CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Martin.Kucera »

Doplnil jsem do úvodního příspěvku dosud doručené nominace.

Opětovně žádám všechny nominované, kteří zde dosud nesdělili, o jakou pozici se chtějí ucházet, aby tak učinili. (Opravdu nemůžu kompletně pročítat všechna nominační vlákna a hledat to tam.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Milan.Dadourek, Vojtech.Pikal, Pavel.Sramek, Karel.Nejedlik

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2176
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 934 poděkování
Dostal poděkování: 7319 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od David.Wagner »

Ahoj,

Jen potvrzuji pro přehled: chci se ucházet o pozici v kategorii "ostatní".
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od anonym39320 »

Martin.Kucera píše: 21 pro 2018, 13:11 Doplnil jsem do úvodního příspěvku dosud doručené nominace.

Opětovně žádám všechny nominované, kteří zde dosud nesdělili, o jakou pozici se chtějí ucházet, aby tak učinili. (Opravdu nemůžu kompletně pročítat všechna nominační vlákna a hledat to tam.)
Zdravím,

upřesňuji tedy, že se ucházím o kandidaturu na čele kandidátky a "ostatní" - viz nominační vlákno.

Další info na webu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym39320 za příspěvek:
Ondrej.Kolek
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
Giuseppe.Maiello
Člen KS Praha
Příspěvky: 351
Registrován: 23 čer 2014, 21:52
Profese: Vysokoškolský učitel
Bydliště: Praha-Klánovice
Dal poděkování: 1117 poděkování
Dostal poděkování: 527 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Giuseppe.Maiello »

Ahoj Martine.

Ohledně mě:
Čelo
a
Ostatní


Děkuji

Giuseppe
Uživatelský avatar
Jiri.Lehejcek
Vedoucí resortního týmu
Příspěvky: 135
Registrován: 02 kvě 2017, 20:17
Profese: přírodovědec
Dal poděkování: 109 poděkování
Dostal poděkování: 428 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Jiri.Lehejcek »

Ahoj,

děkuji za doručení nominace. Nominaci přijímám a vážím si toho.

Upřesňuji, že se ucházím o kandidaturu na čelo, resp. zbytek kandidátky.

Odkaz na nominační vlákno zde: viewtopic.php?f=350&t=44703

K dotazu Olgy: Jak chci osobně přispět k jednotné celoevropské politice Pirátů?
Jako vědec jsem schopen analyzovat problémy do hloubky, přistupovat ke každému tématu kriticky a rozhodovat se na základě faktů. Jako viceprezident IFOAM EU, který v Bruselu zastupuje statisíce jednotlivců a stovky organizací, jsem zase schopen naslouchat a hledat konsensuální nebo alespoň kompromisní řešení. Tyto schopnosti chci v EP dále rozvíjet ve smyslu pirátského programu, resp. ku prospěchu celé společnosti.

Krásné prožití nejkratšího dne v roce i dnů dalších svátečních.. Jirka

Jiří Lehejček

vedoucí RT zemědělství
náměstek ministra životního prostředí

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Drahý předsedající,

chci se ucházet o pozice čelo a ostatní.

Drahé CFko, orgáne nejvyšší,

moc děkuji za nominaci a důvěru, přijímám. .)

Drahá Olčo,

jak chci já osobně přispět k jednotné celoevropské politice Pirátů? Mám pocit, že tuto otázku může pochopit každý trochu po svém a nevím, co ses původně zamýšlela dozvědět, ale snad ti dám alespoň nějak hodnotné info. Mně přirozeně přijde jako šitá na tělo - chci pokračovat v tom, co už dělám a ještě to prohlubovat. .) Když jsem skoro před šesti lety poprvé vyjela se zahraničním odborem do zahraničí, byla jsem fascinována tou spoustou inteligentních a vizionářských lidí, kteří zároveň jedou přes půl Evropy, aby si navzájem pomohli v kampani a politickém snažení. A měla jsem to štěstí, že jsem se mezi ně postupně mohla dostat, spřátelit se, pomoci a nyní s pokorou na nějakou dobu i ustanout v jejich čele (to v rámci Evropy, ale předchozí věty platí na Piráty po celém světě). A když řekneš slovo "jednotnost", je to přesně to, o co se snažím v koordinaci společného programu, v PPEU i pirátském hnutí celkově. Abych nebyla pochopena špatně - nemyslím tím unifikovanost, ne ne, různorodost vede. <3 Myslím tím to, že řeším strasti jednotlivých stran i lidí, naslouchám jim, propojuji je, komunikuji s nimi jejich potřeby a vize - a nad tím všem připomínám, že máme totožný cíl, za kterým jdeme.

Není to vždy procházka růžovým sadem; občas někdo chce vystupovat z našich organizací, má jiné postupy řešení problémů, jinou mentalitu. Ale myslím si, že už jsem si vytvořila poměrně dobrou pozici i síť k tomu, abych dokázala neshody lidí řešit. Mám se samozřejmě pořád ještě hodně co učit, obzvláště v oblasti jiných mentalit vyplývajících z kulturních rozdílů, ale - učit se to moc chci. .) A je podle mě nutné právě z pozice europoslance působit i na ostatní pirátské strany. Primárně se mluví o tom jim pomoci s úspěchem u nich doma - to je samozřejmě extrémně důležité a již mám v hlavě různé způsoby, jak v tom postupovat. Ale co je neméně důležité je i stmelovat je v rámci té naší společné myšlenky (což bych brala jako nadřazený pojem celoevropské politice) a zapojovat je do ní. Možná už jsem moc insider a tak nedává smysl, proč o tom takto mluvím. Vede mě k tomu vědomí toho, že už těch šest let na poli mezinárodních koordinátorů a aktivních osob potkávám ty samé lidi a slýchám ty samé problémy se zapojením do zahraničních aktivit - což má stejného jmenovatele: pro danou stranu to není priorita. Plně tomu rozumím, jelikož dokud není strana a) konsolidovaná vnitřně a b) úspěšná vnitrostátně, nemá kapacity a má obavy dávat energii i směrem ven. Ale zároveň je podle mě důležité tento náš vpravdě unikátní propoj a "jednotnost" udržet a rozvíjet. A to chci dělat já. Motivovat je, zapojovat je, komunikovat s nimi. A udržet myšlenku jednotné, celoevropské (celosvětové) pirátské politiky na stole i v hlavách lidí.

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Martin.Kucera »

Probíhá hlasování o návrzích postupu ohledně procedury volby lídra a čela - https://helios.pirati.cz/helios/e/procedura-cf-24-2018
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Eva.Ticha
Republikový výbor
Příspěvky: 301
Registrován: 06 dub 2018, 21:14
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 1785 poděkování
Dostal poděkování: 503 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Eva.Ticha »

Ahoj, doručuji svou nominaci a upřesňuji, že se ucházím o čelo a ostatní.

Nominační vlákno zde, zde:
viewtopic.php?f=350&t=45135.

Děkuji všem za důvěru.
Eva
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Ticha za příspěvek:
Ondrej.Kolek

Ing. Eva Tichá
Republikový výbor
místopředsedkyně ZK Pirátů Praha 6
RT finance, pracovní skupina Důchody Piráti,
KET územní rozvoj, KET životní prostředí

"Jediný člověk, kterým jste určen se stát, je člověk, kterým se rozhodnete být.“
Ralph Waldo Emerson

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2022
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2690 poděkování
Dostal poděkování: 3187 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Ahoj, doručuji krajské nominace JmK. Odkaz na jednání KF tady: viewtopic.php?f=411&t=45248

Nominaci získali: Markéta Gregorová (28 hlasů), Marcel Kolaja (24 hlasů) a Mikuláš Peksa (16 hlasů).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, David.Wagner, Marcel.Kolaja

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Eva.Ticha
Republikový výbor
Příspěvky: 301
Registrován: 06 dub 2018, 21:14
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 1785 poděkování
Dostal poděkování: 503 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Eva.Ticha »

Co v SZP považuji za důležité i pro budoucnost a jak vysvětlím voličům smysl decouplingu? (Milan Dadourek)

Ahoj Milane,

v SZP považuji za důležité zachování existence obou pilířů, jak přímé platby zemědělcům, tak podporu rozvoji venkova, ale zjednodušení přístupu k podpoře a zpřesnění pravidel čerpání. Přímé platby cílenější a spravedlivější.

Souhlasím s dotačními limity pro velké farmy, které Babišova vláda odmítá.
Vidím budoucnost v podpoře rodinných farem a zemědělců, kteří hospodaří šetrně (bez nebo omezeně používají chem. hnojiv a ochranné prostředky proti škůdcům). Nutné jsou investice v oblastech životního prostředí a klimatu, na rozvoj zalesněných oblastí a zlepšení životaschopnosti lesů, na agro-environmentálně-klimatická opatření, do ekologického zemědělství a zachování přírodních zdrojů, na zachování udržitelného rozvoje. Jsem pro podporu mladých podnikatelek a podnikatelů v zemědělství.
(Zemědělství i ŽP jsou mi i prakticky blízké - vlastním zahrady i kousek lesa. Pěstuju bio jablka, rajčata, okurky..... bez chemických hnojiv - kompostuju.)

Decoupling znamená oddělení výkonnosti ekonomiky a vývoje zátěže životního prostředí. Zatím je spotřeba a výroba zboží a služeb ve vztahu k ŽP neudržitelná v zemích EU.
Největším problémem je už několik let produkce odpadů, zejména plastových. Vyjednavači zemí EU a EP se 18. prosince dohodli na prozatímní podobě zákazu jednorázových plastových výrobků. Konečně! Jsem spoluzakladatelkou iniciativy “Praha 6 neplastuje”.

Zdravím,
Eva
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Ticha za příspěvky (celkem 2):
Janusz.Konieczny, Josef.Kadlecek

Ing. Eva Tichá
Republikový výbor
místopředsedkyně ZK Pirátů Praha 6
RT finance, pracovní skupina Důchody Piráti,
KET územní rozvoj, KET životní prostředí

"Jediný člověk, kterým jste určen se stát, je člověk, kterým se rozhodnete být.“
Ralph Waldo Emerson

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“