CF 35/2017 Odvolání Jakuba Michálka z RP

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 35/2017 Odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Martin.Kucera píše:Ivane prosim nelzi. Ja si nikoho jako zastitu neberu, naopak poukazuju na to, ze Tobiase ktery jednal na muj pokyn, Jakub napred zbytecne zatahl do medii (tim ze ho jmenoval v tom podani, i kdyz nemusel) a pak jeste verejne na foru obvinil z falsovani podpisu. Ale to je ti asi jedno.
"Zalhal, tim že ho jmenoval i když nemusel?" Aha. TAk to pak dává smysl. Pěkná kampaň do RP Martine :-(
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: CF 35/2017 Odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Martin.Kucera »

Zatahl, ne Zalhal.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 35/2017 Odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Martin.Kucera píše:Zatahl, ne Zalhal.
Oprava. Četl jsem špatně. Zbytek pla. A výborně, už volala ČTk a chce to řešit. Gratuluji. Protože to je zásadní věc, která je nedjůležitější :-(
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 35/2017 Odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Jan.Hora »

Rostislav.Reha píše: A napadlo te treba, ze je to kombinace? Ze existuji lide, kterym se nelibi vic veci? ...
No právě že napadlo a to co jsi napsal, mi potvrzuje, že jde spíš o hon na čarodějnice a jeho arogantně napsaný post je pouze pověstná hůl na psa. Očividně je tu skupina lidí, která prostě chce dostat Jakuba z RP, protože se jim nelíbí jeho způsob jednání s nimi. To je sám o sobě zcela legitimní názor, ale hodně se mi nelíbí způsob, jakým se o to odvolání snaží - využití zástupných témat a diskreditací svého oponenta (což mimochodem přesně vyčítáte jemu). Takové politikaření rozhodně nepodpořím, i kdybyste měli v jádru věci pravdu. Chcete-li, aby Jakub nebyl v RP, postavte se mu ve volbě na CF a uveďte těch "víc věcí", na které tu pořád narážíme. Neschovávejte se za jednu zástupnou kauzu.
Rostislav.Reha píše:Ale jemu proste schazi moralni pojistky. Oponenty nejradeji likviduje a je mu jedno, jestli jsou ze strany nebo mimo stranu. Predpisy si upravuje tak, aby je mohl pozdeji vyuzit ke svym zamerum a taky to pak udela. Kazdy jeho pocin musis takhle prezkoumavat, jestli v nem neni nahodou neco skryte co pozdeji muze zneuzit - a takovemu cloveku fakt pozice s pravomoci rozhodovani nepatri. Neustale posloucham, ze se ho nekdo boji. A i v tomhle pripade (at uz to je pravda, nebo ne) vsechno ukazuje na to, ze se Jakub proste chce zbavit Tobiase a tak to svymi klasickymi metodami dela - at uz je to patricne pribarveni te zadosti na NSS, nebo nasledny inzerat na pozici "tajemnika RP".
Tohle jsou dost závažná obvinění. Měl bys je doložit neprůstřelnými důkazy. Já jsem sice relativně nový pirát a s Jakubem jsem přicházel do kontaktu teprve posledních pár měsíců, ale naprosto jsem si nevšiml, že by se ho někdo bál nebo že by se snažil manipulovat cokoliv (a kohokoliv), že by něco přibarvoval nebo se snažil někoho zbavit. Jedinou kritiku, co jsem ho kdy slyšel pronášet bylo, že některé orgány strany jednají strašně pomalu a nedodržují lhůty - a i tu pronášel sice hodně spatra (kdybych byl na tom kritizovaném konci, tak by to příjemné nebylo), ale slušně a bez jakéhokoliv poukazování na kohokoliv, takže moje osobní zkušenost naprosto odporuje tomu co píšeš (a to mám s různými manipulátory bohužel bohaté zkušenosti)

Navíc prosím zvaž, zda bys měl v KK participovat v řízení k téhle kauze, protože z toho čiší podjatost vůči jedné straně sporu. Sice uvádíš že jde o tvé osobní názory, ale jsi předseda kontrolní komise a to nelze oddělit. Ta červená jmenovka prostě u tvých příspěvků svítí a dává jim jinou váhu, než kdybys byl řadový člen. Pokud se nedokážeš zdržet komentování toho případu ze svého osobního pohledu, pak je těžké uvěřit, že jej posoudíš v rámci KK nestranně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 2):
Vaclav_Mraz, Jan.Mejsnar

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1985
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1715 poděkování
Dostal poděkování: 3357 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 35/2017 Odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Ivan.Bartos píše:
Martin.Kucera píše:Zatahl, ne Zalhal.
Oprava. Četl jsem špatně. Zbytek pla. A výborně, už volala ČTk a chce to řešit. Gratuluji. Protože to je zásadní věc, která je nedjůležitější :-(
Tím tutláním jste jen hodili bumerang a teď se vám to vrací. Takhle dopadne každá snaha něco tutlat před médii, a zvlášť před členy.
Pochopíte to už konečně? Obávám se, že ne.

You'll be redlacep!

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 35/2017 Odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Tomas.Klapka píše:
Ivan.Bartos píše:
Martin.Kucera píše:Zatahl, ne Zalhal.
Oprava. Četl jsem špatně. Zbytek pla. A výborně, už volala ČTk a chce to řešit. Gratuluji. Protože to je zásadní věc, která je nedjůležitější :-(
Tím tutláním jste jen hodili bumerang a teď se vám to vrací. Takhle dopadne každá snaha něco tutlat před médii, a zvlášť před členy.
Pochopíte to už konečně? Obávám se, že ne.
Nic jsme netutlali. I když to tu čtu furt, převážně od lidí, kteří o tom nic nevědí. Neřeší se v médiích původní věc, ale právě odvolávání, který se tu konstruuje pod přitakáváním řady nečlenů a dokonce lidí, o kterých RK rozhodla, že lživě obvinili Jakuba a šířili o něm pomluvy :-) Hezky pěkně. Objektivní a relevantní výpovědi.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2231
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3666 poděkování

Re: CF 35/2017 Odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Ivan.Bartos píše:Nic jsme netutlali. I když to tu čtu furt, převážně od lidí, kteří o tom nic nevědí. Neřeší se v médiích původní věc, ale právě odvolávání, který se tu konstruuje pod přitakáváním řady nečlenů a dokonce lidí, o kterých RK rozhodla, že lživě obvinili Jakuba a šířili o něm pomluvy :-) Hezky pěkně. Objektivní a relevantní výpovědi.
Takže jste nic netutlali, jenom jste (jedna z výtek v tomto jednání) utajili usnesení, na což jsem dosud nenašel ani věrohodné vysvětlení, ani omluvu.

Až do zamčení podnětu 96 lidí chtělo vyvolat jednání kvůli nedostatku informací o té žalobě a jejím stažení. To jste podcenili.
Aktuálně shodné množství (z dokonce 155 hlasujících! které to zajímá) se aspoň symbolicky rozhodlo vyvolat přezkum rozhodnutí, které je kvůli vašemu utajení fakticky nepřezkoumatelné. Moc jiných způsobů, jak vám demonstrovat, že jste udělali něco, co se ale opravdu velké části členské základny - pětina strany aktivně hlasovala pro vyvolání, to se fakt moc často nestává - hrubě nelíbí, a že se k tomu máte postavit čelem, holt není. Jakub se k tomu - u něj očekávatelně - postavil vyslověně nešťastně, takže máme ještě tohle jednání. Přitom ano, je to docela zbytečný konflikt, dalo se mu vyhnout.

Oheň na střeše jste vidět mohli. Ještě jsi do něj jemně přifouknul a Jakub dokonce mohutně. Máš bohaté zkušenosti s naší vnitrostranickou dynamikou, takže moc nechápu, že pořád ty samé chyby. Asi zásadovost? Kdo jiný má vědět líp, že jsme otevřená strana a projev nesouhlasu je vidět i navenek? Tak se teď nediv zájmu médií...
Naposledy upravil(a) Ivo.Vlasaty dne 30 lis 2017, 11:48, celkem upraveno 1 x.

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1985
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1715 poděkování
Dostal poděkování: 3357 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 35/2017 Odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Ivan.Bartos píše:
Tomas.Klapka píše:
Ivan.Bartos píše: Oprava. Četl jsem špatně. Zbytek pla. A výborně, už volala ČTk a chce to řešit. Gratuluji. Protože to je zásadní věc, která je nedjůležitější :-(
Tím tutláním jste jen hodili bumerang a teď se vám to vrací. Takhle dopadne každá snaha něco tutlat před médii, a zvlášť před členy.
Pochopíte to už konečně? Obávám se, že ne.
Nic jsme netutlali. I když to tu čtu furt, převážně od lidí, kteří o tom nic nevědí. Neřeší se v médiích původní věc, ale právě odvolávání, který se tu konstruuje pod přitakáváním řady nečlenů a dokonce lidí, o kterých RK rozhodla, že lživě obvinili Jakuba a šířili o něm pomluvy :-) Hezky pěkně. Objektivní a relevantní výpovědi.
Zveřejnění toho stažení stížnosti jste na nějakou odložili (= tutlali) nebo chceš tvrdit, že někdo zfalšoval tvůj podpis?
V médiích se původní věc řeší.
Tvoje reakce vypadá, jakoby se tu vyjadřovali pouze lidé, o kterých RK rozhodla, že šířili pomluvy.
Důvěra nestojí pouze na objektivitě a relevanci. Kdyby ano, tak imho nejsi předsedou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Marek.Necada

You'll be redlacep!

Uživatelský avatar
Robert.Cuma
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1294
Registrován: 05 čer 2012, 11:57
Profese: manažer
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1392 poděkování
Dostal poděkování: 2882 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 35/2017 Odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Robert.Cuma »

tři členové RP se na tajném zasedání dohodli, že vezmou zpět stížnost a že odloží zveřejnění tohoto usnesení do doby, kdy se nebude dát přezkoumat.
Ivan.Bartos píše:Nic jsme netutlali.
http://synonymus.cz/tutlat-405/

OFFTOPICwell played.

nic jsem neplatil a ta částka taky nesouhlasí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Cuma za příspěvky (celkem 6):
Ivo.Vlasaty, Ondrej.Kotas, Lenka.Wagnerova, Marek.Necada, Lukas.Dubec, Michaela.Nepejchalova

Róbert Čuma

Uživatelský avatar
jnxkkghv
Příspěvky: 118
Registrován: 14 lis 2017, 23:19
Profese: Rychlopravář Biblí Kralických
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 173 poděkování

Re: CF 35/2017 Odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od jnxkkghv »

OFFTOPIC[quote="Vojtech.Pikal"][quote="jnxkkghv"]Vite napriklad ze...

... jsme po jedne protistrane vysoudili odskodne za poruseni copyrightu, prestoze dilo bylo uvolneno pod svobodnou licenci?[/quote]

Ano hájili jsme právo autora na uvedení autorství u jeho díla. Myslel jsem si, že teda hájímé práva autorů.
Ale pěknej thread derail.[/quote]
Pravo na uvedeni autorstvi je nemajetkove pravo, nedava smysl se ho snazi vyavzovat nejakym majetkovym zadostiucinenim.
dobrman, to je prostě takovej ... noo .. prostě dobrman
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“