CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2429
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10857 poděkování
Dostal poděkování: 4881 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Oznámení moderátora:
Napominam Krtka, Petra, jeste jednou Petra, Dalibora a dalsi, kteri se k nim pridavaji, za offtopic, a znovu prosim, abyste veci, ktere nesouvisi s odvolanim, at uz jsou to znovu avatary nebo cokoli dalsiho, řešili jinde. Dekuji!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Navrkal, Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

houbar píše:Dobrý den všem zde.
Mikulas.Ferjencik píše: Mně zase přijde hloupé přenechat čtenáře Sputniku Okamurovi a KSČM. Je to podle mého názoru neuctivé k nim i k demokracii. Pokud ti lidé mají volební právo přijde mi naprosto hloupé poslat je k náckům, nebo komunistům, když můžou protestovat i jinak (třeba volbou Pirátů).
Doufám, že se shodneme na tom, že nám vadí přítomnost nácků, komunistů a ruské propagandy ve společnosti. Doufám, že se taky shodneme na tom, že Sputnik či Aeronet jsou nástroji ruské propagandy. Je nutné podporovat nástroje ruské propagandy tím, že na nich místopředseda bude publikovat svoje texty?
EDIT: Ještě podpis. Jan Hrubeš, Pardubice.
A prozápadní či proamerická propaganda vám vadí nebo nevadí? Ta se podporovat nebo ignorovat může či má? Váš příspěvek do debaty hodnotím jako jednostranný.

A dovolím si nesouhlasit s předsedající. Cením, že se snaží udržet diskuzi v jistém rámci, ale nepovažuji své příspěvky za offtopic. Naopak je považuji za relevantní (důvěryhodnost přispěvatele, navíc anonymního), toto je politická záležitost a ta má ze své podstaty značně široký záběr.
Naposledy upravil(a) Dalibor.Zahora dne 29 bře 2017, 08:53, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Ales.Sura, Lenka.Wagnerova, anonym2064

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5254
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7637 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Dalibor.Zahora píše:toto je politická záležitost
Nikoliv vylucne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, anonym2064

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2328
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2216 poděkování
Dostal poděkování: 3181 poděkování

Re: CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Jakub.Backa »

Dalibor.Zahora píše:
houbar píše:Dobrý den všem zde.
Mikulas.Ferjencik píše: Mně zase přijde hloupé přenechat čtenáře Sputniku Okamurovi a KSČM. Je to podle mého názoru neuctivé k nim i k demokracii. Pokud ti lidé mají volební právo přijde mi naprosto hloupé poslat je k náckům, nebo komunistům, když můžou protestovat i jinak (třeba volbou Pirátů).
Doufám, že se shodneme na tom, že nám vadí přítomnost nácků, komunistů a ruské propagandy ve společnosti. Doufám, že se taky shodneme na tom, že Sputnik či Aeronet jsou nástroji ruské propagandy. Je nutné podporovat nástroje ruské propagandy tím, že na nich místopředseda bude publikovat svoje texty?
EDIT: Ještě podpis. Jan Hrubeš, Pardubice.
A prozápadní či proamerická propaganda vám vadí nebo nevadí? Ta se podporovat nebo ignorovat může či má? Váš příspěvek do debaty hodnotím jako jednostranný.

A dovolím si nesouhlasit s předsedající. Cením, že se snaží udržet diskuzi v jistém rámci, ale nepovažuji své příspěvky za offtopic. Naopak je považuji za relevantní (důvěryhodnost přispěvatele, navíc anonymního), toto je politická záležitost a ta má ze své podstaty značně široký záběr.
Tady se naopak ukazuje Vaše jednostrannost, šíří nějaký místopředseda PP dle Vás "prozápadní propagandu"? Kdo a kde? A pokud by šířil, je to důvod k odvolání?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Backa za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Pavel.Moravec
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Ales.Sura
Člen KS Praha
Příspěvky: 2112
Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Bydliště: Praha 7, Bubeneč
Dal poděkování: 1963 poděkování
Dostal poděkování: 3119 poděkování

Re: CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Ales.Sura »

houbar píše:Doufám, že se shodneme na tom, že nám vadí přítomnost nácků, komunistů a ruské propagandy ve společnosti. Doufám, že se taky shodneme na tom, že Sputnik či Aeronet jsou nástroji ruské propagandy. Je nutné podporovat nástroje ruské propagandy tím, že na nich místopředseda bude publikovat svoje texty?
EDIT: Ještě podpis. Jan Hrubeš, Pardubice.
Neshodneme. Je důležité si uvědomit, že pokud mi něco vadí, tak je to můj problém. Nikoliv problém nácků nebo komunistů. Pokud mi něco vadí, tak zpravidla v pozadí visí názor, že já mám pravdu a ti ostatní jsou mimo. Nevím jestli to spojení bylo účelově manipulativní, ale jedná o diametrálně odlišné věci. Nacistická ideologie je protizákonná, což neznamená, že bychom se s těmito lidmi neměli bavit. Pokud je vyženeme na okraj společnosti, tak to jen posílí jejich domněnku, že mají pravdu - protože jinak by nikomu za slovo nestáli. Každý nátlak vyvolává protitlak a ve finále z toho může být ještě větší problém.
Komunisti jsou proti tomu demokraticky zvolená strana. To je fakt, ačkoliv nejsem jejich sympatizant. A můj postoj, že s jejími názory nesouhlasím, na tom nic nemění. Pořád reprezentují nemalou část českých voličů.
Ruská propaganda v ČR je. Ale ve srovnání s prozápadní propagandou je ale ve výrazné menšině. Uznávám, že některé plátky jsou proruská propaganda. Otázkou je jestli vy uznáte, že většina místních plátků (Novinky, iDnes následující CNN, BBC atd.) jsou prozápadní propaganda? Slovy Orwella: "Žurnalistika je to, co někdo nechce zveřejnit, vše ostatní je propaganda." Ostatně všiml jsem si v poslední době zajímavého trendu. Zatímco tzv. manipulační proruské plátky často obsahují autentické záběry z "místa činu", tak prozápadní obsahují víc a víc prohlášení politiků, kterým prostě z principu "musíme" věřit, že to tak je.
A tím se konečně dostávám k Ivovi. Za prvé se kdesi vzal výmysl, že Ivo je ruský agent sdílící články z proruských plátků. Podíval se někdo na jeho Facebook a udělal statistiku? Určitě ně. Články z proruských médií jsou tam totiž v menšině. Ivo má tak u mě body plus, že si snaží vytvořit vyvážený názor.
Ivo publikuje, kde se dá. Co vím, tak nejvíce na tzv. prozápadním iDnesu. Na údajně proruských Parlamentních listech vyšly články mnohým dalším Pirátům. Navrhneme je všechny na odvolání? Kde je hranice toho, kde se může a kde se nemůže publikovat? A kdo to bude rozhodovat?
Měli bychom se naučit posuzovat názory. Nikoliv odsoudit článek/názor jenom protože vyšel na Parlamentních listech nebo že ho napsal Vašíček. V opačném případě to povede ke vzniku seznamu zakázaných/nevhodných stránek od Evropských hodnot nebo ke vniku Orwellova / Chovancova ministerstva pravdy. Hodně mě zneklidňuje pokud stát musí lidem říkat co je a co není pravda.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 9):
anonym2064, Michal.Horak, Lenka.Wagnerova, Ondrej.Kotas, Vaclav.Fortik, Maria.Vasickova, Dominika.Michailidu, Roman.Kucera, Ales.Jakl
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4040
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2909 poděkování
Dostal poděkování: 5338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Martin.Smida »

Zdarec. tohle jedna z mých méně oblíbených činností u Pirátů, ale rád bych taky přispěl do diskuze a snad bude můj příspěvek pochopen.
zatím nevím, jak budu hlasovat. a to je proto, že nad tím důkladně přemýšlím.

já bych prosil, aby každý dobře zvážil skutečné či zdánlivé důvody a skutečné či zdánlivé důsledky takového odvolání.

jestli vám vadí víc o co jde (skutečné názory Ivo Vašíčka), nebo víc o to, jak to vypadá (mediální dopady, ztráta voličů).

Důvody:

Ivo má tyhle názory, co ho znám. A do RP byl zvolenej i s těmahle názorama. A ať chceme nebo ne, tak nás to jistou formou utváří. Už ten samotný fakt, že takové názory respektujeme, nebo alespon tolerujeme. A je skupina voličů, která je za to ráda, že jsme takoví openminded. Jiná skupina voličů chce tenhle názorový proud ze strany vyštípat, a je to samozřejmě úplně legitimní. Ale z mýho pohledu by to byla škoda. mě se vždycky líbilo, že jsme tak trochu mimo pravo-levé vidění, mimo západo-východní vidění, atd... a nikdo nemůže očekávat, že každý z nás bude 100% souhlasit s každou čárkou v programu. Důležitější je to, co nás spojuje, než to co nás rozděluje.

Druhá věc je, jak to vypadá, že to nějak interpretují média, nebo (často pochybný) způsob, jak to interpretuje sám Ivo.
A já osobně mám taky spíš problém s formou, kterou to Ivo dělá a víc mi vadí ten fakt, že dělá rozhovory do Sputniku, než ten fakt, že kritizuje NATO.
A to byste mohli odvolat i mě, protože bych taky NATO kritizoval, kdyby se mě na to někdo zeptal (jenže já tyhle témata moc nevyhledávám). a kdyby se mě zeptali, jestli chci setrvat, tak bych řekl "Asi ano, ale..." a dopadl bych s reakcema stejně jak Ivan u Šídla.
Na druhou stranu netrpím nějakým sentimentem k Rusku. NATO má svý mouchy, Rusko má IMHO masařky. A nechápu, proč by kdokoli, kdo kritizuje NATO, měl být automaticky rusofil. A jsou to jenom nálepky, nic víc.
A tady jsem ochoten uznat, že v mých očích Ivo dělá chyby. protože i když si myslím, že není Rusofil, třeba tak vypadá a vskutku se mu nedaří se té nálepky zbavit, spíš ji ještě posiluje. Což jsou asi chyby. Jsou tak velký na odvolání? Budeme odvolávat kvůli tomu, co si myslí ostatní?


...a ted ty dopady:
když odvoláme, co se stane doopravdy a jak to bude vypadat?

podle mě se tolik nestane. Ivo je dál zastupitel v Brně, kdokoli bude chtít házet špínu, může dál. Program se nezmění, moc lidí nás neopustí, moc jiných nepřijde.

jak to bude vypadat? že jsme umlčeli názorový proud? ikdyž to není pravda? (Bo, jak jsem řekl, NATO bych klidně kritizoval i já. Ivan by taky asi v rozhovoru neodpověděl diametrálně jinak). Bojím se, že to bude vypadat, že jsme se pochcali strachy a příště budeme říkat jenom to, co od nás média očekávají.


Když to shrnu. daleko víc mi u Iva vadí, jak to vypadá, než jak to ve skutečnosti je.
A když Iva odvoláme, tak se daleko víc bojím toho, jak to bude vypadat, než toho, co se doopravdy stane.

A myslím, že bychom se měli rozhodovat spíš podle toho, co se stalo a co se stane, než podle toho, jak to vypadá a jak to bude vypadat.


Shrnu ještě jinak:
za obsah bych Iva neodvolával
za formu spíš jo

když odvoláme:
Na směřování strany se nezmení asi nic, tedy odvolat klidně můžeme
bude to vypadat, že jsme umlčeli názorový proud, že skákáme, jak média pískaj, takže bych raději nedvolával.

No a teď si vyber, že :-D
Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 882
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Re: CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Jsem si poctivě přečetl všech 19 stran a chtěl bych k tomu říct hlavně jednu věc. Mrzí mě, že zrovna Piráti se místo skutečné podstaty (ne/vyhovuje mi to co Ivo hlásá a jak hlásá) zaobírají hlavně tím, jak to bude vypadat navenek. Jestli nám přinese více bojovat o hlasy městských liberálů nebo o hlasy Okamury. Jestli to nebude navenek vypadat, že potíráme názorovou pluralitu. Takhle přesně uvažují všechny ostatní politické strany, snaží se hrát na všechny strany a bojovat o každého voliče, i když je třeba původní myšlence strany vzdálený. Když jsem vstupoval do PP-CZ, tak jsem si přesně myslel, že tohle Piráti nedělají.

Imho bychom se měli zaměřit na to jakou tu stranu chceme my. Hlasovat podle toho, jestli IV vyhovuje mým názorům a jestli se chová v RP, tak jak já chci, aby se choval. Pokud v tomhle budu v menšině, tak úplně ok, ale nepřijde mi nic negativního a nebo antidemokratickýho na tom, že se v rámci vnitrostranickcých procesů a svým hlasováním snažím o to, aby RP vypadalo tak, jak si to představuji já.

Pro mě ta otázka je položená docela jasně. A) nesouhlasím s názory Ivoše, resp. hlavně nesouhlasím s tím jak jsou jeho názory vyhraněné (ok, o tom ten podnět není, ale nevím, proč bych měl hlasovat pro setrvání někoho, kdo mě v RP absolutně nezastupuje) a zároveň si myslím, že ideálně neplní úlohu člena RP (která je i o nějaké reprezentaci navenek).

Proto budu hlasovat pro odvolání a můžou se stát dvě věci:
1) buď se ukáže, že podobný názor je většinový a Iva (už) většina lidí v RP nechce a pak tam asi nemá, co dělat
2) ukáže se, že má pořád v PP-CZ zásadní podporu a pak s tím nemám problém. Říká se tomu demokracie.
Ale abych hlasoval pro setrvání někoho, kdo to imho dělá blbě a s kým nesouhlasím jenom proto, že možná zastupuje nějakou část strany, možná přitahuje nějaké voliče, možná by to vypadalo blbě navenek...to jste upadli ne?

Přece v listopadu si taky neřeknu, ok souhlasím nejvíc s Piráty, ale půjdu radši volit TOPku, protože hrozí, že neprojde do PSP a městští proevropští konzervativci si zastoupení v parlamentu taky zaslouží.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Hejduk za příspěvky (celkem 9):
Zdenek.Strnad, Lenka.Kozlova, kostej, Vozka, michaljuris, Frantisek.Navrkal, Rostislav.Reha, Pavel.Moravec, Tom.Adamec

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2328
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2216 poděkování
Dostal poděkování: 3181 poděkování

Re: CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Jakub.Backa »

mě se vždycky líbilo, že jsme tak trochu mimo pravo-levé vidění, mimo západo-východní vidění, atd...
A Vašíček zajišťuje, že Piráti jsou taky mimo pravda-lež vidění. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Backa za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Navrkal, michaljuris, Petr.Vileta, Tom.Adamec
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 922
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Michal.Horak »

Yossi píše:
mě se vždycky líbilo, že jsme tak trochu mimo pravo-levé vidění, mimo západo-východní vidění, atd...
A Vašíček zajišťuje, že Piráti jsou taky mimo pravda-lež vidění. :)
Pravda a lež je relativní pojem podle toho , komu člověk zrovna fandí, o tom se tu celou dobu dohadujeme, tak si nech tyhle kecy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Předseda Piráti Písecko
Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2328
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2216 poděkování
Dostal poděkování: 3181 poděkování

Re: CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Jakub.Backa »

Pravda a lež je relativní pojem podle toho , komu člověk zrovna fandí, o tom se tu celou dobu dohadujeme, tak si nech tyhle kecy.
Ne, to tu tvrdí Vašíčkovci, resp. dají se rozdělit do třech skupin a) Ivo nelže, b) Ivo lže, ale všichni lhajú a c) pravda je relativní pojem. Je vtipné, jak dokáže někoho naštvat prosté odhalení, že ten, komu fandí, nepokrytě lže.

Že jste Vy sám osobně selhal a rezignoval na hledání pravdy, je mi samozřejmě líto, ale patrně to již nezměním, byl bych ale rád, aby na to pod vlivem lží a manipulací pana Vašíčka nerezignovali i jiní lidé, kteří ještě mají naději naučit se kritickému přístupu k informacím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Backa za příspěvky (celkem 5):
next_ghost, Frantisek.Navrkal, Petr.Bajgar, Pavel.Moravec, Tom.Adamec
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“