CF 11/2017 Dovolba RP - 4. místopředseda

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2156 poděkování
Dostal poděkování: 14605 poděkování

Re: CF 11/2017 Dovolba RP - 4. místopředseda

Příspěvek od Martin.Kucera » 11 dub 2017, 10:28

Mikulas.Peksa píše:
Dalibor.Zahora píše:c) Myslíte si, že by RP mělo samo bez návrhu krajského nebo místního předsednictva rušit registrované příznivce strany?
Přijde mi, že to má dělat RK. Moc nechápu, jak se to z daného vymezení soudní a výkonné moci přeneslo pod výkonnou.
Mám za to, že je to kvůli rozdílu v "jednoduchosti" jak získat členství/příznivectví.
Stát se členem nejde čistě na základě vlastního rozhodnutí, zájemce musí být přijat oblastním předsednictvem.
Naproti tomu registrovaným příznivcem se (v současném nastavení) může člověk stát vlastním rozhodnutím a stojí ho to jen pár kliků myší. Proto byl IMHO nastaven (už dávno, čistě pod soudní mocí to nebylo snad nikdy) i jednodušší způsob jak registraci příznivcem zrušit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Mikulas.Peksa, Vojtech.Pikal
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: informatik, politik
Dal poděkování: 22503 poděkování
Dostal poděkování: 15940 poděkování

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 11 dub 2017, 12:04

(A taky je tam rušení z důvodu nefunkčnosti kontaktů, což snad soudní přezkum předem nepotřebuje.)
člen RV, AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status

Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Profese: Fyzik
Dal poděkování: 6773 poděkování
Dostal poděkování: 8254 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 11 dub 2017, 12:47

Martin.Kucera píše:Naproti tomu registrovaným příznivcem se (v současném nastavení) může člověk stát vlastním rozhodnutím a stojí ho to jen pár kliků myší. Proto byl IMHO nastaven (už dávno, čistě pod soudní mocí to nebylo snad nikdy) i jednodušší způsob jak registraci příznivcem zrušit.
I to je duvod, proc me osobne moc nedava smysl, aby takove veci resil nejvyssi exekutivni organ strany. Me mazani necich multaku na foru pripada jako zbytecny micromanagment. Pokud se nejak nezmeni pravidla pro priznivce, myslim, ze nema cenu, aby RP na kazde porade prijalo nove stanovisko "tohohle smazaneho, co se uz X-krat znovuzalozil, smazat". Soustredil bych se na dulezitejsi veci.

Soukromy dzihad mezi nejakym clenem soucasneho RP a nejakou byvalou mistopredsedkyni strany neni uplne vec, kde bych si chtel hrat na soudce. Nejake to maslo ma na hlave kazdy a dulezitejsi je, aby si to dotycni vyrikali mezi sebou. Pokud to nedokazou, resil bych to az ve chvili, kdy bude RP zapatovane a neschopne prijimat jina usneseni, dokud se toto neodblokuje. Samozrejme, kdyby to stalo ve stylu "bloknu penize pro tento odbor, tento odbor a jmenovani tohohle garanta, pokud mi nevyhovite", tak holt dej se vule FSM a mazme a zakladejme multaky, ale nerekl bych, ze soucasne predsednictvo je takova banda silencu, ze by to zaslo tak daleko.
Švejku, až zavěsíte telefon...klap!

PGP: http://pgp.mit.edu/pks/lookup?op=get&se ... 7326D4BF7E

When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Dana.Balcarova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: aktivistka
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 334 poděkování

Příspěvek od Dana.Balcarova » 11 dub 2017, 13:37

Dalibor.Zahora píše:Otázky pro kandidáty i kandidátky:
a) Váš názor jak by Pirátská strana měla komunikovat téma role ČR v NATO a jak intenzivně chcete toto téma z pozice místopředsedy komunikovat?
Bráno z širšího úhlu, obávám se částečně toho, že po kauze Vašíček, se vedení Pirátů bude obávat další komunikace, která by obsahovala kritiku Západu.
Osobně jsem pro členství v NATO a členství EU v rámci obranných struktur. Stejně tak jako jsem pro posílení akceschopnosti a navýšení stavu české armády.
Již při diskusi k programovému bodu Obrana jsem prosazovala jednoznačný postoj k NATO.

Vítám současnou iniciativu RP definovat pirátský postoj k NATO, diskuse na mumble tuto neděli jsem se účastnila https://pad.pirati.cz/p/rv-nato
Pokud to téma dostanu do své gesce, budu ho umět komunikovat.
b) Má nebo nemá mít CF pravomoc vetovat či odvolávat garanty jmenované RP?
CF má pravomoc vetovat rozhodnutí RP. Tedy i v tomto případě. Pravomoc CF vetovat rozhodnutí RP vnímám jako aplikaci demokratického principu.
c) Myslíte si, že by RP mělo samo bez návrhu krajského nebo místního předsednictva rušit registrované příznivce strany?
Zdá se mi, že tato otázka směřuji ke konkrétnímu případu. Jde vždy o kontext daného případu a zdůvodnění řešení.
Pokud akutní potřeba rušit registrovaného příznivce nastane a oblastní předsednictvem nekoná, měl by mít tuto možnost jiný orgán strany, myslím že RP to být může.
d) Jak se stavíte k tendenci přenášet oficiální jednání či další komunikaci strany na Facebook?
Oficiální jednání strany na fb jsem nezaznamenala a na fb nepatří. Pro jinou komunikaci je fb, alespoň pro mě, jednodušší a přehlednější než fórum či redmine. Pokud se členové pracovního či jiného týmu na fb shodnou, je to v pořádku. Piráti ctí svobodnou volbu komunikačního prostředí. Znovu zdůrazňuji, že oficiální jednání na fb nepatří.
e) Budete prosazovat, aby jednání RP probíhal opět na forum.pirati. a ne na redmine, jak se to děje nyní?
Na daný dotáz jsem neměla názor, zjistím u členů RP a večer odpovím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dana.Balcarova za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova, Vojtech.Pikal, Jan.Novak

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: volný radikál
Dal poděkování: 17902 poděkování
Dostal poděkování: 7799 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 11 dub 2017, 15:14

Upřesňuji dotaz:
Mikulas.Peksa píše:
Martin.Kucera píše:Naproti tomu registrovaným příznivcem se (v současném nastavení) může člověk stát vlastním rozhodnutím a stojí ho to jen pár kliků myší. Proto byl IMHO nastaven (už dávno, čistě pod soudní mocí to nebylo snad nikdy) i jednodušší způsob jak registraci příznivcem zrušit.
I to je duvod, proc me osobne moc nedava smysl, aby takove veci resil nejvyssi exekutivni organ strany. Me mazani necich multaku na foru pripada jako zbytecny micromanagment. Pokud se nejak nezmeni pravidla pro priznivce, myslim, ze nema cenu, aby RP na kazde porade prijalo nove stanovisko "tohohle smazaneho, co se uz X-krat znovuzalozil, smazat". Soustredil bych se na dulezitejsi veci.

OFFTOPICSoukromy dzihad mezi nejakym clenem soucasneho RP a nejakou byvalou mistopredsedkyni strany neni uplne vec, kde bych si chtel hrat na soudce. Nejake to maslo ma na hlave kazdy a dulezitejsi je, aby si to dotycni vyrikali mezi sebou. Pokud to nedokazou, resil bych to az ve chvili, kdy bude RP zapatovane a neschopne prijimat jina usneseni, dokud se toto neodblokuje. Samozrejme, kdyby to stalo ve stylu "bloknu penize pro tento odbor, tento odbor a jmenovani tohohle garanta, pokud mi nevyhovite", tak holt dej se vule FSM a mazme a zakladejme multaky, ale nerekl bych, ze soucasne predsednictvo je takova banda silencu, ze by to zaslo tak daleko.
Nejde mi v tomto případě o rušení mulťáků, ale o rušení reg.p. jako u prokazatelné fyzické osoby.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Milus.Kotisova
twitter @daliborzz člen @pirati_sck ale výskyt i @piratip1 případně FB fb.com/dlbrz a profil na wiki.pirati.cz

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2156 poděkování
Dostal poděkování: 14605 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 11 dub 2017, 15:37

Tak já taky přidám otázku na kandidáty.
Jaký je váš postoj k cílenému utajování fóra coby komunikační platformy před novými zájemci (příznivci či uchazeči o členství)?
Viz regionální stránky na novém webu, kde je v boxu Kontakt odkaz na FB, redmine a někdy twitter, ale nikoli do krajské sekce fóra.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova, Vit.Jurasek, Tomas.Vymazal
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Profese: Fyzik
Dal poděkování: 6773 poděkování
Dostal poděkování: 8254 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 11 dub 2017, 16:12

Martin.Kucera píše:Tak já taky přidám otázku na kandidáty.
Jaký je váš postoj k cílenému utajování fóra coby komunikační platformy před novými zájemci (příznivci či uchazeči o členství)?
Je to blbost.
Martin.Kucera píše:Viz regionální stránky na novém webu, kde je v boxu Kontakt odkaz na FB, redmine a někdy twitter, ale nikoli do krajské sekce fóra.
Do fungovani krajske stranky by predevsim mely mluvit samotne kraje. Ma-li AO nejake vseobecne pozadavky stran toho, co by tam musi byt, at si k tomu vyda vyhlasku nebo metodicky pokyn. Ma-li MO nejake pozadavky stran stylu, at si k tomu vyda vyhlasku nebo metodicky pokyn. Je treba zajistit, aby ty predpisy byly pokud mozno co nejmene svazujici (a idealne je scuknout do jednoho, aby to editori webu nemuseli slozite hledat).

Myslim, ze zase lezeme prilis do micromanagmentu, tentokrat cinnosti odboru. RP ma delat globalni rozhodnuti typu "prechazime z phpBB jako ustredniho komunikacniho kanalu na XXX" a ne doplnovat/odstranovat hyperlinky na webu. Odbory by mely fungovat pokud mozno autonomne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 6):
Alexandr.Mansurov, Rostislav.Reha, Dana.Balcarova, Lenka.Kozlova, Vit.Jurasek, Jan.Novak
Švejku, až zavěsíte telefon...klap!

PGP: http://pgp.mit.edu/pks/lookup?op=get&se ... 7326D4BF7E

When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Dana.Balcarova
Poslanec Parlamentu ČR

Příspěvek od Dana.Balcarova » 11 dub 2017, 20:17

Martin.Kucera píše:Tak já taky přidám otázku na kandidáty.
Viz regionální stránky na novém webu, kde je v boxu Kontakt odkaz na FB, redmine a někdy twitter, ale nikoli do krajské sekce fóra.
Souhlasím s názorem Mikuláše Peksy viz výše.
Formát a obsah krajských stránek je na krajích. Jednotné prvky čí strukturu stránek by měl definovat MO a AO a to s ohledem na návštěvníky stránek i potřeby členů a příznivců.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dana.Balcarova za příspěvek:
Mikulas.Peksa

Dana.Balcarova
Poslanec Parlamentu ČR

Příspěvek od Dana.Balcarova » 11 dub 2017, 21:13

Dalibor.Zahora píše:Otázky pro kandidáty i kandidátky:
e) Budete prosazovat, aby jednání RP probíhal opět na forum.pirati. a ne na redmine, jak se to děje nyní?
Redmine je vhodnější na pracovní workflow, pokud jde o možnost jednání sledovat, tak to lze také.
Sama zkušenost s jednáním na redmine nemám.

Giuseppe.Maiello
Garant programového bodu
Profese: Vysokoškolský učitel
Dal poděkování: 751 poděkování
Dostal poděkování: 360 poděkování

Příspěvek od Giuseppe.Maiello » 11 dub 2017, 23:21

Dana.Balcarova píše:
Osobně jsem pro členství v NATO a členství EU v rámci obranných struktur. Stejně tak jako jsem pro posílení akceschopnosti a navýšení stavu české armády.
Již při diskusi k programovému bodu Obrana jsem prosazovala jednoznačný postoj k NATO..

Hmmm… dovolují si upozornit, že otázkou NATO jsme k programovému bodu Obrana jsme neřešili. Objevila se pouze jedná deklarace a to od Michael.xChaos.Polaka (piratsky-program-f402/obrana-koncept-bo ... ml#p490549). Ale cela diskuze nebyla o prosazovaný nebo neprosazování NATO, jelikož nepatří k agendě Obrany, tak nebyla žádná odezva.
Pravda, je, že Mikuláš Peksa, se pokusil hodit NATO na nás (piratsky-program-f402/obrana-koncept-bo ... ml#p492073) ale byl to samozřejmě nesmysl. Pravda také je, že i Michal Horak, se pokusil znovu otvírat diskuzi o NATO (piratsky-program-f402/obrana-koncept-bo ... ml#p492191). I tentokrát, logický, diskuze se nekonala.

Dohromady se objevili 126 příspěvků. Dle mých počtů 1 se vyjádřil přímo(Polák), jeden říkal přímo, že se musíme o tom bavit (Horák), třetí nepřímo říkal, že bychom se měli zabývat my a ne jeho resortu (protože dle jeho slov, osobní rozhovor, "je to otázka, kde se u pirátu se nenajde konsenzu" - M.Peksa).

126 x 3... Hmmm... Navíc ještě jsem hledal nějaké tvoje vyjádřený o tom, a jsem ji nenašel.

Tak, prosím proto, aby si nemíchala rezort obrany do tvé prezentaci a myslím si, že bys vypadala důvěryhodnější, kdybys opravila svoje vyjádřeny.

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“