CF 30/2013 (2) Dovolba RV

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Janek.Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3739 poděkování
Dostal poděkování: 4055 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 30/2013 (2) Dovolba RV

Příspěvek od Janek.Wagner » 14 pro 2013, 10:05

Helena Jarolimkova píše:
Lukas Findeis píše:Byl zvolen krajem a chce mandat od CF.
A když nebude zvolený CF, tak se stane co?
Zůstává členem RV za kraj.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvek:
Helena Jarolimkova

Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Profese: radní MČ Praha 12, běžecký trenér
Dal poděkování: 4535 poděkování
Dostal poděkování: 3857 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Findeis » 14 pro 2013, 10:11

Já tu poslední dobou vážně nevycházím z úžasu. Takže když někdo hlasuje a ani neví komu dává hlas pro nominaci, tak je to úplně v pořádku. Nominace je první síto, kterým do volby projdou jen kandidáti, kteří mají podporu aspoň ve svém domovském kraji. Nominovat všechny kdo o nominaci požádali mi nedává smysl. A už vůbec ne takhle hromadně a obecně. Budeme tu ještě hodně dlouho znásilňovat demokratický minimum a všechny ty principy který hlásáme a uplatňujeme sami na sebe?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvky (celkem 8):
Janek.Wagner, Lenka.Wagnerova, Roman.Kucera, Vaclav Malek, Ondrej.Kotas, Dominika.Michailidu, Vojtech.Pikal, Homo Pyratus
uvolněný radní MČ Praha 12 – sociální věci, zdravotnictví, sport ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12
findeis.lukas@praha12.cz ☠ 773 569 014
běžecký trenér

Lenka.Wagnerova
Příznivec Pirátů – Vysočina
Dal poděkování: 4663 poděkování
Dostal poděkování: 4151 poděkování

Příspěvek od Lenka.Wagnerova » 14 pro 2013, 10:33

Lukas Findeis píše:Já tu poslední dobou vážně nevycházím z úžasu. Takže když někdo hlasuje a ani neví komu dává hlas pro nominaci, tak je to úplně v pořádku. Nominace je první síto, kterým do volby projdou jen kandidáti, kteří mají podporu aspoň ve svém domovském kraji. Nominovat všechny kdo o nominaci požádali mi nedává smysl. A už vůbec ne takhle hromadně a obecně. Budeme tu ještě hodně dlouho znásilňovat demokratický minimum a všechny ty principy který hlásáme a uplatňujeme sami na sebe?
Mám podobné pocity. Pod záminkou bezbřehé demokracie začíná platit heslo: Účel světí prostředky. Začínám se bát. Jak je možné, že se někdo dá zvolit do RV a nezná, ani se nesnaží nastudovat předpisy strany. Znát nazpaměť je nemusíme, ale pokud hlasuju, tak si to zjistím, anebo se zdražím. A když s předpisy nesouhlasím, vyvolám diskusi o změně. Ale prosazovat názor, že dodržování předpisů a trvání na tomto dodržování, je demagogie, to není demokracie, to je anarchie nebo ignorance.
Hromadné "bianko" nominace jsou cesta do pekel. Přesně takhle lze prosadit/prolobovat věci, které jsou proti vůli většiny, proti principům strany.

Co se týče konkrétního případu, tak pokud Míra Kmínek KV žádal a oni nominaci dali, i když v rámci "hromadné", tak bych neuznala jen ty, kteří nežádali tento kraj. Ale to je na zvážení.
A vůbec je špatně hlasovat námitku během hlasování. Nemělo by být celé hlasování zneplatněno a opakováno? Navíc text týkající se nominací do RV není zrovna nejsrozumitelnější, myslím, že kvůli možnosti podobných "úhybných manévrů" by měl být jasnější. http://www.pirati.cz/rules/jdr#republikovy_vybor
(1) Na volené členy republikového výboru navrhují členy strany účastníci z kraje většinou nebo předloženým usnesením krajského fóra.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Burget, Vojtech.Pikal

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9563 poděkování
Dostal poděkování: 17203 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 14 pro 2013, 10:47

Začínám mít dojem, že při volbě a nominacích do RV polovina hlasujících vůbec netuší, o čem hlasuje. Já bych navrhl aspoň v terminologii důsledně odlišovat obligatorní členy RV, volené příslušným KS od "těch druhých" volených CF (a kraji jen "nominovaných"). Nenapadá mě žádné přídavné ani poctatné jméno, jak je odlišit, ale kdyby se to dělalo, ubylo by dost zmatků.

edit:
Navrhuju "krajánci" a "světáci"
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Jakub.Burget
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Profese: právník, advokátní koncipient
Dal poděkování: 436 poděkování
Dostal poděkování: 1088 poděkování

Příspěvek od Jakub.Burget » 14 pro 2013, 10:52

proč Jakub Burget hlasoval ve špatném hlasování jako jediný chytrý PROTI a teď je v seznamu doplňující volby jako kandidát?
Tak ještě jednou, byť jsem to už vysvětloval. Byl jsem zvolen za KsOlk. Usiluji o zvolení za CF proto, aby případný úspěch umožnil našemu KS zvolit dalšího. Logicky pokud nabudu CF zvolení, tak mi zanikne KS zvolení a uvolní se pro někoho jiného. Míst v RV je dost a víc hlav víc ví, myslím :D OFFTOPICNa Ks jsem navrhoval ať kandiduje někdo jiný,ale přesto, že pár lidí váhá,tak se tak nestalo. Proto jsem zvolil tuto cestu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Burget za příspěvky (celkem 2):
Ivan Sirko, Vojtech.Pikal
Mgr. Jakub Burget KSOLK !

Roman.Kucera
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 14 pro 2013, 10:55

Jakub Burget píše:
proč Jakub Burget hlasoval ve špatném hlasování jako jediný chytrý PROTI a teď je v seznamu doplňující volby jako kandidát?
Tak ještě jednou, byť jsem to už vysvětloval. Byl jsem zvolen za KsOlk. Usiluji o zvolení za CF proto, aby případný úspěch umožnil našemu KS zvolit dalšího. Logicky pokud nabudu CF zvolení, tak mi zanikne KS zvolení a uvolní se pro někoho jiného. Míst v RV je dost a víc hlav víc ví, myslím :D OFFTOPICNa Ks jsem navrhoval ať kandiduje někdo jiný,ale přesto, že pár lidí váhá,tak se tak nestalo. Proto jsem zvolil tuto cestu
Takže jsi krajánek a chtěl by ses stát světákem, abys uvolnil místo dalšímu krajánkovi od vás.
Upřímně řečeno, tento postup se mi nejeví jako zrovna košer, ale holt máme díky neuváženým změnám velké díry v předpissech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Janek.Wagner, Jakub.Burget, Helena Jarolimkova

Jakub.Burget
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Profese: právník, advokátní koncipient
Dal poděkování: 436 poděkování
Dostal poděkování: 1088 poděkování

Příspěvek od Jakub.Burget » 14 pro 2013, 11:01

Upřímně řečeno, tento postup se mi nejeví jako zrovna košer, ale holt máme díky neuváženým změnám velké díry v předpissech.
Tak to jsme dva. Smrdí mi to trošku obcházením daného předpisu. Přesto jsem to udělal, protože KS to podpořilo. Navíc je tu i další důvod. Poprvé RP nebude součást RV.OFFTOPICPříjde mi to jako chyba Chci, aby RV bylo personálně naplněné. Je důležitá akceschopnost nejvyššího legislativního orgánu. Protentokrát jsem se smířil s tímto postupem. Napříště bych ho již odmítl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Burget za příspěvky (celkem 3):
Roman.Kucera, Janek.Wagner, Lenka.Wagnerova
Mgr. Jakub Burget KSOLK !

Jan.Hotarek
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: stavebnictví
Dal poděkování: 307 poděkování
Dostal poděkování: 361 poděkování

Příspěvek od Jan.Hotarek » 14 pro 2013, 11:43

Lukas Findeis píše:Já tu poslední dobou vážně nevycházím z úžasu. Takže když někdo hlasuje a ani neví komu dává hlas pro nominaci, tak je to úplně v pořádku. Nominace je první síto, kterým do volby projdou jen kandidáti, kteří mají podporu aspoň ve svém domovském kraji. Nominovat všechny kdo o nominaci požádali mi nedává smysl. A už vůbec ne takhle hromadně a obecně. Budeme tu ještě hodně dlouho znásilňovat demokratický minimum a všechny ty principy který hlásáme a uplatňujeme sami na sebe?
tak ještě jednou - psal jsem, že vzhledem k tomu, že se to týká pouze Miroslava a ten byl na té původní kandidátce, nikoli na kandidátce dovolby, jsem pro tu nominaci uznat. pokud by se ta univerzální nominace měla vztahovat na někoho "do budoucnosti" byl bych rozhodně proti. ještě před tím, než Jakub námitku vznesl jsem psal, že předpokládám, že všichni kandidáti obdrží nominace jiné a tím pádem nebude problém ;-)

u Mirka je to trochu složitější - projevil zájem kandidovat do RV, ale vyhlásil hlasování ve svém kraji trochu nešťastně: pardubicky-kraj-f85/hlasujete-pro-nomin ... 20206.html v otázce píše: "podporujete Míru jako zástupce do RV?" ale hlasování nazval "hlasujte pro Míru do RP" i když v textu samotném zase píše o RV...

v minulé volbě do RV mu byla tato nominace uznána, volbou ale neprošel. teď mu uznána není (neřeším zda oprávněně) a řeší se zda uznat nominaci KvK.
on sám z volby odsoupil - odstoupení vzal zpět... a je na byrokracii pěkně naštvanej
do RV se dostane tak jako tak (coby krajánek jak hezky napsal Roman) ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hotarek za příspěvek:
Helena Jarolimkova
Honza Hoťas Hotárek https://www.facebook.com/PuDr.Hotas, člen KS JmK a hostující člen KS Vysočina
...co nejvíc pirátů do komunální politiky!

Roman.Kucera
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 14 pro 2013, 11:49

Lukas Findeis píše: Roji, proč se ti nelíbí Jakubova snaha o posílení mandátu? Není to ideální postup, ale pokud má důvěru dostatečného počtu členů, tak nevidím důvod, proč by nemohl být světákem.
Už jen tím, že uvažuješ v kategorii "síla mandátu", je něco špatně. Krajánci jsou v RV proto, aby v něm byly zastoupeny všechny kraje, ne proto, aby se tam dostali ti hloupější.
A světáci tam jsou proto, aby členové z početných krajů nebyli znevýhodněni, neb ke zvolení krajánka ze Zlínska ti stačí (tuším) 4 hlasy, ke zvolení v Prase 30 hlasů. takže světáci a krajánci tohle vyvažují, mandát mají oba stejně silný.
Lukas Findeis píše: Jakube, absence RP v RV má velmi dobrý důvod, a to dělbu moci. RV je zákonodárný orgán a RP je moc výkonná.) Nastuduj si proč byl (po velmi dlouhé době) Vojtův návrh schválen.
Ta analogie je velmi přibližná. Členstvo není obyvatelstvo státu, RV není parlament a RP není vláda, i když to k tomu svádí. Navíc hranice mezi zákonodárnou a výkonnou mocí nikdy není ostrá, i vlády všech států mají zákonodárnou iniciativu.
Dokud bylo RP zároveň v RV, mělo RV jasného tahouna s jasně danou zodpovědností a fungovalo to. Teď mám dojem, že to moc nefunguje, doufejme, že jsou to jen potíže růstu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Helena Jarolimkova

Jan.Hotarek
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: stavebnictví
Dal poděkování: 307 poděkování
Dostal poděkování: 361 poděkování

Příspěvek od Jan.Hotarek » 14 pro 2013, 11:50

Lenka Wagnerova píše: Co se týče konkrétního případu, tak pokud Míra Kmínek KV žádal a oni nominaci dali, i když v rámci "hromadné", tak bych neuznala jen ty, kteří nežádali tento kraj. Ale to je na zvážení.
tento kraj hlasoval o nominaci těch, co jsou přihlášeni ve vláknu "volba", kde Míra je ;-)
Lenka Wagnerova píše: A vůbec je špatně hlasovat námitku během hlasování. Nemělo by být celé hlasování zneplatněno a opakováno?
vzhledem k tomu, co se tady rozhořelo asi jo ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hotarek za příspěvek:
Helena Jarolimkova
Honza Hoťas Hotárek https://www.facebook.com/PuDr.Hotas, člen KS JmK a hostující člen KS Vysočina
...co nejvíc pirátů do komunální politiky!

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“