CF 2/2014 Volba garantů

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Michal.Havranek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2055
Registrován: 21 úno 2012, 19:27
Profese: xxx
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 2237 poděkování

Re: CF 2/2014 Volba garantů

Příspěvek od Michal.Havranek »

Martin Shanil píše:Náhradu nepotřebuji, a podle posledních dojmů jí nepotřebují ani piráti. Sociální oblast pro ně není zajímavá. Představitelům partaje záleží jen na omezeném programu. Takovém, s jakým se nejsnáze dostanou ke korytům. Já to chápu. Sociální otázky jsou jim příliš vzdálené. To je jeden z důvodů.
Stav v kraji je příšerný a sadská gang je potřeba zničit. Několikrát jsem už musel narážky přecházet. Nejlepší cesta je nikam nekandidovat a to ani na garanta. Jinak se vždycky někdo kdo na KLAN poukáže najde. Nechci dopadnout jako Janek a stát se štvancem za to, že něco dělám.
A taky mě nebaví hádat se s volnotržňáky. Nic osobního proti nikomu - jen mě to sere.
Složení RP nedopadlo uplně podle mých představ, kandidáti do EP také mé představy nesplňují - osobnosti mimo partaj na kandidátce nesneseme, nebo nedokážeme nikoho oslovit - Prostě PARTAJ.
Hele co je to za řeči ? Jsi největší odborník na VZP jakýho znám(a máš malé bezvýznamné plus, že jsi mne podpořil, tím, že jsi se mnou jel do Let). To že nejsem jeho zastánce na tom nic nemění, říkal jsem ti i proč.

Sociální otázky jsou důležité !

Bylo by škoda, zahodit všechny tvé poznatky a zkušenosti. Čeká nás spousta práce, zvlášť právě v sociální oblasti, kde nejsme zase až tak pevní v kramflecích.

Takže tě prosím kandiduj.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Havranek za příspěvky (celkem 6):
Maria.Vasickova, Tobias.Esner, Lenka.Kozlova, Ivo.Vlasaty, Martin.Madej, Lukas.Findeis
Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: CF 2/2014 Volba garantů

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

No, je to každého věc, jak se rozmyslí.
Chápu i jistou znechucenost, před CF jsem si taky užila své a nejen tehdy. Ale v ostatním souhlasit nemůžu. Osobně se snažím tlačit naše témata, jak to jde. Dokonce budu mít hodinu v rozhlase k ZP. A určitě jsem počítala, že se nějak zapojíš. Opakovaně jsem jednala s Táňou F., speciálně o záležitostech sociálních a těch, co s tím souvisí.
Necpu to všude, ale nevidím to tak černě jako Ty.
Zkus se Martine aspoň zamyslet, kdo by mohl zastat Tvou pozici. Není nutno volit hned všechny garanty, lze některé odložit. Jestli jsi znechucen opravdu hodně a nikoho neseženeme, tak se toho budu muset dočasně chopit (pracovně, další funkci fakt nepotřebuju), určitě se někdo přidá. Prostě to nevzdáme. V Pardubicích byli lidi, které soc. otázky a ZP zajímá :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Lukas.Findeis
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: CF 2/2014 Volba garantů

Příspěvek od anonym2064 »

Vaclav Malek píše:jaký koryta zase? omg... a nejhorší jsou trpaslíci..
Jo - trpaslíci jsou ZLO. Horší je ale představa, že když program okleštíme a upravíme tak, aby se líbil, že nám to přinese politické body. Ta představa je totiž logicky správná. Body tím opravdu získáme, ale kredit ztrácíme. Zaprodáváme se potřebám kampaní. Na tom už spolupracovat nechci.

edit: pro absolutní vyjasnění - nejvíc mě dožrala právě neochota prezentovaná Mikulášem - neochota zmínit sociální oblast v programu do EP. Považuju to prostě za chybu.
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2014 Volba garantů

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Martin Shanil píše:
Vaclav Malek píše:jaký koryta zase? omg... a nejhorší jsou trpaslíci..
Jo - trpaslíci jsou ZLO. Horší je ale představa, že když program okleštíme a upravíme tak, aby se líbil, že nám to přinese politické body. Ta představa je totiž logicky správná. Body tím opravdu získáme, ale kredit ztrácíme. Zaprodáváme se potřebám kampaní. Na tom už spolupracovat nechci.
Vůbec nevím o čem mluvíš... něco s nějakým programem někde?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 2):
Michal.Havranek, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: CF 2/2014 Volba garantů

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Asi tomu nerozumím, chápu to tak, že v tuto chvíli je Mikuláš stejně členem strany jako Ty a netuším jaký jiný vliv na EP může mít než jako kandidát. Pokud se rozhodl tuto oblast neprezentovat, je to jeho rozhodnutí kandidáta, nikoliv strany jako takové.....????
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvky (celkem 3):
Lenka.Wagnerova, Mikulas.Ferjencik, Petr.Vileta

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2014 Volba garantů

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

já pouze dal ryze praktický návrh z pozice člena (podpořil ho šéf MO, protože by mu to zjednodušilo přípravu kampaně). Druhá věc je, že si myslím, že není rozumné jít do kampaně s tématem, na kterém se strana dosud štěpí, ve chvíli, kdy máme spoustu témat, na kterých se neštěpíme, každopádně na finální rozhodnutí mám pramalý vliv.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Ondrej.Profant

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: CF 2/2014 Volba garantů

Příspěvek od anonym2064 »

Mikulas Ferjencik píše:já pouze dal ryze praktický návrh z pozice člena (podpořil ho šéf MO, protože by mu to zjednodušilo přípravu kampaně). Druhá věc je, že si myslím, že není rozumné jít do kampaně s tématem, na kterém se strana dosud štěpí, ve chvíli, kdy máme spoustu témat, na kterých se neštěpíme, každopádně na finální rozhodnutí mám pramalý vliv.
ted jsem si všiml, že se to inkriminované jednání RV trošku pohnulo, takže vám tam šoupnu svůj návrh (asi zítra večer)

asi už jsme OT.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2014 Volba garantů

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin Madej píše:Místo toho mi dovolte vyslovit myšlenku, na které stavím své uchopení tohoto programového bodu:
Neúcta k zákonu, ze strany orgánů veřejné moci, pramení z všeobecné neúcty k zákonu, která je porevolučnímu Česku vlastní.

40 let režimu, ve kterém stát všemi způsoby reguluje život jednotlivce, ale žádným způsobem ho nepřipustí ke slovu, udělalo své. V České republice existuje všeobecná nechuť k zákonu, jakožto k něčemu, co je neprůhledné, nedostupné a co nám dělá život akorát horším. Pomalý právní vývoj v devadesátých letech a klesající právní jistota, zákonu na prestiži příliš nepřidali.
Z toho důvodu se domnívám, že úcta státní moci k zákonu, je dosažitelná pouze skrze úctu k zákonu ze strany nás všech, a k tomu můžeme dojít pouze a jenom posílením důvěry v právo obecně.
Klobouk dolů. :!: Jako pamětník oněch časů musím smeknout před člověkem v tvém věku, který si tohle uvědomuje. 8-)
Martin Shanil píše:Náhradu nepotřebuji, a podle posledních dojmů jí nepotřebují ani piráti. Sociální oblast pro ně není zajímavá. Představitelům partaje záleží jen na omezeném programu. Takovém, s jakým se nejsnáze dostanou ke korytům. Já to chápu. Sociální otázky jsou jim příliš vzdálené. To je jeden z důvodů.
Stav v kraji je příšerný a sadská gang je potřeba zničit. Několikrát jsem už musel narážky přecházet. Nejlepší cesta je nikam nekandidovat a to ani na garanta. Jinak se vždycky někdo kdo na KLAN poukáže najde. Nechci dopadnout jako Janek a stát se štvancem za to, že něco dělám.
A taky mě nebaví hádat se s volnotržňáky. Nic osobního proti nikomu - jen mě to sere.
Složení RP nedopadlo uplně podle mých představ, kandidáti do EP také mé představy nesplňují - osobnosti mimo partaj na kandidátce nesneseme, nebo nedokážeme nikoho oslovit - Prostě PARTAJ.
Sociální oblast lze, podle zastaralého dělení, řešit pravicově, středově, nebo levicově. Ty prosazuješ extrémně levicová řešení, ale jsou tu i jedinci "volnotržňáci", kteří to vidí jinak. ;) Nějakou touhu po korýtcích už jsem také zaznamenal, ale pořád si myslím, že nejvíce lidí se tu chce domluvit na nějakém kompromisu. A hlavně, většina lidí si tu myslí, že jakékoliv navrhované řešení čehokoliv se musí předem "propočítat", za je vůbec uskutečnitelné. Nelze jen říci "Já chci to a to", ale je nutné i odpovědět na otázku "A kde na to vezmeš?" (peníze, lidi, suroviny, území, atd.).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Martin.Madej

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: CF 2/2014 Volba garantů

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Pánové, máte velmi pozoruhodné postřehy, ale diskusi o ZP, Evropském programu apod. prosím jinde.
Zde diskutujte o kandidátech, jejich kompetentnosti a představách, jak budou propagovat svůj programový bod a spolupracovat s ostatními garanty.
Registruji nové kandidatury a žádosti o nominace.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Ladislav.Klasek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 23
Registrován: 18 čer 2013, 09:48
Profese: osvč It oprava software
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: CF 2/2014 Volba garantů

Příspěvek od Ladislav.Klasek »

já mám zájem být zvolen
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“