizován.

V této situaci je k prosazení volebního programu Pirátů spolupráce nezbytná, spíše je otázka, jakou má mít podobě. Na úrovni poslanecké sněmovny jsme iniciovali jednak jednání předsedů klubů opozičních stran, díky čemuž se v poslední době lépe další opozici ovlivňovat agendu pléna. Za 3 roky ve sněmovně jsme měli možnost důkladně poznat ostatní strany a jejich zástupce.

Proč právě STAN?

STAN je jediná strana, se kterou zvažujeme spolupráci, a to s následujících důvodů:

Důvěryhodné osobnosti v celostátním vedení. STAN vede bývalý Kolínský starosta Vít Rakušan, který vystoupil i na našem celostátním fóru a ze samosprávy s ním máme dobré zkušenosti. Předsedou zastupitelského klubu je Jan Farský, který v Poslanecké sněmovně navrhl registr smluv. Faktem je, že personálně je STAN velmi různorodou stranou a nelze stejně pozitivně hodnotit všechny osobnosti (např. na několika městských částech v Praze nás s podporou STAN vyštípali, problematické kauzy některých exponovaných osobností), nicméně po zpracování analýz by bylo možné tyto třecí plochy řešit na celostátní a krajské úrovni.

Reálná spolupráce. Funkčnost reálné spolupráce je nezbytnou podmínkou. Aktuálně máme společnou předvolební koalici v Olomouckém kraji v krajských volbách a dohodu o podpoře kandidátů v senátních volbách. V Olomouckém kraji to vypadá velmi dobře, volby můžeme vyhrát. Vedle toho spolupracujeme se STAN v Poslanecké sněmovně. Konkrétní příklady: Prosazení veřejné evidence skutečných majitelů, nominace společného zástupce Filipa Matějky do Ústředního krizového štábu vlády, mimořádná schůze k vodě, školství (včetně spolupráce v Senátu), exekuce a insolvence. Na úrovni předsedů klubů proběhla výměna zkušeností.

Společní voliči. Podle průzkumů jsou druhou nejčastější volbou voličů STAN právě Piráti, proto má smysl zvažovat užší spolupráci (viz zde). Totéž platí i obráceně (u Pirátů mají podobnou četnost i zvažující ANO a ODS).

Největší programová blízkost. Další východisko této spolupráce je blízkost programu a vhodně se doplňující charakter obou stran. STAN je plně obsažen v liberálním středu, což je akční rádius Pirátské politiky. Spolupráce by pochopitelně vyžadovala zpracování podrobného průniku dlouhodobých programů a definování způsobu spolupráce na přípravě programu.

Analýzy k vyhodnocení předpokladů výhodnosti předvolební spolupráce

Jsme hluboce přesvědčeni, že takto významné rozhodnutí o tom, zda začneme vyjednávat konkrétní podobu spolupráce, které potenciálně ovlivní celou Českou republiku, nemůžeme učinit bez rozpracování potřebných analýz. Spolupráce by měla být výhodná pro obě strany i pro ČR jako celek. Díky analýzám si bude moci každý udělat informovaný názor na výhodnost či nevýhodnost dalšího vyjednávání. Také budeme moci u rizik a problémů navrhnout již na začátku cesty k jejich řešení či zmírnění.

V rámci analytických materiálů bychom chtěli rozpracovat:

1) Zjištění preferencí voličů - jak by se postavili k případné spolupráci voliči a jaký by byly celkové preference a celkový potenciál a jeho struktura
2) Vyjádření a zpětná vazba z předvolební koalice v Olomouci, z klubu v PSP a Senátu, z krajů při tvorbě povolebních koalic
3) Rozpracování možností spolupráce na úrovni ČR, krajů a EP a formulace možných strategií ke zmírnění rizik
4) Analýza efektu kroužkování při společné kandidatuře - zvážení významu lokální známosti osobností a preferencí strany, strategie zmírňující riziko přeskákání našich lidí
5) Analýza programové kompatibility dlouhodobého a volebního programu
6) Rozpracované teze k vyjednávání modelu předvolební a povolební spolupráce

O vstupu do vyjednávání stejně jako o případné dohodě na předvolební a povolební spolupráci samotné by pak rozhodli členové na celostátním fóru.

Naopak pokud je byť zvažování spolupráce se STAN pro většinu členské základny nepřijatelné, je potřeba, abychom to zjistili pokud možno brzy a ušetřili tak energii vloženou do přípravy tohoto projektu a jednali solidně s potenciálním partnerem (princip fail fast).


Vyčkejte s rozpravou na úvodní slovo navrhovatele, kterým je republikové předsednictvo.
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • jednatel RV • dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Michal.Zachar
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 158
Registrován: 27 říj 2017, 10:24
Profese: lektor soft skills
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 435 poděkování
Dostal poděkování: 291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 12/2020 Podpora pro analytické práce k volbám 2021 - varianty postupu

Příspěvek od Michal.Zachar »

Za sebe mám k tomuto jen jednu věc. Všechno to zdůvodnění vypadá fajn, ALE cituji:
... nicméně po zpracování analýz by bylo možné tyto třecí plochy řešit na celostátní a krajské úrovni.
Zajímalo by mne, jakým způsobem by se toto vyřešilo. STAN především v Praze je složen i z osob, které nevyvolávají příliš důvěry, ať ke své současné činnosti tak i proto, jakou měli předchozí partajní minulost. Ta jim celkem jasně nepomáhá. A my jako strana, která je složena z lidí, kteří mají svůj kredit založený na tom, že "nejsme jako oni" a přinášíme novou krev do zatuchlých řad politiků, se dá do spolupráce se stranou, která je zatížena množstvím "přeběhlíků", kteří jsou vázáni na staré mocenské struktury devadesátek? Jak tohle vysvětlíme svým voličům? Jak byste chtěli donutit spolupracovat lidi, kteří si pod pojmem spolupráce představují spíše zákulisní jednání v "kuchyňkách"? Kteří v nich řeší nikoliv to, co je dobré pro voliče, ale především pro ně samotné? Netvrdím, že to je celý STAN, ale jeden dva takoví jedinci podrývají důvěru v celek. Vážně se domníváme, že tito lidé změní svůj způsob existence jen proto, že Piráti a STAN utvoří koalici? Kašlali na to, co je dobré dosud, tak proč by se tomu měli podřídit nyní? Rozhodnutím krajského vedení? Které stejně dosud respektovali jen když se jim to hodilo? Ne, že by to u Pirátů bylo s respektováním rozhodnutí krajských orgánů moc jinak... :lol:
Takže otázka je položena. Jak by se tyto třecí plochy řešily? Konkrétně. Nikoliv takovouto větou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Zachar za příspěvky (celkem 5):
Jana.Skopalikova, Michaela.Nepejchalova, Pavel.Nazarsky, Roman.Moravek, Barbora.Hruzova
Michal Zdeněk Zachar
michal.zachar@pirati.cz / 727 835 825
Pirát :arrow: MS Praha 6
Člen MO Pirátů :arrow: vedoucí týmu odpovídačů
Místopředseda KS Praha :arrow: Mediální tým KS Praha
:fet: Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 22329
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 30490 poděkování
Dostal poděkování: 23706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 12/2020 Podpora pro analytické práce k volbám 2021 - varianty postupu

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Jan.Bednarik píše:
25 črc 2020, 22:10
Vyčkejte s rozpravou na úvodní slovo navrhovatele, kterým je republikové předsednictvo. :roll:
Nicméně tyto například tím, že by KS jasně řeklo, přítomnost kterých osob na kandidátce či vysoko na kandidátce je pro ně nepřijatelná (a z jakých důvodů) a s tím by se šlo do vyjednávání.

Vydržme prosím s diskuzí do zítřka, po úvodním slově.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 8):
Michal.Hazlinsky, Karel.Nejedlik, Jan.Bednarik, Lukas.Dolezal, Martin.Morong, Vit.Jurasek, Jan.Zavadil, Frantisek.Kindl
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 1741
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1682 poděkování
Dostal poděkování: 1460 poděkování

Re: CF 12/2020 Podpora pro analytické práce k volbám 2021 - varianty postupu

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Michal.Zachar píše:
26 črc 2020, 08:07
Za sebe mám k tomuto jen jednu věc. Všechno to zdůvodnění vypadá fajn, ALE cituji:
... nicméně po zpracování analýz by bylo možné tyto třecí plochy řešit na celostátní a krajské úrovni.
Zajímalo by mne, jakým způsobem by se toto vyřešilo. ...
OFFTOPICIMHO, my, co jsme si poodklopili pokličku problematiky psychopatů, víme, že ti ze spoluobčanů, kteří mají jediný životní program - kořist - tak že s těmi spolupracovat nelze. Vždy nastane okamžik, kdy se budeme divit, že nám byla, přese všechny ujištění a dohody, vražena kudla do zad - a oni se budou divit, že my se tomu ještě divíme. Vím, že je to prakticky neproveditelné, ale spolupráce s těmi ostatními je vždy možná, bez ohledu na stranickou příslušnost.
Bohužel to takhle zkrátka nejde. Selektovat si lidi, ke spolupráci vhodné a ty ostatní je z říše snů
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Frantisek.Kindl
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 9966
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4142 poděkování
Dostal poděkování: 16181 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 12/2020 Podpora pro analytické práce k volbám 2021 - varianty postupu

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Dobrý den Pirátky a Piráti Celostátní fóra,

za RP jsem byl pověřen ke získání podpory Republikového výboru a skrze jejich iniciativu pak i vás, Celostátního fóra Pirátské strany, k evaluaci možných variant postupu Pirátů ve volbách 2021, které bych následně předložil k diskusi a rozhodnutí CF, a to do 15.10.2020.

Přiložená důvodová zpráva popisuje východiska k tomu, proč by měly být zváženy a vyhodnoceny:
a) varianta samostatného postupu a zároveň
b) varianta možné volební spolupráce se středovými STAN.

Samotné finální hlasování není pro nás žádná novinka. Varianty postupu ke každým volbám hlasujeme na patřičných úrovních vždy (kraje, komunál i CF v roce 2017).

V souladu se strategií a za předpokladu specifik Pirátské strany, vnitrostranické demokracie, konsensuálního jednání, a zejména kvalifikovaného rozhodování, by dle mého názoru (podpořeného jednáním RP i tímto podáním RV) bylo nezodpovědné nevyhodnotit a na základě relevantních podkladů (viz následující body 1-6) nerozhodnout o formě postupu skutečně informovaně v diskusi, která bude založena na faktech a potřebných odpovědích na otázky, které již dnes zaznívají v našich diskusích.

Zároveň, a toto je rovina, kterou nám žádná analýza neodpoví, je třeba situaci analyzovat a probrat i na úrovni krajů.

S předsedy a předsedkyněmi krajů nad tímto tématem vedeme průběžnou diskusi.

High level popis vstupní "analýzy" - specifika a doplnění budou předmětem odborné přípravy (další možné vstupy jsem již nabral na jednání RV)

1) Zjištění preferencí voličů - jak by se postavili k případné spolupráci voliči a jaký by byly celkové preference a celkový potenciál a jeho struktura
2) Vyjádření a zpětná vazba z předvolební koalice v Olomouci, z klubu v PSP a Senátu, z krajů při tvorbě povolebních koalic
3) Rozpracování možností spolupráce na úrovni ČR, krajů a EP a formulace možných strategií ke zmírnění rizik
4) Analýza efektu kroužkování při společné kandidatuře - zvážení významu lokální známosti osobností a preferencí strany, strategie zmírňující riziko přeskákání našich lidí
5) Analýza programové kompatibility dlouhodobého a volebního programu
6) Rozpracované teze k vyjednávání modelu předvolební a povolební spolupráce

Již v předchozích debatách a např. i jedné anketě, zaznívá řada otázek, které ovšem míří spíše k faktické diskusi o spolupráci, jako by toto rozhodnutí leželo nyní před námi. Před námi teď leží zejména krajské volby a povolební vyjednávání. Máme teď „Šanci změnit budoucnost“ a naši voliči také.

Rád se i těchto debat, v rámci svých možností, budu průběžně účastnit, nicméně získaní potřebných vstupů (jak z bodů 1-6, tak z diskuse s našimi kraji) je podle mého názoru jedním ze základních kamenů pro tuto debatu, která se často stáčí k otázkám, na které nikdo nyní nezná odpověď, ale i hypotéz, které při aplikaci byť jen jednoduché matematiky, jsou od základu špatně. Toto si právě díky získání potřebných vstupů můžeme ušetřit.

Chtěl bych proto CF požádat o GO! k realizaci kroků výše popsaných a to formou schválení tohoto usnesení:
„Celostátní fórum souhlasí s tím, aby republikové předsednictvo zajistilo v souladu s Pirátskou strategií analytické rozpracování varianty samostatného postupu a varianty možné předvolební spolupráce s hnutím Starostové a nezávislí pro volby do sněmovny konané v roce 2021, na základě čehož by proběhla diskuze na úrovni celostátního fóra o zvolené variantě postupu a tuto představilo CF nejpozději do 15.10. 2020.„
Pokud máte v této věci na mě konkrétní otázky, dovolil bych si, neboť mám nyní věci, které mě poměrně časově blokují, navrhnout následující postup:

a) Prosím psané otázky zde v diskusi uveďte nějakým tagem v textu ProIvana:
b) Otázky vypořádám hromadnou odpovědí do středy 29.8. písemně zde v diskusi
c) Ve středu bych nabídl od 18:00 do 20:00 osobní mumble, pokud tedy nebudu řešit jiné „okolnosti“ rodinného typu. :-) V takovém případě bych se omezil pouze na písemné vypořádání a o nepořádání mumble bych zde akčně informoval.

Díky za váš čas i za budoucí podporu navrhovaného postupu.
Ivan
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 1741
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1682 poděkování
Dostal poděkování: 1460 poděkování

Re: CF 12/2020 Podpora pro analytické práce k volbám 2021 - varianty postupu

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

#ProIvana - anebo to má bejt @ProIvana? ;)
OFFTOPICKe zvládnutí "okolností rodinného typu" držím ani ne tak Tobě, jako především Lydce, všechny palečky! Kdyby to byla dvojčátka, nabízím dvojkočárek
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 1741
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1682 poděkování
Dostal poděkování: 1460 poděkování

Re: CF 12/2020 Podpora pro analytické práce k volbám 2021 - varianty postupu

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 485
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka, novinářka, analytička
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 518 poděkování
Dostal poděkování: 1046 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 12/2020 Podpora pro analytické práce k volbám 2021 - varianty postupu

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Za mě analýza je určitě fajn věc. Třeba zjistíme něco nového.
místopředsedkyně Krajské rozhodčí komise Praha
Členka MRT Lidská práva a KET Transparentnost a legislativa Praha
Sekretářka týmu Duševní zdraví
Asistentka kampaně do obvodu č.30 Senátu ČR

Helios Trustee, předsedající CF a KF Praha
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Republikový výbor
Příspěvky: 4761
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 1416 poděkování
Dostal poděkování: 2307 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 12/2020 Podpora pro analytické práce k volbám 2021 - varianty postupu

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Ačkoliv se netajím tím, že předvolební koalici se STAN (a ani nikým jiným) nepodpořím, a to z mnoha důvodů, které nyní nemá cenu rozebírat, tak jsem rozhodně pro tuto analýzu nechat zpracovat.
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet

Uživatelský avatar
Sarka.Vaclavikova
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 144
Registrován: 22 bře 2018, 15:45
Profese: Volební koordinátorka Msk
Dal poděkování: 640 poděkování
Dostal poděkování: 264 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 12/2020 Podpora pro analytické práce k volbám 2021 - varianty postupu

Příspěvek od Sarka.Vaclavikova »

Mám silnou nedůvěru k předvolebním koalici obecně, nicméně podpořím tuto analýzu. Je důležité bavit se o tak důležité věci skutečně informovaně, ne na základě nepodložených osobních pocitů.

Edit: Děkuji RP a RV, že se to řeší v předstihu.

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host