CF 2/2018 Doplňující volba kontrolní komise

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1624
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1062 poděkování
Dostal poděkování: 3288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2018 Doplňující volba kontrolní komise

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Dalibor.Zahora píše:Pardon, ale nemůžu si nevzpomenout na několik minulých avatarových válek, které zde proběhly. Takže, chápu-li to správně, teď volně navazují války o podpisy? Tak tedy come on! :)
Avatarová válka mě minula, ale já určitě nikomu neříkám, co si má nebo nemá napsat do patičky/podpisu. Jen se pídím po tom, co bude konkrétní kandidát asi tak v KK dělat a jaké k tomu má předpoklady. A jedním z nich je podle mě schopnost pracovat při výkonu funkce nestranně.

Já mám ověřeno z minula, že Míša nebyla schopná postupovat nestranně při výkonu funkce předsedající CF. Tak jen zjišťuji její aktuální schopnost oprostit se při výkonu funkce od osobních sympatií/antipatií - tedy jestli tam nedošlo k nějaké změně.

Samozřejmě by bylo pro mě jednodušší to nezjišťovat a vyjít z existující podložené zkušenosti, ale to není úplně můj styl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jan.Lipavsky
Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2429
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10857 poděkování
Dostal poděkování: 4881 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2018 Doplňující volba kontrolní komise

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

OFFTOPICBohuzel jsou tu imho dva problemy - u predsedani k pochybeni nedoslo, prestoze se te muj postup dotkl, a zda se budu schopna oprostit od svych (anti)patii nemuzes zjistit jinak nez podle cinu pri potencialnim vykonu. Just sayin'.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34639
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31594 poděkování
Dostal poděkování: 25703 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2018 Doplňující volba kontrolní komise

Příspěvek od Petr.Vileta »

Michaela.Skokanova píše:A krtkobijec je kazdy clovek, ktery nedokazal odstranit sve osobni antipatie vuci Krtkovi ...
<nadsázka>Když ti někdo vykopne dveře od bytu a zdůvodní to "ony byly chatrné"</nadsázka>, pak je těžké k takovému člověku nemít antipatie. A pokud cosi podobného udělá ve stovkách případů desítkám různých lidí, pak je nemožné nemít antipatie. A nejde jen o konkrétního Krtka, je tu takových jedinců několik.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2429
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10857 poděkování
Dostal poděkování: 4881 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2018 Doplňující volba kontrolní komise

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Petr.Vileta píše:
Michaela.Skokanova píše:A krtkobijec je kazdy clovek, ktery nedokazal odstranit sve osobni antipatie vuci Krtkovi ...
<nadsázka>Když ti někdo vykopne dveře od bytu a zdůvodní to "ony byly chatrné"</nadsázka>, pak je těžké k takovému člověku nemít antipatie. A pokud cosi podobného udělá ve stovkách případů desítkám různých lidí, pak je nemožné nemít antipatie. A nejde jen o konkrétního Krtka, je tu takových jedinců několik.
Samozrejme, tady se ovsem nebavime o antipatiich, nybrz o nestrannosti jim navzdory.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvek:
Frantisek.Navrkal

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: CF 2/2018 Doplňující volba kontrolní komise

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Vaclav.Fortik píše:Myslíte si, že má KK zkoumat vše, tak jako dosud, nebo jste pro přerod pravomocí KK čistě na zkoumání hospodaření organizace (jak je tomu u normálních organizací)?
Vašku, mám tě rád a vážim si tvejch názorů, ale tohle je fakt dost nebezpečná myšlenka blbej nápad. Hospodaření, na rozdíl třeba od zde opakovaně zmiňovaného Lukáše Nového (který AFAIK hlavně napadal práci právě FO), nepovažuji rozhodně v práci KK za prioritu číslo 1. Priorita číslo 1 je, aby KK dohlížela na integritu demokratických procesů ve straně a integritu za nás zvolených veřejných funkcionářů (ale samozřejmě i funkcionářů čistě stranických). Na tom totiž stojí naše organizace. Bez peněz (resp. s řádově méně penězi) jsme se taky svého času obešli, ale bez silné vnitřní demokracie a důvěryhodnosti našich lidí nejsme nic, rozhodně nic víc než to, co tolik chceme nahradit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Michaela.Nepejchalova, Jan.Hora, Jan.Novak, Ivor.Kollar

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1624
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1062 poděkování
Dostal poděkování: 3288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2018 Doplňující volba kontrolní komise

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

OFFTOPIC[quote="Frantisek.Navrkal"][quote="Vaclav.Fortik"]Myslíte si, že má KK zkoumat vše, tak jako dosud, nebo jste pro přerod pravomocí KK čistě na zkoumání hospodaření organizace (jak je tomu u normálních organizací)?[/quote]
Vašku, mám tě rád a vážim si tvejch názorů, ale tohle je fakt dost nebezpečná myšlenka blbej nápad. Hospodaření, na rozdíl třeba od zde opakovaně zmiňovaného Lukáše Nového (který AFAIK hlavně napadal práci právě FO), nepovažuji rozhodně v práci KK za prioritu číslo 1. Priorita číslo 1 je, aby KK dohlížela na integritu demokratických procesů ve straně a integritu za nás zvolených veřejných funkcionářů (ale samozřejmě i funkcionářů čistě stranických). Na tom totiž stojí naše organizace. Bez peněz (resp. s řádově méně penězi) jsme se taky svého času obešli, ale bez silné vnitřní demokracie a důvěryhodnosti našich lidí nejsme nic, rozhodně nic víc než to, co tolik chceme nahradit.[/quote]

třeba to byl jen sugestivní chyták ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvek:
Frantisek.Navrkal
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: CF 2/2018 Doplňující volba kontrolní komise

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

OFFTOPIC[quote="Zdenek.Hrib"][quote="Frantisek.Navrkal"][quote="Vaclav.Fortik"]Myslíte si, že má KK zkoumat vše, tak jako dosud, nebo jste pro přerod pravomocí KK čistě na zkoumání hospodaření organizace (jak je tomu u normálních organizací)?[/quote]
Vašku, mám tě rád a vážim si tvejch názorů, ale tohle je fakt dost nebezpečná myšlenka blbej nápad. Hospodaření, na rozdíl třeba od zde opakovaně zmiňovaného Lukáše Nového (který AFAIK hlavně napadal práci právě FO), nepovažuji rozhodně v práci KK za prioritu číslo 1. Priorita číslo 1 je, aby KK dohlížela na integritu demokratických procesů ve straně a integritu za nás zvolených veřejných funkcionářů (ale samozřejmě i funkcionářů čistě stranických). Na tom totiž stojí naše organizace. Bez peněz (resp. s řádově méně penězi) jsme se taky svého času obešli, ale bez silné vnitřní demokracie a důvěryhodnosti našich lidí nejsme nic, rozhodně nic víc než to, co tolik chceme nahradit.[/quote]

třeba to byl jen sugestivní chyták ;)[/quote]Tak to se omlouvám, jestli jsem to zkazil, ale tohle mi fakt zvedlo krevní tlak a rozšířilo zorničky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 3):
Zdenek.Hrib, Jan.Novak, Michaela.Nepejchalova

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4844 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2018 Doplňující volba kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Hora »

Michaela.Skokanova píše:Svazak je pro me ve zkratce clovek, ktery se odda svemu vudci a slepe ho nasleduje, nebo dela vse "pro stranu" bez skrupuli a casto pro skryty osobni prospech. Jakoubkovec je pak clovek, ktery si za takoveho vudce zvolil Jakuba Michalka.
Michaela.Skokanova píše:Samozrejme, tady se ovsem nebavime o antipatiich, nybrz o nestrannosti jim navzdory.
Tyhle dvě věty si vzájemně odporují. Ve chvíli kdy škatulkuješ lidi podle toho, koho podporují a chtějí do vedení, aniž bys jim dopřála "benefit of doubt", záměrně demonstruješ neochotu porozumět motivaci a argumentům druhé strany sporu, tak je prostě na místě pochybovat o tvé schopnosti jednat nestranně.

Představ si, že proti sobě bude ve sporu stát třeba Krtek a Jakub Michálek - a ty se postavíš za Krtka. V tu chvíli tu bude celá řada lidí, kteří ti prostě neuvěří, že jednáš nestranně a na základě faktů, a to včetně mě. Poškodíš tím kontrolní komisi, protože její nestrannost a důvěryhodnost je velmi podstatným předpokladem fungování interní demokracie - vážně nestojím o to, aby někdo budoval kariéru na tom, že vyprovokuje střet, u kterého ví že prohraje a pak bude volat, že prohrál kvůli zaujatosti KK. Od toho jen krok ke zpochybnění dalších rozhodnutí KK a ke zbytečné interní válce.

Na kandidátech do KK by neměl ulpět ani stín podezření, že by mohli někomu stranit, nebo že budou svými rozhodnutími dokonce stranu rozdělovat na dva a více táborů. Původně jsem ten žvást v podpisu považoval jen za popichování a provokování názorových oponentů. To je tvoje právo a o tvé schopnosti být nestranná to nic neříká, takže jsem ti tu nominaci dal. Ale "vůdce", "slepě oddán", "jakoubkovec", to očividně není jen pouhé popichování, ale černobílé rozdělování lidí na "my" a "oni", dělení na základě emocí, nikoliv faktů. Zároveň demonstruje neochotu pochopit druhou stranu sporu, což je u kandidáta do KK dost závažný problém, znemožňující nestrannost minimálně v určitých případech. Po tom cos tu napsala věřím, že se budeš ze všech sil snažit být nestranná, jenže celá ta diskuse tady ukazuje, že nedokážeš oddělit své osobní názory a dívat se na věc nestranně a objektivně, pokud se do problematiky zapojí téma "Krtek" a téma "Jakub Michálek". Skrze tvá stanoviska by pak mohla být napadána celá KK a její kolektivní rozhodnutí po celou dobu vašeho mandátu - a to už jsme tu měli dost dlouho.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Zdenek.Hrib

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2429
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10857 poděkování
Dostal poděkování: 4881 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2018 Doplňující volba kontrolní komise

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Antipatie je emoce a tim padem delim lidi na mne sympaticke a nesympaticke na zaklade emoci, ktere ve mne vyvolavaji fajta, ktera o nich vim. Uplne nevidim, kde je ten problem v tomhle. Co se tyce neschopnosti oddelit sve osobni nazory, to taky nevim, z ceho usuzujes, jelikoz cela diskuse se toci kolem mych nazoru a zatim se tu neresilo nic, z ceho by bylo mozne poznat, jak bych se v jake situaci zachovala. Krtek uz ve sporu s Jakubem asi nebude, ale kdyby byl, tak se proste z hlasovani vyloucim, protoze je mi jasne, ze by to byl problem.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Karel.Nejedlik
Člen KS Praha
Příspěvky: 238
Registrován: 23 črc 2014, 16:36
Profese: Informatik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2541 poděkování
Dostal poděkování: 578 poděkování

Re: CF 2/2018 Doplňující volba kontrolní komise

Příspěvek od Karel.Nejedlik »

Frantisek.Navrkal píše:.... Hospodaření, na rozdíl třeba od zde opakovaně zmiňovaného Lukáše Nového (který AFAIK hlavně napadal práci právě FO), nepovažuji rozhodně v práci KK za prioritu číslo 1. Priorita číslo 1 je, aby KK dohlížela na integritu demokratických procesů ve straně a integritu za nás zvolených veřejných funkcionářů (ale samozřejmě i funkcionářů čistě stranických). Na tom totiž stojí naše organizace.
A todle je někde zformulované? A nebo je to jen tvůj názor vs Vaškův názor (který si překládám z toho, jak formuloval ten příspěvek)?

Imho, kdyby byly ty priorita jasněji definované, tak jako vedlejší efekt bude i jasnější náplň práce. A jasnější náplň práce může přitáhnout i nějaké zájemce, co tu práci budou dělat, tedy potenciální členy KK - mnohem víc láká jasně definovaný úkol než "nějaká kontrola".OFFTOPICJá jsem třeba o KK ani neuvažoval, dokud mě Rosťa neoslovil a nepopovídali jsme si aspoň v krátkosti, o čem ta práce je. Ten text o KK ve stanovách je přecejen dost obecný...
Dopravní zamyšlení: OFFTOPICIndividuální automobilová doprava - největší omyl lidstva?
O trolech: OFFTOPICObrázek
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“