CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1845
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2748 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Tereza.Vovesova píše: 12 led 2019, 21:25 Zdravím, mám dotaz na všechny kandidáty. Protože jsou volby do EP tak trochu i o osobnostech, co děláte vy sami pro zviditelnění se ve společnisti a mezi vašemi potencionálními voliči?
V minulosti jsem se účastnila mnoha Pirátských projektů, z nichž některé jsem i vymýšlela. Také jsem dělala serii přednášek o Africe zejména na základních školách. Dlouhou dobu jsem byla v krajském předsednictvu JčK. Ve všech Pirátských kampaních jsem se účastnila setkání s voliči při kontaktní kampani. Dělali jsme např. VyOsení, pomáhala jsem při stavbě bosého chodníku, pravidelně pomáhám na charitativní akci Autumn night. Už v roce 2014 jsem při volbách do EP objela velkou část kraje, totéž se opakovalo při sněmovních volbách v roce 2017, kdy jsem s busem absolvovala celou tour po Jižních Čechách, naplánovala a uspořádala jsem spoustu dalších akcí (např. tuto). S voliči Pirátů jsem v kontaktu dennodenně, protože mi volají, píší, komunikují se mnou. Napsala jsem několik článků, vyšel se mnou rozhovor v tištěných Pirátských listech (to mě lidi i poznávali). Co se týče onlinu, měla bych trochu přidat a jsem si toho vědoma. Již brzy spustím webové stránky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Tereza.Vovesova, Ivo.Vlasaty

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
Kamil.Kubica
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 368
Registrován: 25 dub 2016, 22:37
Profese: produkční, učitel, student práv
Dal poděkování: 171 poděkování
Dostal poděkování: 324 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Kamil.Kubica »

Zdravím,

rád bych upřesnil, že kandiduji na čelo a zbytek kandidátky.

Zároveň bych chtěl poděkovat všem, co mi dali hlas ve členských podnětech zde: viewtopic.php?f=350&t=45078
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Dan.Lestina »

Mikulas.Ferjencik píše: 14 led 2019, 15:55 Rád bych se zeptal všech kandidátů na to, se kterými dalšími kandidáty koordinují svůj postup
S nikym, nemam na to ted prostor. Lukas B. me jednou zpravou poprosil o podporu v JcK hlasovani, na coz jsem mu odpovedel "dobra dobra" a podporu dodal.

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 2889
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1908 poděkování
Dostal poděkování: 3381 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Michal.Ketner »

Víte co je deep web a co je dark net?
Je to nebezpečné?
Měla by proti tomu EU bojovat?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Jiri.Ulip, Vojtech.Pikal, Ivo.Vlasaty, Ales.Sura

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2176
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 934 poděkování
Dostal poděkování: 7319 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od David.Wagner »

Michal.Ketner píše: 14 led 2019, 22:47 Víte co je deep web a co je dark net?
Je to nebezpečné?
Měla by proti tomu EU bojovat?
Myslím, že jo! A jestli se pletu, tak nekdo ukaze moudrost.

Deep web jsou vyhledávači neindexovaný stránky a věci, do velký míry technickýho typu (maily, platby...). Asi bych tam definicne dal i veci za paywally atd., ale v principu se tam stale da dostat.
Dark net je podmnozina deep webu, kam potrebuju uz jodne specificke prostredky se dostat a je z principu spatne kontrolovatelna, imho bezi taky ty veci rovnou sifrovany...? Mozna se pletu, ale kdybych to mel resit, zeptam se nejakych kamaradu, treba penetracnich testeru z Litomeric.

Nemyslim si, ze by to mela EU resit plosne jako princip. Pokud se tam deje konkretni zlocin, ktery je spolecensky nebezpecny, tak cajk, at to resi policie.
Zaroven jsem nejakou dobu byl celkem fascinovan pribehem Rodgerse a Silk Road a premeny anarchistickyho prostoru v pseudofedalni mafianskou vec (a je to procme furt dost silny argument proti libertarianismu:)), ale uz to nesleduju, no.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1845
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2748 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Michal.Ketner píše: 14 led 2019, 22:47 Víte co je deep web a co je dark net?
Je to nebezpečné?
Měla by proti tomu EU bojovat?
Pokud vím, dark net je vlastně jen jedna malá část deep webu. Deep web je všechno, co neindexuje webový prohlížeč standartního typu (Mozzila, Chrome atd.) a myslím, že je toho docela hodně.
Darknet je něco jako neveřejný web, vím, že se na něj dostává přes TOR a není to úplně easy, na darknet marketu se dá sehnat spousta nesehnatelných věcí.
Kdyžtak mě oprav, moje vědomosti nejsou úplně hluboké (znám lidi, u kterých jsou mnohem hlubší).

V principu je těžko definovatelné jestli je to nebezpečné a pro koho, a to právě proto, že na internetu je tolik věcí, o kterých běžný uživatel nemá ani tucha.
V některých případech asi může být, ale pro plošné omezování nejsem a ani si nedokážu představit, jak by se to dalo udělat.

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Mikulas.Ferjencik píše: 14 led 2019, 15:55 Rád bych se zeptal všech kandidátů na to, se kterými dalšími kandidáty koordinují svůj postup v těchto primárkách. Donutit k odpovědi vás nemohu, ale podotýkám, že ty, kdo mi neodpoví, nebudu volit.
Ahoj Miky,

taky jsem nejistá definicí toho koordinovaného postupu, ale zkusím vyjádřit, s kým komunikuji trochu hlouběji.
Ninu jsem poměrně dlouho podporovala v tom, aby šla na čelo, protože si myslím, že by byla skvělá. Ale ne nijak na sílu, protože to sama nemám ráda. .)
Davida vlastně pokud vím také, i když tam to bylo spíš takové přátelské popichování, protože jsem věděla, že nemám šanci ho přesvědčit. S Davidem se zároveň o primárkách celkem často bavím, ale nekoordinovaně, spíš si navzájem sdílíme humory či kontrolujeme texty (viz. Davidův post, já jsem včera Davidovi na sanity check posílala svůj medailonek), což ale vyplývá z našeho kamarádství, ne nějakých koalic.
Vzpomínám si, že jsem řekla, ať se čela nebojí, i Pavlovi Šrámkovi na schůzi v Plzni, protože mi přijde schopný a sympatický (od té doby jsme spolu nemluvili, mimo hromadné e-maily všem kandidátům), a Lukáši Červinkovi v Mnichově na PPI, víceméně ze stejných důvodů (samozřejmě ani jednoho z nich neznám podrobně, abych za ně dala ruku do ohně; prostě mi přišlo cajk a hezké je podpořit v jejich ambicích, když mám pocit, že na to mají).
S Marcelem moc v kontaktu nejsem, ale občas se se mnou svezl, či já s ním, na nějakou krajskou schůzi a v autě jsme si tak obecně povídali o tom, kdo se podle nás kam umístí či o tématech eurovoleb.
S Mikulášem se o tom vlastně nebavím prakticky vůbec, protože každý máme na stole trochu jiný "Spiel" tím zájmem o jinou pozici. Řekl mi jen před pár měsíci, že mě považuje za mou největší konkurenci na lídra (s čímž jsem nesouhlasila, ale budiž) a jen čekal na mé rozhodnutí, takže byl vlastně o to "tišší", abych se necítila ovlivňovaná, protože ví, jak ty tlaky nesnáším a že by to bylo spíš kontraproduktivní.

Doufám, že jsem na nikoho nezapomněla, ale už u Pavla a Lukáše mi přijde vlastně trochu nadbytečné je zmiňovat a celkově bych málokterou svou nepracovní činnost označila za "koordinovanou", tak snad odpovídám na záměr otázky. .D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 6):
Pavel.Sramek, Dalibor.Zahora, Jiri.Ulip, Mikulas.Ferjencik, Petr.Springinsfeld, Ivo.Vlasaty

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Dotaz na Mikuláše Peksu:
Jak budeš dále nakládat se svou funkcí místopředsedy RP? V případě zvolení/nezvolení lídrem? V případě zvolení/nezvolení do europarlamentu? Díky za odpověď.

Pokud chce někdo z kandidátů odpovědět na podobnou otázku, jak se zachová ve vztahu ke svým dosavadním funkcím, odpovědím se nebráním samozřejmě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Vojtech.Pikal

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Jirman
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 55
Registrován: 01 led 2019, 11:48
Profese: auditor EK
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 124 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Petr.Jirman »

Dalibor.Zahora píše: 15 led 2019, 06:57 Pokud chce někdo z kandidátů odpovědět na podobnou otázku, jak se zachová ve vztahu ke svým dosavadním funkcím, odpovědím se nebráním samozřejmě.
Ahoj Dalibore,
u mne žádné jiné funkce než současné zaměstnání nejsou, to bych samozřejmě přerušil.
S pozdravem
Petr J.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Jirman za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Názory uvedené v tomto článku/v této řeči jsou mé osobní a nemohou být nijak připisovány Evropské komisi.
Uživatelský avatar
Jiri.Jansa
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 324
Registrován: 13 bře 2012, 20:48
Profese: pojistný matematik
Bydliště: Pardubice
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 338 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Jiri.Jansa »

Doplňuji nominace za Pardubický kraj (čelo + ostatní):
Lukáš Blažej
Marcel Kolaja
Jiří Jansa

viewtopic.php?f=414&p=599647#p599606
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Jansa za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Mikulas.Ferjencik, Pavel.Stepanek, Marcel.Kolaja
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“