CF 23/2014 - Sestavení pořadu zasedání

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18667
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33859 poděkování

Re: CF 23/2014 - Sestavení pořadu zasedání

Příspěvek od Martin.Kucera »

Vojtech Pikal píše:Registruji návrh postupu jednání o sestavení pořadu odročit až na zasedání. Vzhledem k tomu, že pokud nebude pořad vyhlášen 10dni předem mohlo by se o záležitostech na zasedání hlasovat jen při účasti nadpoloviční většiny členů, považuji to za nešťastné a krajní možnost. Nicméně, pokud se nikdo proti tomuto návrhu neozve, zařadím jej do rozhodujícího hlasování jako další z možností.
Tak já se tedy ozývám, že jsem zcela zásadně proti sestavování pořadu až na zasedání. (Jako důvod úplně stačí, že by to žralo vzácný čas.)
Josef Ulehla píše:Hele, jak je to s tím předsedáním? To za chvíli přijde někdo jinej, řekne, že přebírá, a zas to všechno změní?
Povšimni si, že jsem předsedání převzal ve chvíli, kdy bylo nutné učinit nějaké předem oznámené úkony a stávající předsedající nebyl dostupný. Neboli jsem ho zastoupil. Jakmile se vrátil, přebral si předsedání zpět.
Takže ne, jen tak pro zábavu si někdo (navíc zdaleka ne kdekdo, ale v případě jednání na internetu jen člen RP, vedoucí AO a pověření členové AO - neboli lidé zahrnutí ve skupině Předsedající - memberlist.php?mode=group&g=175) předsedání převzínt nemůže.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: CF 23/2014 - Sestavení pořadu zasedání

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Vojtech Pikal píše:[...] pokud nebude pořad vyhlášen 10dni předem mohlo by se o záležitostech na zasedání hlasovat jen při účasti nadpoloviční většiny členů[...]
Eh? Copak je zas tohle? To budou nějaký ty řádný ohlášení. Co?
Martin Kucera píše:
Vojtech Pikal píše:Registruji návrh postupu jednání o sestavení pořadu odročit až na zasedání[...] pokud se nikdo proti tomuto návrhu neozve, zařadím jej do rozhodujícího hlasování jako další z možností.
Tak já se tedy ozývám, že jsem zcela zásadně proti sestavování pořadu až na zasedání.
Hele, před chvílí mi bylo řečeno, že sestavování pořadu až na zasedání odročit nelze. Tak lze nebo nelze? Prosím odlišit od otázky, jestli se to někomu líbí nebo líbí.
Martin Kucera píše:
Josef Ulehla píše:Hele, jak je to s tím předsedáním? To za chvíli přijde někdo jinej, řekne, že přebírá, a zas to všechno změní?
Povšimni si, že jsem předsedání převzal ve chvíli, kdy bylo nutné učinit nějaké předem oznámené úkony a stávající předsedající nebyl dostupný. Neboli jsem ho zastoupil. Jakmile se vrátil, přebral si předsedání zpět.
Takže ne, jen tak pro zábavu si někdo (navíc zdaleka ne kdekdo, ale v případě jednání na internetu jen člen RP, vedoucí AO a pověření členové AO - neboli lidé zahrnutí ve skupině Předsedající - memberlist.php?mode=group&g=175) předsedání převzínt nemůže.
Já si nikde nevšim, že by Vojta napsal, že přebírá předsedání zpět. A jinde to píše.

Hele, jak je to s tím předsedáním? To za chvíli přijde někdo jinej ze skupiny g=175 a zas všechno změní?

Jsme jedené sítě, ty a já :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvek:
Helena.Jarolimkova
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18667
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33859 poděkování

Re: CF 23/2014 - Sestavení pořadu zasedání

Příspěvek od Martin.Kucera »

Josef Ulehla píše:
Martin Kucera píše:
Josef Ulehla píše:Hele, jak je to s tím předsedáním? To za chvíli přijde někdo jinej, řekne, že přebírá, a zas to všechno změní?
Povšimni si, že jsem předsedání převzal ve chvíli, kdy bylo nutné učinit nějaké předem oznámené úkony a stávající předsedající nebyl dostupný. Neboli jsem ho zastoupil. Jakmile se vrátil, přebral si předsedání zpět.
Takže ne, jen tak pro zábavu si někdo (navíc zdaleka ne kdekdo, ale v případě jednání na internetu jen člen RP, vedoucí AO a pověření členové AO - neboli lidé zahrnutí ve skupině Předsedající - memberlist.php?mode=group&g=175) předsedání převzínt nemůže.
Já si nikde nevšim, že by Vojta napsal, že přebírá předsedání zpět. A jinde to píše.
Nicméně já jsem napsal, že mu ho vracím.
Hele, jak je to s tím předsedáním? To za chvíli přijde někdo jinej ze skupiny g=175 a zas všechno změní?
Ne. Už jsem ti vysvětlil, že jen tak bezdůvodně přijít a převzít předsedání nemůže. Já jsem ho dočasně převzal, neb k tomu byl závažný důvod.
Potřetí to vysvětlovat nebudu.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26204
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36981 poděkování
Dostal poděkování: 30139 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 23/2014 - Sestavení pořadu zasedání

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Nejdříve upozorním, že na zasedání byla odročena výroční finanční zpráva za rok 2013; zařadím ji do podpořených bodů.

@Josef: 1) Ano, to jsou ta řádná ohlášení, podrobně OFFTOPICStanovi stanoví v Čl. 6 (4), že "V řádně oznámeném hlasování a na řádně oznámeném zasedání se orgány usnášejí většinou přítomných, jinak většinou všech členů.", v souladu s Čl. 6(1) ( Orgány strany si schvalují jednací a případně volební řády, které vydávají v souladu s obvyklými demokratickými zásadami, zejména s ohledem na rovnost hlasů.) to pak upřesňují svým jednacím řádem § 43 takto:[quote]§ 43 Řádné oznámení

Pokud je to vzhledem k okolnostem možné, předsedající má povinnost rozhodující hlasování řádně oznámit. Rozhodující hlasování, zasedání nebo jiná skutečnost je řádně oznámena, jen pokud
a) bylo oznámení každému adresátovi doručeno obvyklým způsobem a případně
b) byla zachována doba stanovená k tomu, aby se adresát mohl podle oznámení odpovídajícím způsobem zachovat.[/quote]

Pro zasedání je pak lhůta řádného oznámení dle písmeně (b) upřesňena v § 37 [quote]§ 37 Svolání zasedání
(...) Nejméně 10 dní před začátkem zasedání předsedající řádně oznámí pořad zasedání (§ 33) členům a doplní ho odkazem na podklady.[/quote]


2) Odročení: Odročit je z zásadě možné vše (tady ještě nemáme ustálené zvyklosti), nicméně pokud CF v lhůtě pořad nesestavi
a) Nebude tento řádně oznámen, tedy nebudou ani řádně oznámeny jeho body OFFTOPIC(u volby by se dalo jít do sporu, že oznámena byla, ale já bych to nechtěl řešit), tedy nebude oznámeno a pro rozhodnutí by musela hlasovat většina všech členů.
b) Pořad by sestavilo RV OFFTOPIC(nakolik by si pak tento mohlo CF návrhy postupu na zasedání měnit, k tomu chybí předpis či zvyk a tak je to v pořádku - zde se má projevit to, že orgán je suverén.)
Registruji hlas proti odročení, nyní je pro hlasování této možnosti zapotřebí podpory skupiny členů, prosím tedy palce sem, nebo členský podnět.

Provedu nějaké úpravy úvodního příspěvku a rozešlu oznámení o hlasování.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: CF 23/2014 - Sestavení pořadu zasedání

Příspěvek od Josef.Ulehla »

(1)
Martin Kucera píše:Nicméně já jsem napsal, že mu [předsedání] vracím.
Myslíš tuhle větu podmiňovací?:
Martin Kucera píše:Jestli chceš předsedání zpátky, tak si ho přeber...
(2)
Martin Kucera píše:
Josef Úlehla píše:Hele, jak je to s tím předsedáním? To za chvíli přijde někdo jinej ze skupiny g=175 a zas všechno změní?
Ne. [...] jen tak bezdůvodně přijít a převzít předsedání nemůže[...]
Moc se omlouvám za prvé asi za nesrozumitelnou formulaci otázky a za druhé za svou nechápavost. Pro mě, jakožto piráta, který netuší, jak to funguje uvnitř g=175 to zvenku fakt vypadá, že v předávání a přebírání předsedání panuje jistý zmatek a libovůle. Jsou ustaveny nějaké průhledné postupy, jak je to řešeno? Zaznamenal jsem, že si mimo Fórum domlouváte něco telefony. Co například, když by se dva členové skupiny g=175 přetahovali o to, kdo z nich je předsedající?
(3)
Vojtech Pikal píše:Nejdříve upozorním, že na zasedání byla odročena výroční finanční zpráva za rok 2013[...]
Já jsem pro odročení. Sám jsem ho navrhl. Ale opravdu je v pořádku časové rozpětí mezi výzvou k námitkám proti tomutu postupu a rozhodnutím předsedajícího od 00:36 do 10:37?
(4)
Vojtech Pikal píše: Registruji hlas proti odročení, nyní je pro hlasování této možnosti zapotřebí podpory skupiny členů, prosím tedy palce sem, nebo členský podnět.
Já tomu pořád nerozumím.
  1. Je nebo není možné odročit jednání o sestavení pořadu na zasedání? (Někde jsem tu četl, že je to proti jedacímu řádu.)
  2. Když k odročení dojde, znamená to, že o všem (např. volba předsednictva) bude nutné hlasovat většinou členů?
(5)
Vojtech Pikal píše:[...] rozešlu oznámení o hlasování.
Rozumím tomu dobře, že když součet navržených orientačních hlasů nepřesáhne deset hodin, o ničem hlasovat nebudeme?

Jsme jedné sítě, ty a já :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvek:
Helena.Jarolimkova
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26204
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36981 poděkování
Dostal poděkování: 30139 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 23/2014 - Sestavení pořadu zasedání

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

(2) Tak zasáhne vedoucí odboru, nebo člen předsednictva, kteří mají v tomto větší slovo, případně RV, který může z odboru člena vyrazit. Normálně se to také dá řešit návrhem postupu na výměnu předsedajícího.
(3) Ano, ta doba byla krátká - v zásadě, jak upozorňuje ve vlákně jednání o zprávě, je stále možno podat odpor proti tomuto postupu, který to samozřejmě zastaví. OFFTOPICresp. donutí hledat skupinu členů pro odročení a pak stihnout hlasování o odročení do 16.7., což je nemožné.
(4) a) Ano OFFTOPIC- s tím, že pořad na zasedání primárně poté sestaví RV a mělo by do něj umístit bod "sestavení pořadu zasedání", b) Ano OFFTOPIC(s tím, že je možno vést před komisí spor, že jen a pouze "volba předsednictva" již oznámena byla, protože na pořadu již je nevyhnutelně jako první bod od jeho svolání.)
(5) Ano

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: CF 23/2014 - Sestavení pořadu zasedání

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Josef Ulehla píše:(4)
Vojtech Pikal píše: Registruji hlas proti odročení, nyní je pro hlasování této možnosti zapotřebí podpory skupiny členů, prosím tedy palce sem, nebo členský podnět.
  1. [...]
  2. Když k odročení dojde, znamená to, že o všem (např. volba předsednictva) bude nutné hlasovat většinou členů?
Vojtech Pikal píše:(4) b) Ano (s tím, že je možno vést před komisí spor, že jen a pouze "volba předsednictva" již oznámena byla, protože na pořadu již je nevyhnutelně jako první bod od jeho svolání.)
Svůj návrh na odročení tohoto jednání na zasedání beru zpět.

Jsme jedné sítě, ty a já :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Ferjencik, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21726
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5276 poděkování
Dostal poděkování: 12570 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 23/2014 - Sestavení pořadu zasedání

Příspěvek od Lukas.Novy »

Josef Ulehla píše: Jsme jedné sítě, ty a já :-)
Mohl by sis to aspon presunout do podpisu?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 3):
Martin.Kucera, Ivo.Vlasaty, Alexandr.Mansurov

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: CF 23/2014 - Sestavení pořadu zasedání

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Dovoluji si navrhnout hlasovat o zařazení na pořad jednání bodu:
1. Jednání o strategii další činnosti Pirátů po obecních a senátních volbách. á 5min x počet navrhovatelů, předpoklad max 25min.

Protože v současné době, kdy se pokoušíme po pěti letech naší existence při tristním počtu sotva 336členů kandidovat v komunálních volbách kdekoliv se jen dá v jistém smyslu docela za drzost to totiž vypadá, že po volbách se rozpadneme jako dýchavičný kombajn po předvedení labutí písně.

Předmětem naší činnosti přece nemůže a nesmí být jen kandidovat ve volbách.
Předmětem naší činnosti musí být především prospěšnost a součinnost s našimi spoluobčany, kterým přinášíme náš program a naši systematickou činnost jako řešení mnoha jejich životních nesnází.

Proto dále navrhuji hlasovat o zařazení na pořad jednání bodu:
2. Zpráva o činnosti předsedů Krajských sdružení s představením programu další zamýšlené činnosti krajských sdružení které vedou a reprezentují na veřejnosti. 14x5min celkem max 70min reálně pak podle počtu zůčastněných předsedů KS.
Naposledy upravil(a) Petr.Bajgar dne 15 črc 2014, 20:50, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Mikulas.Ferjencik
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26204
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36981 poděkování
Dostal poděkování: 30139 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 23/2014 - Sestavení pořadu zasedání

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Byl mi doručen návrh na bod "Slavnostní udílení ceny Petra Bajgara pro rok 2014 - 10 minut"
Palcujte prosím zde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 7):
Lukas.Novy, Ivo.Vlasaty, anonym75842, Tomas.Vymazal, Martin.Smida, Janka.Michailidu, Dominika.Michailidu

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“