CF 21/2016 Mimořádný přezkum RP #4030 - stínová vláda

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

CF 21/2016 Mimořádný přezkum RP #4030 - stínová vláda

Příspěvek od Tobias.Esner »

Vážené CF,

tímto zahajuji jednání ve věci Mimořádného přezkumu usnesení RP #4030 - stínová vláda

dle Čl. 8 odst. 5 písm. h) stanov.
Celostátní fórum ve výlučné působnosti mimořádně přezkoumává rozhodnutí orgánu strany, pokud to skupina členů strany navrhne předsedovi do dvou týdnů od právní moci rozhodnutí; od toho okamžiku se vykonatelnost rozhodnutí pozastavuje. Celostátní fórum může do dvou týdnů od pozastavení rozhodnutí zrušit. Jinak se rozhodnutí vykoná. Pro účely tohoto ustanovení se skupinou rozumí alespoň pětina, nestanoví-li celostátní fórum ve svém jednacím řádu méně.3)
Daným rozhodnutím k mimořádnému přestupu je usnesení RP pdo sp. značkou #4030
rozhodnutí bylo pozastaveno na základě skupiny členů a bylo doručeno předsedovy strany.
Celostátní fórum tímto naplňuje svoji výlučnou působnost
Usnesení:
Celostátní fórum ve své výlučné působnosti ruší rozhodnutí RP #4030#note-8
Jelikož se jedná o mimořádný přezkum, bude jednání dle § 30 Jednacího řádu celostátního fóra vedeno v referendu.
Jiné návrhy usnesení v téže záležitosti neregistruji a vyhlášením tohoto jednání již jiné návrhy podávat nelze.
Doba na rozmyšlenou počíná okamžikem vyhlášení, hlasování stanovuji na pátek 16/12/2016 cca v 10.00 a rozhodné hlasování potrvá až do pondělí minimálně 22.00
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 21/2016 Mimořádný přezkum RP #4030 - stínová vláda

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Jestli můžu pro přesnost poprosti, jestli by předmětné rozhodnutí nemohlo být označeno jako "RP #4030#note-8", nebo nějak podobně.
Je pravděpodobné, že jestli nám to CF zruší, zkusíme v dané věci přijmout něco nového (protože nějak se volební program dohromady dát musí.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Tobias.Esner, Robert.Magni

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: CF 21/2016 Mimořádný přezkum RP #4030 - stínová vláda

Příspěvek od Tobias.Esner »

Vojtech.Pikal píše:Jestli můžu pro přesnost poprosti, jestli by předmětné rozhodnutí nemohlo být označeno jako "RP #4030#note-8", nebo nějak podobně.
Je pravděpodobné, že jestli nám to RP zruší, zkusíme v dané věci přijmout něco nového (protože nějak se volební program dohromady dát musí.)
Vyhovuji, ačkoliv uvedené odkazy jsou na notu 8, pro jistotu a pro jednoznačnost jsem i doplnil do usnesení
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
Vaclav.Hrdlicka
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 27
Registrován: 18 čer 2016, 00:30
Profese: manažer
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 84 poděkování

Re: CF 21/2016 Mimořádný přezkum RP #4030 - stínová vláda

Příspěvek od Vaclav.Hrdlicka »

Milé předednictvo, přijměte čerstvý pohled od Piráta, který je s Vámi pár týdnů...

Ať už byla kauza Garantů/ Stímových ministrů procedurálně správně nebo ne, minimálně komunikačně jde z mého pohledu o docela nemalý fail. Svědčí pro mne o tom fakt, že mezi seriózními kritiky se nacházejí předsedové kontrolní komise nebo administrativního výboru, členové rozhodčí komise a hlavně i samotní Garanti. Z mého (byť laického) pohledu tedy spíše Piráti znalí, kteří navíc předkládají racionální argumenty, přičemž na ně ne vždy dostali konkrétní odpovědi.

Jako řadovému členovi Pirátské strany, takové jak jsem si ji představoval (a v jakou zatím stále věřím), by se mi asi v tuto chvíli nejvíc líbilo, kdyby:
- Se kompetentní orgán (Kontrolní komise?) vyjádřil k procedurální správnosti odvolání garantů (a koncepce a volby) stínových ministrů, který by se dal repostovat a použít I pro oficiální stanovisko RP
- RP by si dalo práci (případně tím někoho pověřilo) a:
o posbíralo z hlavních vláken všechny relevantní výtky a dotazy a písemně je zodpovědělo
o sestavilo seznam odkazů na usnesení, rozhodnutí a hlavní vlákna atp. a publikovalo
- RP by udělalo písemné, ideálně video prohlášení, kde by stručně vysvětlilo, posypalo si popel na hlavu a odkázalo na výše uvedené sebrané odpovědi a odkazy
- RP zveřejnilo z relevantních jednání audio-video záznamy, které se –pevně věřím- pořizují, když kvůli tomu programově “buzerujeme” radnice.
- RP nastartovalo tento bod znovu
- RP pověřilo mediální odbor vytvořením např. polopatičtějích instruktážních youtube videí (Průvodce aktivního Piráta) s informacemi kde co sledovat, odebírat, Redmine atp.
(Třeba by to pomohlo nejen nováčkům, jako jsem já)

RP, nezklamnte mne, prosím! Přímá demokracie, jakkoliv s sebou nese i nevýhody, byla jedním z hlavním důvodů, proč jsem se rozhodl spojit s Piráty své jméno a věnovat komunální práci pod jejich jménem nemálo času. Díky
Místopředseda MS Piráti Praha 13
Předseda zastupitelského klubu Praha 13
https://wiki.pirati.cz/lide/vaclav_hrdlicka
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2134
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1775 poděkování

Re: CF 21/2016 Mimořádný přezkum RP #4030 - stínová vláda

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

No, mě by minimálně potěšilo, kdybych se, aniž bych musel čenichat, co kde se šustne nového, se o podobně důležitých věcech vůbec dozvěděl.
+1 pro pro předchozí příspěvek Václava Hrdličky. Proti němu, ač Pirát téměř mechem potažený, bych to tak trefně neformuloval
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Rene.Vanecek, Robert.Magni
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 21/2016 Mimořádný přezkum RP #4030 - stínová vláda

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Vaclav.Hrdlicka píše:Milé předednictvo, přijměte čerstvý pohled od Piráta, který je s Vámi pár týdnů...

Ať už byla kauza Garantů/ Stímových ministrů procedurálně správně nebo ne, minimálně komunikačně jde z mého pohledu o docela nemalý fail. Svědčí pro mne o tom fakt, že mezi seriózními kritiky se nacházejí předsedové kontrolní komise nebo administrativního výboru, členové rozhodčí komise a hlavně i samotní Garanti. Z mého (byť laického) pohledu tedy spíše Piráti znalí, kteří navíc předkládají racionální argumenty, přičemž na ně ne vždy dostali konkrétní odpovědi.

Jako řadovému členovi Pirátské strany, takové jak jsem si ji představoval (a v jakou zatím stále věřím), by se mi asi v tuto chvíli nejvíc líbilo, kdyby:
- Se kompetentní orgán (Kontrolní komise?) vyjádřil k procedurální správnosti odvolání garantů (a koncepce a volby) stínových ministrů, který by se dal repostovat a použít I pro oficiální stanovisko RP
- RP by si dalo práci (případně tím někoho pověřilo) a:
o posbíralo z hlavních vláken všechny relevantní výtky a dotazy a písemně je zodpovědělo
o sestavilo seznam odkazů na usnesení, rozhodnutí a hlavní vlákna atp. a publikovalo
- RP by udělalo písemné, ideálně video prohlášení, kde by stručně vysvětlilo, posypalo si popel na hlavu a odkázalo na výše uvedené sebrané odpovědi a odkazy
- RP zveřejnilo z relevantních jednání audio-video záznamy, které se –pevně věřím- pořizují, když kvůli tomu programově “buzerujeme” radnice.
- RP nastartovalo tento bod znovu
- RP pověřilo mediální odbor vytvořením např. polopatičtějích instruktážních youtube videí (Průvodce aktivního Piráta) s informacemi kde co sledovat, odebírat, Redmine atp.
(Třeba by to pomohlo nejen nováčkům, jako jsem já)

RP, nezklamnte mne, prosím! Přímá demokracie, jakkoliv s sebou nese i nevýhody, byla jedním z hlavním důvodů, proč jsem se rozhodl spojit s Piráty své jméno a věnovat komunální práci pod jejich jménem nemálo času. Díky
Reagoval jsem v původním vlákně zde: vnitrostranicka-diskuse-f75/novi-garant ... ml#p480254
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Robert.Magni
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 1774
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 769 poděkování
Dostal poděkování: 1359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 21/2016 Mimořádný přezkum RP #4030 - stínová vláda

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Nemám nic proti vytvoření stínové vlády, obzvláště pokud to bylo již dříve schváleno.
Rozhodnutí, že byli z ničeho nic zrušeni garanti a nahrazeni stínovou vládou je už k diskuzi. Chápu, že je to nutnost, jinak by byl program zcela nekonzistentní, ale vidím velké selhání v komunikaci k členům strany.
Co mi přijde jako největší problém, je způsob, jakým byla stínová vláda obsazena. Nevím, zda obsazení bylo v rámci strany nějak šíře diskutováno, chápu, že RP má svou představu o obsazení těchto pozic, ale postup by měl být takový, že RP by mělo vykomunikovat, že to hodlá udělat, proč to hodná udělat a pokud možno to předložit členům strany ke schválení. Chápu, že se RP nehce bojovat s tím otřesným flame, který by kolem toho vznikl, ale tento humbuk mi přijde horší. Pokud je RP přesvědčeno, že ty posty obsadilo dobře, mělo by být schopno si to před členy strany obhájit. A navrhovat do funkce někoho, kdo o tom ani neví, je možná trochu nešťastné.

Ještě doplním pár věcí:

Je dobře, že vedení strany je akční. Bohužel začíná selhávat v tomtéž co řada českých politiků již dříve - v komunikaci směrem dolů.
Je dobře, že si někdo uvědomil, jak nekonkrétní a strnulý (i když obecně kvalitní) máme program a že s tím chce něco dělat.

Nelíbí se mi, že takto zásadní zásah do struktury strany proběhl bez předchozí komunikace směrem ke členům a jejich suhlasu. Věřím, že Ivan Bartoš i Jakub Michálek jsou dostatečně respektované osobnosti, aby si takové rozhodnutí dokázali před členy obhájit a je velkou chybou, že se o to nepokusili předem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kapounek za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Robert.Magni, Oldrich.Fischer, Ondrej.Kolek

!MAKE PEOPLE LEGAL AGAIN!
člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: CF 21/2016 Mimořádný přezkum RP #4030 - stínová vláda

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Nalijme si čistého vína - vedení celou operaci se stínovou vládou pokazilo od začátku do konce. Místo přijetí chyby a omluvy nastalo vytáčení se a vymlouvání. Stále nebyla vysvětlena ta Marvanová, která o svém jmenování ani nevěděla. O členech ani nemluvě, na ty už současné vedení v rámci akceschopnosti zcela kašle.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 7):
Marek.Necada, Ondrej.Profant, Ivo.Vlasaty, Petr.Bajgar, Rene.Vanecek, Robert.Magni, Oldrich.Fischer
Author Sensei Tyrant Pervert
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 21/2016 Mimořádný přezkum RP #4030 - stínová vláda

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Adam.Skorepa píše:Nalijme si čistého vína - vedení celou operaci se stínovou vládou pokazilo od začátku do konce. Místo přijetí chyby a omluvy nastalo vytáčení se a vymlouvání. Stále nebyla vysvětlena ta Marvanová, která o svém jmenování ani nevěděla. O členech ani nemluvě, na ty už současné vedení v rámci akceschopnosti zcela kašle.
A furt se to bude opakovat, až z toho nikdy pravda nebude:-) Svý subjektivní intepretace jsou tvoje věc, ale nesázej to jako nějaký pravdy. A nebo předvěď, jak na členy vedení sere, komu odřeklo pomoc, ale reálně. Neřeší problémy strany? Neřeší úkoly uložené? Každý workshop je otevřený, vše začíná výzvou "poj'dte to dělat s námi". Je poměrně veliké množství lidí, kteří jdou. Nejvíce se naopak ozývají ti, kteří nešli a někdo to udělal za ně. Normálně lžeš...

Nevím, kdo se vytáčí a vymlouvá. Opakujeme stále to samé.

Pokud požaduješ vysvětlení, odzdrojování a kdesi cosi, nedodá ti to ani svatej Dyndy obratem. Odzrdojovat všechna jednání, záznamy jak je zde požadováno, který doteď řadu lidí vůbec nezajímaly, ale existují není žádná sranda. Existují, protože to poslední, co mě nebo komukoliv z RP dělá radost, je zpětně řešit, že když se něco dělalo, tak zrovna někdo neměl čas, proto je to špatně, protože je to málo komunikované. Věci, ke kterým nemáme mandát neděláme. Před jakýmkoliv krokem raději dvakrát ověřujeme, jestli jsme v mantinelech. A protože děláme věci, děláme i chyby. Kritiku za chyby beru všema deseti. Buzerace tohoto typu, kterou tady poslední dny sleduju (a často manipualce a demagogii), tak toho spíš lituju. Zlatá rybka v akváriu. To mi věř.

Takže si pěkně počkej, protože 5 lidí RP neskáče jak si kdo pískne, nedrží 24/7 pohotovost nad dvěma vláknama na foru, protože normálně žijou a dělají taky jiný věci. Díkes. A mimo jiný tuhle záležitost od včerejška řešej (kromě...rozvědky, Marksový a tak), ale chápu to hrdinství to napálit a vědět, že to teď ovládáš svým posledním super soudem. A co nového jsme se dozvděli, cos ještě jinde neřekl? (řečnická)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Robert.Magni
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21689
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5189 poděkování
Dostal poděkování: 12547 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 21/2016 Mimořádný přezkum RP #4030 - stínová vláda

Příspěvek od Lukas.Novy »

Nalejme si cisteho, ano. Stary system garantu prideloval "posty" dle programovych kapitol. Stinova vlada je tez system garantu, "posty" ale prideluje nikoliv podle programu, ktery chceme prosazovat, ale podle umeleho rozlozeni temat aktualni vlady. Proc asi... Inu, rekneme, ze u nas proste neexistuje zadne ministerstvo internetu ani ministerstvo psychotropnich latek. Tak proto.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 6):
Ivo.Vasicek, Tomas.Kolacny, Robert.Magni, Ivo.Vlasaty, Jiri.Ulip, Petr.Tresnak

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“