CF 7/2012 Volba předsednictva

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10519 poděkování
Dostal poděkování: 16701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 7/2012 Volba předsednictva

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 24 srp 2012, 12:12

Ivan Sirko píše:Mam dotaž na všechny kandidáty, jestli podporují tvrdou moderace v tomto vláknu a vůbec na forumu ve smyslu svobody slova apod.
OFFTOPICA taky jestli znají co znamená : [quote]tag OT!
Oznámení moderátora:
-> OT. O. Profant (ot zmenšeno)
[/quote]

Obecně mi přijde moderace přiměřená, souhlasím, že ve tvém případě udělal moderátor 2 chyby - uživatele fóra jsi neurážel a tvůj dotaz nebyl OT, druhou již napravil a chybovat je lidské. Jsem si jistý, že to nebyl zlý záměr.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, Ivan Sirko, Michaela.Vodova
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Marcel.Kolaja
Poslanec Evropského parlamentu
Profese: místopředseda Evropského parlamentu
Dal poděkování: 7221 poděkování
Dostal poděkování: 6625 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel.Kolaja » 24 srp 2012, 12:26

Nemohu zaručit, že se k této rozpravě dostanu před zasedáním CF v Praze. Takže na viděnou v Praze a zde je moje finální kandidátská řeč:

https://www.youtube.com/watch?v=Qbx7e3GCFhE

;-)

Zdraví
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Vodova, MilanM, Ondrej.Kotas, Vojtech.Pikal
Marcel Kolaja
místopředseda Evropského parlamentu

Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec
Dal poděkování: 5001 poděkování
Dostal poděkování: 17510 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek » 25 srp 2012, 00:13

Ondrej Profant píše:
  1. Jak jste na tom v používání svobodného softwaru (doma i v práci). Popřípadě hodláte používat více svobodného softwaru? Alespoň na Pirátských akcích?
  2. Jakou máte představu o stylu kampaně? (obecně) Preferujete přízemní agresivitu jmenování konkurence? Kvalitní virálně-guerilový marketing? Tradičnější formy? Co např. kvalitní vzdělávací kampaň? (např. serie přednášek o svobodném software, odbornější články)
  3. Uvažujete/libí se vám myšlenka vytvoření alternativního stylu pro náš web? Aby byl přehlednější (přecijen design Seznamu není úplně výkřik ergonomie). Ideálně formou soutěže.
  4. Považujete za problém klesající znalost pirátských témat mezi členy? Hodláte nějak lépe strukturovat osvětu? Zavést nějaká pravidla (či třeba neformální zásady)? V současnosti mám dojem, že čekáme až člen bude takový "Kalousuek", že budeme hlasovat o jeho vyloučení na základě porušení stanov. To je dosti extrémní řešení.
1) Používám výhradně svobodný software už víc jak 5 let a jsem s ním spokojen. Nijak ovšem neodsuzuji ty, kdo si stáhnout software a používají ho "pirátsky". Když jsem psal komponentu svoboda informací, dost jsem se inspiroval právě myšlenkami svobodného software a mým rozhovorem s Richardem Stallmanem. Na druhou stranu svobodný software je dnes již úplně jinde a mě těší, že svobodné systémy jsou čím dál tím rozšířenější (např. chytré telefony apod.) Co se týče stranických systémů tak požaduji, aby byl v souladu s předpisy upřednostňován svobodný software.

2) Sám jsem pořádal řadu přednášek o Pirátských tématech, například o licencích, a napsal řadu osvětových článků (například o ACTA, o datových schránkách apod.). To je bezpochyby důležitá součást toho, co by měl dělat člen republikového předsednictva. Na druhou stranu je mi blízká poměrně razantnější kampaň, ke které vybízí současné politické excesy (hejtman kraje si odnese v bedýnce od vína miliony, dopravní podnik slouží jako krmelec, kam se chodí lobbisti napást apod.) Vymyslel jsem na výletu s Mikulášem koncepci současné krajské kampaně a ta mi přijde originální a myslím, že lidi zaujme, i když některé věci bych udělal trochu jinak, kdybych byl multifunkcionář a vedoucí mediálního odboru. :) Kampaň musí být razantní a originální, aby byla vidět (máme málo peněz a vysokou efektivitu jejich vynaložení), nikoliv však odpudivá.

3) Ano. Forma soutěže se neosvědčila. Pokud vytvoří někdo něco použitelného, nasadil bych to jako alternativu, aby si uživatel mohl vybrat. Zatím se tak nestalo. Pokud bude schválen logotyp, jsem pro nahrazení současného loga Piznamu tímto logotypem. Design webu je potřeba konzultovat s příznivci a dalšími lidmi z hlediska ergonomie (sledovat, jak něco hledají) a inspirovat se u nejlepších webů. Již jsem se o to pokusil, ale bohužel se to nepovedlo.

4) Ano, je potřeba nenásilná osvěta. Řadu věcí z programu se nedaří představit veřejnosti, například komponenty drogy, rovnoprávnost nebo životní prostředí. Jedna taková malá věc, co jsem teď udělal, je, že jsme dali na celostátní fórum tříděné odpadkové koše, u kterých je citace z našeho programu, že Piráti třídí odpad. Vedle toho by mělo být o programu občas něco i v Pirátských depeších a členové by měli chodit na diskuse k tématům.

Ad Moderace
Co se týče moderace, tak ji považuji za nezbytnou, pokud máme razantně zvýšit počet členů. Musí být pokud možno decentralizovaná, s čímž souvisí lepší organizace pracovních skupin na fóru. Na celostátním fóru by měl moderovat pouze předsedající. Vedle toho bych rád vyzdvihl fakt, že jsem moderátory několikrát upozorňoval, že podle pravidel moderování není přípustné schovávat příspěvky do OT, nýbrž za daný příspěvek uživatele varovat a zprávu o tomto varování dát do příspěvku, případně vyčlenit je do nového vlákna, pokud se nějaký troll ptá ve vlákně o pořádání afterparty na to, jak si má v Praze koupit lístky. V případě celostátního fóra je jediný dovolený postup uživatele napomenout a případně vyčlenit nepřípustné příspěvky do zvláštních záznamů; jiný postup by byl porušením jednacího řádu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvek:
Ondrej.Profant
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 26648 poděkování
Dostal poděkování: 19618 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 25 srp 2012, 22:07

Konstatuji, že jednání je přerušeno a pokračuje se na zasedání celostátního fóra.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Marcel.Kolaja
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 26648 poděkování
Dostal poděkování: 19618 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 27 srp 2012, 21:51

Jednání bylo vyčerpáno na celostátním fóru. Jednání tedy končím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Marcel.Kolaja
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“