CF 3/2017 - Dovolba kontrolní komise

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33837 poděkování

Re: CF 3/2017 - Dovolba kontrolní komise

Příspěvek od Martin.Kucera »

Martin.Shanil píše:
Adam.Skorepa píše:Dotaz na předsedajícího: Hodlám volbu namítat a připravuji tři různé námitky, které se však všechny týkají hlasování samotného. Mám tyto námitky podat každou zvlášť, nebo je mám shrnout třeba jako odůvodnění do jedné, když se vztahují k jedné namítané skutečnosti?
a na co čekáš? až jak to dopadne?
A tohle je taky velice správná připomínka, protože "Všechny námitky je třeba podat bezprostředně po tom, co nastala namítaná skutečnost. "
Takže už teď hrozí, že námitky budou zamítnuty jakožto nepodané bezprostředně (a pokud s nimi Adam bude čekat až na výsledek hlasování, měly by být zamítnuty určitě).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, anonym2064, Dominika.Michailidu, Ondrej.Kallasch, Vojtech.Pikal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: CF 3/2017 - Dovolba kontrolní komise

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Martin.Kucera píše:
Martin.Shanil píše:
Adam.Skorepa píše:Dotaz na předsedajícího: Hodlám volbu namítat a připravuji tři různé námitky, které se však všechny týkají hlasování samotného. Mám tyto námitky podat každou zvlášť, nebo je mám shrnout třeba jako odůvodnění do jedné, když se vztahují k jedné namítané skutečnosti?
a na co čekáš? až jak to dopadne?
A tohle je taky velice správná připomínka, protože "Všechny námitky je třeba podat bezprostředně po tom, co nastala namítaná skutečnost. "
Takže už teď hrozí, že námitky budou zamítnuty jakožto nepodané bezprostředně (a pokud s nimi Adam bude čekat až na výsledek hlasování, měly by být zamítnuty určitě).
Aha, takže má námitka bude dopředu zneplatněna proto, že jsem se tu zeptal na správný postup a neměl jsem zatím čas ji sepsat...

Dobré vědět.
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33837 poděkování

Re: CF 3/2017 - Dovolba kontrolní komise

Příspěvek od Martin.Kucera »

Adam.Skorepa píše:Aha, takže má námitka bude dopředu zneplatněna proto, že jsem se tu zeptal na správný postup a neměl jsem zatím čas ji sepsat...
Nikoli. Jen upozorňuji na možné riziko zamítnutí, rostoucí s dobou uplynulou od okamžiku, kdy nastala namítaná skutečnost.
A vzhledem k tomu, že nyní už správný postup znáš, tak by podání námitky až zítra večer po hlasování bylo s největší pravděpodobností vyhodnoceno jako "nikoli bezprostředně poté".

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2445
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: CF 3/2017 - Dovolba kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Novak »

Lituji všechny členy KK. Ať již současné, tak ty co budou zvoleni. Tyhle hlasování jsou prostě zmatečné a divné a rozhodně nazakládájí mandát, který bych já sám za sebe na jejich místě považoval za dostatečně legitimní. Předvést takovouhle saskarnu zrovna u volby KK...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
KarelS

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2047
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Integration Developer
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2523 poděkování
Dostal poděkování: 2104 poděkování

Re: CF 3/2017 - Dovolba kontrolní komise

Příspěvek od Ondrej.Kallasch »

Jan.Novak píše:Lituji všechny členy KK. Ať již současné, tak ty co budou zvoleni. Tyhle hlasování jsou prostě zmatečné a divné a rozhodně nazakládájí mandát, který bych já sám za sebe na jejich místě považoval za dostatečně legitimní. Předvést takovouhle saskarnu zrovna u volby KK...
Moc nerozumím tomuto příspěvku co je na tomto hlasování zmatečné, krom toho že se tu jeden účastník snaží bojkotovat celou volbu. Zvažuji rezignaci na předsedání tohoto jednání protože začínám být zaujatý.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kallasch za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Nepejchalova, Janek.Wagner, Lenka.Wagnerova, Rostislav.Reha

Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva MČ Praha 22

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2017 - Dovolba kontrolní komise

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

JN: Můžeš být konkrétnější?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Janek.Wagner

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: CF 3/2017 - Dovolba kontrolní komise

Příspěvek od anonym2064 »

Ondrej.Kallasch píše:
Jan.Novak píše:Lituji všechny členy KK. Ať již současné, tak ty co budou zvoleni. Tyhle hlasování jsou prostě zmatečné a divné a rozhodně nazakládájí mandát, který bych já sám za sebe na jejich místě považoval za dostatečně legitimní. Předvést takovouhle saskarnu zrovna u volby KK...
Moc nerozumím tomuto příspěvku co je na tomto hlasování zmatečné, krom toho že se tu jeden účastník snaží bojkotovat celou volbu. Zvažuji rezignaci na předsedání tohoto jednání protože začínám být zaujatý.
klid. zrovna jsem tě chtěl pochválit, jak to hezky zvládáš. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Janek.Wagner, Vojtech.Pikal, Rostislav.Reha, Ondrej.Kallasch
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2445
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: CF 3/2017 - Dovolba kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Novak »

Však už jsem to psal - myslím si, že nejčestnější řešení by bylo nejprve vyřešit podnět pro odvolání celé KK a až poté dovolovat KK. Taky si myslím, že to Martin Kučera pokazil tím, že nerozeslal mail členstvu. OFFTOPICMartina si vážím - dělat vedoucího AO je snad to nejhorší co lze vyfasovat (no, i když FO...). Nemyslím si ani, že to nerozeslání mailem byla nějaká úmyslná pomoc Rosťovi. Jedná se ovšem o jeho kamaráda, což je všeobecně známo a nepůsobí to dobře. Nelze se pak divit třeba Jakubovi, že se mu nelíbí rozdílný přístup vůči němu a vůči Rosťovi. Pro jistotu zopakuji, že v tom nevidím úmysl. Rozeslání soukromou zprávou nepovažuji za ekvivalent rozeslání mailem, mnoho méně aktivních členů nemusí upozornění na soukromou zprávu řešit tolik jako mail.

Všichni hrozně tlačí napilu, aby byla KK dovolena co nejdříve, jako by jeden týden dovolby navíc něco zásadního změnil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
KarelS

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: CF 3/2017 - Dovolba kontrolní komise

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Podávám tedy námitku proti hlasování z těchto důvodů:
  • vadně nastavená anketa umožňující měnit hlas v závazném hlasování CF (Marek Nečada nastavil anketu zcela mimo dosavadní úzus): hlasovani-celostatniho-fora-f475/cf-3-2 ... 36350.html
  • zmatečná procedura při shánění podpory návrhu postupu, kdy byla sháněna podpora pro shodně pojmenovaný návrh, což mohlo členy při vyjádření podpory mást (to je má chyba, nicméně na podstatě problému to nic nemění): clenske-podnety-f350/navrh-postupu-odlo ... 36218.html a clenske-podnety-f350/navrh-postupu-odlo ... 36308.html
  • zmatečná situace po rozeslání Zpravodaje CF, kdy předsedající vybízí členy k hlasování v dovolbě a zároveň je informuje o odvolávání KK (což rozhodně nese znaky zmatečného jednání)
  • nedostatečná rozprava (kandidáti, kteří se objevili na poslední chvíli, nezodpověděli dotazy, které mohou výrazně ovlivnit dovolbu)
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33837 poděkování

Re: CF 3/2017 - Dovolba kontrolní komise

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jan.Novak píše:Taky si myslím, že to Martin Kučera pokazil tím, že nerozeslal mail členstvu.
Jestli sis nevšiml, tak jsem ho rozeslal. Proč až v pátek, to jsem vysvětlil výše (ještě jsem v tom vysvětlení patrně zapomněl zmínit, že jsem navíc se zpravodajem CF čekal na svolání dvou jednání, o nichž jsem z úterního telefonátu s Vojtou věděl, že je bude co nevidět zahajovat). Ostatně rozeslání do 3 dnů od žádosti je IMHO bezpečně "v normě".

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“