CF 7/2018 Senát - obvod 8 Rokycansko

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Filip.Mezera
Krajský zastupitel
Příspěvky: 300
Registrován: 24 srp 2017, 17:59
Profese: Datový analytik
Bydliště: Pardubicko
Dal poděkování: 584 poděkování
Dostal poděkování: 382 poděkování

Re: CF 7/2018 Senát - obvod 8 Rokycansko

Příspěvek od Filip.Mezera »

Ivo.Vasicek píše: 02 kvě 2018, 12:57 Mé rozhodování v této věci je celkem schizoidní.
-Pamatuji si na Lidové Noviny z roku 1988 které s dalšími vydával. Takže riskoval v totalitě a byl aktivní. Toho si velice cením a má dodnes můj obdiv.
-Období moci (ministrování a td) semlelo spoustu lidí a jsem schopen chápat, že to byl zřejmě takový kalup, že nebyl "čas na detail". Nejsem kompetentní posoudit zda mohl tehdejší zlodějny zastavit nebo je toleroval (možná se to tehdy tak nebralo). Z té doby mají máslo na hlavě prakticky všichni včetně všech tří prezidentů. Takže období ministrování a aktivní politiky neřeším.
-Co mi však vadí je spolupráce se Zdeňkem Bakalou ( Jan Ruml byl cca 9 let předseda správní rady Respekt Institutu a předseda dozorčí rady Respekt Publishing). Zdeňka Bakalu považuji za největšího zloděje po roce 1989, Babiš či Kožený jsou vedle něj příštipkáři), škody, které napáchal musíme řešit dodnes. Připadá mi málo pravděpodobné, že Jan Ruml o těch zlodějnách nevěděl. A vadí mi, že mu to nevadilo a pracoval pro něj. Je celkem prokazatelné, že v médiích (a to včetně veřejnoprávních) byly negativní zmínky o Bakalovi cenzurovány (v těch Bakalových to pokládám za samozřejmost). Pro své rozhodování bych potřeboval znát současný postoj Jana Rumla k Z.Bakalovi a jeho kauzám. Lukáš Černohorský řídí vyšetřovací komisi PS k OKD, v Senátu však má Bakala "své koně". Nerad bych, aby byl náš senátor loajální se Zdeňkem Bakalou. S tím mám velice vážný problém.
Moc díky za konstruktivní názor. Každá mince bude mít vždy dvě strany. Pro mě jméno Jan Ruml znamená člověka, který se zasloužil o mou osobní svobodu víc než 99,9% ostatních obyvatel ČR. Jestliže jsme v nějaké věci na pochybách, tak by nebylo od věci s ním uzavřít nějakou gentlemanskou dohodu o tom, jak bude hlasovat v případě jednání o Zdenku Bakalovi (nebo obecně o všech tunelářích od ČEZ, přes Babiše až po již zmiňovaného Bakalu).
A jinak si myslím, že jeho jméno samozřejmě bude terčem kritiky. Na druhou stranu pro mě je to velmi silný argument pro voliče starších generací, že jsme schopni se domluvit na relevantní spolupráci i s lidmi, kteří jsou řekněme na hraně našeho vidění světa a že nás podobní lidé mohou brát vážně, protože my bereme vážně je.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Mezera za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Ulip, Petr.Vileta, Ivo.Vasicek, Ondrej.Moravcik

"No to už dál nejde," vydralo se z dědy Janečka. "To přece je zvrhlost! Vidíš, to mají z toho, že řežou všechno možné z kostí! Nám taková nestydatost jakživa na mysl nepřišla, protože z pazourku by to ani nešlo udělat - Tam to vede! To jsou ty jejich vynálezy! Pořád budou něco vymýšlet, pořád budou něco nového zavádět, až všechno zhuntují a zničí - A já říkám," zvolal pračlověk Janeček v prorockém osvícení, "že dlouho to už trvat nebude!" Karel Čapek, O úpadku doby

Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1263
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1626 poděkování
Dostal poděkování: 2323 poděkování

Re: CF 7/2018 Senát - obvod 8 Rokycansko

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Ahoj Roji,

můžeš mě prosím potvrdit, že je to tvé autentické vyjádření pro Respekt? Viz. článek "Pramen Jana Rumla" od Ivany Svobodové z Respektu 30.04.2018, strana 32.
„Za jeho odvahu před revolucí v disentu si ho vážím, ale není to člen Pirátů a to mi vadí,“ vysvětluje do telefonu Pirát Roman Kučera (54), jenž stál za zpochybněním kandidatury. „A taky – když pak v devadesátých letech na vnitru vyháněl z policie estébáky, bylo to úspěšné? Asi ne, když nám tady takhle vyrostl agent Babiš, proč teda někam nevyhnal i jeho? A možná Ruml v tom kradení s Klausem nejel, možná je slušný, ale politika je o pocitech. On je symbolem špatné éry. Za komunismu taky nebyli jistě všichni špatní, ale bere se to jako éra,“ uzavírá Kučera.
Fakt měl z bezpečnostních složek vyhánět Babiše, který tam nepracoval, nebo jak to bylo myšleno?

Díky, Honza
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvky (celkem 6):
Petr.Vileta, Roman.Semik, Filip.Mezera, Dana.Balcarova, Vojtech.Pikal, Ondrej.Moravcik
B_Pat
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 278
Registrován: 07 dub 2018, 19:27
Profese: technik
Dal poděkování: 459 poděkování
Dostal poděkování: 356 poděkování

Re: CF 7/2018 Senát - obvod 8 Rokycansko

Příspěvek od B_Pat »

Demokracie znamená diskusi. Ale ze všech těch přečtených stránek mám akorát dojem, že ti, co se o problematiku zajímají, už jsou rozhodnuti (nebo je jim to jedno). Jen se vše stále opakuje a občas to utíká do jiných témat.
JR má určitě svá pro i proti - jako každý. Byl legálně zvolen zvolen KF PlK, a ti, co byli v hlasování proti, toto rozhodnutí respektují. Pravděpodobně to bylo normální hlasování a nikdo kvůli tomu ze strany (v PlK) na protest nevystoupil. Následující postup je jasně daný.

Jak už v nějakém příspěvku výše zaznělo, určitě je v ČR hodně voličů, kterým Piráti vadí kvůli nějakému konkrétnímu členovi - to jsem ve svém okolí zaznamenal častěji, než negativní ohlas na pana Rumla. Mediální obraz určitě poškozuje spousta věcí a myslím si, že stejně bude na veřejnosti větší téma tato diskuse o tom, jak se mají Piráti s JR vyrovnat (ať už to dopadne jakkoli), než jeho případná ne/kandidatura.

Pokud by se takto důsledně měl sledovat mediální obraz, tak to můžeme rovnou zabalit - stačí, když si někdo projde fórum a řádně medializuje nějakou pitomost, které se tu občas tak nějak také objevují. Kdoví, jak to mediálně volby ovlivní? Třeba to dopadne přesně naopak. To, že se z okruhu několik členů (nevím kolika) množí negativní názory a zkušenosti na JR, přeci nemusí nutně znamenat přesný vzorek voličstva. Důležitý by měl být on samotný a jeho postoje - sám nevím, jak se k tomu postavit, zajímavý bude zítřejší stream.

Stejně je dobré vědět, že to šťastně dopadne a všichni budou spokojeni, protože budou respektovat rozhodnutí CF... :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi B_Pat za příspěvek:
Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 7/2018 Senát - obvod 8 Rokycansko

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Vítku to je sice fajn, že Ruml bude stále znovu a znovu grilován (už po třetí :roll: ), ale je to až po ukončení rozpravy i závěrečných slovech.
Vit.Simral píše: 02 kvě 2018, 14:53 Zítra v 18h budeme pana Rumla znovu grilovat na krajské schůzi Prahy. Bude stream.

Poprosil bych proto, abyste všichni následovali příkladu Ivoše a položili otázky, na které může JR odpovídat.

Diky!
viz
Martin.Kucera píše: 01 kvě 2018, 09:24 Zahajuji jednání v referendu ve věci změny kandidátní listiny pro volební obvod 8 - Rokycansko, a to vyškrtnutí kandidáta Jana Rumla.
Začíná tedy doba na rozmyšlenou, která potrvá do 3. 5. Rozhodující hlasování bude zahájeno 4. 5. v 10:00 a ukončeno 7. 5. ve 22:00.
Pro závěrečná slova vyhrazuji dobu od 3. 5. 12.00 do zahájení hlasování.
Takže sice ignoruješ předpisy a pravidla, ale zas chápu, že zorganizovat to, není snadné. Tak tedy aspoň podpořte návrh Standy Štípla na prodloužení rozpravy o 7 dnů. Palcujte u jeho příspěvku zde viewtopic.php?p=557920#p557920

Je potřeba 27 hlasů, je jich ta teď 17. Přidal jsem i svůj hlas (i když sem fakticky spíše proti), ale než zas nějaké pofidérní byrokratické férovky, tak ať je to radši v cajku.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 7/2018 Senát - obvod 8 Rokycansko

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jan.Lipavsky píše: 02 kvě 2018, 22:22 Ahoj Roji,

můžeš mě prosím potvrdit, že je to tvé autentické vyjádření pro Respekt? Viz. článek "Pramen Jana Rumla" od Ivany Svobodové z Respektu 30.04.2018, strana 32.
OFFTOPIC
[teze]„Za jeho odvahu před revolucí v disentu si ho vážím, ale není to člen Pirátů a to mi vadí,“ vysvětluje do telefonu Pirát Roman Kučera (54), jenž stál za zpochybněním kandidatury. „A taky – když pak v devadesátých letech na vnitru vyháněl z policie estébáky, bylo to úspěšné? Asi ne, když nám tady takhle vyrostl agent Babiš, proč teda někam nevyhnal i jeho? A možná Ruml v tom kradení s Klausem nejel, možná je slušný, ale politika je o pocitech. On je symbolem špatné éry. Za komunismu taky nebyli jistě všichni špatní, ale bere se to jako éra,“ uzavírá Kučera.[/teze]

Fakt měl z bezpečnostních složek vyhánět Babiše, který tam nepracoval, nebo jak to bylo myšleno?

Díky, Honza
A co že sem ten článek nedáš Honzo celej? Myslím, že tam jsou důležitější informace než nějaké Rojovo uřeknutí?
Buď seš pirát na baterky, když ho neumíš upirátit nebo snad nefunguje placený mediální servis MO, kde by měl být určitě k dispozici? :)

Takže pirátíme DIY:
Jan Ruml se chystá na návrat do politiky

Bývalý politik si chystá kolo na velký návrat do senátu Je pro Piráty Ruml symbol zkušenosti, nebo devadesátek?

Respekt 30 Apr 2018 Ivana Svobodová

Čtrnáct let stál v ústraní velké politiky, teď se do ní chce Jan Ruml vrátit. Navázat míní tam, kde před lety skončil – v Senátu – a na cestu do něj se pro podzimní volby domluvil s Piráty. U stolku ve vinohradské kavárně, zatímco upíjí kávu s vodou, vzpomíná jeden z nejvýraznějších politiků devadesátých let se smíchem na otázku, kterou mezi jinými dostal od místních Pirátů na „grilování“, než jeho kandidaturu v Plzeňském kraji odsouhlasili. „Ptali se mě, co udělat, aby jejich strana nedopadla tak blbě jako Unie svobody,“říká zakladatel té dávno zaniklé strany, „a v tom jim můžu poradit. Dát si pozor na lidi, kteří k nim vstupují, aby stranu neovládli kariéristi a neudělali z toho s. s r. o., jako se to časem stalo tehdy nám.“

O návratu do politiky přemýšlel Jan Ruml už delší čas. Když ho oslovil známý z Pirátů, zda by to nechtěl zkusit u nich, bez dlouhého přemýšlení kývl. O styčných bodech s mladou stranou dokáže mluvit Ruml dlouho, vidí v ní budoucnost, jak říká, a taky naději, že se mladí lidé díky Pirátům budou více zajímat o politiku. „Namátkou legalizace měkkých drog, sňatky homosexuálních párů, transparentnost, je toho hodně, kde se ztotožňujeme,“říká Ruml, jenž je zároveň jedním ze zakladatelů Respektu.

Díky transparentnosti Pirátů si ovšem o sobě mohl na jejich veřejném fóru přečíst i věci, které mu moc po chuti nebyly. Jeho nominace pro volební okresy Plzeň-sever, Rokycany a západ Berouna vzbudila v části strany nevoli. Na pirátském fóru lidé psali o tom, že devadesátkového politika mezi sebou nechtějí, a nakonec v minulém týdnu podle pravidel Pirátů vyvolala strana nové hlasování o Rumlově kandidatuře. V době uzávěrky Respektu bylo jasné, že možnost vyškrtnout Rumla z kandidatury sice nedostala v internetovém hlasování členů republikového výboru dostatek kliků, ale přesvědčivě nevyhrála ani možnost ho v kandidatuře ponechat – hlasování se překulilo do druhého kola (a skončí po uzávěrce Respektu).

„Především ve mně část vidí dinosaura devadesátých let. Revoluce vzbudila očekávání a devadesáté roky ho srazily, protože se začalo krást, a tak jsem teď posuzován tímhle pohledem,“vysvětluje nechuť části pirátského členstva Ruml, někdejší polistopadový ministr vnitra za ODS a taky hlavní aktér rozkolu této strany, když se ukázalo, že strana pod vedením svého zakladatele Václava Klause operovala černými penězi a Jan Ruml byl mezi těmi, kteří Klause – bezvýsledně – vyzvali k odchodu z čela ODS a nakonec stranu sami opustili.

„Za jeho odvahu před revolucí v disentu si ho vážím, ale není to člen Pirátů a to mi vadí,“vysvětluje do telefonu Pirát Roman Kučera (54), jenž stál za zpochybněním kandidatury. „A taky – když pak v devadesátých letech na vnitru vyháněl z policie estébáky, bylo to úspěšné? Asi ne, když nám tady takhle vyrostl agent Babiš, proč teda někam nevyhnal i jeho? A možná Ruml v tom kradení s Klausem nejel, možná je slušný, ale politika je o pocitech. On je symbolem špatné éry. Za komunismu taky nebyli jistě všichni špatní, ale bere se to jako éra,“uzavírá Kučera.

Jan Ruml přijímá shrnutí svého života z internetového fóra s nadhledem, zkrátka prý věří, že Piráti si záměr přibrat ke svým vizím pětašedesátníka a jeho politickou zkušenost nerozmyslí.Tu by rád zúročil v ústavně-právním výboru Senátu. Chce v něm mimo jiné hlídat, aby se zbytečně nepřepisovala ústava. A už plánuje i kampaň. „Rád bych objel volební obvod na kole, chystám se jezdit i na přirozené svátky, na poutě a mluvit s lidmi. Půlka lidí cítí v zemi naději, ale půlka je frustrovaná. Nerestituovali, neprivatizovali a nerozumí globalizovanému světu, cítí obavu ze změn,“vypráví, „rád bych s nimi o tom mluvil, vysvětloval. U nás na chalupě se nám v hospodě vždycky nějak daří najít společnou řeč, věřím, že to jde.“

Na chalupu se teď Ruml nějakou dobu nepodíval: před pár týdny ho stihla lehká mozková mrtvice a na kolo musí ještě chvíli trénovat, prsty levé ruky mu zatím neslouží úplně stoprocentně. „Ale rychle se to zlepšuje,“usmívá se, „takže tu kampaň v sedle kola určitě zvládnu.“

Mozková příhoda Jana Rumla postihla právě v době, kdy učinil i jiné vážné životní rozhodnutí než znovu promlouvat do politiky – přivedl ho k němu fakt, že byl v poslední době při konzumaci alkoholu opilý rychleji a víc, než považoval za přijatelné. „Říkal jsem si, tohle chci? Neměl bych s tím něco dělat? A tak jsem šel k Apolináři na léčbu. A odtud mě po měsíci odváželi s mrtvicí,“líčí. „Důsledky mrtvice se rychle lepší. A už pár měsíců vůbec nepiju, bylo to dobré rozhodnutí.“

A tak zatímco Piráti za počítači hlasují o symbolické hodnotě a významu Jana Rumla, on usrkává vodu, cvičí ruku, těší se na kampaň a i na další spolupráci s Člověkem v tísni, s nímž jezdí po besedách a učí pro něj zahraniční studenty zorientovat se v evropském právu, a taky na to, že se snad brzy podívá i ke svému rybníku za chalupou v jižních Čechách, který tam postavil. „Věděl jsem, že tam už kdysi rybník býval a že by tam měl být pořád silný pramen,“říká cestou domů za manželkou, „a nemýlil jsem se.“
Naposledy upravil(a) Dalibor.Zahora dne 03 kvě 2018, 15:35, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 6):
Roman.Semik, Ivan.Mikolas, Marek.Necada, Petr.Vileta, Isa, Ivo.Vlasaty

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33837 poděkování

Re: CF 7/2018 Senát - obvod 8 Rokycansko

Příspěvek od Martin.Kucera »

Dalibor.Zahora píše: 03 kvě 2018, 08:30 Vítku to je sice fajn, že Ruml bude stále znovu a znovu grilován (už po třetí :roll: ), ale je to až po ukončení rozpravy i závěrečných slovech.
Pozor, toto není pravda.
1) Rozprava končí až okamžikem zahájení hlasování, tedy zítra v 10.00.
2) To, že jsem pro závěrečná slova vyhradil dobu od 3. 5. 12.00 do 4. 5. 10.00 (aby ti, kdož mají právo na závěrečné slovo, měli dostatek času ho vložit), nijak dotyčným nebrání počkat se závěrečným slovem až po proběhlém grilování. Přičemž se dá předpokládat, že Roman Kučera a Jan Ruml tohoto posečkání využijí.
A z příspěvků těch, kdo nejsou pro vyškrtnutí, měl zatím největší podporu tento, takže právo na závěrečné slovo zřejmě dostane Petr Kapounek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Vit.Simral, Ivo.Vlasaty

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 7/2018 Senát - obvod 8 Rokycansko

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Děkuji za vysvětlení, ale uznej, že je to trochu matoucí, mít tam termíny, které striktně neplatí. ;)
Možná by bylo vhodné tam mít standartně nějakou upřesňující doušku.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1918
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 759 poděkování
Dostal poděkování: 2235 poděkování

Re: CF 7/2018 Senát - obvod 8 Rokycansko

Příspěvek od Lukas.Barton »

Vážené CF,
Jan Ruml byl zvolen řádně krajským fórem, které se s kandidátem podrobně seznámilo a dalo mu svou důvěru. Je to náš kandidát.

RV má opravný prostředek v případě mimořádných a odůvodněných okolností změnit kandidátní listinu. RV nechtělo vyřadit kandidáta samo a tento opravný prostředek raději svěřilo CF. Proto prosím, zda každý z hlasujících vidí předložené argumenty jako natolik závažné, mimořádné a odůvodněné, že je nutné měnit autonomní rozhodnutí krajského fóra. Bohužel zatím vidím spíše spekulace a teze typu "jedna paní povídala". Prosím seznamte se JR alespoň tak, jako jsme se s ním seznámili v kraji před volbou, třeba alespoň prostřednictvím videa z dnešního večerního vystoupení na schůzi v Praze.

Jak jsem již uváděl shrnutí volby v kraji:
Proč právě Jan Ruml?
Jan Ruml oslovil Piráty a dle volebního řádu dostal šanci kandidovat v primárních volbách jako kdokoliv další, kdo splní podmínky dané volebním a jednacím řádem.

Proč Pirátská strana nepostavila osobnost z vlastních řad a proč politika z devadesátek?
Pirátská strana je vcelku mladá strana plná mladých lidí, což je v senátních volbách spíše nevýhoda. Kandidát na senátora by měl být výrazná osobnost s vazbou na volební obvod a dle zákona musí být starší 40 let. Právě věk se stal u mnoha členů Pirátů jako kritická podmínka. Ostatně i minulý měsíc oslavil 40. narozeniny jeden z Pirátských poslanců a stal se tak teprve třetím poslancem z 22, kteří mají splněnou věkovou podmínku pro kandidaturu na senátora.

Nebojíte se toho, že Janu Rumlovi bude vyčítáno jeho studium na Plzeňských právech?
Na Plzeňských právech řádně vystudovalo mnoho lidí včetně některých členů Pirátů. Sám jsem byl členem pracovní skupiny pro prověření studia na Plzeňské právnické fakultě a mohu potvrdil, že studium Jana Rumla proběhlo v řádné době a nepatřil do skupinky rychlostudentů, u který bylo důvodné podezření při kauze plzeňských práv.

Zastává Jan Ruml Pirátské hodnoty?
Při představení kandidáta před volbou, tzv. “grilování”, byl Jan Ruml dotázán na kompatibilitu s Pirátským programem. Sám uvedl, že coby liberálnímu politikovi je mu program liberální strany blízký. Sám zastává postoj obrany svobody, volnost myšlení a zkoušení nových věcí, je ve shodě i v silně kontroverzních tématech jako zrovnoprávnění homosexuálních párů, sám by legalizoval konopí, dle jeho slov “už jen kvůli svým vnoučatům” a i s návrhem obecného referenda v rámci přímé demokracie nemá problém, pokud nebude o vystoupení ČR z EU. V případě výkonu funkce si vyhrazuje právo nehlasovat pro něco, co by bylo proti jeho hodnotovému přesvědčení, ale zavázal se v případě rozhodnutí celostátního fóra se zdržet při hlasování a nepodpořit tak návrh, který by šel proti programu strany nebo proti jeho stanovisku. Chce být členem senátorského pirátského klubu.

Jan Ruml dlouho žil v Praze, proč právě volební obvod Rokycansko?
Narodil se sice v Praze, jeho rodina však má i kořeny v Plzeňském kraji. Narodil se zde jeho otec i dědeček. V Plzni má polovinu rodiny z otcovy strany.

Zdravotní stav Jana Rumla není dobrý, nebude to překážkou?
Je pravdou, že Jan Ruml měl v nedávné době zdravotní obtíže, nicméně se z nich rychle zotavuje. V rámci kampaně hodlá na kole objet Rokycansko. Pokud by jeho zdravotní stav dlouhodobě znemožňoval výkon funkce, tak by Piráti trvali na jeho rezignaci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Barton za příspěvky (celkem 7):
Tomas.Pastircak, Jiri.Hoskovec, Dominik.Becka, Petr.Kapounek, Petr.Vileta, Ivo.Vlasaty, Jan.Bednarik
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 7/2018 Senát - obvod 8 Rokycansko

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Tak Lukáši, zatím je to stále kandidát 10 členů Plzeňského kraje. Přičemž 9 bylo proti.
Ne, ještě to stále není "náš kandidát", stále to není kandidát většiny Pirátské strany, to se teprve ukáže.

Prostě trošku uber na té demagogii, kterou předvádíš i v dalších částech tvého příspěvku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Ivan.Mikolas

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Filip.Varecha
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 342
Registrován: 02 úno 2018, 20:10
Profese: dev lead & agile evangelist
Dal poděkování: 615 poděkování
Dostal poděkování: 394 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 7/2018 Senát - obvod 8 Rokycansko

Příspěvek od Filip.Varecha »

Prosím o více detailů ohledně plánovaného dnešního streamu. Bude stream k dispozici ex-post pro ty, kteří nemohou být přítomni online v době grilování? Děkuji
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“