CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2176
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 934 poděkování
Dostal poděkování: 7319 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od David.Wagner »

Milé forum,

volba na pozice “Další” začne v pátek. Většina kandidátů na ně přetekla z příček vyšších až nejvyšších a chápu, že jsme všichni z toho všeho volení už hlavně unavený. Chtěl bych ale ještě na chvíli urvat vaši pozornost a říct, proč kandiduju. A proč si tedy myslím, že je dobrej nápad mi dát hlas.

Prve, základní informace najdete tady - viewtopic.php?f=350&t=45028. Už je tam tedy i zamčeno, ale nešť, napíšu vám nějaké důvody přímo sem a ve zkratce.

Jsem původním vzděláním historik (interakce církve a státu, hlavně v období 1948 - 1989) a pedagog, hodně jsem se věnoval herním přístupům ke vzdělávání (z toho vylezla jak praxe v podobě workshopů hraných tisíci žáků, tak teorie v podobě semináře na PedF).
Po nocích a víkendech hraju a hlavně píšu a dělám larpy, zakládal jsem rolling.cz a jsem od vzniku funkce generálním ředitelem. V rámci toho pracuju s nějakými desítkami až stovkou dobrovolníků a více jak tisícem účastníků ročně, žongluju vývoj několika projektů v malých týmech a běžnou údržbu. A i když je to divočina, tak to funguje a furt rosteme a děláme hry a kulturu, který mi dávají smysl. Jsem na to vlastně celkem hrdej.
K Pirátům jsem přišel po parlamentních volbách. Když jsem měl možnost vidět z pozice dočasného tajemníka klubu, jak to funguje doopravdy, tak jsem vstoupil. Jsem za to velmi rád, fakt. V komunále jsem pirátil Terezín, ve Sněmovně jsem zůstal jako asistent Mikiho Peksy a Lenky Kozlové. V zahraničních a evropských věcech jsem si odběhal dost legrace, ve školství a kultuře myslím taky, ale jak kvalitně je už na jmenovaných poslancích a dalších lidech, se kterými spolupracuju, třeba MO nebo Vojtou Pikalem. Dlouhodoběji a tak nějak neurčitě volnočasově taky řeším svobodný internety (a teda myslím, že se povedlo jak to téma dostat do veřejného prostoru, tak zaspamovat nějaké ty europoslanecké maily, tak k tomu udělat odborný akce) a posledních pár měsíců program CEEP, eurovolby a silný slova do nich. Nějakým způsobem teď intenzivněji spolupracuji s první čtyřkou, hodnocení nechám na nich.

Je pravda, že místo objíždění krajských fór jsem seděl a pracoval na věcech do Sněmovny a do kampaně a nejsem úplně nejznámější a nejsympatičtější kluk ve střední Evropě. Myslím si ale, že můžu být platný člen týmu a budu osobně vnitřně trochu vyrovnanější, když budu moci vypomáhat našim kandidátům ze zbytku listu, než úplně bez projevené důvěry fóra.

A kdyby se stalo něco velmi nečekaného, my dosáhli zázračného výsledku nebo si mě při křížkování lidi spletli, tak myslím, že jsem připraven.

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Tak když to nechal David na nás, pro které dělá tuny věcí, zaslouží si pochvalu.
Zaslouží si pochvalu za svou multifunkčnost, v kterou já moc nevěřím, ale tady bych se pletla.
Zajímavé je, že jsem si Davida nenašla já, ale bylo to naopak. Začal mi se školstvím drobně pomáhat už jako tajemník klubu, jen tak, nezištně, když jsem nestíhala a můj tehdejší asistent, Jarda Němec, byl orientován na kulturu. Tenkrát jsem zjistila, že ač oficiálně nepirát, je ten člověk, který okamžitě vymyslí vtipné okomentování čehokoliv, případ, co se pirátem narodil, akorát to ještě neví ((:
Díky němu jsem získala vhled tam, kam jsem nedohlédla, potkala jsem dobré lidi, které bych jinak minula, nebo ani to ne a ti mě pak posunuli ještě dál.
Jinak, jako každý, má i své mínusy, jako třeba umíněnou pracovitost, neustále říká to, co si já stačím jen myslet. Často ví lépe než já, kde bych zrovna měla být, nebo kam mířit a to nejen ve smyslu místopisu. A k tomu všemu stále stíhá mizet a hrát si někde v lese s Rolling partou (-:

Zkrátka, přesně pasuje do těch Bradavic, kde on se nikdy neztratí a stejně tak by se neztratil ani jinde, natož V EP.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvky (celkem 8):
Jana.Skopalikova, Dalibor.Zahora, Marketa.Gregorova, Karel.Nejedlik, Milan.Dadourek, Vojtech.Pikal, Jiri.Snizek, Ivo.Vlasaty

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Martin.Kucera »

Hlasování zahájeno - https://helios.pirati.cz/helios/e/cf-24 ... datky-ep-1
Možnost "zdržuji se (proti všem)" je reprezentována prázdným lístkem z důvodů, které jsem uvedl před několika dny (tj. protože se má vylučovat s hlasováním pro nenulový počet kandidátů).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, David.Wagner

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1736
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4566 poděkování
Dostal poděkování: 4384 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Lenka.Kozlova píše: 07 úno 2019, 23:05
Tak ti nevím, jestli ho ale není do toho Bruselu škoda :lol: Každopádně jsi děsně přesvědčivá :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvek:
Lenka.Kozlova

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Dovoluji si kromě pokračování mé podpory Ondry Kolka, doporučit i Evu Tichou (a Miloše Vlacha a Michala XChaose Poláka) - ano, hlas jsem dal spoustě dalších, jen tyto vypichuji neb by bylo dobré je mít do první desítky.

Ze skupiny kandidátů mám jen u ní jistotu, že ví, jak vypadá opravdu kvalitní střední škola :) (a s tím související požadavky na studenty, řízení školy, pedagogy ...). Vypadá to jako důvod z pohledu EP marginální, ale v souvislosti s tlaky na snižování kvality škol (z EU trochu, od našeho MŠMT hodně) a souvislostí s dotacemi může její pohled na věc hodit.

A kromě toho -
kolem Pirátů se nepohybuje rok, ale aktivně přes 5 let,
funguje na Praze 6 a i v rámci celé Prahy - opravdu by se hodilo mít nějaké kandidáty z Prahy do první desítky :)
je hodně pracovitá
umí francouzsky
má své názory a sděluje je nejen v kuchyňkách, ale všude možně
spoustu dalšího
a
pochází z Ústí nad Labem :).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 2):
Milan.Dadourek, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Já bych chtěl všechny vyzvat, aby v 1. kole hlasovali pro všechny pro sebe přijatelné kandidáty, tedy aby svůj hlas nedali jen těm vyloženě nepřijatelným.
Potřebujeme naplnit ještě 16 míst, tak koukejte rozdat aspoň tolik hlasů.

OFFTOPICPokud tam nevidíte lidi pro tolik hlasů, začněte někde hledat další kandidáty.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Milan.Dadourek píše: 08 úno 2019, 11:02
Lenka.Kozlova píše: 07 úno 2019, 23:05
Tak ti nevím, jestli ho ale není do toho Bruselu škoda :lol: Každopádně jsi děsně přesvědčivá :D
Popravdě, vůbec nechci, aby někam chodil :D
Jinak, když se podíváš například do fora SčK shledáš, že já zas moc často nechválím, PKS může vyprávět ((:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvky (celkem 3):
Milan.Dadourek, Jan.Korbel, Jiri.Snizek

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Já bych rád doporučil Jirku Jansu od nás z Pardubického kraje, taky není žádná rychlokvaška, pomáhá nám roky a jeho odbornost pojistného matematika by se myslím v týmu hodila.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, Vaclav.Fortik, Milan.Dadourek, Jiri.Snizek, Lenka.Kozlova, Ivo.Vlasaty

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Myslím, že tato informace se tu měla objevit, ale jaksi se neobjevila a hezky nám zapadá do nově vznikající pirátské kategorie Lovci funkcí.
Petr.Vileta píše: 08 úno 2019, 23:44 Tak jsme si v Plzni po hejtech ze všech koutů pirátské paluby zopakovali výběrko do dozorčí rady nejdůležitější městské a Křetínského firmy - Plzeňské teplárenské a.s. Pod bedlivým dohledem personálního odboru zvítězil nám plzeňákům zcela neznámý kandidát Šimon Barczi. Po naší námitce podjatosti jedné členky hodnotící komise a přepočtení "krasobruslařskou metodou" (na návrh PO) zvítězil opět on. Na zasedání zastupitelstva jsme ho poctivě nominovali a plzeňská koalice (ODS, ANO2011, TOP09, ČSSD) zvolila - komunistu. :weep:

http://www.plzenvkostce.cz/zastupitelstvo?archiv=1 čas 3:00:00 a pak 4:40:00.
Štekl (KSČM) 27 hlasů, zvolen
Barczi (Piráti) 12 hlasů, nezvolen

Někdy jsou pirátské nápady podobně mimo realitu, jako kdysi nápady Zelených. Ach jo. :roll:

link na původní vlákno viewtopic.php?p=605187#p605187

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od anonym39320 »

Dalibor.Zahora píše: 09 úno 2019, 10:25 Myslím, že tato informace se tu měla objevit, ale jaksi se neobjevila a hezky nám zapadá do nově vznikající pirátské kategorie Lovci funkcí.
Nemám úplně chuť zde rozjet nějakou bouřlivou výměnu názorů, ale na toto prostě reagovat musím, jelikož se to dotýká vůbec jednoho ze základů pirátství, tak jak jej vidím já - možná trochu idealisticky, připouštím.

Pokud kdokoli není způsobilý vykonávat nějakou funkci, tak je záhodno na to upozornit, to nerozporuji. Rozpoutávat tu nějaký hon na čarodějnice, alias lovce funkcí, mi ale přijde, mírně řečeno, nevkusné. Máme pravidlo nekumulace funkcí (tj. nevykonávat více placených funkcí zároveň, které by tak přesáhly plný úvazek - protože prostě ničí den nemá 48 hodin). Pokud máme dojem, že by se toto pravidlo mělo upravit, udělejme to - otevřeně a s všeobecnou diskusí.

Měl jsem, a stále ještě mám, Piráty za stranu, kde se lidé navzájem podporují a kde se jeden může na druhého spolehnout. Pokud se chce někdo, kdo notta bene žádnou placenou funkci či pozici nevykonává, o nějakou pozici ucházet, tak bychom ho v tom měli podpořit. Neříkám jej do ní zvolit /vybrat, ale podpořit jej, ať to zkusí. Protože i tím se lidé učí. Rozhodně bychom se neměli vydat cestou, kdy se Piráti budou bát zkoušet někam kandidovat či se bát přihlásit do výběrového řízení, protože budou ocejchováni a umístěni na blacklist Lovců funkcí. Uvědomme si, že jsme politická strana a měli bychom si vychovávat členy, kteří budou k životu přistupovat s pokorou, ale kteří budou mít zároveň kuráž se pustit do boje a jít s kůží na trh a nebudou čekat v koutě, až si jich někdo všimne a něco jim nabídne.

Toto celé mi trochu připomíná známé pravidlo, že revoluce požírá vlastní děti. A rád bych, pokud by toto pravidlo u Pirátů neplatilo.

Díky a omlouvám se za trochu off topic příspěvek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym39320 za příspěvky (celkem 5):
Lukas.Hejduk, Petr.Vileta, Matej.Sandor, Jan.Hora, Ivo.Vlasaty
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“