CF 2/2013 Odvolání vedoucí AO

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Příspěvky: 20222
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 26370 poděkování
Dostal poděkování: 19314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

CF 2/2013 Odvolání vedoucí AO

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 04 led 2013, 19:03

Svolávám jednání celostátního fóra ve věci odvolání vedoucí administrativního odboru Gabriely Antošové.
Důvod svolání
Vzhledem k tomu, že
  • podle §4(2)b JdŘ se svolá jednání celostátního fóra, pokud jej o to požádá pětina členů společně s návrhem pořadu jednání,
  • členský podnět Roberta Adámka v této věci podpořilo 58 členů, což je více než pětina všech členů,
  • součástí členského podnětu není jasné navržení pořadu jednání, budu tedy předpokládat, že nevržen je jediný bod obsažený v předmětu podání
  • věc není na pořadu žádného jiného probíhajícího jednání
svolávám jako předsedající jednání v této věci.

Okolnosti rozhodné pro usnášeníschopnost
Podle seznamu členů má k dnešnímu dni Česká pirátská strana 276 členů.
Pokud není nikdo proti, vybírám v souladu s §5(3) JdŘ zapisovatele Lukáše Nového a ověřovatele Petra Stehlíka; jejich role je díky elektronické povaze jednání spíš symbolická. Kdyby chtěl někdo být skutečným zapisovatelem a provést pak zápis na wiki, ať se prosím přihlásí!
Volební komise má složení Jan Wiederlechner, Zdeněk Štěpánek, Marek Nečada, Žaneta Studeníková, Vladimír Charvát a Adam Zábranský.
Navrhovatelem je v tomto jednání Robert Adámek. Postavení zpravodaje má pak také Gabriela Antošová o jejímž odvolání se bude jednat.
Pořad jednání
Pokud není nikdo proti, budeme pokračovat s následujícím pořadem jednání, který byl v souladu s §6(1) JdŘ sestaven s ohledem na důvod, proč bylo jednání svoláno:
  1. Odvolání vedoucí administrativního odboru
Pokud by k odvolání došlo, je možno na pořad dodatečně zařadit volbu, nebo jednání ukončit a nové jednání pro volbu bude svoláno následně.
Působnost
Celostátní fórum tímto jednáním naplňuje svou výlučnou působnost ve věci odvolání vedoucích odborů dle čl. 8(5)d stanov:
(5) Celostátní fórum ve výlučné působnosti
d) volí a odvolává členy komise a vedoucího odboru,
Veřejnost
Pokud není nikdo proti, prohlašuji jednání v souladu s §5(2) JdŘ za veřejné; k tomu viz vyhlášku administrativního odboru.
-----
(spolu)Předsedající
Jsem pověřeným předsedajícím už nějakou dobu. Předpokládám, že ve věci bude potřeba mé vystoupení v rozpravě, ba budu chtít sám vystoupit. Byl bych tedy rád, kdyby se ozval někdo jako "spolupředsedající" s kým bych si mohl v takových chvílích předsedání předávat, či někdo, kdo si na předsedání tohoto jednání troufá a necítí potřebu v rozpravě vystoupit.
První procedurální hlasování o tomto předsedajícím bude řádně oznámeno.
Omezení rozpravy
Jelikož ve věci očekávám bouřlivou rozpravu a chtěl bych v ní zachovat řád a směr, prosím všechny aby se chovali slušně, a respektovali mé pokyny, resp. pokyny předsedajícího. Pokud to nepůjde, budu muset přistoupit k pořádkovým opatřením, omezením rozpravy a písemným přihláškám do rozpravy.
------
Nyní prosím o úvodní slovo navrhovatele Roberta Adámka. Po něm bych prosil vyjádření zpravodajky Gabriely Antošové. Ostatní s výstupem v rozpravě prosím posečkejte dokud neobdržíte pokyn. (Vím, že předsednictvo má z tohoto výjimku, přípustné jsou také krátké technické, procesní či faktické poznámky)
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Robert Adamek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1593 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2013 Odvolání vedoucí AO

Příspěvek od Robert Adamek » 04 led 2013, 23:54

Děkuji předsedajícímu za udělení slova.

Nejsem si tak úplně jistý, zda je úvodní slovo nutné, vzhledem k debatě, která proběhla během hlasování o svolání jednání, nicméně pokusím se co nejstručněji shrnout důvody, které mě vedly k podání členského podnětu.
Předně vás chci ubezpečit, že v žádném případě nepovažuji ani toto jednání, ani původní podnět, za osobní, ale čistě principiální.

Tedy Gabriela Antošová dále jen (GA) z mého pohledu nezvládla řízení AO ani zdaleka tak, jak se dalo očekávat. Piráti jsou stranou, která je otevřena diskuzím a názorům jak svých členů, tak široké veřejnosti a nešetrné omezování tohoto způsobu jednání vede k destabilizaci, už tak nestabilního stavu. Očekávám u funkce vedoucího AO, že bude respektovat názory ostatních a bude chápat, jak složitá je mezilidská komunikace. Že není možné samovolně zamykat vlákna na základě vlastního uvážení či případně s cílem omezit komunikaci mezi členy, protože ta sama o sobě omezit nelze. Tento způsob problémy pouze prohlubuje.

U vedoucího AO také očekávám co nejdemokratičtější přístup na základě konzultace s členy odboru či případně vedením strany. Čili není možné, aby vedoucí AO sám o sobě rozhodoval o vyřazení primárního komunikačního nástroje z provozu, toto mimochodem nepřísluší ani předsedovi strany. Podobné jednání, ať už kohokoliv zasévá semínko nedůvěry v systémy strany a ze semínka může vyrůst strom. Podobné jednání zpochybňuje fórum nejen jako pracovní nástroj, ale také jako nástroj vhodný pro stranická hlasování a to je už velmi nepříjemné.

Nikdo kromě CF a RK nemůže omezit jiné členy strany ve výkonu jejich pravomocí a to se přesně zásahem GA stalo.

Vidím ji tedy z neschopnosti adekvátně zhodnotit vzniklé situace a reagovat na ně bez afektu. Také ji viním ze svévolného zasahování do práv a povinností ostatních členů a orgánů strany. Samozřejmě také porušila několik bodů předpisů a zřejmě i stanov, ale tím se zde ohánět nechci, protože podstatné je ta lidská stránka věci a dostání odpovědnosti, která jí byla společně s nástupem do funkce, svěřena.

Ve fázi , kdy jsem podnět podával, jsem chtěl udělat jen určité bu bu, aby se GA chytla za nos a řekla si že tohle nemůže dělat a také si uvědomila, že pokud žádáme v programu odvolatelnost politiků, lze to samozřejmě aplikovat i na stranické funkce, ani ve snu by mě nenapadlo, co se strhne potom. V podstatě svým nepochopitelným zásahem GA podřízla větev na které seděla. Původně by se totiž zřejmě
hlasů pro projednání nenašlo a ve funkci by byla potvrzena, což by ji dalo mnohem jistější status. Naštěstí se však zachovala, jak se zachovala a tím mě utvrdila ve své nekompetentnosti, protože pokud byste ji dali důvěru v předchozím, i tomto hlasování, vystavíte se stavu, kdy si bude jistá, že může cokoliv si umane a pak děj se vůle boží, bojím se, že se budou skály lámat a oceány vylévat :-)

Ve finále bych rád vyzval Gabrileu Antošovou k odstoupení z funkce vedoucího administrativního odboru, netuším jak hlasování dopadne, není to podstatné, jde o samotnou důvěru a sebereflexi.


Rád bych ještě nakonec upozornil, že zde nesoudíme mě, mou důvěryhodnost, návrat do strany, odchod ze strany, řízení msk, krajské volby, že zde není tlachárna MSK a věřím, že předsedající dokáže udržet pořádek a téma diskuze v mantinelech tak, aby jsme opravdu řešili tento, a pouze tento, problém, protože řešit jej je vůle více než 50 členů strany a tedy ne jen má.

Ještě doplním, že mám k řízení a samotnému AO spoustu dalších výhrad, ale ty mě nevedly k podání podnětu a proto je prozatím nebudu zmiňovat.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Příspěvky: 20222
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 26370 poděkování
Dostal poděkování: 19314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2013 Odvolání vedoucí AO

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 05 led 2013, 01:46

Děkuji navrhovateli za úvodní slovo, které je vskutku nutné.
Nyní bych prosil ostatní, aby posečkali s vyjádřeními dokud se nevyjádří i zpravodajka.
Přípustné jsou případné faktické poznámky k úvodní řeči. (uveďte jasně na jaký fakt reagujete.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 6):
Josef.Ulehla, Jiri Vontroba, Gabriela Antosova, Jakub.Michalek, Filip.Krska, Marcel.Kolaja
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Uživatelský avatar
Gabriela Antosova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 289
Registrován: 12 led 2010, 10:50
Profese: manažer
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 759 poděkování
Dostal poděkování: 440 poděkování

Re: CF 2/2013 Odvolání vedoucí AO

Příspěvek od Gabriela Antosova » 06 led 2013, 14:50

Děkuji za udělení slova a zdravím všechny Piráty a Pirátky!


Doposud mě Piráti i lidi mimo Piráty považovali za člověka slušného, schopného a bez poskvrnky, který se neváhal za Piráty postavit. Ve své funkci jsem se snažila dodržovat stanovená pravidla a chtěla pro Piráty funkční prostředí. Bohužel místo toho, abychom se všichni s nadhledem domluvili, následoval hon na čarodějnice, urážení a řešení vnitrostranických sporů přes média. Nyní však situace vyeskalovala do rozměrů, které jsou podle mého názoru přehnané a živené hysterií několika "tvořivých" jedinců. Rozumím však tomu, že nakonec se pětina z vás rozhodla hlasovat pro projednání, abyste se dozvěděli podstatné informace.

Do funkce vedoucí administrativního odboru jsem byla navržena celostatni-forum-f477/cf-14-2012-volba- ... 86-10.html, o tuto pozici jsem se sama neucházela, volba vedoucího se táhla měsíce, protože nikdo nechtěl takto složitou a nelehkou funkci po Jakubovi Michálkovi, který nasadil vysokou laťku, přebrat. Samozřejmě mě potěšilo, že mě do funkce navrhli. Vzala jsem si pár dní do konce voleb na rozmyšlenou (jako lídr Středních Čech jsem toho času kampaňovala). Poté jsem si řekla OK, 250 Pirátů a my nemáme nikoho, kdo by funkci vedoucího AO vykonával, jdu do toho.

I přes handicap, že jsem nevyrůstala jako většina ostatních Pirátů na síti a nemám takový cit pro internetové fórum. Byla to pro mě obrovská výzva a i přesto jsem neměla žádné obavy, a nejen vzhledem k tomu, že jsem nasbírala mnoho zkušeností na manažerských postech. Měla jsem za to, že Pirátská strana není jen pro internetové geeky, stejně jako práce v administrativním odboru Pirátů není jen práce s internetovým fórem.

Byla jsem zvolena s podporou 78%. Jako lídr nejúspěšnějšího Pirátského kraje ve volbách do zastupitelstev (Středočeský kraj byl vůbec nejúspěšnějším Pirátským krajem ve volbách) jsem chtěla pokračovat v dobré práci pro Piráty. Chtěla jsem se podílet na tom, aby byli Piráti ve volbách v roce 2014 stranou schopnou vstoupit do parlamentu, stranou, která je schopna skutečně ovlivňovat veřejné dění a není pouze stranou okrajovou, věčně diskutující a nestabilní. Nadále jsem chtěla pokračovat v práci pro administrativní odbor a posunout ho dál v souladu se svou volební i závěrečnou řečí.
celostatni-forum-f477/cf-14-2012-volba- ... 86-20.html
celostatni-forum-f477/cf-14-2012-volba- ... 6-70.html)

Pravidla administrativního odboru byla stanovena dávno před mým nástupem do funkce - a já se těchto pravidel při moderování držela, jak jsem slíbila ve své volební řeči celostatni-forum-f477/cf-14-2012-volba- ... 86-20.html. Jako v každé jiné činnosti vznikala čas od času nedorozumění, z nichž některá jako třeba v případě vypnutí fóra jsem vysvětlila. Nadále si myslím, že by lidé neměli hrubé urážky skrývat za svobodu slova, internetová diskuse by měla probíhat slušně a k věci.

Pro Piráty jsem v minulosti udělala mnoho dobrého, nebudu zde vypočítávat všechny úspěchy, stačí jen namátkou:

Práce v AO:
- Okrskové volební komise byly zvládnuté vůbec nejlépe v historii Pirátů (a že to nebylo málo práce umístit cca 700 lidí do komisí po celé republice, kontrolovala jsem jejich registrace, obvolávala ty, kteří je měli neúplné či spletli svá rodná čísla, anebo uvedli špatně adresu apod. Obesílala, následně komunikovala s úřady a jiné. Celkem šlo o desítky hodin práce a nejen mojí. Jde o téměř nikdy nekončící dotazy a problémy, které se musí operativně řešit.
- Denně jsem zodpověděla a odpovídám na desítky dotazů uvnitř i vně strany.
- Koordinovala jsem práci, co se týče moderace, spolupracovala jsem s ostatními v téměř denním kontaktu, někdy i častější.
- Otevřela jsem další část našeho fóra (fóra orgánů, vnitrostranickou diskuzi) veřejnosti.
- Připravovala jsem pro vás každých deset dní depeše, abyste věděli, co se děje, pokud nemáte čas číst fórum.
- Každých 10 dní jsem také evidovala a rozesílala členské podněty.
- Administrovala jsem web AO (doplňovala aktuální texty).
- Mojí prací je a byla také retence členů tj. obvolávání, zjišťování důvodů a zachraňování členů, kteří od Pirátů chtějí odejít.


OFFTOPICPráce mimo AO

- Vzala jsem si na starost prezentaci členů ve volbách do zastupitelstev, když to ostatní krajští lídři nezvládali.
- Sama jsem byla výkonným lídrem, Středočeský kraj byl vůbec nejúspěšnějším Pirátským krajem ve volbách, velmi dobře jsem zvládla mediální propagaci,
díky tomu se také Piráti poprvé dostali do MF Dnes a Babišova deníku.
- Aktivně jsem se podílela na Pirátských akcích
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =3&theater,
kromě jiného jsem uspořádala i volební meeting v MB
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =3&theater,

- Co se týče mých grafických prací, spolupodílela jsem se na návrhu organizační struktury i volebních plakátů, navrhla jsem složenku pro Kalouska, kterou jsme mu věnovali, dodala jsem infografiky, když bylo potřeba. Zajišťovala jsem grafické materiály pro volby.

A když mi zbylo ještě trochu času, nakreslila jsem pro nás vtipné grafiky http://www.facebook.com/ceska.piratska. ... 2237836830

a PFko http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =3&theaterPo Janě Syrovátkové, která byla kdysi krátkou dobu vedoucí finančního odboru, jsem byla druhá žena ve funkci vedoucí odboru. Ve své pozici musela čelit velmi nevybíraným útokům, které jsem v dobrovolnické funkci nečekala, a které po zveřejnění nezasahují jen k Pirátům, ale i do mého osobního a soukromého života
a které mě mohou v budoucnu poškodit například při změně práce. Pokud se někomu nelíbí má práce pro Piráty, jsem skutečně za slušnou kritiku ráda, protože se tím otevírá cesta ke kompromisnímu řešení. Ovšem brzy se objevily i velmi sprosté útoky přímo proti mé osobě, které měly za cíl mi pouze ublížit. Je mojí chybou, že jsem si je nechala tolik pustit k tělu a na týden jsem "opustila" fórum, ale mohu ubezpečit každého, že udržet si stabilitu rozhodně nebylo snadné. Poukazuji tím na fakt, že jsem stabilní člověk pracující konstantně pro stranu a nevystupuji z ní, abych do ní opakovaně vstupovala, ať už je situace jakkoliv komplikovaná, anebo když nesouhlasím s některými kroky (učiněnými stranou anebo členy).

Pikantní na celé věci je, že návrh na mé odvolání kvůli údajnému nezvládnutí moderace přichází zrovna od Roberta Adámka, který chtěl za nevhodné fotografie ostatní členy ze strany rovnou VYLUČOVAT republikovy-vybor-f248/navrh-na-vylouce ... t1820.html. Robert Adámek byl také sám vyšetřován za vypnutí webu MSK před volbami, kde nechal umístit nepravdivý text pomlouvající Českou pirátskou stranu.

Bylo by dobré, kdybychom opustili tento způsob komunikace a pokračovali v konstruktivním řešení problémů. Pokud bych byla odvolána, a nechme teď na chvíli fórum fórem, bude potřeba najít nového člověka, který by byl ochoten a především schopen věnovat této funkci tolik času, kolik je potřeba. Myslím, že máme nyní stanoveny konkrétní cíle, ke kterým směřujeme http://www.pirati.cz/_media/rp/priority ... nictva.png, a další zneschopnění administrativního odboru by znamenalo, že se tyto cíle nepodaří naplnit nebo se zpozdí. Nutno podotknout že jde o cíle, bez jejichž naplnění nebudeme schopni být úspěšní ve volbách v roce 2014. Nehledě na to, že nebudeme mít člověka, který se postará o hladce probíhající průběh voleb do poslanecké sněmovny.

Pro mě z toho plyne velké ponaučení do budoucna, více upozorňovat na to, že se řídím konkrétními pravidly, oznamovat podstatná rozhodnutí předem a koordinovat je s republikovým předsednictvem. Během své práce častěji poukazovat na to, že pokud s nimi lidé nesouhlasí, je možné tato pravidla měnit a všechna důležitá rozhodnutí mít v písemné podobě.

Chcete mě? Vím, že došlo k několika nedorozuměním, za která jako vedoucí nesu odpovědnost, ale také jsem se z této situace poučila, jsem odolnější proti osobním útokům a jsem připravena pokračovat v plnění úkolů, které celostátní fórum administrativnímu odboru ukládá. Je na vás, abyste se rozhodli, jestli chcete, abych dál plnila cíle Pirátské strany, aby byly řádně vedeny životně důležité registry a aby pokračovala diskuse o úpravě pravidel internetového fóra, nebo jestli dáváte přednost tomu, že tyto cíle může na pozici šéfa administrativního odboru plnit někdo jiný. Pak bude svolána nová volba, znovu proběhne výběr kandidátů, zaučování vedoucího a předání odboru, což může trvat několik dalších měsíců.

Přeji vám hodně štěstí a hezký den. :)

S úctou Vaše Gabriela

Součástí mé řeči je i vysvětlení krize AO vnitrostranicka-diskuze-f75/co-se-stalo ... 15064.html

Uživatelský avatar
Ondrej.Kotas
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2165
Registrován: 29 srp 2011, 16:25
Profese: automatizační specialista
Bydliště: Brno - Nový Lískovec
Dal poděkování: 3510 poděkování
Dostal poděkování: 3107 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2013 Odvolání vedoucí AO

Příspěvek od Ondrej.Kotas » 06 led 2013, 15:09

Musím reagovat na údajně "nejlépe zvládnuté okrskové volební komise". Jihomoravský kraj měl mnoho obvodů, ve kterých lidé za Piráty nebyli delegováni vůbec, i přes to, že se registrovali v centralizovaném formuláři. Nebýt mého a Patrikova zásahu, například na Brně-střed by za Piráty nebyl nikdo. Od Gabriely jsme si za to vysloužili podání ke KK a pak zde na sebe pěje chválu, jak vše dobře zvládla.
Za podání ke KK děkuji, protože tam vyjde najevo pravda.
Netrol! Trolí samo. „Kasinem se herna nestává, kasinem se rodí!“

Má koryta: brněnský zastupitel pro IT, 3. místopředseda MS Brno, kastelán Pirate Space Brno
e-mail: ondrej.kotas@pirati.cz | signal/tel: +420 608 828 650 | profil: http://wiki.pirati.cz/lide/Ondrej_Kotas

Robert Adamek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1593 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2013 Odvolání vedoucí AO

Příspěvek od Robert Adamek » 06 led 2013, 15:20

Prostřednictvím předsedajícího bych rád slečně Antošové připomněl, že zde neřešíme mě ale ji. Co jsem dělal, nebo nedělal v minulosti, s tématem nesouvisí. Navíc projednávání není jen má vůle, ale vůle 58 členů strany.
Dále bych rád podotkl, že práci ohledně volebních komisí si vymyslel AO sám, původní systém byl na krajích a byl zvládnutý poněkud lépe, protože neosobní systém delegace do komisí brání osobnímu setkání s potencionálními členy komisí a ti pak ani mnohdy nevědí, za kterou stranu jsou nominováni (vlastní zkušenost, lze doložit výpovědi).

Delegace do komisí v prezidentských volbách snad ani nebudu zmiňovat, padaly na mě dotazy co mají lidé dělat aby tam mohli za Piráty, jestli vůbec budou moci atd. V tomhle případě AO pod vedením slečny Antošové opět výrazně selhal, protože formulář byl hotov příliš pozdě a lidé už nestihli dostatečně reagovat. Navíc si nepamatuji, že by šla SZ nebo mail s informací "Formulář je hotov, pokud máte lidi do komisí, ať to rychle vyplní, protože už na to jsou jen (plácnu) 3 dny.

Ostatně přesně to jsou ty záležitosti, které jsem zde vůbec nechtěl projednávat.

Navíc, činnost mimo AO nesouvisí s tímto případem. Nenapadám ji ani jako lídra, ani jako grafika a už vůbec nenapadám kvalitní volební výsledek v rámci krajských voleb za který Gabriele děkuji.
Tedy bych poprosil, abychom se drželi pouze tématu AO.

Jak Gabriela sama říká, je manager, problém je, že Pirátská strana není vedena managerským způsobem, nebo tak vedena není a to způsobuje právě tyto problémy. Vím to z vlastní zkušenosti z doby, kdy jsem se o tento systém řízení snažil a byl jsem tvrdě usazen. Kterýkoliv vedoucí nebo předseda komise by pak měl chápat, že je součástí demokratické společnosti a jako takový musí nutně brát v potaz názory jiných lidí a pokud to neudělá, má nést důsledky.

Rád bych se Gabriely zeptal na situaci ohledně vyřazení fóra z provozu, protože k tomu jsem si nevšiml, že by se nějak výrazněji vyjádřila.

1) Šlo tedy o dobrovolné, vlastní rozhodnutí bez konzultace se zbytkem odboru nebo vedením strany?
2) Žádali opravdu jednotliví členové předsednictva o zapnutí fóra?
3) Odmítla jsi fórum opět zapnout?
4) Jaký byl důvod k vyřazení z provozu?
5) Jaká byla předpokládaná doba, po kterou jsi chtěla nechat hlavní komunikační, pracovní a hlasovací nástroj mimo provoz?

děkuji za odpovědi, ony se zřejmě nacházejí i v nalinkovaném vlákně, ale raději bych dostal jasně stručně ANNO/NE datum atp.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert Adamek za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Josef.Ulehla, Jiri Vontroba, Dalibor.Zahora

Uživatelský avatar
Zdenek Strnad
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 449
Registrován: 08 črc 2012, 11:07
Profese: x
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 712 poděkování

Re: CF 2/2013 Odvolání vedoucí AO

Příspěvek od Zdenek Strnad » 06 led 2013, 16:01

Robert Adamek píše: Tedy bych poprosil, abychom se drželi pouze tématu AO.

Jak Gabriela sama říká, je manager, problém je, že Pirátská strana není vedena managerským způsobem, nebo tak vedena není a to způsobuje právě tyto problémy.
Poprosil bych, aby se diskutující OPRAVDU drželi tématu - a když tedy na jednom řádku upozorňují na to, že tady řešíme AO, aby na druhém řádku neřešili celkový systém vedení PS.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek Strnad za příspěvky (celkem 4):
Vaclav Malek, Ivan.Bartos, Gabriela Antosova, Vojtech.Pikal

Robert Adamek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1593 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2013 Odvolání vedoucí AO

Příspěvek od Robert Adamek » 06 led 2013, 16:07

Tato věta pouze vysvětlovala větu další, tedy pochopení jednání jednotlivých volených funkcionářů a přímo reagovala na Gabrielinu řeč. Byl bych rád, kdyby nebyly vytrhávány části vět z kontextu a nevznikl zbytečný nesouvisející flame. Pokud k tomu nemáš nic konkrétního, tak prosím zdrž se bezdůvodných výkřiků do tmy. Nemyslím si, že v rámci fyzického jednání CF by kdokoliv šel s podobným nesmyslem k řečinckému stolku a tak je potřeba chápat i online jednání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert Adamek za příspěvky (celkem 5):
Vojtech.Pikal, Ivan Sirko, Ivo.Vlasaty, Jiri Vontroba, Jiri.Kaderavek

Uživatelský avatar
Zdenek Strnad
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 449
Registrován: 08 črc 2012, 11:07
Profese: x
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 712 poděkování

Re: CF 2/2013 Odvolání vedoucí AO

Příspěvek od Zdenek Strnad » 06 led 2013, 16:11

Pokud citace tvých výroků jsou "výkřiky do tmy", leccos to tvých výrocích říká.

Opakuji: pokud v jedné větě řekneš "řešme tady AO", neřeš v druhé větě PS jako celek.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Příspěvky: 20222
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 26370 poděkování
Dostal poděkování: 19314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2013 Odvolání vedoucí AO

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 06 led 2013, 16:13

Děkuji zpravodajce za vyjádření.

Nyní tedy nezbývá nic jiného než otevřít rozpravu.
Prosím všechny, co se chtějí zapojit do rozpravy, aby se
a) držely tématu - tím je vedení a činnost AO pod Gabrielou Antošovou
b) v otázkách a příspěvcích do rozpravy se obraceli na Gabrielu(skrze předsedajícího), kontrolovali, jestli jejich otázka již nebyla položena či zodpovězena.

Termín hlasování bude nejspíš vyhlášen na konci týdne(neděle).

Chtěl bych apelovat na to, abychom se tu nesnažili plně vyšetřit případy vypnutí fóra - nejsme na to vybaveni(provádění důkazů etc.) ani to není předmětem tohoto jednání. Pokud by se ukázalo jako nutné pro rozhodnutí některých znát přesně průběh tohoto případu, lze jednání odložit do proběhnutí vyšetřování.

A nakonec bych chtěl znovu poprosit o dobrovolníka, kterému bych mohl předsedání občas předat, abych mohl vystoupit. Jinak to budu nucen hodit na někoho z předsednictva a on to nebude čekat. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 6):
Robert Adamek, Gabriela Antosova, Ivan.Bartos, Jiri Vontroba, Dalibor.Zahora, Petr.Kricensky
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Jan.Caha a 1 host