CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Martin.Kucera »

Už jsem to mezitím s Petrem probíral telefonicky - nelze do hlasování o určitou pozici zařadit někoho, kdo se vyjádřil, že na tuto pozici kandidovat nechce. I kdyby měl třeba 5 nominací.
Samozřejmě pokud by Markéta změnila názor a do zítřejších 24.00 to zde oznámila, zařazena bude.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Hloupé to možná je, ale podle mě by to tak být mělo, protože to ničemu neodporuje. Chápu ty rizika, že se může volba protáhnout a nestihlo by se to a respektuji tedy předsedajícího, že trvá na tom, aby ta kandidatura byla potvrzena i od samotné navržené.

Markéta má největší počet podpory v nominacích, tak by byla velká škoda, kdyby té nominace nevyužila.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Jiri.Hoskovec
Příspěvky: 644
Registrován: 15 bře 2017, 12:45
Profese: Úředník
Dal poděkování: 904 poděkování
Dostal poděkování: 1385 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Jiri.Hoskovec »

Martin.Kucera píše: 07 led 2019, 14:32 Doplnil jsem doručené nominace (vyjma jedné nejasnosti u ZlK, kterou řeším).
Opětovně vyzývám navržené kandidáty, kteří dosud nesdělili, o jaké pozice se hodlají ucházet, aby tak neprodleně učinili.

Dále připomínám, že doba pro navrhování kandidátů na lídra končí zítra ve 24.00, tj. pokud se někdo hodlá ucházet o pozici lídra, musí mít do této doby doručenu do tohoto jednání svou nominaci.
Ahoj, radši dvakrát než ani jednou, kandiduji do čela a na ostatní pozice. Dále přikládám ještě svou krajskou nominaci (tu obdržel též Mikuláš Peksa, Láďa Koubek a Matěj Šandor, jestli se správně dívám viewtopic.php?f=349&t=45338) z domácího pražského sdružení. Díky za zpracování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Hoskovec za příspěvky (celkem 2):
David.Wagner, Eva.Ticha
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jiri.Hoskovec píše: 07 led 2019, 15:45Ahoj, radši dvakrát než ani jednou, kandiduji do čela a na ostatní pozice.
Omlouvám se za přehlédnutí předchozího.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
David.Wagner

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Michal.Jokes
Člen KS Praha
Příspěvky: 650
Registrován: 02 zář 2016, 21:04
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Michal.Jokes »

Vžené a milé CF.
Dovoluji si doručit pražské krajské nominace.

Konkrétně:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Jokes za příspěvky (celkem 3):
anonym39320, Matej.Sandor, Marcel.Kolaja
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha
Uživatelský avatar
Jiri.Hoskovec
Příspěvky: 644
Registrován: 15 bře 2017, 12:45
Profese: Úředník
Dal poděkování: 904 poděkování
Dostal poděkování: 1385 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Jiri.Hoskovec »

Ahoj,

a ještě dlužené odpovědi na otázky, co tu zazněly. A že jednou z kvalit politika je schopnost odpovídat stručně, tak se o to pokusím, bylo-li by to málo, rád odpovědi rozvedu.
Vojtech.Pikal píše: 03 led 2019, 12:25 Měl bych otázku pro kandidáty, která je píše na delší odpověď;

"Jak se díváte na budoucnost Evropy, zejména pak na "Pět scénářů z Bílé knihy o budoucnosti Evropy?"
Děkuji.
Realisticky očekávám scénář 1. (pokračování v dosavadní praxi, mírný pokrok v mezích zákona), protože chybí politická vůle i lidské nadšení pro scénář pátý (intenzivnější spolupráce), který nejlépe zaručí naší pozici na ekonomické, technologické, vzdělanostní, kulturní a svobodné špici globalizovaného světa, a který bych si já osobně přál.
Ivor.Kollar píše: 02 led 2019, 14:03 Ahoj,
rad by som sa kandidatov a kandidatiek spytal, ci by v EP boli ochotni podporit iniciativu "Public money - public code" (https://publiccode.eu/).
Ano. Jistě budou existovat případy, kdy to bude z nějakých důvodů problém, ale přijde mi lepší systém nastavit tak, že v principu ano a pro výjimky ne než naopak.
Sarka.Altmanova píše: 05 pro 2018, 13:40

Jak chcete vy osobně přispět k jednotné celoevropské politice Pirátů? To je závěrečná otázka, kterou na všechny kandidáty mám.

Olga Richterová.
Svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost nesmí končit v Beskydech, témata která řešíme a cíle které chceme zde jsou aktuální v drtivé většině ostatních unijních zemí. A pro dosažení mnoha z nich je potřebný jednotný celoevropský postup. Já osobně přispívám do mlýna tou troškou, kterou umím: stojím za návrhem společného evropského pirátského programu v otázce daní. Problémy, kterými se v této oblasti zaobíráme, jsou řešitelné pouze na celounijní úrovni (ať už zavedení společného korporátního daňového základu, nastavení pravidel pro danění digitálních platforem tak, aby daň byla vybírána ve státě, kde je za službu placeno a ne tak, aby celý půlmiliardový trh danil v jednom Irsku, a další, detailněji viz náš programový návrh) a proto je nezbytné, aby nebyly prosazovány jednou osmadvacetinou ale celým hlasem. A osobně se v našem celoevropském programu stran daní a boji s jejich úniky budu angažovat dál, bez ohledu na svůj výsledek v primárkách :-) . Protože bohatou, svobodnou a technologickou špičkou světa zůstaneme jen tehdy, pokud naše bohatství využijeme k dalšímu rozvoji a nedopustíme, aby bylo pod rukama odkláněno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Hoskovec za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Zidek, Eva.Ticha
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Ahoj parto :)
Tak šup k odpovědím...
Sarka.Altmanova píše: 05 pro 2018, 13:40 Úvodní slovo Olgy Richterové k eurovolbám
...
Jak chcete vy osobně přispět k jednotné celoevropské politice Pirátů? To je závěrečná otázka, kterou na všechny kandidáty mám.

Olga Richterová.
Ahoj Olgo :)
Pochopitelně se budu podílet na vytváření společných stanovisek zejména v oblastech mi blízkých nebo pro Piráty jádrových. Jde mi však také o dobré vztahy a čitelné prostředí s důvěrou. V tom musí jít příkladem hlavně lídr. A bez toho se společná politika ani dělat nedá.
Jednotliví poslanci musí skvěle fungovat mezi sebou a to od národní po evropskou úroveň. Dohromady musíme táhnout za jeden provaz. Důležitá je i zpětná vazba opět od národní pirátské organizace (CF) po ohlasy od zahraničních Pirátů. Chtěl bych zapojit širší skupinu lidí formou něčeho jako evropské expertní týmy (obdoba KEZ, které by do nich přirozeně přispívaly). Nesmíme se fragmentovat na národní kluby s nedejbože nějakými nepřiznanými stranickými bloky, které si budou stavět vlastní politické královstvíčko.
Za podstatnou tady považuji formu. A to především ve způsobu komunikace. Jednotná politika musí jít nad kompromis a měla by být konsenzuální. Bez funkčních dlouhodobých vztahů bychom se za chvíli vzájemně odcizili a společná politika by skončila. K dobrým vztahům je potřeba otevřené jednání v přátelském duchu a v atmosféře důvěry. K tomu všemu máme automaticky předpoklady jakožto členové jednoho panevropského hnutí. Nicméně přátelství a důvěru je třeba kultivovat a vyztužovat bezpodmínečnou otevřeností. To platí zejména pro dohody, které je třeba dodržovat. Férovost, kterou hlásáme, musíme uplatňovat hlavně na sebe.
Jan.Lipavsky píše: 25 pro 2018, 15:16 Ahoj kandidáti,

v EP získáme k dispozici ohromné finanční prostředky a zajímá mě tedy, jakou máte představu o hospodaření.

1) Dle jakých kritérií (minimální vzdělání, praxe, jazyky, skills) budete vybírat své asistenty (výběrko je dané povolební strategií)? Souhlasite s tim, aby vyberka prohla centralne pod nasim personalnim odborem?
2) Pravidla EP nedovolují financovat stranickou pokladnu, ale plánujete, že svého platu budete přispívat pravidelně straně? Kolik % si představujete? Šly by peníze centrále nebo vašemu kraji?

Diky Honza
1) Obecně bych to konzultoval s PO a využil bych zkušeností z našich měst např. chystané směrnice pro výběrka do městských společností na magistrátu hl. m. Prahy (jde mi spíš o proceduru než o podmínky). Nemám problém ani s centrálním výběrkem, aspoň by to bylo přehlednější. Konečný výběr nechť udělá europoslanec a své rozhodnutí obhájí.
Musíme zapojit co nejvíce lidí, talentů, a vychovávat si budoucí europoslance. Proto rád zapojím i mimo rámec asistentů stážisty a dobrovolníky. Nesmíme vytvářet ligu VIP Pirátů s přednostním přístupem k informacím, ale živý provázaný ekosystém pirátského konání.
Minimální vzdělání: SŠ (ale nechám se uhranout i samorostlým géniem bez matury)
Praxe: je výhodou, ale záleží na konkrétních zkušenostech a dané asistentské pozici (někdo, kdo 5 let cestoval ví o životě a světě často víc, než jiný po 20 letech v jedné fabrice). Pro mě je důležitý dojem z člověka. Zároveň jsem si vědom klamnosti prvního dojmu, proto mám rád, když za někým vidím nějakou stopu.
Jazyky: 2+ (angličtina podmínkou), úroveň podle SERR B2, ideálně C1, pokud nebude mít kandidát jiné speciální schopnosti, budu chtít, aby uměl anglicky líp než já :) Za vynaložené prostředky totiž chci, aby asistenti zvedali naši již tak slušnou jazykovou úroveň (s ohledem na známé kandidáty).
Skills: Odbornost s ohledem na dané výbory a naše strategické cíle, mezinárodní vztahy, zahraniční studia, mezinárodní právo apod. výhodou.

2) To není špatný nápad. Pokud si neodsouhlasíme společný postup, naordinuji si nějaký odvod. Protože je společná kandidátka a kandidátům půjde podpora napříč kraji, jsem jednoznačně za odvod do společné pokladny, odkud se rovnoměrně rozdělí. Nebylo by špatné nastartovat z nových prostředků PaRo na projekty rozvoje strany (tedy by se jednoznačně oddělily projekty pro veřejnost a pro nás).
Vojtech.Pikal píše: 03 led 2019, 12:25 Měl bych otázku pro kandidáty, která je píše na delší odpověď;

"Jak se díváte na budoucnost Evropy, zejména pak na "Pět scénářů z Bílé knihy o budoucnosti Evropy?"
Děkuji.
No Vojto, to je ale silná otázka...
Ta bílá kniha bohužel nezahrnuje některé další, ty opravdu špatné, scénáře.
Jsem ale optimista a věřím, že i díky našemu úsilí můžeme demokratickou Evropu udržet nad hladinou a napnout jí plachty k nové renezanci. Proto skloňuji některé tyto momenty ve svém kandidátském prohlášení, nebo třeba v článku „Proč musí Pirát do Evropy“ v Pirátských listech ze 3. 1. 2019

1. Pokračování v dosavadní praxi nelze akceptovat.
2. Pouze jednotný trh je cesta zpět a neodpovídá dnešní globální situaci.
3. Státy, které chtějí, dělají více: Tento princip by mohl v omezené míře fungovat (třeba přijímání eura), ale ve větším měřítku to povede k vícerychlostní a nestabilní unii.
4. Dělat méně a přitom efektivněji by dnes znamenalo velký pokrok.
5. Dělat mnohem více společně je ideál, nejdřív je však třeba dělat lépe tu agendu, která je na stole teď.
Ivor.Kollar píše: 02 led 2019, 14:03 Ahoj,
rad by som sa kandidatov a kandidatiek spytal, ci by v EP boli ochotni podporit iniciativu "Public money - public code" (https://publiccode.eu/).
Tak to je samozřejmost .) a úzce to souvisí s principy bezplatného zveřejňování vědeckých prací hrazených z grantů apod., které dlouhodobě prosazuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kolek za příspěvky (celkem 4):
Jana.Schlegelova, Daniela.Weissova, Tomas.Martinek, Jan.Lehky

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Vážené celostátní fórum, posádko,

již za několik málo měsíců čeká Evropskou unii zásadní událost: volby do Evropského parlamentu, jediné celoevropské instituce, která je přímo volena občany. Pro české Piráty to budou druhé evropské volby. Dovolte mi tímto oficiálně oznámit svoji účast v primárních volbách do Evropského parlamentu. Kandiduji na všechny pozice na kandidátní listině, tedy včetně lídra, případně čela kandidátky.

Zde je k dispozici moje kandidátská řeč:

https://www.youtube.com/watch?v=MKhrTy3qopU

A teď vážně. :-D

== O mně ==

Stručné faktické shrnutí je k dispozici v mém profilu na Pirátských stránkách:

https://wiki.pirati.cz/lide/marcel_kolaja

K tomu bych rád dodal:

Vystudoval jsem informatiku a již během studia jsem se specializoval na svobodný software. Tenkrát jsem ještě nerozuměl tomu, čím přesně je svobodný software tak jedinečný a proč vznikl, ale fascinovaly mě možnosti, které přináší. Stal jsem se tak nadšencem operačního systému GNU/Linux a vstoupil jsem někdy asi v roce 2000 do Českého sdružení uživatelů operačního systému Linux (CZLUG). V roce 2003 jsem se stal členem výboru a tehdy, aniž bych si to tenkrát uvědomoval, začala moje politická kariéra. Dá se říct, že jsem vlastně politiku začal jako lobbista za GNU/Linux. :-D

V té době v Česku neexistovala žádná organizace, která by hájila zájmy svobodného software, a pokud ano, tak byla marginální. Takže když to v roce 2003 začalo v Evropské unii vřít kvůli navrhované směrnici zavádějící softwarové patenty (přesný název byl Směrnice o počítačem implementovaných vynálezech), které jsou pro svobodný software velkou hrozbou, začali jsme v CZLUGu tuto problematiku řešit. Evropskou legislativou jsem se začal tedy zabývat ještě předtím, než Česká republika v roce 2004 vstoupila do Evropské unie. Nakonec se nám podařilo v roce 2005 dosáhnout odmítnutí softwarových patentů Evropským parlamentem a ze stejného období také pochází můj první politický výlet do Bruselu:

http://www.abclinuxu.cz/clanky/ruzne/ja ... -bruselu-i

Ve stejném roce jsme založili České sdružení pro svobodnou informační infrastrukturu, které však pro vyčerpanost všech aktivistů z předchozího boje o softwarové patenty vzápětí upadlo do hibernace stejně tak jako můj politický aktivismus.

Poté, co jsem ve volbách v roce 2010 kandidoval do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR jako nestraník za Pirátskou stranu v prvních volbách, kterých se Pirátská strana účastnila, jsem v létě 2010 do Pirátské strany vstoupil, neboť mě jako první politická strana skutečně zaujala. Velice rychle jsem pochopil, jak souvisí svobodný software s kopírovacím monopolem, a tak jsem se rychle identifikoval se základními hodnotami pirátského hnutí, zejména svobodou informací a ochranou soukromí, což mi zůstalo dodnes.

Vzhledem k mému předchozímu zaměření bylo zřejmé, že se musím orientovat na úroveň evropskou a vyšší. Jako spolupředseda Pirate Parties International jsem každý měsíc jel do některé z evropských Pirátských stran. V té době jsem také začal pravidelně navštěvovat Evropský parlament a domlouvat si schůzky nejen s našimi pirátskými europoslanci, ale také s českými.

Během svého angažmá v Pirátské straně jsem se snažil vždy řešit to, co mi přišlo v danou chvíli nejvíce potřeba. Dovolím si tvrdit, že jsem v Pirátské straně nechal značný otisk. Kupříkladu:

* jsem formuloval myšlenku vytvoření Personálního odboru a konceptu průvodců nováčků,
* můj návrh na změnu složení republikového výboru vedl k důslednějšímu oddělení výkonné a zákonodárné moci v Pirátské straně,
* inicioval jsem projekt proti OSA/Intergram Hrajeme svobodnou hudbu!,
* vytvořil jsem stránku pro zveřejňování odměn Pirátů hrazených z veřejných peněz.

Od roku 2015 se angažuji zejména v komunální politice. Celé minulé funkční období jsem působil a toto funkční období působím jako zástupce odborné veřejnosti v komisi informatiky rady města Brna a nově jsem též členem dozorčí rady městské firmy SAKO Brno, a.s. Minulé funkční období jsem se ve spolupráci s dalšími Piráty a jinými samosprávami aktivně podílel na založení spolku Otevřená města, jehož jsem byl dva roky předsedou. Naším nejdůležitějším projektem je CityVizor:

https://cityvizor.cz/

Letos jsem se s mnohými dalšími Piráty podílel na tvorbě společného pirátského programu pro volby do Evropského parlamentu.

== Co by měl europoslanec za Pirátskou stranu splňovat (a můj názor, jestli to sám splňuji) ==


Být Pirát jak poleno. Evropský parlament představuje vrcholné evropské zákonodárství. Počet europoslanců zvolených za českou Pirátskou stranu bude možné spočítat na prstech jedné ruky. Je důležité, aby všichni byli protřelí Piráti. Ujasňovat si ještě v pondělí 29.5.2019 v letadle do Bruselu, jak že je to vlastně s tím kopírovacím monopolem, nepřipadá v úvahu. Pevně věřím, že celostátní fórum vybere kandidáty, kteří mají mnohaleté zkušenosti s Pirátěním (a tím nemyslím stahování filmů :-D), a stejně tak věřím, že mezi takové kandidáty patřím.

Zvládat perfektně komunikovat anglicky písmem i slovem s mluvčími různých přízvuků a dialektů. Oficiální dokumenty jsou sice překládány do češtiny a oficiální jednání jsou tlumočena, ovšem mnoho neformálních jednání probíhá v angličtině. Neumět anglicky na úrovni, že porozumíte prakticky všemu, co na jednání padne, a dokážete se vyjádřit tak, že nelovíte slovíčka a gramatické konstrukce z paty, znamená, že budete páté kolo u vozu. Pokud chceme v Evropském parlamentu něco prosadit, potřebujeme europoslance, kteří umějí efektivně komunikovat v angličtině. V roce 2010 jsem získal certifikát Cambridge English: Business Higher (úroveň CEFR C1). Pracuji v mezinárodní firmě a drtivá většina mých pracovních hovorů probíhá v angličtině. Při své práci přicházím běžně do styku s rodilými i nerodilými mluvčími angličtiny, jejichž původ sahá od Spojených států až po Japonsko, a e-mailem komunikuji prakticky výhradně anglicky. Jsem si jist, že tento předpoklad splňuji.

Mít přímou zkušenost s Evropským parlamentem a legislativním procesem EU. Pokud někdo chce být europoslancem, měl by vědět, o co jde, a mít za sebou odvedenou nějakou práci, která se s fungováním Evropského parlamentu pojí. Samozřejmě není potřeba znát předem každý detail (všechna možná zákoutí procedury neznají ani sami europoslanci), ale určitě by nově zvolený europoslanec neměl první půlrok vykonávání mandátu strávit zjišťováním, kde je klika od záchodu, a pokud kandidát neví, jaký je rozdíl mezi frakcí a výborem a co je to trialog, tak je to vážný problém. Mám za sebou mnoho návštěv Evropského parlamentu v Bruselu, kde jsem diskutoval o aktuálních tématech s českými europoslanci i pirátskými europoslanci, zejména s Amelií Andersdotter, abych získal lepší představu o tom, jak práce v Evropském parlamentu vypadá. Témat bylo mnoho: softwarové patenty, prodloužení kopírovacího monopolu výkonných umělců o 20 let, ACTA, eCall, revize kopírovacího monopolu atd. Organizoval jsem informační kampaň při veřejné konzultaci Evropské komise na téma kopírovací monopol, vystupoval jsem na demonstracích, které se týkaly nějakého tématu aktuálního v Evropském parlamentu, jako např. ACTA, TTIP, revize kopírovacího monopolu.

Mít odbornost a představu o tom, co chce v Evropském parlamentu dělat. Vzhledem k mému dosavadnímu profesnímu a politickému zaměření, bych se chtěl specializovat na záležitosti týkající se digitální agendy, informačních technologií a všemu, co se toho týká, včetně například občanských práv a ochrany spotřebitelů v dnešní digitální době. Ne nutně se musí stát, že bude mít možnost europoslanec pracovat ve výboru, v kterém by nejvíce chtěl, ale nejbližší jsou mi výbory pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů (IMCO) a občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE). Po nastudování patřičných oblastí bych ale měl být schopen najít uplatnění i v jiných výborech, jako například ve výborech pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE) nebo životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI).

Být schopen rychle nastudovat nová témata. Určitě bude docházet k tomu, že bude muset europoslanec rychle nastudovat nějaké pro něj nové téma. Je třeba umět rychle vstřebat nové informace a rychle se zorientovat. Při své práci přicházím do styku se zákazníky a partnery. Musím být schopen prezentovat i technologie, na které máme v týmu experty, od nichž se dokážu nabrífovat, abych pak mohl na dané téma vést dialog.

Být týmový hráč. Budeme-li táhnout za jeden provaz, dosáhneme mnohem vyšší efektivity. Sólisti prominou, ale nikdy jsem nebyl fanouškem kultu osobnosti. Nebude třeba spolupracovat pouze v kruhu českých Pirátů, ale napříč všemi pirátskými europoslanci. Několik let jsem se pohyboval v mezinárodních pirátských vodách, ať už jako spolupředseda Pirate Parties International, mezinárodní koordinátor nebo místopředseda Pirátské strany. Vždy jsem se snažil pracovat týmově.

Schopnost bavit se s lidmi pocházejícími z různých prostředí a respektovat odlišné kultury. Různí lidé mluví různým "jazykem". Nejen, že mají lidé různé typy a úrovně odborností, ale politici s jiným politickým pozadím mají jiné výchozí hodnoty a je s nimi potřeba mluvit jejich "jazykem". Je kontraproduktivní se snažit europoslance z GUE-NGL přesvědčovat na základě tržního principu, stejně jako argumentovat europoslanci z ECR sociální spravedlností. Při své práci přicházím do styku se zákazníky, partnery a kolegy z různých oddělení: obchodníci, IT architekti, marketing, programoví manažeři, engineering, testeři, release engineering, odborníci na bezpečnost, techničtí produktoví manažeři, technická podpora a další. Všichni hovoří jiným "jazykem". Mým úkolem je jim porozumět, mluvit tak, aby mi rozuměli, a najít konsenzus nebo učinit rozhodnutí.

Schopnost vybrat si a spolupracovat s pronikavými talenty, možná i s jednimi z největších myslitelů tohoto století. Jedna z věcí, která mě velmi motivuje k tomu, abych cestoval po Evropě bez nároku na honorář, je potkávat se s neuvěřitelně chytrými lidmi, z nichž mám pocit, že má lidstvo skvělou budoucnost. Vždy bylo skvělé jet na mezinárodní setkání Pirátů a tam se potkat s Piráty z ostatních zemí, protože vždy z toho měl člověk pocit, že to má smysl, ať už to bylo v poslední době např. setkání s Julií Reda a slovinskými Piráty v Grazu nebo setkání v Barceloně při tvorbě společného pirátského programu. Za asistenty je třeba si vybrat dobré spolupracovníky. Během svého působení v mezinárodním pirátském hnutí jsem poznal mnoho Pirátů, včetně těch, kteří už v Bruselu působí nebo působili, z čehož pro mě vyplývá i ta výhoda, že mi Mattias Bjärnemalm, který již zhruba 8 let v Evropském parlamentu pracuje (nejdříve jako asistent Amelie Andersdotter a nyní jako policy advisor v Greens/EFA), přislíbil pomoc nejen s dodáním a výběrem kandidátů, ale i se zařizováním kanceláře včetně vyjednávání o obsazení výborů. A to není vše. Mattias mi přislíbil, že tuto nabídku učiní každému zvolenému Pirátovi. Jelikož budeme v Evropském parlamentu úplně noví, jsem přesvědčen o tom, že se bude taková pomoc hodit. Samozřejmě, že počítám s tím, že výběrová řízení na asistenty budou probíhat ve spolupráci s Personálním odborem.

== O volbách a o Pirátech ==

Od minulých voleb, které proběhly v roce 2014, došlo k mnoha změnám: pro Evropu i Piráty, a to nejen ty české. Zaznamenali jsme zasažení evropské politické scény tzv. migrační krizí, brexit, ukončení dlouhodobého paktu mezi frakcemi EPP a S&D, ale i nárůst úspěchu Pirátů v Evropě a to zejména v Česku.

Pro volby v roce 2014 jsem získal důvěru celostátního fóra k tomu, abych mohl kandidovat na druhém místě na kandidátní listině. Rád bych o tuto důvěru opět požádal i pro volby v příštím roce.

Marně přemýšlím, co se na mých postojích ve vztahu k Evropské unii změnilo. Vlastně ano, změnilo. Nyní jsem více než kdy předtím přesvědčen o tom, že Evropská unie je pro úspěch zemí v Evropě životně důležitý projekt.

Pirátské hnutí v této záležitosti hraje extrémně důležitou roli. Za své již více než sedmileté politické působení v pirátském hnutí, ať už jako spolupředseda Pirate Parties International nebo mezinárodní koordinátor za českou Pirátskou stranu jsem nezaznamenal, že by Piráti stavěli svoje národní zájmy nad zájmy evropské. A přesně takovou politiku Evropská unie potřebuje. Piráti dokáží napříč Evropou táhnout za jeden provaz. Již v minulých evropských volbách jsme kandidovali s mottem "Evropa je naše moře!" a v tom se nic nezměnilo. Držíme kurz!

Rok 2019 bude průlomový. Pevně věřím, že pro Piráty to budou nejúspěšnější evropské volby v dosavadní historii, a to nejen co se týče počtu zvolených Pirátů, ale i počtu zemí, za které budou Piráti zvoleni. Jako Pirát, který se od roku 2003 zajímá o evropskou politiku, bych rád kandidoval ve volbách do Evropského parlamentu, a pokorně žádám o vaši podporu. Děkuji!
Naposledy upravil(a) Marcel.Kolaja dne 07 led 2019, 23:19, celkem upraveno 1 x.

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Doručuji nominace KS OlK:

Nominaci KS OlK na lídra primárních voleb do EP získali:
* Hynek Melichar

Nominaci KS OlK do čela primárních voleb do EP získali:
* Hynek Melichar
* Markéta Gregorová
* Vojtěch Pikal
* Marcel Kolaja
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Marketa.Gregorova, Hynek.Melichar, Marcel.Kolaja

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2822
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7349 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Doručuji středočeské nominace.
Jiri.Snizek píše: 07 led 2019, 22:30 Nadpoloviční většinu hlasů z počtu hlasujících a tedy i středočeskou krajskou nominaci do primárních voleb pro volby do Evropského parlamentu v roce 2019 získali:

1) Jan Lička, který se hlásí na ostatní místa kandidátní listiny.
2) Nina Špitálníková, která se také hlásí pouze na ostatní místa kandidátní listiny.
3) František Kopřiva, který se hlásí do čela a na ostatní místa kandidátní listiny.
4) Mikuláš Peksa, který se hlásí na všechna místa kandidátní listy, tedy na lídra, do čela i na ostatní místa kandidátní listy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 7):
Mikulas.Peksa, Dalibor.Zahora, Jan.Licka, David.Wagner, Jan.Korbel, Frantisek.Kopriva, Marcel.Kolaja

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“