CF 28/2017 Odstranění Google Analytics ze stranických systém

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1985
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1715 poděkování
Dostal poděkování: 3357 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 28/2017 Odstranění Google Analytics ze stranických sy

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Michael.xChaos.Polak píše:Krtek není žádný velekněz IT, nainstalovat Piwik (free software) z balíčků zvládne celkem každý trouba (myšleno i začátečník v oboru).
Což nic nemění na tom, že nikdo jinej ten Piwik do teď nepustil. Ano, pustit Piwik trvá asi tak dva příkazy v dockeru. Navíc TO už jeden Piwik vypnul.
OFFTOPIC[quote="Michael.xChaos.Polak"]Jsem rád, že odstranění Google Analytics teď už nebude považováno za nějaké referendum o Krtkovi - protože spoustu těchto důležitých kroků debaty o jeho osobě jen oddalovaly a zdržovaly (je bezpředmětné, komu všemu třeba znemožnil přístup k těm statistikám - podstatné je, že Google ten přístup celou dobu měl, a my takto citlivé údaje o návštěvnících našeho webu žádným korporacím zdarma předávat nechceme).[/quote]
Sám sem téma Krtek taháš a dokonce neříkáš pravdu nebo dokonce lžeš o tom, že znemožnil přístup ke statistikám, takže vytváříš příležitosti k dalšímu zasrání vlákna věcma mimo téma jednání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Nepejchalova, Rostislav.Reha, Michael.Polak

You'll be redlacep!

Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 28/2017 Odstranění Google Analytics ze stranických sy

Příspěvek od Marek.Necada »

Žádám Martina Kučeru, aby přestal mazat příspěvky v jednání.
Dočasně zamykám vlákno z důvodu oddělení procedurálních záležitostí.
EDIT: přesunuto, odemčeno.
EDIT2: Nicméně používání „ukradených“ účtů v jednání se tolerovat nebude.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Nepejchalova, Rostislav.Reha, Ivo.Vlasaty
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Karel.Nejedlik
Člen KS Praha
Příspěvky: 238
Registrován: 23 črc 2014, 16:36
Profese: Informatik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2541 poděkování
Dostal poděkování: 578 poděkování

Re: CF 28/2017 Odstranění Google Analytics ze stranických sy

Příspěvek od Karel.Nejedlik »

Založil jsem alternativní návrh na zrušení GA až po zavedení jiného řešení, o které se tu sice usilovně diskutuje, ale při současném návrhu je možné GA zrušit a dál nedělal nic. Návrh můžete podpořit zde - clenske-podnety-f350/cf-28-2017-odstran ... 38320.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Nejedlik za příspěvek:
Josef.Spak
Dopravní zamyšlení: OFFTOPICIndividuální automobilová doprava - největší omyl lidstva?
O trolech: OFFTOPICObrázek
Uživatelský avatar
Jan.Koci
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 427
Registrován: 17 úno 2012, 13:21
Profese: Podnikatel
Dal poděkování: 216 poděkování
Dostal poděkování: 322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 28/2017 Odstranění Google Analytics ze stranických sy

Příspěvek od Jan.Koci »

Tomas.Zmuda píše:Souhlasím s odstraněním GA OFFTOPICpřestože, jej sám využívám na všech webech co jsem kdy dělal, neboť aktuální stav strany je takový, že není třeba tak podrobně sledovat návštěvníky webu. Povědomí o straně je již, dá se říci, že celonárodní a nemyslím si, že budeme využívat někdy adwords či podobné PPV/PPC reklamy na získávání nových návštěvníků webu.
Nevidím problém s využitím buď nějakého toho Krtkova nástroje, či například awstats, který je open source, běží na lokálním serveru a klidně může být veřejně dostupný.
Je mi s podivem, ze pokud nam doted nevadilo, tak se za to ted nekteri perou jako lvi. Jsem rad, ze tu probiha nejaka "sebereflexe", kazdopadne - jak jsme jiz ostatne nekteri dnes mohli videt v primem prenosu. Mam pocit, Ze v tomto pripade primarni motivace k naprave stavu vubec neprameni z uprimne touhy nabidnout uzivatelum nasich systemu vyssi miru soukromi. Nybrz zde toto tema slouzi jako zaminka k pranyrovani nekterych jedincu, kteri se na zaklade sveho presvedceni rozhodli jit s kuzi na trh a namisto mrhani talentem k objevovani slepych ulicek, zacali upozornovat na nedodrzovani pravidel, moralky a odcizeni se i poslednim zbytkum puvodni filosofie, za kterou tu kopeme.

Druha pro mne osobne jedina dulezita vec v teto debate je to, ze v praxi vnimam toto podani ve forme, ktere je predkladano, jako pokus o sabotaz mnohaleteho usili mnoha zapalenych a aktivnich lidi. V praxi pro mne toto podani pokud bude schvaleno v nezmenene forme symbolizuje zhruba to, ze sedic na vetvi abych utekl pred velkou vodou jsem vytahl dalsich nekolik tonoucich a kolem proplouvajici pilu k sobe nahoru. Nacez jsem jim onu pilu na jejich apel, ze udelaji vse proto, abychom se zahrali predal a nechal si pod sebou uriznout vetev pod vidinou ohne a sucheho obleceni.
- Analytics je primarne nastroj ktery nam poskytuje zpetnou vazbu a data s terenu. Je to nastroj, ktery jsme tak nejak schopni pouzivat a ovladat sami a mit nad nim kontrolu. Na rozdil od toho, kdybychom si kontraktovali nejakou sluzbu, firmu apod.
Jako takove toto podani vnimam tedy jako umny pokus, pripravit Piraty o zbyle zdrave oko bez pasky a zaroven se zbavit odpurcu, na ktere je chte nechte tahle kauza a debata navazana.

Durazne bych proto doporucoval se pred jakymkoli rozhodnutim zvazit to. Ze je nesmysl, bavit se o zruseni GA, v momente kdy nam tu naprosto nekompetentni a neprofesionalni vedouci TO zrusil jeho idealni nahradu(Piwik) jakozto i jine strategicky zasadni systemy jako napriklad Jabber.
Driv nez se muzeme bavit o zruseni GA bychom se meli dostat do bodu, kdy piwik znovu nasadime, otestujeme, odladime a pak muzem na toto tema teprve neco resit.

Jekekoli radoby libive argumenty o tom, ze jsme se dostali do bodu kdy uz nam netreba nic merit, mit zpetnou vazbu a byt v tomto smeru informovani, jsou liche. Ba naopak, ted prichai teprve moment, kdy toto budeme nejvice potrebovat a v praxi vyuzivat.
Horsedriver aka Dneska_spasime_svet_a_je_mi_jedno_ze_zitra_musis_do_skoly
Obrázek
OFFTOPICObrázek

Jabber: horsedriver[ta svinuta blbovina]jabber.cz
Mail: jan[ta svinuta blbovina]jankoci.cz

-Poridte si konecne uz tu telepatickou helmu, kdyz vam to bez ni nejde
-Opensource je ta nejkratsi cesta k ovladnuti sveta
-Evoluce vedomi namisto glorifikace prace a konzumu
-Šlem jako zakladni lidske pravo!!
Uživatelský avatar
jnxkkghv
Příspěvky: 118
Registrován: 14 lis 2017, 23:19
Profese: Rychlopravář Biblí Kralických
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 173 poděkování

Re: CF 28/2017 Odstranění Google Analytics ze stranických sy

Příspěvek od jnxkkghv »

Karel.Nejedlik píše:Založil jsem alternativní návrh na zrušení GA až po zavedení jiného řešení, o které se tu sice usilovně diskutuje, ale při současném návrhu je možné GA zrušit a dál nedělal nic. Návrh můžete podpořit zde - clenske-podnety-f350/cf-28-2017-odstraneni-google-analytics-alternativni-navrh-t38320.html
Dočasně sme tu měli Rusáky.™
Tito uživatelé poděkovali autorovi jnxkkghv za příspěvky (celkem 2):
Vit.Fux, Jiri.Kaderavek
dobrman, to je prostě takovej ... noo .. prostě dobrman
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek
Uživatelský avatar
Karel.Nejedlik
Člen KS Praha
Příspěvky: 238
Registrován: 23 črc 2014, 16:36
Profese: Informatik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2541 poděkování
Dostal poděkování: 578 poděkování

Re: CF 28/2017 Odstranění Google Analytics ze stranických sy

Příspěvek od Karel.Nejedlik »

Jan.Koci píše: Driv nez se muzeme bavit o zruseni GA bychom se meli dostat do bodu, kdy piwik znovu nasadime, otestujeme, odladime a pak muzem na toto tema teprve neco resit.
Již jsem k tomu založil členský podnět, který si myslím, že vyjadřuje stejné přání.
Dopravní zamyšlení: OFFTOPICIndividuální automobilová doprava - největší omyl lidstva?
O trolech: OFFTOPICObrázek
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 28/2017 Odstranění Google Analytics ze stranických sy

Příspěvek od Michael.Polak »

Já si myslím, že ten alternativní návrh je problém, protože takhle může TO bržděním nasazením alternativy ke GA zpomalovat opuštění GA. (Když tam GA nebudou smět být, tak on už tu alternativu někdo nainstaluje, to bych se nebál...)

Taky by měl asi existovat členský podnět, který TO to nainstalování alternativy uloží.

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Pavel.Mendl
Příspěvky: 127
Registrován: 15 pro 2009, 11:31
Profese: podnikatel v IT
Bydliště: Rudná
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 28/2017 Odstranění Google Analytics ze stranických sy

Příspěvek od Pavel.Mendl »

Jan.Koci píše: - Analytics je primarne nastroj ktery nam poskytuje zpetnou vazbu a data s terenu. Je to nastroj, ktery jsme tak nejak schopni pouzivat a ovladat sami a mit nad nim kontrolu. Na rozdil od toho, kdybychom si kontraktovali nejakou sluzbu, firmu apod.
Jako takove toto podani vnimam tedy jako umny pokus, pripravit Piraty o zbyle zdrave oko bez pasky a zaroven se zbavit odpurcu, na ktere je chte nechte tahle kauza a debata navazana.

Jekekoli radoby libive argumenty o tom, ze jsme se dostali do bodu kdy uz nam netreba nic merit, mit zpetnou vazbu a byt v tomto smeru informovani, jsou liche. Ba naopak, ted prichai teprve moment, kdy toto budeme nejvice potrebovat a v praxi vyuzivat.
Prosím, pro moje demminimum: je zde někdo, kdo momentálně data z GA využívá a může stručně a srozumitelně vysvětlit, jak a k čemu? Nebo alespoň kdo ví o někom takovém a může na něj odkázat nebo ho vyzvat, aby to sem napsal?

A k meritu:
(Nejen moje) mea culpa, ano, měli jsme řvát jako lvi už dřív, ale všichni vědí (a vidí), co je to strana budovaná zezdola... Za svou profesní specializaci, bezpečnost dat a jejich přenosů: veřejně mohu říct tolik, že mě do bytu ani práce nesmí nic, co zavání NSA. Kvůli tomu např. nemůžu číst spoustu facebooku, protože (proč asi), přístup váží na existenci (a přihlášení) accountu... Je spousta věcí, které vím, ale nemohu (nesmím) o nich mluvit veřejně. Tedy generelně doporučuji GA odstranit, i (ale nejen) z ideových důvodů. Obě důvodové linie jsou v dnešní situaci Pirátů vysoce závažné.

A ano, upřimně nechápu, proč, když jsme viděli spuštění vlastní služby jako 1-2-3, už dávno neběží a GA nenahradila.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Mendl za příspěvky (celkem 4):
Vit.Fux, next_ghost, Ivo.Vlasaty, Giuseppe.Maiello
Uživatelský avatar
jnxkkghv
Příspěvky: 118
Registrován: 14 lis 2017, 23:19
Profese: Rychlopravář Biblí Kralických
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 173 poděkování

Re: CF 28/2017 Odstranění Google Analytics ze stranických sy

Příspěvek od jnxkkghv »

K datum maji pristup tyto osoby:
Marek Nečada moderuje:
odstraněny osobní e-mailové adresy
Ja osobne (krtek@krtek.net) je pouzivam pro analyzu efektivity vedenych kampani (cena za konverzi, awarness apod.), sledovani korelaci volebnich preferenci a navstevnosti, analyza vyvoje demografickeho slozeni navstevniku, benchmarky akvizicnich kanalu, obcas kouknu na strukturu funnelu v kontextu engamentu a v neposledni rade z toho clovek muze vytahat odkazy na tajny pady, google drivy, uschovny apod. Jak sem zminil jiz nekolikrat, pridam tam kohokoliv.
dobrman, to je prostě takovej ... noo .. prostě dobrman
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek
Uživatelský avatar
jnxkkghv
Příspěvky: 118
Registrován: 14 lis 2017, 23:19
Profese: Rychlopravář Biblí Kralických
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 173 poděkování

Re: CF 28/2017 Odstranění Google Analytics ze stranických sy

Příspěvek od jnxkkghv »

jnxkkghv píše:K datum maji pristup tyto osoby:
Marek Nečada moderuje:
odstraněny osobní e-mailové adresy
https://pastebin.com/UK6knF2R
dobrman, to je prostě takovej ... noo .. prostě dobrman
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“