CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Martin.Kucera »

Tomas.Gottwald píše: 31 říj 2019, 23:13 Tak slečna Eva Nováková je typickým propagátorem přístupu.
Zatloukat, zatloukat, zatloukat.

Jak se začneč omlouvat, tak je pozdě:-), seš v hajzlu. Čekala to dřív.
Výborný.
Kde tam čteš co o zatloukání?
A proč by to nemohla čekat dřív? Mně se taky nezamlouvá, že omluva přišla až 6 dnů po svolání jednání (zvlášť když na tiskovku měl čas hned pár hodin po založení podnětu).

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Tomas.Gottwald
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 340
Registrován: 21 pro 2017, 09:25
Profese: Siemens Sales & QC Rep., Scientist
Dal poděkování: 426 poděkování
Dostal poděkování: 198 poděkování

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Tomas.Gottwald »

Zatloukat, zatloukat, zatloukat je tady trop neboli tropus.
Ne hop nebo trop.
Paní pohřbila možnost přijít se jako první druhému omluvit, potom co se vycukám z vnitřního prožívání křivdy jako nevinný.
To mi přijde poněkud nešťasté Martine. Patří se na ni s omluvou vykašlat. Co si o tom myslíš ty?
pay ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> pay » 25 říj 2019, 10:07
Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Jakub.Michalek píše: 31 říj 2019, 13:21 Jedno riziko teto eskalace sporu je to, ze pokud nam klesnou preference o 2 procenta, budeme muset pri soucasne strukture rozpoctu usetrit cca 20 milionu
Tak ten spor už neeskaluj!
Protože jestli nám preference poklesnou o 40 procent, budeme muset ušetřit 400 milionů.
A kdybychom do voleb vůbec nešli, byla by to rovná miliarda úspor.
OFFTOPICZačíná mi svítat, proč Piráti odmítají povinnou maturitu z matematiky.

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2445
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3178 poděkování
Dostal poděkování: 3488 poděkování

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Ludek.Blaha píše: 01 lis 2019, 00:36
Jakub.Michalek píše: 31 říj 2019, 13:21 Jedno riziko teto eskalace sporu je to, ze pokud nam klesnou preference o 2 procenta, budeme muset pri soucasne strukture rozpoctu usetrit cca 20 milionu
Tak ten spor už neeskaluj!
Protože jestli nám preference poklesnou o 40 procent, budeme muset ušetřit 400 milionů.
A kdybychom do voleb vůbec nešli, byla by to rovná miliarda úspor.
OFFTOPICZačíná mi svítat, proč Piráti odmítají povinnou maturitu z matematiky.
OT Zjevně to bylo myšleno vůči procenty vyjádřenému volebnímu výsledku, tedy například z 15% o 2% na 13%.
Jedna věc je povinná maturita z matematiky, druhá schopnost převádět životní situace do matematického zadání a další porozumění textu. Velké to výzvy pro naše učitele.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvky (celkem 2):
Jan.Stehlik, Filip.Smoljak

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Pokud by měly preference klesnou o 2 %, pak jsou to dvě procenta z těch patnácti procent, které jsou v takovém případě stem procent.
Je-li myšlen pokles preferencí z 15 % na 13 % pak je to pokles o dva procentní body.
Vše podstatné k tomuto sporu už bylo řečeno, tak to tu ani nebudu uzavírat do OT.
Pokud je maturita stěžejní pro přihlášku na vysokou školu, kde lze získat certifikát o dosaženém vzdělání s titulem, je matematika nezbytnou součástí takové maturity.
Maturitu z matematiky mají mít i všichni zaměstatnci placení z daní občanů, kde je požadováno nejméně středoškolské vzdělání s maturitou. A to i zpětně.
Především pak ti, kteří pracují s lidmi, a s dětmi zejména.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20687 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Vážené celostátní fórum,

co je děním posledních týdnů v sázce? V tomto podnětu jde zdánlivě jen o to, abych skončil o dva měsíce dříve ve funkci, ve které jsem stejně nechtěl pokračovat. Ve skutečnosti se ale v těchto týdnech rozhoduje o životaschopnosti naší strany vůbec. Jsme s naší vnitřní kulturou schopni zodpovědně řídit tuto zemi a dokážeme se nejen z tohoto sporu jako strana poučit a vyrůst? Pokud to nezvládneme a budeme dál pokračovat v podobném stylu, zničí nás to jako drtivou většinu Pirátských stran v Evropě.

Celá vzniklá situace mě mrzí. Každý z nás je někdy ve stresu nebo prožívá těžkou chvíli. Stejně tak jsem pod velkým tlakem i já, což se může projevit úsečnějším a přímějším jednáním. Opakovaně jsem to uznal, omluvil se a mám naplánovaný trénink k jednání s lidmi. To však nelze označit hned za šikanu nebo bossing. V tomto podnětu se bossing ani šikana neprokázaly. Nikdo z předsednictva kromě Mikuláše Peksy, který Janě s podnětem pomáhal, toto obvinění nepotvrdil.

Mrzí mě, že jsem se o takto závažných nařčeních dozvěděl, když jsem vystupoval za Piráty ke státnímu závěrečnému účtu ve sněmovně, a nemohl se hned vyjádřit a vyvrátit nepravdy z široké diskuze. Celé situaci šlo předejít prostou lidskou komunikací. Ke konkrétním věcným výhradám jsem se vyjádřil v úvodním slově a průběžné reakci. Přesto jsem rád, že se téma otevřelo a máme možnost využít krizi jako příležitost a téma vážně řešit.

Nepopírám své slabé stránky a Janě i dalším lidem jsem se omluvil. Nicméně máte se mnou jistotu, že se nepřetvařuji, nejdu s davem, nedělám intriky, nezavírám před problémy oči a řeknu vám, jak věci vidím, i když to třeba není výhodné a můžu být kvůli tomu odvolán.

Problém naší strany vůbec není v transparentnosti, problém je v tom, abychom se k sobě chovali jako lidi. Kdo jiný by to měl podporovat než personální odbor. Máme zodpovědnost k voličům a příznivcům, kteří od nás očekávají, že se nějak domluvíme.

Nejvíc bych si přál, aby na sebe lidi přestali zakládat podněty, nejprve spolu o svých sporech otevřeně mluvili, rozvíjeli mezi sebou důvěru a pokusili se o smírné řešení. Na otevřené komunikaci je přece také založena samotná myšlenka naší strany. Zřídkakdy bude fungovat dopisování všech o všem - pálíme tím energii, která nám pak chybí jinde.

V celé této diskusi jsem se snažil psát upřímně a nezatahovat do ní lidi, kteří pro nás pracují na odborných místech, dělají svoji práci dobře a nezaslouží si, aby je někdo takto propíral. Taky jsem se snažil, aby úroveň a obsah diskuse a její mediální prezentace nepoškodily stranu nebo něčí důvěru.

Samotný problém šikany vůbec nezlehčuju a historicky jsem jeden takový už řešil. Proto jsem využil tuto diskusi jako příležitost a požádal naše lidi na klubu, aby připravili doporučení, jak případné emoční krize, etické problémy či šikanu v podmínkách poslaneckého klubu řešit.

Jako místopředseda jsem Piráty reprezentoval například na demonstraci na zaplněném Staroměstském náměstí, v ostře sledovaných debatách, ve vyjednáváních nebo v praktické práci při udržování rozpočtové zodpovědnosti strany, přípravě rozpočtu a strategie strany nebo jsem radil Pražákům se zvládnutím jejich prvního roku na Magistrátu. Bylo to hodně práce, často nevděčné, a jsem na ni hrdý. Čeká mě ještě jedno plánované vystoupení v neděli v OVM.

Posledních deset let jsem věnoval Pirátům a nemyslím, že si “kopanec na konec” v podobě symbolického odvolání na základě nepodloženého obvinění zasloužím. Nerad bych, aby moje případné symbolické odvolání vedlo k tomu, že se budou šikovní lidé bát hlásit do služby straně. Proto se na vás obracím, abyste hlasovali pro ukončení jednání bez usnesení a mohli jsme se soustředit na změny, kterými teď strana prochází.

Závěrem chci ještě jednou poděkovat těm, kdo mě veřejně podpořili, přestože se na ně často snesly nesouhlasné příspěvky jiných diskutérů, až jsem si připadal jako na fotbalovém zápase. Do budoucna bych si také přál, abychom nefungovali jako více manšaftů, ale jako pospolitá organizace, budu na tom i na sobě nadále pracovat. Moc děkuji všem, kteří se ve zjitřené atmosféře nebáli postavit černobílému vidění světa a popsali situaci natolik věcně, že se s jejich příspěvky ztotožňuji nebo mi jen vyjádřili podporu a pochopení.

Děkuji také za vyjádření svým bývalým zaměstnancům a asistentům:

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jakub Michálek má titul Mgr. z MATFYZu ;)
OFFTOPICProcenta, ach procenta,
na vás třeba docenta.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Ludek.Blaha, Dalibor.Zahora, Filip.Smoljak

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jiri.Dohnal
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 98
Registrován: 10 kvě 2017, 21:18
Profese: Projektový manažer
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 572 poděkování
Dostal poděkování: 262 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Jiri.Dohnal »

Ahoj všem Pirátkám a Pirátům,

osobně podporuji uvedené stanovisko, kdy v rámci celé "kauzy Michálek" dává největší smysl zvolit variantu ukončení jednání bez usnesení.

Tato kauza v rámci veřejného mínění Piráty poškozuje a zatěžuje jednotlivé členy jak časově, tak i vztahově. Naši energii je třeba primárně věnovat ve prospěch občanů České republiky, nikoliv do podpory vzájemných animozit.

Přeji si, ať se Pirátské straně dobře daří a v rámci nejbližších krajských voleb 2020 získá co nejvíce podpory pro prosazování našich pirátských postojů a myšlenek :-)

Zdraví - Jirka Dohnal
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Dohnal za příspěvky (celkem 6):
Matej.Sandor, Michal.Gill, Jiri.Hoskovec, Stepan.Strebl, Eva.Ticha, Petr.Benes
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Martin.Kucera »

Teda zkusit si k závěrečné řeči dodat ještě "pozávěrečnou" ... proč mě to nepřekvapuje? Navíc opět s vyzdvihováním zásluh. Tak si rozebereme jedno z falešných dilemat, které v ní zazněly:
Jakub.Michalek píše: 01 lis 2019, 01:36 Posledních deset let jsem věnoval Pirátům a nemyslím, že si “kopanec na konec” v podobě symbolického odvolání na základě nepodloženého obvinění zasloužím. Nerad bych, aby moje případné symbolické odvolání vedlo k tomu, že se budou šikovní lidé bát hlásit do služby straně. Proto se na vás obracím, abyste hlasovali pro ukončení jednání bez usnesení a mohli jsme se soustředit na změny, kterými teď strana prochází.
Stejného praktického výsledku (tedy ukončení jednání bez usnesení) se dá dosáhnout i hlasováním "zdržuji se" (tedy vhodit prázdný lístek), ale přitom s mnohem méně polarizačními účinky. Bylo to tu několikrát zopakováno, takže jedním dechem vyzývat ke smíru a zároveň k volbě té varianty, která v téhle vroucí atmosféře může příkopy spíš prohloubit než zasypat ... co si o tom myslet?

Takže ačkoli osobně se (i ve světle té pozávěrečné řeči) domnívám, že by Jakub ono symbolické odvolání potřeboval, tak dle mého názoru by naší vnitřní kultuře, které se Jakub dovolává, v této situaci daleko více prospělo ukončit jednání již zmíněným zdržením se - prázdným lístkem. (Anebo nalezením nějakého jiného řešení prostřednictvím pokračujícího jednání, v němž již bude možné vypilovat nějakou alternativu.) Navíc by to vzalo vítr z plachet našim více či méně bulvárním médiím, neb by se jim mnohem hůře vymýšlely šťavnaté titulky týkající se hlavních aktérů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 8):
Eva.Novakova, Vaclav.Fortik, Jan.Hrubes, Martin.Valasek, Pavel.Moravec, Michaela.Nepejchalova, Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Oldrich.Maca
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 159
Registrován: 07 črc 2014, 10:29
Profese: Daňový poradce
Bydliště: Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Oldrich.Maca »

Soutěž rodin je celkem............ ale nechápu k čemu potrebujete členy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Oldrich.Maca za příspěvek:
Michaela.Krupickova
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“