CF 7/2012 Volba předsednictva

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Vitezslav Praks
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 716
Registrován: 26 led 2011, 13:28
Profese: IT analytik
Bydliště: Na Sídlišti III/412, Průhonice 252 43
Dal poděkování: 1356 poděkování
Dostal poděkování: 1851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 7/2012 Volba předsednictva

Příspěvek od Vitezslav Praks » 03 srp 2012, 12:46

Ad noví členové. Aby mohli fungovat, je nutné je seznámit s podobně uvažujícími členy, aby v rámci Pirátů mohli rozvíjet své aktivity a zájmy. (Ty děláš tohle? Seznam se s X.Y.). Chtěl bych časem zprovoznit koncept pracovních/zájmových skupin.
Dále je nutné, aby existovaly inspirativní akce, k nimž by se noví členové mohli ihned připojit. (Ty existují). Poslední, nejdůležitější věc je fyzická blízkost. Pokud Pirát nemá kolem sebe lidi, s nimiž může něco podnikat, může odpadnout. Teď jsou volby, ale pak bych se chtěl věnovat podpoře vzniku místních skupin. Už dva lidé by stačili k založení "přípravné skupiny". Každá místní skupina by imho mohla vyvíjet alespoň minimální aktivitu: 1x měsíčně veřejný diskusní večer v hospodě. Důležitá je imho pravidelnost a stejné místo konání. Důležité je též domluvit se s nějakou spřízněnou hospodou, která je ochotna vyvěsit decentní A4 plakátek. Dle mých zkušeností to z 80% není problém. Pokud daná skupinka bude tato setkání provádět pravidelně, jistě to probudí zájem, místní zaznamenají, že se tam "schází piráti", postupně tam jistě něco vznikne. Nabízí se samozřejmě i navázat setkání na termín konání místního zastupitelstva, které by imho každý Pirát měl navštěvovat.
Důležité je, aby organizace akcí nebyla pracná. Dané schůzky se nemusí konat v místě bydliště - naopak, lepší je konat v blízké sousední vesnici a takto se buňkovitě šířit. Schůzi je dobré podpořit viditelnými grafickými symboly, aby bylo jasné, že se v hospodě něco děje. Zároveň je třeba to nepřehnat, aby to lidi neodradilo a také aby to nebylo pracné. Decentní přítomnost ve veřejném prostoru je i vhodná systematická příprava na komunálky. Důležité je vytrvat. Vhodné je zvolit restauraci s wifi, aby organizátor mohl pracovat, pokud se stane, že nikdo nepřijde. (A stane se to samozřejmě mnohokrát, tak je nutné to realizovat tak, aby to organizátory nezprudilo). Decentní zveřejnění pozvánek na tuto veřejnou akci také nezaškodí. Poslední pravidlo: dát novým členům prostor.
Vnímám problém odpadávání nových členů a především v krajích a na venkově. Proto jsem se o tom tak rozepsal. Ve velkých městech si většinou noví členové velmi rychle vybudují vlastní vazby a pak už fungují dost nezávisle.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vitezslav Praks za příspěvky (celkem 8):
MilanM, Vojtech.Pikal, Filip.Krska, Ondrej.Kallasch, Petr.Vileta, Ivan Sirko, Lenka.Wagnerova, Dominika.Michailidu
Vítězslav Praks
Zastupitel v obci Průhonice (Středočeský kraj)
Mobile: 00420606577286
Land Line: 00420311234526
Id datové schránky: 9t5ftud
Skype: XVITAP
http://www.knihovnapruhonice.cz/
ACTA, CETA, Data Retention, INDECT. Neustále přituhuje. Reálně nám hrozí nastolení kyberfašismu.

Simona.Skorepova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1731
Registrován: 18 bře 2012, 14:16
Profese: maminka
Dal poděkování: 995 poděkování
Dostal poděkování: 1383 poděkování

Re: CF 7/2012 Volba předsednictva

Příspěvek od Simona.Skorepova » 04 srp 2012, 21:15

Pane předsedající, mám otázku. Vzhledem k tomu, že toto vlákno slouží pouze k představení a otázkám na kandidáty, nestálo by za úvahu otevřít jiné vlákno pro názory?

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 21453
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 28527 poděkování
Dostal poděkování: 22001 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 7/2012 Volba předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 07 srp 2012, 21:39

Simona Skorepova píše:Pane předsedající, mám otázku. Vzhledem k tomu, že toto vlákno slouží pouze k představení a otázkám na kandidáty, nestálo by za úvahu otevřít jiné vlákno pro názory?
Pokud se jedná o názory kandidátů, mají plnou možnost je představit ve svých kandidátských řečech, odpovědích na položené otázky či v samostatných příspěvcích. Pokud se má jednat o názory ostatních účastníků jednání, pro ty není v tomto jednání místo, i když je mohou vpašovat do svých názorů a poznámek.
Současná forma internetového jednání zvolená administrativním odborem zapovídá větvení jednoho jednání na více paralelních vláken. Tak aby byl jasný a jednotný proud jednání a jeho průběh. (v ideálním případě se vlastně odděluje jen "vlákno" pro hlasování.) To je z důvodů přehlednosti pro jednající.
Pokud chcete názory ke kandidátům projednávat v nějakých "kuloárech", doporučuji otevřít téma ve vnitrostranické diskuzi či podpalubí. To samé se týká obecných politických názorů účastníků.
Doufám, že má odpověď byla dostatečně vyčerpávající.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 4):
Ivan Sirko, Ondrej.Kallasch, Vaclav Malek, Marcel.Kolaja
člen RP, AO, PO, ZO, FT;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2303
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2602 poděkování
Dostal poděkování: 3077 poděkování

Re: CF 7/2012 Volba předsednictva

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen » 08 srp 2012, 09:04

Adam Soukal.
Ahoj. Skromný dotaz. Pokud budeš zvolen, jak hodláš dále provozovat PIRATESHOP, který se tváří jako pirátský a vlastně po finanční (účetní) stránce nemá s Českou pirátskou stranou nic společného. Jedná se totiž o transparentnost kterou upřednostňujeme a dáváme na první místo. Pokud jej i nadále povedeš jako soukromá osoba, tak by měl po tobě vedoucí FO požadovat finanční úhradu na základě smlouvy o možnosti umístění na našem Webu.To se nakonec týká i při nezvolení. Děkuji za odpověď.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek.sen za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Kallasch, Jaroslav.Kucera, Robert.Cuma, Jan.Podhajsky
člen České pirátské strany
tel: +420775335227

Bohdan Svornik
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: CF 7/2012 Volba předsednictva

Příspěvek od Bohdan Svornik » 08 srp 2012, 13:07

OFFTOPIC[quote="Robert Adamek"]Každá z těch věcí je pouze nepodložená spekulace a opětovná snaha ze strany Bohdana Svorníka, bývalého člena Věcí Veřejných, a člověka, který lže a manipuluje lidmi, o mou diskreditaci. Podklady, které to dokazují, dodám kontrolní komisi již velice brzy. Popírám veškerá obvinění, která zde pan Svorník přednesl.

1) Nikoho jsem nenabádal, aby nevolili Piráty, Piráty totiž považuji za jedinou volitelnou stranu, bohužel ne v Moravskoslezském kraji, kde se díky manipulacím pana Svorníka stali z Pirátů ekologičtí aktivisté, kteří potlačili primární programové body na okraj pozornosti a místo řešení příčin problémů se zaměřili na důsledky a primárně na řešení těžby pod Karvinou. Naopak, pan Svorník svými rasistyckými výroky odehnal naši primární skupinu voličů a náswledně svým snižováním významu boje proti ACTA odehnal i skupinu tuto.

2) Ve volbách do předsednictva kraje jsem uspěl, jsem 3. místopředseda i přesto, že pan Svorník kydal špínu kde mohl.

3) Kupčení s hlasy je opět sprostá lež podobná pouze panu Svorníkovi, který se nikdy netajil tím, že Piráty využívá pouze k dosažení svých cílů.

4) Nikdy jsem nebyl lídr VV, byl jsem pouze členem ODS a to neaktivním, žádné funkce, kandidatury, nic, prostě do počtu a to není žádným tajemstvím.

5) Weby byly odstaveny z důvodu přesunu hostingu na neplacený, což bylo oznámeno v tomto vlákně viewtopic.php?f=339&t=12568 zatím se nikdo nevyjádřil, které weby mám nahodit, tedy jsou užívané. Ovšem panatuji situaci, kdy pan Svortník zrušil skupinu, kterou jsme měli na FB proto, že řekl, že na to kašle a že to s piráty nemá smysl.


Prosím nevěnujte pozornost tomuto člověku, podávám na něj ke Kontrolní komisi návrh na vyloučení na základě několikanásobného opakovaného porušování stanov v několika bodech. Je pochopitelné, že bude hledat způsoby, jak mě zdiskreditovat.[/quote]Poprosím Roberta , aby informoval kdy už konečně podá návrh na mé vyloučení a hlavně kdy předloží jakékoli důkazy k obviněním viz. výše . V opačném případě bych byl rád , kdyby se za své lži (viz. výše) omluvil veřejně na tomto fóru. Neb člověk kandidující do předsednictva by dle mne nemněl vypoštět lži a nesmysly .
Mimochodem,požádal jsem osoby jenž by k tomuto mohli cokoli míti a říci, aby byly tak laskavé a dorazili na CF , kdy by obvinění, jenž jsem výše vznesl na adresu Robertovu potvrdili. Zatím všichni souhlasili. jen doufám, že nebude třeby CF zatěžovat morálním bahnem a Robert najde dost odvahy aby svou kandidaturu stáhl.

Oznámení moderátora:
Účastník byl upozorněn, aby toto téma již na tomto jednání neprobíral.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 21453
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 28527 poděkování
Dostal poděkování: 22001 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 7/2012 Volba předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 08 srp 2012, 20:02

Prosím Bohdana Svorníka (a Roberta Adámka) aby dále neprobírali před fórem své spory a rozpory. Fórum již bylo s jejich existencí dostatečně seznámeno, ale na toto jednání nemá prostor a kompetence se jimi zabývat či je rozhodovat.
Děkuji, rosím pokračujte.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 4):
Ivan Sirko, Ivo.Vlasaty, Lenka.Wagnerova, Marcel.Kolaja
člen RP, AO, PO, ZO, FT;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Eva Svornikova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 18
Registrován: 30 led 2012, 11:33
Profese: Mateřská
Bydliště: Havířov
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: CF 7/2012 Volba předsednictva

Příspěvek od Eva Svornikova » 08 srp 2012, 20:32

Hmm, smrdí to cenzurou:(. Adámek si tady může vylívat obvinění,ale Bobanovi ho smažete?? Proč nesmažete i jeho lži a urážky??Proč by ostatní piráti nemohli vědět jaký je pan Adámek HAJZL??Rozhodla jsem se díky tomu navštívi pirátský slet a tam celému osazenstvu na plná ústa oznámit jaké svinstva se dějí pod taktovkou tohoto kariéristy jenž by byl ochoten pro funkci podrazit i nejbližší přátele a jsem si jistá,že nebudu sama,neb lidí rozezlených fungováni místopředsedy MSK je více.
Jen tak dál páni piráti .

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 21453
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 28527 poděkování
Dostal poděkování: 22001 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 7/2012 Volba předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 08 srp 2012, 20:49

Jen se formálně ohradím proti cenzůže (jako cenzor).
a) Bohdanův poslední příspěvek nebyl smazán, ani odstraněn do zvláštního záznamu - byl pouze skryt.
b) Skryt byl proto, protože se jedná o dlouhý offtopic. Jako offtopic jej někdo nahlásil (mi cenzoři, v rámci systému brzd a pák, většinou nejednáme o vlastní iniciativě, máme dost jiných starostí, ale až na podnět. Podnět - nahlášení - může provést kdokoliv) a jako offtopic jsem jej uznal, jelikož nepřináší nové informace a navíc je takový, emotivní, útočný a téměř vyhrožující. (Ačkoliv hrozba spočívá jen v tom, že jistí lidé přijedou a budou mluvit, což by mělo být úkolem každého člena.)
c) délku snad dokazovat nemusím.

Takže prosím
a) pokud se vám nějaký příspěvek Roberta Adámka zdá také nějakým způsobem porušující pravidla fóra, nahlašte jej. Upozorňuj, že jako kandidát a tedy zpravodaj má trošku výsadnější postavení. (např jeho reakce na položené otázky je ztřeží offtopic)
b) zdržte se prosím podobně útočných příspěvků, mohly by být prány jako osobní útok
OFFTOPIC(A teď jsem strašnej cenzor, už se těším na CF, doufám, že budeme dlouho probírat změny pravidel, aby se lidi unavili a zchladili. :roll: )

Nicméně máte-li, konkrétní a jasné příklady osobnostních kvalit pro podpoření či nepodpoření některého kandidáta, můžete je klidně přednést již zde, před širším publikem. Obyčejná obvinění a přívlastky, bez jejich jasného, alespoň anekdotického podložení, nemají žádnou váhu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 5):
Ivo.Vlasaty, Michaela.Vodova, Ondrej.Kallasch, Ivan Sirko, Josef.Kadlecek
člen RP, AO, PO, ZO, FT;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Petr.Bajgar
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Příspěvky: 7453
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6879 poděkování
Dostal poděkování: 3403 poděkování

Re: CF 7/2012 Volba předsednictva

Příspěvek od Petr.Bajgar » 08 srp 2012, 22:27

Děkuji V.Pikalovi za užitečné shrnutí kandidátských řečí a nominací na jedno místo do úvodního příspěvku

Předně se asi sluší poděkovat dnešním členům RP za jejich práci.
Podstatná je však především budoucnost.
U několika kandidátů v jejich řečech postrádám vizi kam, jak a čím chtějí naši společnou bárku směřovat a posunovat.
Záměrně nejsem konkrétní protože stejně je zodpovědnosti každého Piráta koho a proč bude do RP volit.

Dále nechci kritizovat, jen se pokusím hodnotit stav kam jsme zatím došly:
Sebechválou a sebeuspokojením nezměníme naši dosavadní obecnou nevolitelnost.
Jsme sice po třech letech mediálně známí, jenže se nám nepodařilo získat podporu ani jedné potenciálně obecně proPirátské komunity. Nezískali jsme si zatím přízeň žádné specifikovatelné skupiny spoluobčanů a to ani IT odborníků, ani sdílečů, ani studentů, ani knihovníků-knihomolů-čtenářů čí notorických psavců ani muzikantů atp..
Naše krajská struktura je slabá vm. nezkušená, jen minimálně spolupracující a vm. na okraji zájmů činnosti RP.
Spolupráce mezi RV a RP je spíše problematická než kooperativní.
Činnost dnešního RP se soustřeďuje především na vlastní činnost a spolupracuje pouze s několika ideově blízkými jednotlivci. Jeden z členů RP už dokonce veřejně dělí Piráty na skoroPiráty a nePiráty. Tímto přístupem dnešní RP zásadním způsobem limituje politické možnosti celé Pirátské strany.

Za pár týdnů nás čekají volby krajské a senátní v obou můžeme testovat naše schopnosti a především se pokusit získat větší vliv na dění a vývoj v naší republice.
Naše dnešní finanční situace umožňuje jen velice málo z toho co bude před volbami 2014 potřeba realizovat.
Také naše technické ani materiámní možnosti nejsou nijak zázračné.
Dnešní členění činností pod odbory potřebuje lidské posily novou energii, vize, dosažitelné i dlouhodobé cíle, plánování a především efektivní činnost.
Také je potřeba co možná nejdříve začít připravovat naše kandidáty pro volby jak do parlamentu ČR tak především do parlamentu EU.
Vůbec nám nepomáhá, že členové RP přejímají vedení odborů i když chápu, že zatím to asi byly jediné možné řešení.
Dobří vedoucí odborů pracují jinak a potřebujeme od nich úplně něco jiného než od politiků, které potřebujeme k naší politické činnosti, jinak se z nás totiž posléze stanou jen jiná VV atp. Ambice jednotlivců bohužel nenahradí schopnosti a touha po funkcích a rivalita nepomáhá celku.

Silní a schopní budeme jedině pokud se naučíme mnohem efektivněji a ve větším společenství spolupracovat.
Proto budu do RP volit kandidáty, kteří projevují tyto schopnosti a předpoklady pro náš společný další rozvoj.


PS:Promyšlené a účelné střídání ve vedení našeho pelotonu, doporučuji jako taktiku dlouhodobě efektivní strategie.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
MilanM

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 21453
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 28527 poděkování
Dostal poděkování: 22001 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 7/2012 Volba předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 09 srp 2012, 00:10

Děkuji Petru Bajgarovi za obsáhlý projev a chtěl bych se zeptat, jestli z něj vytrhne nějakou konkrétní otázku pro kandidáty?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Dominika.Michailidu
člen RP, AO, PO, ZO, FT;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host