CF 26/2017 Volba Republikového předsednictva

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Radek.Holomcik
Republikové předsednictvo
Profese: textař
Dal poděkování: 276 poděkování
Dostal poděkování: 620 poděkování

Re: CF 26/2017 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Radek.Holomcik » 04 led 2018, 12:33

Ahoj Pirátky a Piráti,

chci se ucházet o vaši podporu při víkendové volbě nového RP a zde je moje kandidátská řeč:

Na úvod se představím. Jmenuji se Radek Holomčík, je mi 32 let a jsem původem ze Strážnice, toho času pendlující zejména mezi Brnem a Prahou. To pendlování je způsobeno faktem, že jsem byl, coby krajský lídr v JmK, zvolen v říjnu do Poslanecké sněmovny. Zde jsem ve Volebním a Zemědělském výboru. Moje sněmovní priority se týkají zejména zemědělství a jsou to boj proti suchu a rozvoj venkova. V rámci strany dosluhuji v PKS JmK (na což v případě zvolení rezignuji) a PMS Slovácko (toto bych rád dotáhl do konce mandátu letos v dubnu).

A s čím kandiduji do RP? Něco jsem naznačil už při nominacích, ale teď trošku podrobněji. Chci, aby se tak, jako v Praze, dařilo Pirátům i v malých městech a na venkově. Na venkově, ve kterém žije 30-50 % obyvatel naší země a který pokrývá 70-80 % území ČR (v obou případech záleží, jak si venkov vydefinujeme). Na venkově, kde mají občané k politikům nejblíže, který ale potřebuje specifický přístup. Na venkově, který je dlouhodobě zanedbáván a který ministerstvo pro místní rozvoj nešťastně nazývá “hospodářsky a sociálně ztrátovým územím”. Nechci, aby se z nás stala “strana přátel venkova”, to ne. Ale na venkově můžeme jako Piráti oslovit spousty lidí a udělat spoustu práce a zároveň tam máme značné mezery. Prostě chci být takovým “místopředsedou pro venkov”.

To znamená, že chci:
1. Vytvořit kostru společného programu pro komunální volby ve formě “katalogu řešení”, ze kterého si budou konkrétní kandidátky brát konkrétní body týkajících se jejich obcí.
2. Vytvořit stranické zázemí pro podporu komunálních kandidátek pirátských i “sympatizantských”.
3. Vytvořit program průběžného vzdělávání pro zastupitele a zastupitelky (nejen komunální, ale i krajské).
4. Podpořit rozvoj projektu “Pirátská univerzita” tak, abychom s ním dokázali vyjet i mimo velká města.
5. Rozšířit programový bod Zemědělství o oblasti lesnictví, rybářství a myslivost.
6. Iniciovat vznik nového programového bodu “Rozvoj venkova”.
7. Podporovat projekty, které pomohou názorně vysvětlovat, a tím šířit, pirátské myšlenky.
8. Podporovat myšlenku a rozvoj PaRo projektů.
9. Hledat cesty, jak co nejúčelněji využívat státní příspěvek.

Zaznívá, že by poslanci neměli mít většinu v RP. Nechal bych to na vůli hlasujících. Do určité míry tento postoj chápu, ale když to vezmu čistě z vlastní perspektivy, dovolím si tvrdit, že jsem schopen vykonávat pozici místopředsedy strany nyní lépe, než by tomu bylo před zvolením. Proč?
1. Trávím výrazně více času v Praze, přesto neztrácím kontakt se svým regionem.
2. Stejně jako před tím, mám i nyní práci, která mi vezme více než 8 hodin denně, tentokrát ale v jejím rámci řeším věci úzce spojené s agendou strany.
3. Jsem celkově časově flexibilnější. Ano, práce poslance mi vezme více času, ale kromě jednání sněmovny a výborů a zahraničních cest (což jsou jednotky dnů v měsíci) jsem absolutním pánem svého času a můžu si věci plánovat ad libitum.
4. Vzhledem k souladu programu, který mám ve Sněmovně a se kterým kandiduju do RP, věřím v možnou synergii a tím i zvýšení kvality odváděné práce.

Jinak na závěr bych rád napsal pár věcí, které byste asi měli vědět (pokud je už nevíte). Poslední dvě kampaně i čas mezi nimi ukázal, že dokážu odvést kus práce. Základem toho, co dělám, jsou mezilidské vztahy, na kterých si zakládám a konflikty neřeším silově. A do RP by se mnou přišla lidskost a snaha o hledání konsenzu.

To je asi vše, ptejte se tu, nebo o víkendu na CF.

Volbě zdar :-)
Radek Holomčík
Až ten druhý a nezakládající předseda MS Slovácko
Místopředseda KS JmK
tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Politikům se nevěří, politikové se kontrolují." Karel Kryl

Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 19840 poděkování
Dostal poděkování: 17653 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 04 led 2018, 17:57

Radek.Holomcik píše:Nechci, aby se z nás stala “strana přátel venkova”, to ne. Ale na venkově můžeme jako Piráti oslovit spousty lidí a udělat spoustu práce a zároveň tam máme značné mezery. Prostě chci být takovým “místopředsedou pro venkov”.
A protože venkov je, kromě Prahy OFFTOPICa snad i Brna :), v podstatě celý zbytek republiky, máš můj hlas. :D
Poslední místopředseda místního sdružení Plzeň
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 4034 poděkování
Dostal poděkování: 4026 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 04 led 2018, 18:06

Mikulas.Peksa píše: K tomu bych řekl - ano, v RP existovala a existuje snaha "pojďme se dohodnout, co pak budeme jako tým navenek prezentovat". Ano, byly tam takové ty momenty, kdy má člověk chuť kopat do nábytku a řvát na celou místnost "XXX je idiot". Ale z praktického hlediska je lepší vychladnout a táhnout za jeden provaz. Ono to rozhádání ve skutečnosti voličům zase tak moc nepřináší - viz ČSSD, kde všichni vidí, že Sobotka a Chovanec si jdou po krku (a preference jdou dolů), viz Zelení, kde část strany ty "komunisty" ve vedení (myšleno Zelenou revizi) nemůže ani cítit a vyhrožuje odchodem ze strany (minimálně mezi ústeckými Zelenými o těchto náladách víme už i my, což je z pohledu Zelených poměrně smutné). Hádku před televizními kamerami zkrátka oceňuje konkurence, voliči a spolustraníci moc ne.
...
Čímž se dostávám k meritu věci - fakt si vážím podpory od Honzy a fakt si ho vážím za to, z jakých důvodů to pasuje. Kdo do toho vleze, musí být ochoten dělat kompromisy. Určitě jsou lidi - včetně Honzy - kteří věří tomu, že se mají věci dělat důkladněji, demokratičtěji, transparentněji, dobrovolničtěji atp. Ale vždycky je to o jednání s lidmi, kteří to chtějí udělat rychleji, levněji, přitažlivěji pro média atp. A hledá se ten kompromis. A člověk musí zkousnout, že se to vždycky v nějakém směru trochu "odflákne". A je naprosto super, že i v 21. století existují lidé, kteří "odflákávání" věcí nerozdýchávají natolik, že z toho vlaku radši vystoupí.
Mi to cele prijde jako falesne dilema. RP neni banda kovboju, RP je (stejne jako RV!) skupinovy organ. Prijde mi jako nejen legitimni, ale dokonce hrube potrebne aby rozdilne nazory verejne zaznivaly - a prosim neplest si to s "rozhadanim". Budes RV povazovat za rozhadanou, poud nejake jeji hlasovani dopadne treba 8:4? Chtel bych po kazdem clenu RP, aby hlasovali fakt podle sveho nazoru, i kdyz bude mensinovy. Je v poradku hledat (a nalezt) konsensus, ale v nekterych pripadech to treba nejde a my proste chceme videt kdo ma jaky postoj.
A rict pak - "mam na to tento nazor, ale byl v mensine a byli jsme prehlasovani, coz respektujeme a chovame se podle toho" je naprosto ferove. Ale ten nazor zaznel a nezapadl a treba byl (ne nutne) lepsi. Demokracie sama nam nezarucuje nejlepsi vysledek. Ale demokracie nam zarucuje, ze nazory (i kdyz mensinove) nezapadaji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 6):
Lenka.Wagnerova, Andrej.Ramaseuski, Karel.Nejedlik, Petr.Vileta, Michaela.Skokanova, Marek.Necada
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: informatik, politik
Dal poděkování: 22492 poděkování
Dostal poděkování: 15931 poděkování

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 05 led 2018, 09:36

Pokud nějaké hlasování RV dopadne 8:4 budu RV považovat za neaktivní a stěží funkční.
Oznámení moderátora:
Vyhlašuji dobu pro kandidátské řeči na zasedání na 5 minut (hard limit, vypínám mikrofon) s možností zkrácení předem na 3 (pokud se budeme vykecávat před tím a bude málo času). Tak si případné projevy připravte odpovídající.
člen RV, AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2156 poděkování
Dostal poděkování: 14584 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 05 led 2018, 11:17

Já myslím že by 3 minuty mohly stačit, koneckonců kandidátské řeči jsme už psali sem, a raději víc prostoru na otázky, ať se dostane na co nejvíc tazatelů.
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Ivan.Bartos
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4053 poděkování
Dostal poděkování: 14623 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 05 led 2018, 12:38

Musím rozporovat Vojtu a Martina Kučeru a to nejen kvůli délce tohoto projevů tedy i mého.
To je jako když Vondráček přece nebude vystupovat před svým volením v PS, protože ho přece poslanci znají.
Na CF bude 60 novinářů a ČT přímo v sále patrně nonstop přenos. Ti lidé se nepředstavují jenom členům, ale všem voličům i nevoličům, kteří rozhodně v tomto nekonečném vlákně žádnou řeč kandidátů nečetli, nečtou ani číst nebudou.
Musíme si zvyknout a je to skutečně i to co chceme, že naše politika není transparentní ale ubertransparentní.
Prosím reflektujte tuto zásadní změnu. řadu hlasování s námi prožívá celý národ :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Jan.Lipavsky, Vit.Jurasek
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2156 poděkování
Dostal poděkování: 14584 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 05 led 2018, 13:15

Na mistopredsedy je 8 kandidátů, i pokud pro jejich kandidátské řeči zůstane 5 minut tak skoro celá první hodina padne na ně. Mně tedy přijde grilování tázajícímu se členy podstatně důležitější. Ostatně média si zjišťují informace dopředu, třeba ČRo.
A btw proč jsi tedy sepisoval tak dlouhou kandidátskou řeč když si ji volič nepřečte i když na ní dostane přímý odkaz?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Michaela.Skokanova
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Ivan.Bartos
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4053 poděkování
Dostal poděkování: 14623 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 05 led 2018, 13:24

Martin.Kucera píše:Na mistopredsedy je 8 kandidátů, i pokud pro jejich kandidátské řeči zůstane 5 minut tak skoro celá první hodina padne na ně. Mně tedy přijde grilování tázajícímu se členy podstatně důležitější. Ostatně média si zjišťují informace dopředu, třeba ČRo.
A btw proč jsi tedy sepisoval tak dlouhou kandidátskou řeč když si ji volič nepřečte i když na ní dostane přímý odkaz?
Irelevenatní k mému argumentu. Já jsem počítal že budu mluvit tak 10 minut a tam se při vynechání jistých částí vejdu, ale fakt to není o mě. Pouze jsem vyvracel tvůj argument, který nereflektuje povahu toho, co se tam bude dít. Fakt to bude výrazně jiné, než co jsme kdy měli. Vím o čem mluvím z Volebního štábu v Praze.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Karel.Nejedlik
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: informatik, politik
Dal poděkování: 22492 poděkování
Dostal poděkování: 15931 poděkování

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 05 led 2018, 13:31

Je pravda, že na místopředsedy a předsedu máme řádově jiný počet kandidátů.

Ovšem čím déle bude mluvit předseda, tím méně prostoru budou mít místopředsedové.

Ten předseda by se na 10 minut asi natáhnout dal.
člen RV, AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status

Mikulas.Peksa
Profese: Fyzik
Dal poděkování: 6773 poděkování
Dostal poděkování: 8254 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 05 led 2018, 13:32

Rostislav.Reha píše:....
Nic proti, ale hodně zbytečně jedeš v představě, že pokud debata startuje "3 chtějí A, 2 chtějí B", že skončí hlasováním 3:2. Ve skutečnosti je výsledkem kompromis, který vychází z A a nějakým způsobem zahrnuje prvky B. A pro pak hlasují všichni :) Prostě demokracie je v první řadě o diskusi, to hlasování je až taková třešnička na dortu. :)

Ano, dá se to dělat tím opačným způsobem, že ten kompromis nehledáš a odhlasuje se ta většinová varianta, zatímco ta poražená menšina skučí "my jsme to chtěli jinak, přehlasovali nás". Ale je strašně špatné to takto provozovat u vedení politické strany. To je to nadřazování mediálního efektu nad věcný dopad resp. naopak válcování menšiny.

Mimochodem, ono je dobré si uvědomit, že RP je exekutivní orgán, zatímco RV je legislativní orgán. Je úplně v pohodě, že v rámci RV existují různé náhledy na to, jaká mají ve straně platit pravidla. RP by mělo zajišťovat jejich prosazování - ať už navenek (definovaná mediální linka vycházející z programu) nebo dovnitř (řešení sporů mezi vedoucími odobrů, garanty, atp.). O to víc je to o tom, že RP musí fungovat jako tým a vystupovat jednotně, aby tu práci mohlo dělat.

Chápu, že z hlediska volby a odvolávání by bylo super, kdyby jednotliví členové byli vyprofilovaní a bylo okamžitě jasné, po kom vyrazit, když RP jako celek schválí nepopulární rozhodnutí. Ten orgán by ale v praxi nedělal to, co má.
Martin.Kucera píše:....
Nemůžu říct než z pozice vedoucího ZO mi ta činnost předsednictva přišla "to musí jít udělat rychleji, líp, efektivněji, transparentněji, demokratičtěji,...". Z pozice místopředsedy - ano, je rozhodně prostor pro zlepšování - ne, není to zlepšování zase taková sranda, jak se zdálo. Ale zjistíš sám, dá-li CF. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
Karel.Nejedlik, Vojtech.Pikal, Frantisek.Kopriva
Švejku, až zavěsíte telefon...klap!

PGP: http://pgp.mit.edu/pks/lookup?op=get&se ... 7326D4BF7E

When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“