CF 35/2017 Odvolání Jakuba Michálka z RP

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 35/2017 Odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Petr.Vileta »

Honza.Hora píše:Děkuju všem, kteří argumentují věcně. Rýsuje se mi z toho, že zastánci rozhodnutí PRO odvolání mají dva různé důvody.

Jedni jsou PRO z důvodu, že Jakub jednal arogantně, neobhájil své argumenty a postoj a poškodil Tobiáše formulací svého vyjádření.
Druzí jsou PRO z důvodu, že RP jednalo tajně a stáhlo podání, místo aby jej opravovalo nebo projednalo nebo aspoň vysvětlilo CF.
Já mám třetí důvod. Jakub to napsal několikrát, že se stížnost na volby prostě podávat neměla. Já si myslím, že měla. Stížnost ODS ukázala, jaký v tom byl bordel a naše stížnost mohla ukázat bordel ještě větší. Mohla dokonce zamíchat s mandáty, možná i s našimi, ale to mi připadá méně podstatné, než to, že volby nebyly správně sečteny. Takže můj třetí důvod zní "Jakub byl a je proti podání stížnosti."
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Janecka, Rostislav.Reha, Martin.Svadlenka, Jan.Kochert

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4845 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 35/2017 Odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Jan.Hora »

Pravda vybavuju si, že jsi to někde psal a bylo takových víc - opomněl jsem to zahrnout, omlouvám se.

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: CF 35/2017 Odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Dan.Lestina »

Jak už jsem psal jinde, podle vašich vyjádření se dokážu vcítit do obou stran sporu a fakt nevím, jestli bych se v jedné nebo druhé situaci v ten den zachoval jinak. Ale, Jakube,:
Marek Nečada píše:Nejde mi teď o to, zda se žaloba měla podávat (či stahovat), nebo ne (to je předmětem paralelně běžícího jednání), nýbrž o způsob, jakým se Jakub v celé věci zachoval.
, tak k tématu, o kterém máme hlasovat... Něco tu už zaznělo o kousek výše OFFTOPIC[quote="Martin Kučera"]Já jsem přesvědčen, že rozhodně v době hlasování o usnesení nemělo RP všechny informace které zazněly v post529754.html#p529754 a post529799.html#p529799 (zdůvodňující rozsah žaloby).[/quote], tak dál.

Přehlédl jsem někde tvoje vyjádření k jednomu z hlavních důvodů k odvolání, a to, že bylo jednání na tvůj návrh utajené? Jestli nepřehlédl, tak proč bylo utajené? Neodpovídání na podobné dotazy alespoň na mě působí hodně špatně a jestli jsi to jen přehlédl ty, máš teď další šanci to napravit.

Stejně tak na další otázku si sice umím odpověď představit, ale chápu v lepším případě jako nedostatečnou pozornost tématu, že jsem ji od tebe, Jakube, nečetl OFFTOPIC(pokud mi něco neuniká). Proč jsi v tom dopise NSS přímo jmenoval Tobiase? Zní to jako kdyby to bylo z naštvanosti, což je pochopitelné, ale ne tolerovatelné, alespoň ne bez základní omluvy. Bylo to nutné?
(Co jsi Tobiasovi psal potom soukromě, stejně jako jestli jeho reakce byla přiměřená situaci, je celkem irelevantní k tomu, jestli byl předtím zbytečně veřejně poškozen nebo ne.)
Např. tón tvojí tvoje reakce:
... Tobiasi, tvoje chování je dlouhodobě zcela neprofesionální. Nikdo z tebe podvodníka neudělal, pouze jsme konstatovali, že nemáš co posílat datovkou stížnosti podepsané Ivanem Bartošem na neplatnost voleb a pokud ti to někdo uložil, tak to udělal bez vědomí předsednictva. Pokud to nechápeš, tak prosím dej výpověď. Díky! :)
mi nepřijde v pořádku, vzhledem k tomu, že teď píšeš
jsem mu osobně napsal, že je v tom nevinně a že pouze konal podle pokynů svého nadřízeného
Chtěl bych ti poděkovat alespoň za tu trochu sebereflexe výše v tomhle vlákně. Mrzí mě, že ti ta sebereflexe nevydržela ani do konce odstavce. OFFTOPICPro mě osobně je to tak na hraně, jestli vzhledem k tomu kliknout v hlasování na to nebo ono (bude záležet na reakcích na otázky výše). V obecné rovině mi vzal slova z úst Pavel Moravec.
Chápejme, že zatímco pro tebe to je
epizodka (...) v mé každodenní práci poslance a místopředsedy strany
pro někoho to bylo zmaření několikadenní práce nebo dokonce dobré pověsti. A skutečná právnická kvalita stížnosti je k tomu, jak jsi měl reagovat, relevantní spíš okrajově.
EDIT: Byl bych moc rad, kdych mohl na 'proti odvolani' a 'pro volbu znova' kliknout bez vycitek svedomi...
Naposledy upravil(a) Dan.Lestina dne 30 lis 2017, 01:12, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 5):
Pavel.Moravec, Lenka.Wagnerova, Michaela.Nepejchalova, Ivo.Vlasaty, Marek.Necada

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 35/2017 Odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od klivan »

Jen abyste se nevyčerpali ve vnitrostranické válce a měli ještě sílu se věnovat celospolečenským problémům. To byl důvod, proč jste byli zvoleni do parlamentu. Lidi očekávají, že budete řešit jejich problémy a ne ,že se budete utápět ve vzájemném osočování a půtkách. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi klivan za příspěvek:
Pavel.Moravec
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: CF 35/2017 Odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Nechtěla jsem tu psát, ale Jakub Michálek je opravdu zvláštní jev. Pokud je namířen na protivníky, je naprosto super. To dokázal např. na MHMP. Jenže je jak oheň. Skvělý sluha, ale zlý pán. Je pracovitý, vytrvalý, nezná hranice... Ale taky nezná, co to je lidskost, soucit, vcítění se. Účel světí prostředky. Pokud ten účel jasně definuje někdo, kdo ten cit má, potom je vše v pořádku. Ale běda, když i ten účel určuje Jakub. A to je přesně případ vnitřního vedení, vnitřních záležitostí.
Byli jsme spolu cca 1,5 roku v RP. Zažila jsem ho v situacích, které většina členů zažít spolu s ním nemohla. Často jsem zírala, co vše dokáže zvládnout, zařídit... Ale taky jsem zírala, jak dokáže podrazit, ublížit, účelově pokroutit předpisy (kterých většinu vytvořil)...

Většina z vás ví, že jsem velice osobně zaujatá. Kdo to neví, tak už to ví... Dokonce jsem přesvědčena, že on je ten, kdo Piráty odpirátštil. A nakazil mnohé jiné, hlavně se ale za ním natáhli lidi, kteří nemají s pirátstvím vůbec nic společného. Pirátstvím myslím hlavně svobodu, minimum předpisů, tvořivost, důraz na to, že lidi dodržují určité zásady kvůli svému dobrému pocitu, kvůli cti, bez ohledu na to, jestli hrozí vnější postih.

Rozporuplnost Jakuba se krásně projevuje v diskusi tady. Pravdu mají vlastně všichni. Ti, kdo ho chválí, mají pravdu - pro stranu toho udělal strašně moc, má tah na branku... nebudu se opakovat. Kdo jsou proti němu, mají pravdu též. Je arogantní (velice a stabilně, jen to jindy lépe maskuje), necitlivý, občas se neštítí užít prostředky, které poněkud smrdí, když dojde k závěru, že to pomůže k dosažení cíle. Jestli je ten cíl váš/náš jako strany nebo jeho vlastní, to už nechám na vašem zvážení.

Kdybych mohla hlasovat, budu jednoznačně pro odvolání a hlavně už nikdy víc v RP. Ale v PS, na MHMP a na podobných postech je nezastupitelný a případné odvolání z RP by ho nemělo v těchto pozicích ohrozit. Protože tam je prostě dobrej.
Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 35/2017 Odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od klivan »

Ale dá se s Burešem, Farmerem a Nazijaponcem jednat v rukavičkách?. Bureš byl proškolen v estébáckých metodách. Koho si Bureš nekoupí, na toho zaklekne finančák nebo začne vyšetřovat a šikanovat policie. Kdo zastaví Bureše ? Intriky v nejvyšších patrech politiky jsou standard, mám spíše obavy , že to tam naše hochy semele. Lákadla budou obrovská, duo Babiš- Zeman použije všech prostředků , aby je zničil, zastrašováním, .šustěním bankovek...Vidím jenom samé gaunery, kteří si servítky neberou, Tomio lže, jenom ústa otevře, je agresivní a lůze se to líbí a tleská., temné síly obsazují jednu funkci za druhou. SOCODS byla prokorupční, ale to byl jen slabý odvar, proti tomu co ještě zažijeme s vládou AB. Demokracie je opravdu vážně ohrožena!
Pokud bude demontáž demokracie pokračovat měli by Piráti spolknout averzi k ostatním "demokratickým" stranám zapomenout na staré křivdy v zájmu záchrany demokracie se spojit proti trojkoalici zla.
Držím Pirátům palce, jedinou šanci, jak tam nahoře přežit, kde to pořádně fouká, držet při sobě, táhnout za jeden provaz a základna jim nesmí podrážet nohy, naopak jim pomáhat, v historickém boji za záchranu demokracie. Myslím že současná situace ohrožení demokracie podceňuje, myslím, že jsme svědky demontáže demokracie v přímém přenosu a bohužel mám spíše obavy, že rozjetého Babiše už nic nezastaví. :|
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 35/2017 Odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

OFFTOPIC[quote="jnxkkghv"]Vite napriklad ze...

... jsme po jedne protistrane vysoudili odskodne za poruseni copyrightu, prestoze dilo bylo uvolneno pod svobodnou licenci?[/quote]

Ano hájili jsme právo autora na uvedení autorství u jeho díla. Myslel jsem si, že teda hájímé práva autorů.
Ale pěknej thread derail.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Moravec, Petr.Vileta, Ivo.Vlasaty

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 35/2017 Odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Petr.Vileta »

klivan píše:Ale dá se s Burešem, Farmerem a Nazijaponcem jednat v rukavičkách?. Bureš byl proškolen v estébáckých metodách. Koho si Bureš nekoupí, na toho zaklekne finančák nebo začne vyšetřovat a šikanovat policie. Kdo zastaví Bureše ?
Ale jako proti poslanci PSP ČR snad proti němu nikdo nic nemá. Jak píše Lenka, "Pokud je namířen na protivníky, je naprosto super.". ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 5):
Lenka.Wagnerova, Rostislav.Reha, Marek.Necada, Pavel.Moravec, Dominika.Michailidu

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5256
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7644 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 35/2017 Odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Honza.Hora píše:Děkuju všem, kteří argumentují věcně. Rýsuje se mi z toho, že zastánci rozhodnutí PRO odvolání mají dva různé důvody.
A napadlo te treba, ze je to kombinace? Ze existuji lide, kterym se nelibi vic veci?
Je to hodne podobne tomu, kdyz se odvolaval Ivo z RP. Tam taky impulsem byla jedna konkretni vec (ktera treba pro me az tak dulezita nebyla, protoze nazorovou pluralitu ve strane ctim a kvituju), ale Ivo mel na starosti v RP dulezitou oblast, kterou absolutne nezvladal a jeste ty nedostatky kryl, navic zpusob jeho jednani byl v primem rozporu s mym presvedcenim o tom, jak se ma funkcionar Piratu chovat. Cili jsem byl znacne na pochybach, zda ho odvolat v souladu s mym nazorem v honu na carodejnice (a vedet, ze to tak bude prezentovano), nebo si hrat na to, ze jsem posledni spravedlivy a svym hlasem se ho zastat, i kdyz jsem presvedceny ze do RP nepatri. Zvazil jsem pro a proti a rozhodl se na tu hru nepristupovat a hlasovat dle deminima vecne.
A tady je to totez. Jakub je super vykonny clovek, vyborny tahoun, dobry recnik (i kdyz Ivan urcite potvrdi, ze se mu na FB objevuji nazory lidi zvenku, kteri jeho prednes povazuji za arogantni, ale ja k nim treba nepatrim, mi se to lbi), za vetsinu prednesu a rozhovoru v TV bych mu dal pusu (obrazne receno). Ale jemu proste schazi moralni pojistky. Oponenty nejradeji likviduje a je mu jedno, jestli jsou ze strany nebo mimo stranu. Predpisy si upravuje tak, aby je mohl pozdeji vyuzit ke svym zamerum a taky to pak udela. Kazdy jeho pocin musis takhle prezkoumavat, jestli v nem neni nahodou neco skryte co pozdeji muze zneuzit - a takovemu cloveku fakt pozice s pravomoci rozhodovani nepatri. Neustale posloucham, ze se ho nekdo boji. A i v tomhle pripade (at uz to je pravda, nebo ne) vsechno ukazuje na to, ze se Jakub proste chce zbavit Tobiase a tak to svymi klasickymi metodami dela - at uz je to patricne pribarveni te zadosti na NSS, nebo nasledny inzerat na pozici "tajemnika RP". Ja za sebe rikam (jako clen), ze takoveho cloveka v RP nechci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Wagnerova, Michaela.Nepejchalova

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 35/2017 Odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Rostislav.Reha píše:
Honza.Hora píše:Děkuju všem, kteří argumentují věcně. Rýsuje se mi z toho, že zastánci rozhodnutí PRO odvolání mají dva různé důvody.
.
A tady je to totez. Jakub je super vykonny clovek, vyborny tahoun, dobry recnik (i kdyz Ivan urcite potvrdi, ze se mu na FB objevuji nazory lidi zvenku, kteri jeho prednes povazuji za arogantni, ale ja k nim treba nepatrim, mi se to lbi), za vetsinu prednesu a rozhovoru v TV bych mu dal pusu (obrazne receno). Ale jemu proste schazi moralni pojistky. Oponenty nejradeji likviduje a je mu jedno, jestli jsou ze strany nebo mimo stranu. Predpisy si upravuje tak, aby je mohl pozdeji vyuzit ke svym zamerum a taky to pak udela. Kazdy jeho pocin musis takhle prezkoumavat, jestli v nem neni nahodou neco skryte co pozdeji muze zneuzit - a takovemu cloveku fakt pozice s pravomoci rozhodovani nepatri. Neustale posloucham, ze se ho nekdo boji. A i v tomhle pripade (at uz to je pravda, nebo ne) vsechno ukazuje na to, ze se Jakub proste chce zbavit Tobiase a tak to svymi klasickymi metodami dela - at uz je to patricne pribarveni te zadosti na NSS, nebo nasledny inzerat na pozici "tajemnika RP". Ja za sebe rikam (jako clen), ze takoveho cloveka v RP nechci.

A já chci důkazy pro obvinění které jsi napsal. Od likvidace oponentů, až po jeho rozhodnutí, která musíš opravovat. Obvinění ze zbavení se Tobiase je lež jak věž. Hlavně Tobias je zaměstnanec. Já jsem u toho celého byl a výpověď jsem dal. Od počátku se řešilo: Kdo to poslal a hlavně kdo dal příkaz poslat něco, k čemu nebylo stanivsko RP. Vyšetřiující policajt, kterému v rámci KK sděluji naprosto věcné a potvrzeníé informace Rosťa Řeha, lže a manipuluje(a já se nebojím toto říct, protože se to děje) v jednání celostátního fora. Tak to se mi fakt dosti nelíbí.:-( Prosím "za sebe říkáš jako člen", že takového člověka v RP nechceš? A co to před tím co jsi napsal. Lži a pomluvy. Antipatii chápu. Zbytek je fraška. Jdu řešit onu KK, protože si nemyslím, že (a je to uplně stejná situace, jako když se ti nelíbí kdololiv z RP), že vtšetřovatel, který vykazuje takovouto předpojatost a nestydí se sázet " Predpisy si upravuje tak, aby je mohl pozdeji vyuzit ke svym zamerum a taky to pak udela. " nemá v případu, který je tendeční, že to z toho až stříká, co dělat :-( Pokud tedy vubec nějaké šetření probíhá...


podatelna-kontrolni-komise-f233/volebni ... ml#p531963
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“