CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Martin.Elias
Krajský zastupitel
Příspěvky: 446
Registrován: 07 čer 2018, 19:44
Profese: Lékař, doktorand & asistent na LF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 1739 poděkování
Dostal poděkování: 1047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Martin.Elias »

Dan.Lestina píše: 12 úno 2020, 22:40 Lidi, pls trochu kliků, než to sem fláknete. Vždyť na tyhle dotazy už odpovídal a už jsem to sem linkoval:
viewtopic.php?f=407&t=51076&start=10#p677132
Díky za odkaz, ve kterém jsem prve přehlédl tento "skvost": Proč je dobré vystoupit z Evropské unie OFFTOPICUpozorňuji, že článek nebyl publikován 1.4., ani v něm neshledávám prvky ironie či sarkasmu, případně jsem blbej a jsou velmi dobře skryty, ale jediné, co mi po přečtení článku přišlo slušně ironické je na konci "Autor je odborník na regionální rozvoj."
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Elias za příspěvky (celkem 4):
Petr.Vileta, ItoldYouSo7227, Frantisek.Hagara, Jiri.Belsan

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Zastupitel Olomouckého kraje; 🦄 Prorok totální apokalypsy 2020 Profil na Pirati.cz. PolitiScales Politický kompas.

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1326
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1410 poděkování
Dostal poděkování: 2098 poděkování

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Rostislav.Reha píše: 12 úno 2020, 22:49 Subsidarita je fajn u komunalnich nebo krajskych voleb, ale tady se bavime o senatu, cili mam neodbytny pocit, ze bychom se na to meli bohuzel divat trosku jinou metrikou. Dokonce i ta PS ma dalsi kontrolni mechanismy.
Subsidiarita je fajn vždycky, jen si pod tím člověk nikdy nemá představovat něco, co ten pojem neznamená nebo ho používat k obhajobě "svojí pravdy".

Tereza Vovesová
Obrázek

Matej.Sandor
Člen KS Praha
Příspěvky: 597
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: manažer, právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 989 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Matej.Sandor »

Martin.Morong píše: 12 úno 2020, 22:55
Dan.Lestina píše: 12 úno 2020, 22:40 Lidi, pls trochu kliků, než to sem fláknete. Vždyť na tyhle dotazy už odpovídal a už jsem to sem linkoval:
viewtopic.php?f=407&t=51076&start=10#p677132
Díky za odkaz, ve kterém jsem prve přehlédl tento "skvost": Proč je dobré vystoupit z Evropské unie OFFTOPICUpozorňuji, že článek nebyl publikován 1.4., ani v něm neshledávám prvky ironie či sarkasmu, případně jsem blbej a jsou velmi dobře skryty, ale jediné, co mi po přečtení článku přišlo slušně ironické je na konci "Autor je odborník na regionální rozvoj."
Hele zrovna u tohoto článku si spíš myslím, že to bylo celé psáno jako ironie. Alespoň podle posledního odstavce: "Většina Evropské unie a v návaznosti na to i větší část světa bude mít z vystoupení České republiky z EU prospěch. Na našem příkladě uvidí, jak to dopadá s těmi, kteří se nechtějí spojovat, a raději jsou na všechno sami. Jen v České republice by se mohla objevit i některá, byť překonatelná negativa. Ale nebude to poprvé, co naši vojvodové (v tomto případě pánové Babiš a Zeman) položí osud země na oltář vyššího dobra." I když do hlavy TT nevidím a vysvětluje se to blbě...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvky (celkem 8):
Martin.Elias, Rostislav.Reha, Viktor.Derka, Vaclav.Sistek, Vojtech.Pikal, Michaela.Nepejchalova, anonym39320, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Petr.Vileta »

Matej.Sandor píše: 12 úno 2020, 23:01 Hele zrovna u tohoto článku si spíš myslím, že to bylo celé psáno jako ironie. Alespoň podle posledního odstavce: "Většina Evropské unie a v návaznosti na to i větší část světa bude mít z vystoupení České republiky z EU prospěch. Na našem příkladě uvidí, jak to dopadá s těmi, kteří se nechtějí spojovat, a raději jsou na všechno sami. Jen v České republice by se mohla objevit i některá, byť překonatelná negativa. Ale nebude to poprvé, co naši vojvodové (v tomto případě pánové Babiš a Zeman) položí osud země na oltář vyššího dobra." I když do hlavy TT nevidím a vysvětluje se to blbě...
Tak je pravda, že na prvním představení Divadla Járy da Cimrmana jim na to naletěl i Jan Werich, ale že by byl pan Tožička komikem až tak velkého formátu? No nevím, nevím. :?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Martin.Elias

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 771
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5127 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Martin.Morong píše: 12 úno 2020, 22:55
Dan.Lestina píše: 12 úno 2020, 22:40 Lidi, pls trochu kliků, než to sem fláknete. Vždyť na tyhle dotazy už odpovídal a už jsem to sem linkoval:
viewtopic.php?f=407&t=51076&start=10#p677132
Díky za odkaz, ve kterém jsem prve přehlédl tento "skvost": Proč je dobré vystoupit z Evropské unie [/i]
Tohle bych Tomášovi určitě nevyčítal, je to krystalicky čistá ironie. Kdyby si nikdo nebyl jistý, tak snad u pasáže redukce neziskových organizací, jak si žádá lid, to jistě dojde. Tomáš samozřejmě něco takového těžko může myslet vážně, když byl a je aktivní v mnoha neziskovkách.

Já myslím, že je dost autentických výroků, které jsou IMO za hranicí normální komunikace, takže tohle bych neřešil :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Zavadil za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Ivo.Vlasaty
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Martin.Elias
Krajský zastupitel
Příspěvky: 446
Registrován: 07 čer 2018, 19:44
Profese: Lékař, doktorand & asistent na LF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 1739 poděkování
Dostal poděkování: 1047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Martin.Elias »

Jenda píše: 12 úno 2020, 23:29
Ok, možná mě máte za debila, což část pirátstva jistě má, jen protože si dovoluji s kandidaturou TT nesouhlasit, ale v kontextu (po kterém tady mnozí stále touží) všeho ostatního už to zřejmě nejsem schopen odlišit. :roll: Některé teze v tom článku jsou prostě tak autentické, že mu je jednoduše věřím. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Elias za příspěvky (celkem 5):
Petr.Vileta, Jan.Bednarik, ItoldYouSo7227, Frantisek.Hagara, Vojtech.Pikal

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Zastupitel Olomouckého kraje; 🦄 Prorok totální apokalypsy 2020 Profil na Pirati.cz. PolitiScales Politický kompas.

Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 771
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5127 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Martin.Morong píše: 12 úno 2020, 23:40
Jenda píše: 12 úno 2020, 23:29
Ok, možná mě máte za debila, což část pirátstva jistě má, jen protože si dovoluji s kandidaturou TT nesouhlasit, ale v kontextu (po kterém tady mnozí stále touží) všeho ostatního už to zřejmě nejsem schopen odlišit...
Nemám :)
Já chápu, že po tom ohňostroji imbecilů, centristických maloburžoustů, žoldáků, matek fašismu, kádrování, kdo měl být v médiích, zločinů proti lidskosti....... Už člověk těžko ví, čemu má věřit a co je jen divný sen :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Zavadil za příspěvky (celkem 6):
Petr.Vileta, Martin.Elias, ItoldYouSo7227, Frantisek.Hagara, Vojtech.Pikal, Jiri.Belsan
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Milus.Kotisova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 566
Registrován: 22 kvě 2014, 15:52
Profese: překladatelka, lektorka, publicistka
Dal poděkování: 733 poděkování
Dostal poděkování: 838 poděkování

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Milus.Kotisova »

Petr.Vileta píše: 12 úno 2020, 22:45
1/ Jsi pro vystoupení ČR z NATO?

Tomas.Tozicka píše:
1: Jsem pacifista a byl bych rád, kdyby ČR byla neutrální.
[/shrnuti]
To fakt není odpověď na položenou otázku. Klasika by byla a) Ano, b) Ne, c) nevím. Ale pan teolog Tožička asi nečte správné knihy :D
Ale samozřejmě, že to je odpověď na položenou otázku. A úplná. Vyčteš z toho i realistické a pragmatické zhodnocení situace: Neutralita ČR je v nedohlednu. Jsem kapka v moři.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milus.Kotisova za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Michaela.Nepejchalova, Ivo.Vlasaty
"Jednej, jako by svobodný a plný rozvoj kteréhokoli člověka závisel na tvém jednání." (Agnes Hellerová)

* * *
milus.kotisova@volny.cz, 773 219 196
zakladatelka, ex-1. kurátorka Pirátské putovní univerzity
nových 5 kurátorů viz web PPU
* * *
O PPU: https://otazky.github.io/ (dočasné umístění webu)
Akce PPU: viewtopic.php?f=75&t=48598
FB skupina: https://www.facebook.com/groups/Piratsk ... Univerzita
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Petr.Vileta »

Milus.Kotisova píše: 13 úno 2020, 00:58 Ale samozřejmě, že to je odpověď na položenou otázku. A úplná. Vyčteš z toho i realistické a pragmatické zhodnocení situace: Neutralita ČR je v nedohlednu. Jsem kapka v moři.
Takže když se mě zeptáš, jestli do Prahy pojedu vlakem, autobusem nebo autem, tak ti odpovím "Jsem technik. Byl bych rád, kdyby se lidi uměli teleportovat.

Jeden herec měl takovou talkshow "Ptejte se me na co chcete, já na co chci odpovím". :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 5):
Jan.Prokop, Jiri.Snizek, Petr.Lysek, Jan.Bednarik, Jiri.Belsan

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Tereza.Vovesova píše: 12 úno 2020, 20:29 Jen jeden pragmatický příspěvek od rodilé severočešky, která se nejen jednou za čas v Teplicích pohybuje, ale taky tam má kamarády a tak trochu zná i tamní poměry.
Úplně na začátek připomenu, že pokud se v 89 někde na severu Čech stálo v ulicích, tak to byly především Teplice. Když se podíváte do výsledků voleb, tak historicky a i dnes je na lokální úrovni pravice na poměry Ústeckého kraje celkem dost silná. Takže i když opomenu fakt, že Kubera byl ODS, tak je zjevné koho nejspíš budou tepličtí volit. Když si vezmeme čistě osobnost Kubery, tak ještě i nedalecí ústečáci se o něm vyjádří, jak si ho vážili pro jeho konzistentnost názorů.
A teď moje otázka: Proč v tomhle obvodě chceme ve volbách do senátu, kde vyhrává pouze jeden, postavit evidentně levicového kandidáta, pro kterého jsme už několikátá "politická destinace"?
Ta vzniklá situace má několik důvodů.

Piráti mají problém najít osobnosti do Senátu, částečně je to dáno generačně, částečně tím, že Senát bohužel stále není priorita a nevěnujete se tomu dostatečná dobře cílená dlouhodobá aktivita.
Hodí se zdůraznit - vezměte si tuhle kauzu i jako impuls a začněte tipovat a hledat již nyní bez ohledu na termín voleb vhodné kandidáty, nikdy nevíte kdo mandát složí (2019 - Praha 9) nebo umře.

Tedy výchozí situace zvláště v neplánovaných senátních volbách nebyla vybíráme z deseti možných kandidátů, ale ze dvou a jeden z nich byl v podstatných věcech pro piráty nevolitelný.

Hlavní otázka na stole tedy byla nasadíme Tožičku nebo nikoho?

A to při vědomí, že Tožička není nějaký výsadek odnikud (jako byl třeba Ruml), ale máme s ním trvalé kontakty a spolupráci.
Podle mě by nenasazení pirátského kandidáta ukázalo větší slabost Pirátů než nasazení kandidáta, který dokáže nadzvednout pravici.

Takže i když dokážu vnímat zdejší nesouhlas, stále si myslím, že je lepší do těch voleb s Tožičkou jít, než z nich vycouvat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Vladimir.Vlach, Miloslava.Karfilatova, Karel.Nejedlik, Ivo.Vlasaty

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“