CF 11/2017 Dovolba RP - 4. místopředseda

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 26648 poděkování
Dostal poděkování: 19618 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 11/2017 Dovolba RP - 4. místopředseda

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 12 dub 2017, 00:56

Všem, kterým chybí zobrazování odkazu na fŕum na stránce jejich týmu říkám, ať si ho tam doplní, případně ať zjistí jak to opravit, aby se tam správně zobrazovala. Já to zkoušel a nestalo se. To k tomu micromanagmentu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Dana.Balcarova, Mikulas.Peksa
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6932 poděkování
Dostal poděkování: 9150 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 12 dub 2017, 03:41

Giuseppe.Maiello píše:...Pravda, je, že Mikuláš Peksa, se pokusil hodit NATO na nás...
Tohle neni uplne presna interpretace. Pravdou je, ze ten pozadavek na presunuti pod obranu vznesl Adam Zabransky, ktery je poveren Jakubem Michalkem a ten je zase poveren RP, aby dohledl na tvorbu programu. Navic zminene pasaze zminku o NATO vubec neobsahovaly.

Je ale pravda, ze Michal Horak se pokousel diskusi o NATO vyvolat a ze jsem se mu to snazil pomerne durazne rozmluvit. Vzhledem k tomu, ze v te dobe jsme vychazeli v nejakych pruzkumech nad 5 % a zacinala se na nas soustredovat pozornost medii, mel jsem obavy z medialnich nasledku. Vsechny odvolavacky Ivo Vasicka i jednani o neutralite resp. vztahu k NATO vyvolavaly silne emoce, nebyl duvod v podobne situaci ocekavat cokoli jineho.

A ano, ja tusim z pruzkumu Mikulase Ferjencika, ze vetsina Piratu je pro NATO, ale porad je tam nejakych 15 %, kteri ho odmitaji. A az do odvolani Ivo Vasicka jsem si nebyl jisty, jestli na nejake "pro-NATO stanovisko" nezareaguji "vzpourou" a treba rozdelenim strany nebo hromadnymi odchody. Ostatne z tohohle duvodu jsme se zamerne tematu NATO vyhybali uz loni pri tvorbe programoveho bodu Mezinarodni vztahy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 8):
Petr.Vileta, Marek.Necada, Dalibor.Zahora, Giuseppe.Maiello, Alexandr.Mansurov, Jan.Lipavsky, Jan.Novak, Olga.Richterova
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Tobias.Esner
Administrativní odbor
Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
Dal poděkování: 5005 poděkování
Dostal poděkování: 3751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tobias.Esner » 12 dub 2017, 22:40

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvek:
Vojtech.Pikal
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich

Tobias.Esner
Administrativní odbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tobias.Esner » 12 dub 2017, 22:43

Oznámení moderátora:
vzhledem k tomu že se zde vedli debaty nad různými tématy at už souvisejícímí či nikoli s tímto jednáním, shledávám za opodstatněné to, že zůstanou zde, jelikož vyjadřují mnohé postoje, které by mohli býti brány na zřetel při hlasování.
Vojtech.Pikal
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich

Dana.Balcarova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslankyně PSP ČR
Dal poděkování: 500 poděkování
Dostal poděkování: 389 poděkování

Příspěvek od Dana.Balcarova » 12 dub 2017, 23:32

Giuseppe.Maiello píše:
Dana.Balcarova píše:
Osobně jsem pro členství v NATO a členství EU v rámci obranných struktur. Stejně tak jako jsem pro posílení akceschopnosti a navýšení stavu české armády.
Již při diskusi k programovému bodu Obrana jsem prosazovala jednoznačný postoj k NATO..

Hmmm… dovolují si upozornit, že otázkou NATO jsme k programovému bodu Obrana jsme neřešili. Objevila se pouze jedná deklarace a to od Michael.xChaos.Polaka (piratsky-program-f402/obrana-koncept-bo ... ml#p490549). Ale cela diskuze nebyla o prosazovaný nebo neprosazování NATO, jelikož nepatří k agendě Obrany, tak nebyla žádná odezva.
Pravda, je, že Mikuláš Peksa, se pokusil hodit NATO na nás (piratsky-program-f402/obrana-koncept-bo ... ml#p492073) ale byl to samozřejmě nesmysl. Pravda také je, že i Michal Horak, se pokusil znovu otvírat diskuzi o NATO (piratsky-program-f402/obrana-koncept-bo ... ml#p492191). I tentokrát, logický, diskuze se nekonala.

Dohromady se objevili 126 příspěvků. Dle mých počtů 1 se vyjádřil přímo(Polák), jeden říkal přímo, že se musíme o tom bavit (Horák), třetí nepřímo říkal, že bychom se měli zabývat my a ne jeho resortu (protože dle jeho slov, osobní rozhovor, "je to otázka, kde se u pirátu se nenajde konsenzu" - M.Peksa).

126 x 3... Hmmm... Navíc ještě jsem hledal nějaké tvoje vyjádřený o tom, a jsem ji nenašel.

Tak, prosím proto, aby si nemíchala rezort obrany do tvé prezentaci a myslím si, že bys vypadala důvěryhodnější, kdybys opravila svoje vyjádřeny.
V sestřihu video záznamu z Obrana na Pirátském úterku z 14. 2. je moje vyjádření k NATO https://www.youtube.com/watch?v=G1ULpHJ ... e=youtu.be , vyjadřuji se tam k tématu 2x. Ještě podotýkám, že nejsem nekritická fanynka \NATO.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dana.Balcarova za příspěvky (celkem 2):
Jan.Lipavsky, Olga.Richterova

Radek.Simkanic
Krajské předsednictvo
Profese: Student
Dal poděkování: 1257 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování

Příspěvek od Radek.Simkanic » 13 dub 2017, 06:17

Tobias.Esner píše:registruji kandidáty prosím Ty, jež ještě nepotvrdili svou nominaci, aby tak učinili nejpozději do konce rozpravy

uvodní příspěvek upraven
Chybí ti tam Ivo Vašíček
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Simkanic za příspěvek:
Petros.Michailidis
MSK je jako Fénix - při síle a nebo na popel. - Hana Dobrá
„Kráčíme v minulostí, naší budoucností je tvořit přítomnost.“ - Radek Simkanič
„Nikdy se všem nezavděčíš, ale nezavděčit se můžeš všem!“ - Radek Simkanič

Největší nepřítel je iniciativní třídní blbec!

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 26648 poděkování
Dostal poděkování: 19618 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 14 dub 2017, 02:39

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Martin.Shanil
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Radek.Simkanic
Krajské předsednictvo
Profese: Student
Dal poděkování: 1257 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování

Příspěvek od Radek.Simkanic » 14 dub 2017, 09:41

Vojtech.Pikal píše:Já to doručím, jo: clenske-podnety-f350/nominace-ivo-vasic ... 36490.html
Díky, ale už jsem to tu doručoval ;)
viz: celostatni-forum-f477/cf-11-2017-dovolb ... ml#p500083
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Simkanic za příspěvek:
Martin.Shanil
MSK je jako Fénix - při síle a nebo na popel. - Hana Dobrá
„Kráčíme v minulostí, naší budoucností je tvořit přítomnost.“ - Radek Simkanič
„Nikdy se všem nezavděčíš, ale nezavděčit se můžeš všem!“ - Radek Simkanič

Největší nepřítel je iniciativní třídní blbec!

Petros.Michailidis
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: programátor analytik
Dal poděkování: 1133 poděkování
Dostal poděkování: 1717 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petros.Michailidis » 14 dub 2017, 12:05

Slíbil jsem vyjádření k mé nominaci a měl bych tedy své slovo dodržet a nenechat ten nápad s mou nominací do RP bez odezvy.

Předsednictvo v novém složení má životnost do voleb. Jeho hlavním úkolem jsou volby. V daném okamžiku. Volby jsou „za dveřmi“ a prakticky na nic jiného nebude moc prostoru.

To jsou premisy.
To, proč bych já chtěl nastoupit na takovou pozici se váže historicky s mým vystupováním a chvilkovým působením v FO. Svůj úkol vidím v uspořádání stranického hospodaření. A k tomu chuť překopat naše předpisy. V souladu s mou otázkou, kterou jsem položil volenému předsednictvu na CF, zda jsou ochotni (a schopni) provést restart našich pravidel.
No, a na takový úkol je prostor v současné době velice omezený.

Otázka může znít, proč se ale nechci účastnit volebního klání, když je obecně považováno za hlavní směr a cíl snažení politické strany. Na tuto otázku nemám úplně jednoduchou odpověď. Ale zkusím to.
Osobně vnitřně nejsem přesvědčen, že by Piráti měli mít jako hlavní cíl a směr účast ve vrcholných volených orgánech státu. Mým ideálem je občan, který sám dle svého uvážení určuje svou budoucnost. Nikoliv politici. Ty vidím jako aktivní vykonavatele této vůle. Naivní? Možná. Pro mne je ale svobodná vůle, přijatá zodpovědným voličem více, než sebelepší program. Proto je můj vnitřní směr orientován na nejnižší úroveň rozhodování a tou je obec. Místo, kde se může odehrávat ta nejniternější demokracie. Kde každému vidíte do talíře. Kde můžete ukázat, že rozhodnutí lze činit „referendy“. Je to dlouhá cesta, ale na jejím konci vidím sebevědomého voliče, který ví, proč se určitým způsobem rozhodl a chce za to nést plnou zodpovědnost. S respektem k tomu, že jsou zde minority, kterým uvedená rozhodnutí ne ve všem musí vyhovovat.

Dovolím si malou vsuvku. Možná bezvýznamnou, ale pro mne zásadní. Vychází z toho, že někdy slovní vyjádření určuje i náš vztah k vyjádřenému. Tento stát je náš. Občanů této země. Demokraticky delegujeme správu tohoto státu ve volbách na určité skupiny s určitými ideály. Jsou nám prezentováni jako VLÁDA. I přesto, že mají SPRAVOVAT věci veřejné, obecné. Z rozdílu těchto slov vyplývá i náš občanský přístup k nim. Vládci vládnou. Správci spravují. Vládnout znamená ovládat a určovat. Spravovat má úplně jinou konotaci. A to vyhovovat zodpovědně těm, komu věci veřejné spravují.
Vládcům se podřizujeme. Správce kontrolujeme.

A na závěr ještě můj lakmusový papírek pro politická rozhodnutí či směrování. Každé rozhodnutí testuji, zda bylo učiněno svobodně za transparentních podmínek a s přijatou zodpovědností. Tyto tři testy jsou pro mne kruciální. A klidně to může být rozhodnutí, se kterým se nemusím ztotožnit. Bylo přijato svobodně, transparentně a neseme za ně společně zodpovědnost!

Musím také poděkovat iniciátorovi mé nominace. A doufám, že pochopí mé důvody, proč nechci tuto nominaci přijmout.
Petros Michailidis
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)

Tobias.Esner
Administrativní odbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tobias.Esner » 15 dub 2017, 09:48

úvodní příspěvek aktualizován
Vojtech.Pikal
778 7O2 713,