CF 3/2020 Dovolba republikového výboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2020 Dovolba republikového výboru

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Martin.Kucera píše: 13 led 2020, 20:06
Tomas.Pastircak píše: 13 led 2020, 19:11Osobně si pohrávám s myšlenkou kandidovat do RV, přičemž svou nominaci doručím pouze v případě, že získám alespoň 80 hlasů pro nominaci
Já bych se přimlouval, abys to snížil na dvojnásobek předpisového počtu (tedy těch tuším aktuálně 65).
OK. Udělám si nějakou statistiku z předchozích voleb (i když v tom zmatku fóra a několika souběžných nominací to nebude úplně přesné), ale k nějakému dobrovolnému omezení se určitě zavážu. Docela mě láká
- top 5 PRO (neočekávám - berlička pro případ, že bude fakt málo kandidátů), nebo
- top 10 PRO, ne víc PROTI než PRO a víc než 2x potřebných hlasů pro nominaci (65) (asi nejreálnější varianta), nebo
- ne víc PROTI než PRO a víc než 3x potřebných hlasů pro nominaci (tuším 97) (příliš neočekávám, že by víc než 10 lidí mělo víc než 65 hlasů. Kdyby náhodou, tak ať tam nejsem jen "do počtu").
Petr.Vileta píše: 13 led 2020, 22:21A sbíráš kde?
Zatím nikde. Přestože svou kandidaturu budu brát do značné míry jako výzvu pro ostatní kandidáty k něčemu podobnému, rozhodně to nehodlám trollit ani znevažovat, takže mi chvíli potrvá promyslet a sepsat kandidátskou řeč ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Pavel.Nevrkla, Milan.Dadourek
Stanislav.Stipl
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 2067
Registrován: 04 úno 2012, 23:32
Profese: programátor
Dal poděkování: 1584 poděkování
Dostal poděkování: 3193 poděkování

Re: CF 3/2020 Dovolba republikového výboru

Příspěvek od Stanislav.Stipl »

Roman.Pasek píše: 13 led 2020, 18:59
Stanislav.Stipl píše: 13 led 2020, 17:53 Proti návrhu postupu. Tohle povede k dalšímu zahlcení voličů neúspěšnými již 2x neúspěšnými kandidáty. Pak se zase můžeme divit, že bude zvoleno málo členů RV za CF.
Sehnat novou nominaci je to nejjednodušší co kandidát musí udělat. Shánění nových nominací považuji za zbytečný byro navíc. Pokud chceme členy neunavovat složitostí procesů, je uznání starých nominací na místě. Spíše bych apeloval na kandidáty, kteří minule nezískali dostatek hlasů ve volbě, aby znovu nekandidovali.
Sehnat novou nominaci je pro většinu kandidátů snadné, ale má to ten efekt, že se kandidát znovu zamyslí, zda opravdu chce kandidovat. Také členové se znovu zamyslí, zda chtějí podpořit nominaci kandidáta, který již 2x neuspěl.

Jinak podporuji navýšení velikosti skupiny členů pro nominaci a zrušení hromadných nominací. Až na Lukáše Černohorského (který poslanec a bývalý předseda strany) všichni kandidáti, kteří uspěli v minulé volbě a dovolbě, měli větší podporu, než dvojnásobek potřebné. Podobně to bylo v minulém období. Opačná implikace neplatí, ale to neznamená, že by takové opatření nemělo smysl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvky (celkem 6):
Roman.Pasek, Bara.Soukupova, Mikulas.Ferjencik, Jan.Novak, Jan.Bednarik, Dalibor.Zahora

test

Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9886 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: CF 3/2020 Dovolba republikového výboru

Příspěvek od Vit.Fux »

Mám přání do pléna, které však zorganizovat nedokážu:
Udělejte prosím někdo jednu nebo více online grilovaček kandidátů s dotazy třeba přes sli.do
RV je důležitý stranický orgán a zasloužil by si podobnou pozornost jako volba předsednictva a myslím, že si to členstvo uvědomuje a nechce volit nablind kandidáty, které nezná a očividně systém dotazů v nominačních vláknech nestačí na to, aby vznikl pocit "toho znám takže můžu volit v prvním kole"

Osobně považuji náš systém voleb "nominace ve vláknu na fóru" + "hromadná rozprava ve vláknu na fóru" za odfláknuté provizorium, jehož limity se neprojevily dokud nás bylo málo a reálně se nikdo nepotřeboval s kandidáty seznamovat od nuly a volba byla víc o tom kdo to vůbec může dělat než o Volbě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Fux za příspěvky (celkem 10):
Roman.Pasek, Dan.Lestina, Josef.Spak, Pavel.Nevrkla, Jan.Novak, Jan.Bednarik, Milus.Kotisova, Dalibor.Zahora, Romana.Korosi, Sarka.Vaclavikova
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2020 Dovolba republikového výboru

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Tak, děkuji za rozpravu.

Co se týče možnosti, označit nominace z předchozí řádné volby za přijatelné, jasně se zde zvedli hlasy PROTI, takže takový návrh postupu musí být předložen skupinou členů v rámci řádného členského podnětu. Osobně bych jako předsedající dost zvažoval i přijatelnost takového návrhu, protože se nejedná o okamžitou dovolbu předpokládanou jednacím, řádem, či dovolbu vyvolanou bezprostředně postupem po volbě. Nerad bych takto zakládal nebezpečný precedens.

Co se týče návrhu na lepší přehlednost kandidátů, vedu v patrnosti nějaké nedokonalé technické řešení, které nemám úplně čas administrovat, ale kdyby se někdo hlásil do tvorby a údržby přehledné tabulky představení, otázek a odpovědí, rád na tom budu spolupracovat.

Nakonec co se týče osobní veřejné grilovačky kandidátů, pokud by to někdo chtěl pořádat formálně a tím podpořit účast kandidátů, jsem sto, pokud to bude připraveno, rozpravu na takové veřejné živé fórum během jednání odročit a tím z toho udělat poměrně oficiální část.

Nakonec, sám bych rád vystoupil v rozpravě k podpoře některých kandidátů na základě zkušenosti z minulého období, takže kdyby předsedání na chvíli někdo přebral, budu rád

Asi provedu oddělení procedurální rozpravy, také.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Dan.Lestina, Jan.Novak, Jan.Bednarik

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2020 Dovolba republikového výboru

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Procedura k uznání kandidatur z předchozí řádné volby oddělena sem: viewtopic.php?p=670893#p670893
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Dan.Lestina, Dalibor.Zahora

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: CF 3/2020 Dovolba republikového výboru

Příspěvek od Petra.Smutna »

Ahoj, myšlenka uznávání kandidatur z minulé volby se mi vůbec nelíbí. Pokud někdo není po pár měsících schopen sehnat několik desítek nominačních hlasů, proč by měl předpokládat, že bude mít dostatečnou podporu při samotné volbě?
A jinak, předem avizuji, že v SčK momentálně probíhá volba, resp. co nevidět bude zahájena volba krajského kandidáta do RV, které se již nezúčastním z důvodů, které jsem uvedla v kandidátní řeči během řádné CF volby. Zároveň již nebudu sama aktivně zakládat členský podnět k nominaci své osoby. V poslední řádné volbě CF jsem o pár hlasů v prvním kole neprošla, ale nikde jsem se nedočetla důvody, proč jsem pro některé hlasující nebyla jako stávající členka RV přijatelnou kandidátkou, a dosud je neznám, a ten feedback k vlastní dosavadní práci pro RV mi chybí.
Naposledy upravil(a) Petra.Smutna dne 15 led 2020, 08:06, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvky (celkem 5):
Bara.Soukupova, Karel.Nejedlik, Marek.Rebicek, Jan.Novak, Milus.Kotisova
Uživatelský avatar
Ivo.Slavka
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 196
Registrován: 06 bře 2018, 20:15
Profese: právník
Bydliště: Bergerova 1115/2, 182 00 Praha 8 - Kobylisy
Dal poděkování: 227 poděkování
Dostal poděkování: 148 poděkování

Re: CF 3/2020 Dovolba republikového výboru

Příspěvek od Ivo.Slavka »

Chci se zeptat, mám zájem kandidovat do RV. Jaké mám možnosti přihlášení se? Mám si založit členský podnět, nebo se někde přihlásit? Kam uveřejnit kandidátskou řeč?

Mgr. Ivo Slávka
777 973 573
ivo.slavka@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2445
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: CF 3/2020 Dovolba republikového výboru

Příspěvek od Jan.Novak »

Petra.Smutna píše: 14 led 2020, 20:01 Ahoj, myšlenka uznávání kandidatur z minulé volby se mi vůbec nelíbí. Pokud někdo není po pár měsících schopen sehnat několik desítek nominačních hlasů, proč by měl předpokládat, že bude mít dostatečnou podporu při samotné volbě?
A jinak, předem avizuji, že v SčK momentálně probíhá volba, resp. co nevidět bude zahájena volba krajského kandidáta do RV, které se již nezúčastním z důvodů, které jsem uvedla v kandidátní řeči během řádné CF volby. Zároveň již nebudu sama aktivně zakládat členský podnět k nominaci své osoby. V poslední řádné volbě CF jsem o pár hlasů v prvním kole neprošla, ale nikde jsem se nedočetla důvody, proč jsem pro některé hlasující nebyla jako stávající členka RV přijatelnou kandidátkou, a dosud je neznám, a ten feedback k vlastní dosavadní práci pro RV mi chybí.
Prostě Tě neznaj. OFFTOPICA nebo znaj xD
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Jiri.Snizek

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: CF 3/2020 Dovolba republikového výboru

Příspěvek od Dan.Lestina »

Ivo.Slavka píše: 15 led 2020, 07:58 Chci se zeptat, mám zájem kandidovat do RV. Jaké mám možnosti přihlášení se? Mám si založit členský podnět, nebo se někde přihlásit? Kam uveřejnit kandidátskou řeč?
Jop, založíš si členský podnět s anketou, do něj napíšeš kandidátskou řeč. Až budeš mít dostatečnou podporu (okolo 35 členů), doručíš sem odkaz na tu anketu, na tu řeč a na svůj pirátský profil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Snizek, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal, Vladimira.Sykorova, Jan.Bednarik

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: CF 3/2020 Dovolba republikového výboru

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Doručuji svou nominaci a děkuji za podporu

viewtopic.php?f=350&t=50685

Nominační / kandidátskou řeč

viewtopic.php?f=350&t=50685#p670976

A odkaz na profil

https://lide.pirati.cz/personProfile/286/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 3):
Jan.Tempel, Frantisek.Navrkal, Petra.Smutna

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“