CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Sarka.Rousova
Člen KS Ústecký kraj
Profese: Zdravotní laborant
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Příspěvek od Sarka.Rousova » 28 úno 2019, 20:12

Ivan.Muzik píše:
28 úno 2019, 13:42
Navážu sám na sebe :-)
Ivan.Muzik píše:
28 úno 2019, 12:49

... chybí nějaký benchmark, srovnatelná kritéria podle čeho vybírat ty správné lidi...
a předkládám RV kvíz:

1. Kdy a proč jsi se stal Pirátem?
2. Co považuješ za priority pirátství, pirátské politiky?
3. Je něco, s čím nejsi u Pirátů spokojen?
4. Jak hodnotíš pirátský program?
(distribuce programových priorit veřejnosti, prostor pro upgrade, doplnění)
5. Jak hodnotíš systém pirátských předpisů?
(vzájemná provázanost, přiměřenost rozsahu, jednoznačnost a srozumitelnost ustanovení)
6. V čem může být tvůj přínos v RV, jaké můžeš v RV uplatnit zkušenosti?
7. Jak by sis jako člen RV představoval svoji součinnost s pirátstvem ?
(MS, KV, CF)

Ad1. Pirátkou jsem se stala v květnu loňského roku spolu se svým mužem. Dlouhodobě jsme Piráty volili a volební program se nám líbil, že jsme si řekli, proč se také nezapojit a přispět svou trochou.
Ad2. Šťourání do kauz, které by chtěli být promlčeny, nebo zapomenuty. Transparentost, rovnoprávnost.
Ad3. Nepřehlednost fora
Ad4. Myslím, že záleží na každém kraji, jak distribuují programové priority. Rozhodně mě teď nic nenapadá, jak doplnit nebo upgradovat program.
Ad5. Asi by nebylo od věci, zestručnit manuál pro zájemce o vstup do strany a takové "desatero" zastupitele.
Ad6. jako z filmu: jsem matka, manželka, zaměstnanec, zdravotník
Ad7. Jak by bylo potřeba
Tito uživatelé poděkovali autorovi Sarka.Rousova za příspěvky (celkem 3):
Eva.Novakova, Dalibor.Zahora, Ivan.Muzik

Eva.Novakova
Místní předsednictvo
Profese: Sociální pracovnice
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 238 poděkování

Příspěvek od Eva.Novakova » 28 úno 2019, 20:17

Pirátkou jsem se stala v první polovině roku 2018. Poprvé jsem přišla v lednu, tenkrát ještě s tím, že chci kandidovat v komunálních volbách, a zvažuji za koho. Chodila jsem v té době na schůzky místního uskupení a SZ, Piráti na mě udělali dojem otevřenou a podpůrnou atmosférou, důrazem na potenciál lidi a jejich rozvoj, a týmovou prací. Trochu jsem se bála svého coming-outu mezi přáteli a známými, ale i díky jejich podpoře jsem pirátství začala propadat čím dál tím víc, a teď jsem za svou volbu ráda.

Prioritou pirátství je pro mě to, že věci, které prosazujeme, tak i žijeme. Ve svém programu i způsobu práce zůstáváme autentičtí.

Malinko negativně vnímám, že tím, že jsme v MS všichni vcelku noví, nejsme úplně napojeni na zasobárnu znalostí, zkušeností a aktivních členů ale na druhou stranu je to jen na nás, jak se k tomu postavíme a bariéru mezi "novými" a "starými" Piráty a "centrem" a "periferií" překonáme. Pozitivně vnímám snahy centra nás zapojit (LARP, PirateCon, KoKs, různá setkání).

Myslím, že v souvislosti s činností našich poslanců a poslankyň a s komunálními volbami se dostala do popředí i témata, která jsou lidem bližší a pomalu se zbavujeme nálepky IT strany pro mladé, což je super.

(vzájemná provázanost, přiměřenost rozsahu, jednoznačnost a srozumitelnost ustanovení)

Už jsem odpovídala na otázku od Milana Daďourka.

Zcela otevřeně říkám, že bych byla spíše představitelkou nových a méně zkušených členů. Na Pirátech vnímám jako super to, že je každému dopřán čas, aby si našel oblast svého zájmu a angažovanosti. Stejně jsem to měla i v rámci Vysočiny - ze vcelku vyjukaného nováčka jsem se stala lidryní pirátské části kandidátky, spoluzakladatelkou MS a zastupitelkou. Profesně jsem působila v sociálních službách jako vedoucí, podporovala participaci zástupců romské komunity a jejich empowerment a jinak mám za sebou zhruba 20 letou aktivistickou minulost v řadě oblastí.

7. Jak by sis jako člen RV představoval svoji součinnost s pirátstvem? (MS, KV, CF)
Mou prioritou by bylo propojení s KF a MS. Tím, jak se Vysočina začala rozvíjet teprve v posledních pár letech, to z pohledu řadové členky vnímám jako oblast ke zlepšení. Aktivní, informována a zapojená KF a MS jsou základem fungujícího CF a tím i celé strany.

8. Co považujete za největší chybu poslaneckého klubu Pirátů v jeho dosavadní činnosti?
Úplně chápu, že jim nějakou dobu trvalo, než se se svými novými rolemi sžili, a k tomu patří i chyby. Zatím jsem nějaké přešlapy vnímala spíše skrze média, a ta situaci zkreslují. Snažím se hledat spíše pozitiva - činnost v sociální oblasti, na poli exekucí, insolvencí, protože ty souvisejí s mým profesním backgroundem, ale obecněji i zvyšování politické kultury.

9. Na kolika zasedáních RV z posledních tří jste se byli aspoň podívat jako hosté?
V Jihlavě jsme s dalšími dobrovolníky připravovali občerstvení, podle možností některé body poslouchali a večer se přidali na pivo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Novakova za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Milan.Dadourek, Ivan.Muzik, Roman.Kucera, Vit.Zacek

Vaclav.Zidek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 484 poděkování
Dostal poděkování: 643 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 28 úno 2019, 20:58

Pirátem jsem se stal v dubnu 2018, o členství jsem se ucházel od říjnových voleb 2017 (požádal jsem před vyhlášením výsledků) - kdy po vhození lístku jsem došel k přesvědčení, že důvody volby jsou tak silné, že nemůžu být už jen voličem a příznivcem Pirátů, ale musím se zapojit více do práce strany. Nerad bych jednou litoval, že jsem jen stál opodál a čekal, jak to dopadne. Chci vědět, že jsem se o změnu k lepšímu alespoň pokusil. Ideálně ji pomohl realizovat :-).

Svobodnou informovanou společnost, která se řídí deminimem. Vím trochu utopie, ale jako cíl to vidím, na kolik se povede splnit je druhá otázka. Velmi jsem vděčný za postoje, které vedou k řešení bez nutnosti sbírání bodů. Myslím ochota pracovat i s opozicí na věcném řešení, to je podle mne stěžejní věc pirátství - naválčit v zákopech, ale pracovat na řešení. Pak se na to logicky váže to co má smysl pro společnost, například čerstvý příklad s 4 mobilním operátorem. Nehádáme se, kdo pro to udělal více, jen informujeme a ceníme, že situace je napravena :-)

Přímo na Pirátech (dlouhodobý program, struktura a organizace) mi vlastně nevadí nic podstatného. Občas bych více dbal na decentralizaci. Samozřejmě, že i Piráti jsou jen lidé a tak mají klasické lidské nedostatky a občas příliš podléháme emocím místo věcného řešení. Občas vidím tendence využít pracovní potenciál druhých pro své cíle bez přímého souhlasu druhého, jednoduše na základě manipulace a nátlaku.

Dlouhodobý program je v souladu se mnou, i na jeho základě jsem se o vstupu rozhodoval. Jak jsem psal již jinde, cíle jsou mi blízké, ale záleží i na provedení jejich realizace.

Některé věci bych upřesnil nebo doplnil výkladem. Vznikají pak nejasnosti, různé a přesto správné výklady (například o tom, kdy uzavřít hlasování, pokud není časově omezené). Dále bych upřesnil co je a není kumulace funkcí (jednoduché řešení nemám).

Můj přínos v RV může spočívat ve snaze řešit věci z více pohledů, nestát na jedné straně sporu, snažím se dlouhé roky nalézat řešení WIN-WIN pokud to je možné. Moho uplatnit své zkušenosti z praxe ve straně (1P, příprava kampaně, zkusenosti z práce KoDO), tak i zkušenosti z profesního života před členstvím (obchodní činnost, příprava marketingových strategií, vyjednávací dovednosti).

Reportoval bych o dění na RV v kraji i členům, snažil pirátstvu vysvětlit proces daných rozhodnutí. Pokud většina přijme rozhodnutí nemám problém ho akceptovat, ikdyž jsem měl původně jinou představu a hlasoval pro jiné řešení. Tedy v této situaci bych se snažil vysvětlit, proč dané řešení získalo většinu při hlasování, aniž bych samotné rozhodnutí rozporoval. Nadruhou stranu bych naslouchal výtkám a obavám členů a v případě oprávněnosti snažil se je uváděl v rozpravě jako důležité.

8. Co považujete za největší chybu poslaneckého klubu Pirátů v jeho dosavadní činnosti?

Nehledal bych chyby, protože situace byla překotně nastavená s spoustu věcí se učí za pochodu, spíše bych to označil co zdokonalit. Bývá disharmonie v postojích poslaneckého klubu a krajů. Chtělo by to více vyslyšené komunikace v obou směrech.

9. Na kolika zasedáních RV z posledních tří jste se byli aspoň podívat jako hosté?
Na jednom, ale jsme decentralizovaná strana, sleduji forum a čtu zápisy. Pokud nemůžu hlasovat, nevidím osobní přítomnost jako důkaz projeveného zájmu, když je přenos, zápis a rozpravy na foru.

Omlouvám se za slohové a češtinářské nedostatky, otázky se objevily na poslední chvíli a píšu v rychlosti. ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 5):
Eva.Novakova, Dalibor.Zahora, Milan.Dadourek, Ivan.Muzik, Roman.Kucera
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Jana.Skopalikova
Krajské předsednictvo
Profese: doktorand - obor botanika
Dal poděkování: 572 poděkování
Dostal poděkování: 557 poděkování

Příspěvek od Jana.Skopalikova » 28 úno 2019, 22:02

Ivan.Muzik píše:
28 úno 2019, 13:42
a předkládám RV kvíz:
(MS, KV, CF)
Díky za RV kvíz, odpovídání na konkrétní otázky mám radši než se obecně představovat - nikdy nevím, jaké téma lidi zajímá. :D

1. Líbí se mi a tak nějak souzním s Rojovým "Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!", takže asi už docela dlouho, jen jsem to zjistila až nedávno. :D Ale pokud se ptáš na vstup do strany, tak jsem byla přijata 7. 6. 2018 na schůzi MS Olomouc. Odpověď na "proč" je asi taková delší a ne úplně přímočará... Piráty jsem volila už dlouho (měla jsem tam kamaráda), ale o politiku jsem se zas tak moc nezajímala - z toho, co jsem občas zahlídla v médiích, jsem byla značně otrávená. Když se Piráti dostali do sněmovny a začalo o nich být vidět víc, tak jsem víc a víc zjišťovala, že se mi líbí, co dělají (opravdu věci pro lidi, přírodu atd.) a že jsou k ostatním otevření. Tak jsem se šla podívat a pomoct na nějaký ten guláš v Praze (studuju tam) nebo na Ukliďme Česko v Olomouci (z Olomouce pocházím). Poprvé se podívat na schůzi jsem však byla kvůli tomu, že jak jsem si o Pirátech ráda četla na jejich stránkách (celostranických a Olomouckých), tak mě šíleně rozčilovalo, že jsou tam pravopisné chyby. :D No a jak jsem jednou přišla, tak už to jelo... Korektura celých jarních PirListů, vstup do strany v Olomouci, přestup do Středočeského kraje a komunální kampaň v Benešově (malém a mladém MS) atd...

2. Pro mě je asi nejdůležitější důraz na svobodu (i v rámci strany každý může přijít s nějakým nápadem a ten realizovat, aniž by se řešilo, jestli to patří nebo nepatří do gesce politické strany - třeba ty úklidy přírody, rozdávání guláše, já jsem teď ušila ze starých záclon spoustu pytlíčků a chceme je chodit rozdávat na trhy a upozorňovat na problematiku jednorázových mikrotenových sáčků aj.), transparenci (spousta věcí tu projde více než jedním párem očí, což je super - jeden člověk snadno něco opomene/přehlédne, více hlav dá do kupy lepší a propracovanější návrh, lze jednodušeji kontrolovat, co se děje a případně opravit nějakou tu chybu aj.), vzdělanost (čím chytřejší obecně společnost bude, tím líp se nám všem bude žít/dařit) a sdílení (je zbytečné vymýšlet 10x jednu věc, když už je to jednou vymyšlené - je to zbytečná práce navíc, nicméně inovace a posun věci dál je taky potřeba a na to se lze líp soustředit, když už dělá člověk jen nástavbu než když věc vymýšlí celou znovu).

3. Někdy to v tom sdílení a učení se jeden od druhého trochu pokulhává... Jako třeba dělat komunální kampaň bez nějakého "starého mazáka, co má spoustu zkušeností", bylo docela zábavné... Takže třeba podobně jako byly školení k tomu, co ne/dělat jako zastupitel, tak by bylo dobré do příště sesbírat a nějak třeba víc školit nějaké "best practice of komunálky". Subsidiarita a možnost si dělat věci "po svém" je skvělá věc (stále jsme však součástí jednoho celku). Ale když člověk neví, jak na to, tak musí dlouhé hodiny googlit a ptát se všude možně i nemožně. :D Takže bych uvítala nějakou větší podporu shora, vyměňovat si zkušenosti z jiných krajů a tak.

4. Co se týče obsahu programu, nemám s ním žádný větší problém - detailněji trochu zde. Jsem ráda, že původně "strana jednoho tématu" má nyní program zabývající se rozličnými otázkami lidského života. Distribuci programu veřejnosti mohu hodnotit do roku 2017 jako veřejnost a po pravdě se toho ke mě nikdy moc "samovolně" nedostalo. :D Třeba jsem byla smutná, že i když jsem skoro každý den byla při té parpamentní kampani v Praze, nedostaly se ke mně jediné Pirátské listy a osobně jsem nezahlédla jediného Piráta, se kterým bych si mohla popovídat. :D OFFTOPICTrochu jsem si tohle přání "vyžrala" minulý rok - dělala jsem korekturu celým květnovým Pirátské listům v Olomouci a zářijovým jak v Olomouci, tak v Benešově, který měl vlastní 4 strany textu taky. Takže jsem vlastně měla všechny články přečtené skoro jako první, že... Snad to v průběhu komunální kampaně bylo lepší (třeba v Benešově jsme noviny roznášeli do schránek v obou loňských vlnách), ale asi stále máme na čem pracovat.

5. Já a předpisy částečně zde. Provázanost by to za mě chtělo lepší - viz odkaz. Rozsah je podle mě přiměřený, nicméně s tou jednoznačností a srozumitelností jednotlivých ustanovení, jak jsem mohla zjistit při sledování různých jednání (SčK a XOLK především), to může být trochu problematické. OFFTOPICV SčK jsme třeba o spoustě věcí v poslední době hojně diskutovali...

6. Zjistila jsem, že se blbě něco slibuje předem, když si člověk danou pozici ještě nevyzkoušel. Třeba loni v srpnu jsem kandidovala na uvolněné místo předsedy MS Benešov a pak ho obhajovala po volbách, kdy jsme celé předsednictvo rezignovali, a po těch volbách (byť po cca 2 měsících ve funkci) jsem měla mnohem jasnější představu, co můžu a nebo nemůžu slíbit/na té pozici dokázat udělat. Takže kromě nějakého vlastního úhlu pohledu na věci a svět, který jsem se vám tu snažila tak nějak trochu prezentovat, můžu přidat asi i trochu pohledu zvenku - jak jsem Piráty vnímala, když jsem ještě ve straně nebyla nebo zkušenosti ze 2 krajů - angažuju se jak v tom Středočeském, tak v Olomouckém a spousta věcí se tam prostě dělá jinak...

7. Myslím si, že by mohlo být zajímavé, kdyby třeba skupina lidí z RV dostala nějaký úkol (zpracovat nějaký dokument/strategii etc.) a do něj by zapojila nějakou skupinu členů, na kterou jsou ti lidi z RV navázaní (MS, kraj, expertní tým etc. - podle typu úkolu). Teď sice taky skoro všichni můžou připomínkovat skoro všechno, ale jak je nás už hodně a tak, tak když se rozdává nějaká práce, tak může být těžké vystoupit z davu a říct "jdu do toho", když si myslím, že se určitě najde někdo lepší než já. A taky je šíleně moc věcí, o které se člověk zajímat může a na kterých může pracovat, a tak nejde sledovat všechno a člověk si nemůže vybrat a může se cítit přehlcený a tak nesledovat nic atd.
Roman.Kucera píše:
28 úno 2019, 14:29
Já děkuju @Ivan.Muzik a @Milan.Dadourek za to, že pomáhají členstvu poznat kandidáty, když oni samotní na to kašlou :-)
A připojil bych taky otázky:
8. Za mě asi málo komunikují s členskou základnou. Jak jsem psala výš o tý transparenci a opravě chyb a tak... Ale nevím, jak moc je to třeba reálné. :) Nicméně bych se ráda dozvídala novinky ze sněmovny (zvlášť, co se připravuje), nejen z médií, ale třeba i z pravidelného sobotního newsletteru - nemusí být přece jen o dění ve straně, když dění na poli celostátní politiky je taky důležité a zajímavé. Jinak nerada kritizuju lidi, když si myslím, že se fakt snaží a nejsem si jistá, jestli bych to zvládla sama líp. Nicméně je mi trochu líto těch pár přešlapů v poslední době, které se týkaly programových priorit. Doufám, že to nějak napravíte!

9. Byla jsem na podzim na RV v Olomouci, ale je fakt, že poslouchala jsem jen část jednání - další část jsem strávila v kuchyňce (odchytil mě Dan Halamíček, jestli bych mu nepomohla chystat jídlo). OFFTOPICA ještě jedna vtipná historka se k tomu pojí, prej: "Ona pořád sedí v koutě a něco plete." "To je maskování, ona sedí a pozorně vše sleduje a analyzuje." :D

PS: asi jste si všimli, že neumím odpovídat na položené dotazy velmi krátce a stručně - za to se všem omlouvám... :D ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 5):
Eva.Novakova, Milan.Dadourek, Dalibor.Zahora, Ivan.Muzik, Zdenek.Zak

Marek.Necada
Jednatel republikového výboru
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 8492 poděkování
Dostal poděkování: 5757 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada » 01 bře 2019, 10:31

První kolo rozhodujícího hlasování spuštěno.
Potrvá do pondělí 4. února 2019, 23 hodin SEČ.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 2):
Ivan.Muzik, Eva.Novakova
jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Programátor
Dal poděkování: 4945 poděkování
Dostal poděkování: 1458 poděkování

Příspěvek od Vit.Jurasek » 01 bře 2019, 10:46

Marek.Necada píše:
01 bře 2019, 10:31
Díky za ty odkazy na odpovědi na otázky! OFFTOPICzároveň to jednoduše ukazuje kdo kašle na odpovídání a zaslouží si zvláštní podezřívavost
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Jurasek za příspěvky (celkem 3):
Eva.Novakova, Jan.Korbel, Dalibor.Zahora

Ivan.Muzik
Člen KS Vysočina
Profese: ekonom
Dal poděkování: 145 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování

Příspěvek od Ivan.Muzik » 01 bře 2019, 11:05

Marek.Necada píše:
01 bře 2019, 10:31
Taky díky, dobrá práce!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Muzik za příspěvek:
Eva.Novakova

Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Profese: Farmář, ochrana přírody
Dal poděkování: 1623 poděkování
Dostal poděkování: 1394 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.Dadourek » 01 bře 2019, 14:24

U Hany Ančincové je v úvodním příspěvku chybný odkaz na nominační vláknou skupiny členů.
Našel jsem: viewtopic.php?f=350&t=45620&hilit=Hany+ ... ll#p600964
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvek:
Marek.Necada
"Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo." Vlasta Burian --- Mocné omezujte první! --- Profil --- Na FB mě nenajdete.

Vit.Zacek
Místní předsednictvo
Profese: student ekonomie
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Příspěvek od Vit.Zacek » 01 bře 2019, 19:50

Odpovídám na otázky od Ivana Mužíka.

S Piráty jsem se seznámil na začátku roku 2018 při rozjezdu jihlavské buňky. Aktivně jsem se začal zapojovat na jaře téhož roku a členem Pirátské strany jsem se stal v červenci. K Pirátům a obecně do politiky mě přivedla bídná situace českých liberálních stran a zároveň vzestup stran a hnutí, které si nezakládají na demokratických hodnotách. Dlouho jsem váhal jakou stranu zvolit. U Pirátů mě přesvědčilo fungování zdola, maximální transparentnost a demokratická struktura strany. Taky je potřeba zmínit skvěle fungující kolektiv, který mě utvrdil v správnosti mého rozhodnutí.

Za priority považuji pirátské politiky považuji transparentnost a boj proti zneužívání státní moci a financí. Zároveň jako jednu z nejdůležitějších vlastností této politiky vnímám neústupnost z těchto hodnot a neustálý kontakt s veřejností.

V současné době nevidím uvnitř strany žádné zásadní problémy. Nicméně s růstem strany je zde vždy riziko odklonu od pirátských hodnot a to je potřeba hlídat.

Program je podle mě nejlepší na české politické scéně:-) Líbí se mi, že se nám daří v poslední době prodávat naše programové body prostřednictvím hotových návrhů, které jsou sice často okopírovány vládou, ale to nemění nic na tom, že to vytváří velmi dobrý dojem.

Stručné rozhodně nejsou, ale mít kvalitní zázemí v podobě podrobných předpisů je nezbytné a předchází se tím nejasnostem. Oceňuji, že jsou k dispozici rozklikávací odkazy ke každé oblasti.

Vzhledem k délce svého působení u pirátů mojí hlavní devízou nebudou zkušenosti. Na Pirátech ovšem oceňuji, že na rozdíl od jiných stran nejsou příliš hierarchickou stranou, kde klíčovým kritériem je délka členství. Zajímá mě ekonomie, kterou v současnosti i studuji, takže mám určitý vhled do oblasti související s financemi.

7. Jak by sis jako člen RV představoval svoji součinnost s pirátstvem?
Určitě bych byl otevřený všem podmětům nebo námitkám ze strany KF nebo MS. Vysočina patří mezi menší pirátské kraje, ale i tak by měla být slyšet na vrcholné stranické úrovni.

Zásadní chybu nevidím žádnou, snad jedině kauza ohledně vyznamenání pro Karla Sýse vyvolala negativní pozornost.

Zatím na žádné, ale nevnímám to jako omezení ani jako výhodu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Zacek za příspěvky (celkem 3):
Eva.Novakova, Dalibor.Zahora, Ivan.Muzik

Nikola.Indrova
Krajské předsednictvo
Profese: osvč - RD
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 55 poděkování

Příspěvek od Nikola.Indrova » 02 bře 2019, 00:03

S omluvou trochu pozdě, ale přece .)

RV kvíz:

1. Kdy a proč jsi se stala Pirátkou?
Oficiálně jsem se registrovanou členkou stala v roce 2014, ale dění kolem Pirátů jsem s různou intenzitou sledovala od jejich počátků. Přelomem pro mě byly protesty proti ACTA v roce 2012, ke kterým jsem se připojila v Plzni. Navíc mi tehdy místní Piráti vytrhli trn z paty, když jsme sháněli megafon na demonstraci hnutí Za svobodné vysoké školy, za což jsem jim dodnes vděčná. Mateřské povinnosti mě pak na nějaký čas zaměstnaly víc než aktivismus, ale právě i ony mě nakonec přiměly opustit své „apolitické“ pohodlí, přidat se k Pirátům oficiálně a zkusit se podílet na změně. V roce 2014 jsem tak doplnila pirátské řady na kandidátce v naší obci Valeč.
Nechci, aby to vyznělo jako klišé, ale je to právě transparentnost, tzv. přístup zdola a samozřejmě „sharing is caring“, co se týče autorského práva.
Mám jisté obavy z možné plížící se centralizace vedení strany a masivnímu nárůstu nových členů, což je vítané, ale zároveň náročné a nese to s sebou jistá úskalí. Nejsem zastáncem rozdělování na „mazáky a bažanty“, ale není neobvyklé, že úspěch láká i lidi, kteří v Pirátech dneska vidí rychlý výtah kamsi nahoru. Také mě mrzí často černobílé diskuze dvou táborů na fóru, kde postrádám snahu o nalezení kompromisu.
Kladně, ale dozajista má své mouchy. Na druhou stranu vnímám snahu po zlepšení, hledání odpovědí i u témat, která dříve nebyla úplně pirátskou doménou. Oceňuji spolupráci s odborníky i mimo stranu.
Myslím si, že tento systém byl funkční do určité velikosti strany. Leccos tak mohlo fungovat na zásadách týmové spolupráce, osobní domluvě. Dnes s ohledem na nárůst počtu členů je nutné jejich osvěžení a přizpůsobení se nové situaci. Osobně si myslím, že by se mělo zapracovat zejména na jednoznačnosti, a s tím spojené srozumitelnosti, ale také funkčnosti – viz např. poslední zdlouhavé hlasování o nižších místech kandidátky do EP.
Jako přínos vidím hlavně možnost sdílet zkušenosti “zdola“. Jsem členkou MS v maličké obci na křižovatce krajů. Naše záležitosti nejsou nepodobné problémům větších měst, ale jejich řešení na vesnici má svá specifika, která se ve větším rozměru mohou ztrácet. Navíc bych do RV ráda přinesla i zkušenosti z našeho krajského sdružení, a to právě proto, abych se nemusela obávat výše zmíněné centralizace. V osobním životě jsem byla členkou úspěšných týmů, ať už během studia a výzkumu, nebo pak v profesní kariéře. Oceňuji a preferuji spolupráci, snahu hledat řešení vzájemnou komunikací, ale zároveň se nebojím ani osobní zodpovědnosti a iniciativy.
7. Jak by sis jako člen RV představoval svoji součinnost s pirátstvem ?(MS, KV, CF)
Přiznávám, že v součinnosti s pirátstvem na poli CF mám rezervy, ale to lze změnit, předně proto, že tuto spolupráci vnímám pro člena RV jako zásadní. Stejnou důležitost pak přikládám i spolupráci s KS a MS. Ráda bych tak zaujala pozici jakési spojnice, realizátorky a tlumočnice připomínek a požadavků, jak z RV dolů, tak z „podpalubí“ nahoru .)
Nevím, jestli to lze jednoduše vnímat jako chybu, ale předpokládám, že by bylo dobré nespoléhat se pouze na několik tahounů a tahounek. Současnou situaci však považuji za logickou, někdo z nás je výrazná osobnost se skvělými komunikačními schopnostmi, někdo ještě potřebuje vyrůst. Je skvělé, že teď máme možnost dát všem prostor.
Přiznám se, že na žádném. Průběh zasedání však vždy probíráme na krajských schůzích. Ještě před pár měsíci by mě totiž ani nenapadlo, že teď budu zodpovídat otázky kvízu kandidátů v dovolbě RV, a tak jsem svou účast na zasedáních nepovažovala za stěžejní a čas věnovala jiným aktivitám. Nicméně, situace se změnila a je pravdou, že jistou motivací mi byly i informace o jaksi pošramoceném obrázku našeho kraje mezi členy RV, což bych ráda napravila.

Díky Nikola
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikola.Indrova za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Ivan.Muzik

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“