CF 3/2016 Volba Republikového předsednictva

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.
Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4086 poděkování
Dostal poděkování: 15065 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2016 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Ivan.Bartos » 28 bře 2016, 10:23

Martin.Kucera píše:Nad doladovanim společného programu strávila část RV na mumble cele predvcerejsí odpoledne.
To se s mým tvrzením nevylučuje :-) ale k věci...
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4755 poděkování
Dostal poděkování: 2779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Kopriva » 28 bře 2016, 14:40

Měl bych pár otázek na kandidáty:
Jaké kroky hodláte podniknout pro podporu prezentace našeho programu směrem ven (tvorby mediálního obrazu a veřejného mínění o Pirátech)? Jak byste vylepšili systém garantů a vydávání stanovisek? Zasadíte se o vznik "stínové pirátské vlády"?
(souvisí s osmou otázkou Jakuba Michálka)
Jak budete komunikovat směrem dovnitř, s CF, s RV, s odbory, s krajskými sdruženími? Jak budete informovat o své činnosti? Zápisy z jednání, svodky, sebehodnocení či jiné výstupy budete házet na fórum, nebo využijete jiný systém?
Máte připravený nějaký návrh (návrhy) usnesení, které byste chtěli v RP prosadit a předložit RV? Jaký?
Četli jste Hejno (Swarmwise) od Ricka Falkvingeho? Pokud ano, vyberte pár věcí, kterými bychom se mohli inspirovat a vylepšit naši stranu.

Předem děkuji za odpovědi! Pokud se mi od některých kandidátů odpovědi nedostane tady, zeptám se na zasedání. ;)
Děkuji Petrovi Bajgarovi za iniciativu s oddělením Q&A do samostatného dokumentu! Prosím o zařazení mých otázek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 3):
Alexandr.Mansurov, Frantisek.Navrkal, Barbora.Pribylova
sněmovní profil |< >| veřejný kalendář |< >| Facebook |< >| Twitter

* místopředseda výboru pro evropské záležitosti
* delegát do PACE, předseda skupiny přátel Tibetu atd.

Frantisek.Navrkal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 8405 poděkování
Dostal poděkování: 4871 poděkování

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 28 bře 2016, 16:58

Jaké kroky hodláte podniknout pro podporu prezentace našeho programu směrem ven (tvorby mediálního obrazu a veřejného mínění o Pirátech)? Jak byste vylepšili systém garantů a vydávání stanovisek? Zasadíte se o vznik "stínové pirátské vlády"?
No tohle je trochu mimo můj záběr, takže s timhle bych v RP určitě rád pomohl, ale rozhodně bych v tom nebyl vůdčí osobnost. Jak jsem tu už psal, tak doufám, že pomůžou ty 2 placení pracovníci, co si najal MO. Stínovou vládu vidím jako koncept, který by působil jako redundance ke garantům. Buďto budeme mít jedno, nebo druhé. Už takhle máme velký problém se smysluplným zaplněním funkcí.
Jak budete komunikovat směrem dovnitř, s CF, s RV, s odbory, s krajskými sdruženími? Jak budete informovat o své činnosti? Zápisy z jednání, svodky, sebehodnocení či jiné výstupy budete házet na fórum, nebo využijete jiný systém?
Opět se budu vlastně opakovat. Hlavně doufám, že pomůže obnovení newsletteru (á la staré Pirátské depeše), který budeme rozesílat všem členům a informovat o činnostech strany. Jinak bych byl rozhodně rád, kdyby RP více probíralo svoji agendu minimálně s RV a odbory - RP by mělo být s RV a odbory v neustálém úzkém kontaktu - třeba když bude mumble schůze RP, tak by se tam mělo vyskytnout aspoň několik členů RV (asi jednatelé) a vedoucí odborů, kterých se bude týkat projednávaná agenda. Na organizaci činností je asi momentálně nejlepší využívat redmine; na obecné informování bych to viděl na ten newsletter. Produkování newsletteru bych viděl tak, že z těch mumble schůzí vedení strany se udělá zápis a třeba zmiňovaní psavci MO by pak výstupy zabalily do nějakého atraktivního hávu a přidali asi i nějaké obecné zpravodajství (jako to, co se vyskytuje ve vláknech Pozornosti hodné články, Napsali o nás apod.) - mělo by to taky sloužit k motivaci a mobilizaci členů k aktivitě.
Máte připravený nějaký návrh (návrhy) usnesení, které byste chtěli v RP prosadit a předložit RV? Jaký?
To je zatím asi předčasné. Momentálně pro RV chystám nějakou novelizaci předpisů, ale to s mou kandidaturou do RP moc nesouvisí. Jinak vše pak bude záležet, jak bychom se v RP dohodli na společné vizi dalšího fungování strany.
Četli jste Hejno (Swarmwise) od Ricka Falkvingeho? Pokud ano, vyberte pár věcí, kterými bychom se mohli inspirovat a vylepšit naši stranu.
V kuse jsem to nikdy nečetl (ale dohromady to mám už asi přečtený celý). Beru to skutečně jako taktickou příručku - já bych tam fakt neviděl nějakou zásadní věc, co bych zdůraznil - jedná se o kvalitní text v tom ohledu, že je tam hodně postřehů a návrhů, které působí vzájemně synergicky. A víceméně už jsem se toho zde dotkl - třeba ty mumble schůze, jak jsem o nich psal výše, to je motivováno (a mělo by být i inspirováno) částí Schůze jako tikot hodin v 3. kapitole a newsletter zase úzce souvisí s kapitolou 5.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Frantisek.Kopriva
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil

Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2539 poděkování
Dostal poděkování: 3035 poděkování

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen » 28 bře 2016, 17:00

Vojtech.Pikal
Teroristické útoky v Evropě jsou ve valné většině páchány příslušníky 2. generace imigrantů, nikoliv aktuálními imigranty či uprchlíky. Imigrantskou je třeba zastavit v jejich příčinách. Dále nelze spoléhat a nikdy nebylo možno spoléhat že řecko, či turecko by samostatně a dobrovolně zadržovali uprchlíky a hostili je v přijatelných podmínkách, bez reálného zapojení zbytku Evropy formou skutečných na místo vyslaných osoby ať už lékařů, vojáků nebo humanitárních pracovníků a úředního aparátu. Ale hovno o tom vím.
=======================================================================================================================
Většinou souhlasím s námitkami na můj dotaz, chtěl jsem znát mínění kandidátů, což se mi povedlo. Jen se vrátím k Vojtovi a jeho první zde citované větě.

Teroristické útoky v Evropě jsou ve valné většině páchány příslušníky 2. generace imigrantů, nikoliv aktuálními imigranty či uprchlíky.

Ten milion co se objevil loni v Evropě se projeví za 20 let. A prarodiče dnešních muslimských teroristů před 50-ti lety sem určitě nešli dělat pumové atentáty.
Jednou si na mne vzpomeneš.
člen České pirátské strany
tel: +420775335227

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 18878 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 28 bře 2016, 17:57

Doručuji nominace od MSK:
Ivan Bartoš
Martin Šmída
krajske-forum-moravskoslezsky-kraj-f339 ... 33177.html
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Petr.Bajgar
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: ,
Dal poděkování: 6874 poděkování
Dostal poděkování: 3402 poděkování

Příspěvek od Petr.Bajgar » 28 bře 2016, 18:03

Frantisek.Kopriva píše:Měl bych pár otázek na kandidáty:
Prosím o zařazení mých otázek.
Máš to tam.
Změnil jsem dokument na volně upravatelný.
Naposledy upravil(a) Petr.Bajgar dne 28 bře 2016, 18:08, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Frantisek.Kopriva

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Profese: manager
Dal poděkování: 3198 poděkování
Dostal poděkování: 3461 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Fortik » 28 bře 2016, 18:05

Odpovím na dvě otázky:

Pokud nás má brát veřejnost vážně, musíme vytvořit týmy odborníků (ne nutně členů nebo příznivců, v mnoha oblastech klidně i podporovatelů jiných pol. stran), kteří budou vytvářet odborné analýzy/stanoviska k nejdůležitějším otázkám.
Ano jsme pro vytvoření stínové vlády - nicméně by byla tvořená odborně zdatnými managery nečleny Pirátů a členové Pirátů by tvořili poradní sbor těchto "ministrů" - hlídali je, korigovali atd. V mých představách je ministr hlavně vládce resortu a to si myslím, že by nedal žádný člen (možná s výjimkou Ivana na min. Kultury a M. Šmídy na min. Zemědělství a to u obou je možná přání otcem myšlenky).
Členy Pirátů jako poradců ministra managera naopak vidím v počtu hojném - v dílčích otázkách vidí hodně členů do pár věcí dost dobře, aby mohli spustit alarm, kdyby se dělo něco nekalého - tito mohou být doporučeni i vládě bez naší účasti, kterou bychom třeba tolerovali apod. Máme lidi na TTIP, korporace a tedy MPO (Skořepa, Vašíček?) - jen jako příklad.
Obecně v odborné úrovni na různých oblastech zaostáváme za Svobodnými, kteří generují jak osoby, tak stanoviska ve vysoké kvalitě (pravda pro nás i občany ne moc následováníhodná, ale to je jiná)

Podobně jako František jsem to nečetl v kuse celé, ale po částech a možná se k tomu vrátím. Jde o to, že sám jsem příznivcem horizontálních struktur s velkou svobodou v seskupování se nad tématy a proto mám zkušenosti, že to co se v hejnu píše za určitých okolností funguje a dokonce jsem i byl v různých pozicích jak u úspěšných projektů, tak méně úspěšných. Vím, i proč to mnohdy nevyjde :).
Jinak budu-li zvolen (ta podmínka je nezbytná jen kvůli časové dimenzi, neb zvolením se u mě překlopí výhybka a ten čas si na to udělám, nezvolení překlopí naopak životní výhybku na rodinné a soukromé aktivity a tedy ten čas mít nebudu), zkusím pomocí hejna zrealizovat během podzimu 2016 a jara 2017 několik projektů, abychom si ověřili jak funkčnost, tak nefunkčnost způsobů realizace.

U zbylých dvou otázek nezáleží jen na mě a bude záležet na složení RP, rozdělení kompetencí a deklarované součinnosti aktivních členů s novým RP.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Kopriva, Frantisek.Navrkal

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 18878 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 28 bře 2016, 18:16

Aktualizoval jsem úvodní příspěvek o další doručené nominace.
Opětovně žádám nezařazené kandidáty, aby sdělili, o jakou pozici se hodlají ucházet (předseda, místopředseda, obojí). Lhůta pro navrhování končí už za 2 dny a pár hodin, tak ať je v tom jasno.
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 10580 poděkování
Dostal poděkování: 11123 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 28 bře 2016, 18:21

místopředseda
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Tobias.Esner
Administrativní odbor
Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
Dal poděkování: 5005 poděkování
Dostal poděkování: 3751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tobias.Esner » 28 bře 2016, 21:03

Jenom upozorňuju, že dva kandidáti nemají zaplacené členské příspěvky
a jeden kandidát nemá profil na wiki
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvky (celkem 6):
Marek.Necada, Frantisek.Kopriva, Vojtech.Pikal, Petr.Bajgar, Petr.Vileta, Jakub.Nepejchal
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“